Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-19 09:07

За евтини класически стъкла а7м2 е може би най-добрия избор ако сложиш и цената. Дори не се сещам много предимства на 3-ките.

Симо може да ти каже повече, но на а7 всякакви ръчни джамци стават. Има си стабилизация и ръчния Фокус е лесен с нея. Можеше още да направят Сони може би за ръчния Фокус, но това дето имат работи

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Synthy   
Дата:   30-01-19 09:09

colorphoto: за какво изобщо е тази тема? Аз чета, чета.. и до тук си смени мнението много пъти :) И препрочитам, и пак същото. Купувай бе, до тук само плямпаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-19 13:36

Mного компромиси ще се направят...това е.
И после ще трябва да се отървава или в по-тежкия случай да пази и/или използва рядко ръчните и с адапторите, пък да се купуват истински AF oбективи.
Класика в случая, не е техниката, а $$ да определя, което в никакъв случай не е грешно, лошо или каквото и да е негативно. Отговорът се намира в самият начален въпрос- автофокус, което е присъщо на обективите, а не на телата, Сони поемат всякакви.
В същият дух бих препоръчал тотално ръчни обективи...
28/2 се заменя със Сигма 20-40/2.8 за събития и т.н., купува се една Сигма 85/1.4 нов или стар и с адаптор за 60-70лв, на който отлепя автофокуса на края на нервите, просто се снима ръчно и с помощта на peaking, която Сони са развили достатъчно. Кеф с малко помощ от стабилизацията и точни кадри с натрупване на опит и все пак брак/щета кадри.
Пожелавам успех, като си е добре поне един автофокусен, без адаптори и разни подобни. Native e-mount. Независимо дали ще е кроп 6500 (което е единственото подходящо и с надграждане тяло) или А7мк2, мк3 и т.н.
Казвам го като човек, минал и минаващ или по-скоро спрял в едното нищо на GAS. Тук и ще спра да пиша, само ще следя за крайният или временния резултат.



Публикацията е редактирана (30-01-19 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 19:10

Sinthy:Тоя махленски гаменски пост само те излага.

Никой не те кара да четеш темата,нито да ми правиш анализ.



Публикацията е редактирана (30-01-19 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-19 20:05

За 85 ръчно Самянг е много добре. По-старите модели бяха и все още сигурно са доста евтини и същевременно добри. АФ обективите трудно се фокусират на ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 20:54

Мдааа,особено с моята комбинация от късогледство,астигматизъм и вече с очилата и наблизо трудно виждам САМО АФ ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: solar_sea   
Дата:   30-01-19 21:09

На дслр-ите има потвърждение на фокуса по фокусна точка и може да се сложи стъкло с микропризма за ръчно фокусиране. Безогледалките имат focus peaking, т.е. подчертаване на контраст и цифрово приближение, което също помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 22:31

За потвържденията с ръчни стъкла съм наясно разбира се за ДСЛР-ите, фен съм на Хелиосите и имам два та бих си поиграл със Сони ноне е за мен да се занимавам с ръчни фокуси и потвърждения.

Виж преходника с АФ за ръчни обективи е интересен по принцип,за него може да се сподели.

Интересуват ме автофокусните обективи на Минолта с А-7/2 и какви преходници са добри за тях.

Бюджетни дълги стъкла какви и доколко са използваеми на практика?



Публикацията е редактирана (30-01-19 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-01-19 00:15

Пепи нали ти казаха, че тия обективи на Минолта не си заслужават, поне така аз четох и разбрах по-рано в темата. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 00:54

Боби,в какъв смисъл не си заслужават не съм съвсем наясно?

Имай предвид че мнения от гледна точка на техноманиащина аз вече не приемам за меродавни за мен.

За пример ще ти дам че аз,ползвайки моя Никкор 50/1,8 Д и 50/1,8 Г на приятел въобще не възприемам като особено по-хубав по-модерния Г вариант понеже аз все същото ще заснема и с двата на практика.

Така се получава и предвид дали ще снимам с моя Д-610 или с по-съвършения Д-750 на приятеля ми.

Да,отдавна съм наясно с видимите преимущества на по-актуалния но на практика и с двата ще заснема еднакви кадри аз.

Разбираш ли какво ми се промени в гледната точка,Боби?

Даже взе да ми става смешно че тук като питаш за някаква техника и като почнат едни критики за минусите и и съвети да се напънеш та да се сдобиеш с по-съвършения и суперски модел като че ли преди 5 години или преди 15 години с тогавашната техника една читава снимка не е можело да се направи и не е била заснета!



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-19 01:17

Не стават е малко силно казано.

Старите обективи са си като тия 50-КИ дето си описал. Покритията не са на нивото на новите, има флеъри, има аберации, ъглите са по-меки от хубавите нови и т.н. ама наистина стават снимки.

Всеки си решава според желанията и бюджета, който иска да отдели.

Минолтите не са по-лоши от канон или никон от същата епоха. Имат и няколко по известни обектива, имат някои екзотики и .т.н. Ако на човек му е интересно.

На минолта дължим голяма част от инновациите и в модерните камери - авто исо, стабилизирани сензори, АФ, моторизиран зум, безжични светкавици и кум други дреболии минолта са ги вкарали във фотографията.

За обективите минолта имат СТФ 135-а и Сони поне до скоро я правеха още. Имат разни легенди 35/2, 28-135/4-4.5, бирената кутия 70-210/4, 35-105/3.5-4.5, дори 50/1,7 е интересна дранкулка от тип на 50/1.8Д . Имат няколко 85/1.4 обектива които ако не друго поне имат хубаво боке.

Цените им сега са ниски доста...та това си е интересно да се експериментира.



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 01:21

Именно това имах предвид и аз Кириле.[smilie24]

Но питам понеже с Минолтите не съм запознат засега пък виждам някои стъкла на изкушаващи цени.

А,ето ти си ги изброил,благодаря за което.



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-01-19 02:08

Пепи, нищо против обективите не казвам, само казвам, че по мненията в темата ти разбирам, че не са топ стъкла, но и доколкото разбирам ти и не търсиш такива.

Ето пак синтезирано набързо написаното:

Еми с минолтите има един ла-ea4 преходник. Все едно снимаш с дслр от времето на д80. Има 10-тина точки. Обективите са ок ама с нищо не блестят пред старите никори, не са и по-лоши. Честно казано ако ти се занимава с обективи без мотор и д610 ще ти предложи нещо подобно със стари Д обективи....

...Минолтенските стават, но с адаптора са си пак бавни леко.....


Иначе си прав от гледна точка на времето и приоритетите, но и технологиите стремглаво се променят, за щастие към по-добро, улесняват и то ако не подобряват крайния продукт, то поне намаляват пост обработката му в някой ситуации.

Заради теб се порових повече за а7мк2 и ми се вижда добра камера, смятам че ще ти е ок и с нея, щом ще компактността и теглото са в основата на идеята за смяната ти, просто ще се наложиш да вземеш една допълнителна (две) батерии и ще си ок. Самянга 35/2.8 ти е оптимален вариант за стрийт и ежедневен, по-нататък ще мислиш и за втори, по-дълъг обектив. Нали не трябва всичко на куп да вземеш, при условие, че толкова и снимаш. Успех друже!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 14:38

Ми нещо такова се избистря ,Боби[smilie3] .

Ще пробвам Алфата 7 /2 на трудна светлина и ако не е много по-зле от Д-610 ще се ориентирам към миграция.

Да знаеш колко кадъра имам от миналата година в РОУ и още не съм ги погледнал,филтрирал и конвертнал читавите!

Не ми се занимава с техно-маниащини ,обработки и прочее вече но поне ми се снима още!



Публикацията е редактирана (31-01-19 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 14:43

Благодаря на тези,които се включиха в темата с култура,уважение и жеалание за помощ![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: sorcerer---   
Дата:   01-02-19 20:16

Моммци, като ви гледам в какви драми изпадате направо ще ме уморите от смях.Как ви се губят тия фокуси не ми е ясно.... Още си снимам с дъртото д300 и никога не съм имал ядове с фокусната система[smile] Май,май не ви е виновна техниката... Големи сметки,големи дилеми,умувания - чудо. Автофокусната система нито на единия,нито на другия апарат няма да ти подобри качеството на снимане.Щом си изгубил меракът за фотография и Господ няма как да ти помогне[smile] Опират ли ви нещата до 200-300 гр +- по добре си намерете друго хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: nositel   
Дата:   01-02-19 20:20

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 21:29

sorcerer много късмет и щастие Ви желая. Намерили сте техника, която Ви върши идеална работа. Дай боже всеки му. Дано и много още лета Ви радва.

Обаче избора верен за един не е винаги правилен за друг.

За туй и дискусията. Естествено е и драма да има. Човека явно иска нещо ново, но си знае старите неща.... Аз също не бих искал да си сменям техниката поне като марка - заради менюта, пинизи които съм си научил и пробвал и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-19 21:33

Драма няма, няма и много кеш, за да се покрие автофокусът като хората. Ако ще да е най-бързият адаптор, пак остават бавни. 28/2 не бих го също отличил като толкова бърз...
Но е добър разговорът технически. Няма спорове и драма, просто разсъждаваме какво може и по-важното- колко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »