Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-18 12:54

mmjm съгласен съм за ръчните и гъдела. товар пак изисква други очаквания и желания. Грешно се изразих. Благодаря за корекцията.

Китаците не са лоши обективи. Всъщност са едни от най-използваемите. Когато вадиш снимките до 4к и основното в тях е обекта и са по-скоро репортажни кадри са горе долу най-доброто на пазара. Сонешкия 16-50 беше по-едно време най-бързо фокусиращия обектив, не знам дали още е така. Отделно е супер малък. Отделно е, че има моторизиран зум, което обикновено се слага в скъпите видео обективи. А има и стабилизация. Картинката в 70% от кадъра е повече от прилична и струва 150 лева в базара. Освен това и корпуса му е метален.....аз поне съм фен на тоя мъник. Обаче само с него ще ми е проблем. Една Сигма 30/1.4 или Сони 35/1.8 или 24/1.8 бих добавил задължително. Просто на кропка дори 2.8 понякога е много тъмна бленда

А панасоника lx100 и Сони rx100 или някой rx10 имат много по-хубави обективи от кой да е китак. Бленда 1.8 вероятно компенсира по-малкия сензор.



Публикацията е редактирана (29-12-18 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: D.S   
Дата:   29-12-18 14:32

Незнам дали питащия следи темата, но аз доколкото разбирам пита за сносно апаратче, за около 1000 лева да си снима за кефа. Детето, разходки, жената, а ние тука си чешем езиците. Какви Сигми 30/ 1.4 му предлагате - и като го вземе Какво ще го прави ? Грубо казано нормален обектив за снимане и толкоз. Какви снимки ще прави начинаещ с един твърд обектив, било то и хубав ? Недейте говорете така, че вземе да купи тази толкова хубава и евтина Сигма, и после да разбере че да си снима детето от близо трябва да се навре в него, пейзажи и снимки за спомен с него АБСурд и ко праим ? Според мен, не че харесвам марката, но за тези пари Фуджи 18 - 55 е обектива. Става за всичко, има стабилизация, фокуса не е нещо неземно, но става, все пак и да има някоя снимка на безфокус на детето, човека няма да ги продава тия снимки я. Jpega на Фуджи е идеален, какви обработки, какви щуротии

П.П За Панасоника съм съгласен също. Снимал съм малко с него и ако не смята да пълни чанти с обективи - перфе [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-12-18 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-12-18 15:53

Ами имам съвсем пресен пример покрай мен. Колега от офиса ме помоли да му препоръчам обектив за А6000то, че китака много скучни снимки правел, нямало "уау" и "балончета" и жена му все с телефона снимала детето. И сигмата 30 1.4 им пасна идеално, доволни са хората.

И не мисля, че твърдия обектив е минус за начинаещи, дори напротив! С 30мм, не може да се завре в детето и да го разкриви като с телефона (повечето телефони са 24-28мм еквиваленти). Ще спазва разумна дистанция... Освен това не е и 50мм, че да трябва да иде в другата стая, за да направи снимка. Не е случайно, че едно време 50мм е било китака на фотоапаратите. И аз вкъщи с 50мм си щракам детето... И пак казвам 1.4 си е 1.4, като снимаш вкъщи няма да ходиш със светкавиците навсякъде или да го бляскаш с вградената... китака на фуджи може да е ок, ако нацелиш недецентрирана бройка, но 2.8 е само на широкия край и дори това е 2 стопа по-тъмно от 1.4, което може да е разликата от 1600исо до 6400исо...(реално е повече защото двете са F-стоп маркирани и 100% Т-стопа на твърдия е по-малко число от на зуума). А като се ходи навън по светло на разходки нищо не пречи да имаш и един евтин китак 3.5-5.6 за 100лв дето да си пръв турист с него.

Това разбира се е моето виждане за нещата... за мен зумовете са за туризъм и репортаж, но ако не ми плащат 2.8 зуум няма да мъкна. И не виждам смисъл в даването на повече от 100лв за зуум обектив :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: kvakioh   
Дата:   29-12-18 16:28

Един общ автофокусен е достатъчен, това го казах, но никой не чете. 18-55 е отличният китов. 18-135 е почти универсален. След това е въпрос на избор и предпочитание. Като цяло електронното подпомагане, peaking, при Fuji, m4/3, като се ползват ръчнофокусни обективи е доста по-неразвито. Казвам го като правя сравнение с една друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Бармалей   
Дата:   29-12-18 16:46

Човекът иска снимки за спомен, вие го пращате в Уърлдфото...
Въртеше се един Coolpix P7800 в Базара?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: solo5   
Дата:   31-12-18 01:19

Panasonic LX100 е 959лв нов и около 500-600лв втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Eye_Contact   
Дата:   31-12-18 10:30

Както винаги прекалено буквално и дълбоко фотограски отговори получава човека ,а той просто иска голям и черен апарат .Цветан купувате си някой Канон 700D втора ръка с китак и 50 1,8 и бъджета ви е вътре .Може и Никон D нещо си пак ентри тяло с китак и 50 1,8 и ще ви въртши работа за всичко .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »