Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за печат през фотошоп
Автор: PieroBG   
Дата:   20-12-18 23:04

Проблемът ми е следният. Досега си печатах през корелдроу малки календарчета, като през принт превюто си ги разполагах на няколко реда по хоризонталата и вертикалата. Има ли подобна функция при печат във фотошоп? Аз поне не я открих. Искам да си ползвам профилите на фотохартиите, но те са само за фотошоп. Ще съм благодарен, ако някой помогне.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   20-12-18 23:32

Фотошопът няма собствени Layout options, както при Корела. Принтерските драйвери, обаче, имат.
Може да пробваш това: File, Print, Print settings, оттук влизаш в настройките на драйвера и търсиш Layout, Multiple Pages per side или както е в Adobe PDF Pages per Sheet.

Упражнението иначе се казва Imposition и може да се прави с външно програми или плъгини, примерно Quite Imposing.
Aко имаш File > Automate > Picture Package също ставало, но не съм го пробвал.

Генерално погледнато фотошопът е растерен редактор, а не програма, ориентирана към страниране и управление на печата.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: PieroBG   
Дата:   21-12-18 01:16

Асахи, благодаря за съвета, но нещо не ми се получава. Въобще не мога да го накарам да изпечати на страница 4 бр, камо ли повече. Принтера е epson 1800. В настройките на драйвера като му кажа 4 на страница, нищо не се случва. По скоро ще трябва с някакъв плъгин за фотошоп. Идеята е да ползвам профилите на хартиите.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: compur   
Дата:   21-12-18 09:17

С програмката, която идва с принтер-а пробва ли?
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-12-18 13:56

Става с програмата за разглеждане на снимки на самия уиндос.През фотошоп може да си направиш страница с 4 изображение или колкото искаш увеличаваш размера като снимката остава същата а до нея се отварят бели полета-има такъв инструмент под пикчър сайз -канвас после с копи пейст си слагаш ако искаш 20 снимки оформяш и печаташ,става и с пейнт,аутокад- нямам предпочитания -работил съм с корел в ТУ такава имаха.Точно преди седмица си направих на мен и жена ми паспортни снимки 3.5х4.5 и станаха абсолютно точно отпечатах на епсън л800 на хартия 10х15 и изрязох на гилотината ,приеха ги за едни документи без забележки.



Публикацията е редактирана (21-12-18 13:57)
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: b0bb0   
Дата:   21-12-18 20:12

Бих си направил едно изображение (файл) на календарчето със съответните размери и резолюция (dpi), после бих си направил изображение (файл) с формат А4 и същата резолюция (dpi), копи-пействам малкото изображение в няколко слоя, колкото се съберат, намествам, печатам, режа :)
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: PieroBG   
Дата:   21-12-18 23:07

Печата трябва да е двустранен. Дълги години съм го правил в корел, но профилите на фотохартията ги губя. Трябва да експериментирам, докато постигна задоволителни резултати с цветовете.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   22-12-18 15:44

В Корела има много приличен color management. Кое то пречи да си полваш профилите?
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: xfs   
Дата:   22-12-18 16:51

PieroBG защо не ползваш работешето решение с Corel-a което имаш, от Photoshop записваш Tiff-ове, и после в Corel-a.

asahi от видните проблеми с Imposition-а, за color management-а и "регистъра" не мисля че има смисъл за питаме.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: PieroBG   
Дата:   22-12-18 18:49

Асахи, не знам как.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   22-12-18 19:15

Има смисъл да се пита. Нека знае човекът или поне да е наясно какво не знае.

Пиеро, отиваш в Tools, Color Management. Там имаш Default Settings, от които можеш да си нацъкаш набор от настройки и да ги запомниш като присет. Ще си ги зареждаш при нужда. Другата опция е за Document Settings. Там можеш да конвертираш отворения документ от едно цветно пространство в друго.

Не забравяй, че в един корелски документ може да има едновременно 4 вида цветни обекти - RGB, CMYK, Spot Colors (Pantone) и Gray Scale. Цветните профили влияят на първите два вида. Трябва да си наясно какво правиш, за да получиш предвидим резултат.
 Re: Питане за печат през фотошоп
Автор: PieroBG   
Дата:   23-12-18 11:52

Благодаря на всички отзовалисе и най-вече на Асахи за експертният съвет. Весели празници на всички![shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.