Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Към кафеджийте
Автор: kjey   
Дата:   17-12-18 06:16

Утре ще засека, но съм сигурен, че чашата ми с двойно кафе се пълни за не по-малко от 25-30сек. с Делонги от преди 5-6 години. [smile]


Въпроса е колко течност вади за това време - двойното ви кафе едва ли е 25-30мл.В офиса взех някакъв супер-дупер автомат на Saeco(цена като нов над 2500лв), с керамични мелачки, с регулиране на интензитета на кафето и всякакви други екстри...При най-ситно мелене и най-голяма доза кафе прави еспресото за максимум 10 секунди.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: penco   
Дата:   17-12-18 06:34

За да работи с дозите, трябва да се махне нормалната цедка, слага се гумата и отгоре малката цедка. Тя е за дози. е тази: http://prntscr.com/lvv1xd

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджийте
Автор: Vanquished   
Дата:   17-12-18 09:14

Молба към автора - моля за корекция на заглавието, няма "й" в множествено число - кафеджиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: sakuraki   
Дата:   17-12-18 12:33

[smilie5] Авторът не си беше пил кафето и е забравил [smilie5] . Днес вече пих хубаво, кафе, което не мирише на изгоряло и да има такъв вкус.
Иначе penco, аз знам кое е за дози и как се ползва, но не става, просто си тече отвсякъде с тази цедка. Отпушвах цедката, въртях я, гумата махах, но без успех и се разделих с нея. Вчера пробвах моно доза на новия крупс и нямаше никакви проблеми, слагам я на саекото и отвсякъде тече, а е точния стандарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-12-18 16:24

kjey, така е! Днес засякох 1мин и 15секунди за чаена чаша (пия мега дълго двойно кафе, ползвам голямата цедка препълнена и натъпкана здраво до горе).



ПП: кафето не изглежда така като на снимката, има си каймак и е добро. Снимката е от нета само за онагледяване на чашата [beer]



Публикацията е редактирана (17-12-18 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: kjey   
Дата:   17-12-18 17:02

Днес засякох 1мин и 15секунди за чаена чаша (пия мега дълго двойно кафе, ползвам голямата цедка препълнена и натъпкана здраво до горе)

Твърде много кофеин поемате така с тази дълга екстракция...но може би това е целта[smilie5]
Моята чаша е такава
11-12гр кафе
25 секунди
30мл

http://www.picshare.ru/uploads/181217/8Hy0J77mal.jpg

[/URL]] текст
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: Synthy   
Дата:   17-12-18 17:26

Много коефин, и малко вкус. т.е. само се друсаш с нещо подобно на кафе [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: quazimodo   
Дата:   17-12-18 18:20

написа:

> ПП: кафето не изглежда така като на
> снимката, има си каймак и е добро.
> Снимката е от нета само за
> онагледяване на чашата [beer]
>

Каймак има само турското кафе от джезве. Всички съвременни "каймаци" са варианти на пяната[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: ecobo   
Дата:   17-12-18 18:25

написа:

> Каймак има само турското кафе от
> джезве. Всички съвременни
> "каймаци" са варианти на
> пяната[smilie5][beer]
>

Това е вярно, ако имаш машина ширпотреба с т. нар. CremaDsic, който разпенва кафето. В едно добро кафе няма пяна, има само естествения каймак, който се получава от екстахираните мазнини в кафето. Напоследък даже са модерни bottomless портафилтри, за да пада кафето направо от филтъра в чашата.


https://cdn.instructables.com/F1X/NO2O/HIGFAXWX/F1XNO2OHIGFAXWX.LARGE.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: quazimodo   
Дата:   17-12-18 19:11

Е, то и тия дето произвеждат карантии за кафемашините семейства гледат[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: mmjm   
Дата:   17-12-18 19:56

sakuraki, с много кеф и дълго време да използваш новата кафемашина. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: mitpis   
Дата:   17-12-18 20:29

Всичко написано ме кефи страхотно, ама съм се ограничил до две кафета на ден-другото било зависимост, та умната![smilie18]



Публикацията е редактирана (17-12-18 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: imitev   
Дата:   17-12-18 20:49

Хайде тази година кафемашина, догодина казан за ракия [beer] [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: sakuraki   
Дата:   17-12-18 21:52

Ххаха благодаря [smilie5] [smilie5] , но съм по виното аз , пък даже и почнах да се уча как се прави [smilie7] . То кафето ми е като хоби, но и то като фотографията ме разорява [smilie18] [smilie18] . Благодаря на всички включили се по темата [beer] . Ето и едно кафе от бившата машина , но в чашка от уиски


https://c1.staticflickr.com/5/4885/32468983448_9cd0745f57_b.jpg





Публикацията е редактирана (17-12-18 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: imitev   
Дата:   17-12-18 22:48

На всички мании цаката му е да си малко табиетлия. Да го правиш с чалъм. Като аристократите - да си над нещата малко и дреболиите да са ти важни.

Тва с кафенцето в чашка за виски и домашната машинка не е баш в тази посока [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: novi4ok   
Дата:   18-12-18 00:13

Боже, Боже...
Като ви чета и устата ми със слюнка се напълни. И разбрах, че за нищо не ставам. За къде съм с тези неработещи рецептори на небцето и без страстното изживяване на качествено-ароматно-силно-каймачено-плътно-и-т.н. кафе?
Абе кога станахме такива разбирачи, като бащите и майките ни в повечето случаи пиеха печена, мляна цикория (Инка) вместо кафе? Баси тази културна революция, сложихме италианците, кубинците, бразилците и всякаква останала паплач, в малкия си джоб...
Извинете ме за иронията, ама ми стана смешно. Живи здрави и все по-специални сортове кафе и марки кафе машини да откривате!

И между другото - по лични наблюдения, нациите, имащи традиция в пиенето и приготвянето на кафе, използват машини само в заведенията. И мнооооого специални и разнообразни сортове кафе - също. В домашни условия си го правят традиционно. Без да робуват на сортове, марки и технологии. И съм пил невероятни кафета. Или както ми обясняваше един приятел италианец: "Абе Лаваца-Маваца. Стига си гледал по опаковките, това е търговия, не кафе!".

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: tycoon   
Дата:   18-12-18 18:53

Кафето само на джезве и да е от Сирия с кардамон;)))

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: imitev   
Дата:   18-12-18 19:33

Поне се навъдиха и местни да ти го поднасят за да е кефа на макс дет се вика [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-12-18 20:21

Ееей, това е идея! Тъкмо се размечтах, но си помислих, че няма къде да го опитам. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-12-18 09:34

Бахти, колко свободно време имате, блазе ви ! Сутринта пия едно на крак, бързам да разнеса лапетата по училища и детски градини, бачкане, и второто- както го направят във фитнеса, вече късния следобед.

Отговори на това съобщение
 Re: Към кафеджиите
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-18 10:21

Ми аз ставам в 6 и 30, пия кафе до 7, в 7 и 30 излизам и в 8 пия следващото кафе на работата. После в обедната почивка в 12 пия едно и след като се върна на работа в 14:00ч., отново пия кафе [smilie10].
Иначе относно кафе в джезве и кардамон, такова пих в Турция и хич не ми хареса, а я Гърция пих невероятно кафе. Заговорих се с човека, но не знаеше много английски и малко разбрах, но ето рецептата:
В джезве се слага захар, за да се карамелизира и се хвърля после, след което се сипва вода да кипне веднъж и се слага кафето. Трябва да кипне 2 пъти с кафето и е готово за сервиране. Супер ароматно кафе, което има лек вкус на карамел и много силно.
В Италия като бях и тогава пих кафе, но нещо хич не ми допадна. В едно малко село в планината пих кафе, но беше много късо, дори и вкуса не му усетих. Около Кортина де Ампенцо, намерих магазин за кафе и си взех кафе на зърна, страхотно кафе, но много скъпо 28.50 евро за 500гр.
Едно време през 95-96г помня, че баба ми и дядо ми пиеха нова бразилия

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »