Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: ggreg   
Дата:   20-12-18 17:35

Няма лошо да има такива книжки. Стига да има читатели за тях- както пише колегата dialektika по-горе. Щото по мои наблюдения, малко са хората дето четат упътванията на новата си техника.
Което пък ме замиоля... трябва по закон всеки инструмент с повече от един бутон, да има инструкция за ползване. За запалка и пистолет например не съм виждал упътване. и май не е и нужно :) Но за "телефон" (кавички пиша щото отдавна вече телефонът няма само шайба и слушалка) определено си трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме със смартфон
Автор: stukloplast   
Дата:   20-12-18 18:36

Ми те тия книжки, не са по-различни от тези за фотографи. Техниката на снимане е една и съща, с изключение на фиксираната бленда и зрителен ъгъл, които могат да доведат единствено до повече креативност в композицията. Ако можеш да правиш смислени снимки с фотоапарат, можеш и с телефон, та дори и по-добри. Ако не можеш - не можеш...
Телефонния РОУ е доста податлив и доста детайлен. Готов jpg от телефон е същото #айно като от фотоапарат.



Публикацията е редактирана (20-12-18 18:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »