Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   27-11-18 21:00

За любителите на киното.

1. Име на филм/видео/произведение...
2. Защо ви харесва?
3. Какъв е извода или уникалното в него?

Нека се въздържаме от крайни мнения, да уважаваме мнението на другите, и да не водим излишни спорове!

Давам старт със:

"Сталкер" - Andrei Tarkovksy 1979" - Филм, който трябва да се гледа с много внимание и въображение. Изключителен сюрреализъм, постигнат с толкова прости средства. Уникални режисьорски и операторски подходи (според мен). За мен беше студен душ и пепел под стъпалата.

"Великият диктатор" - Да смесиш хумор,пародия, сатира и трагикомедия по този начин, на такава крехка, и болезнена тематика е голямо постижение.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: suggs   
Дата:   27-11-18 21:23

"Стената" на Пинк Флойд.
Мисля, че обясненията са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: marves   
Дата:   27-11-18 21:44

2001: A Space Odyssey (1968 г.) на Стенли Кубрик

Скоро го гледах на 4K Blu-Ray HDR (май е сниман на огромен филм, защото има страшен детайл).

Хареса ми заради това, че е изпипан перфектно в детайли, феноменално озвучаване, декорите и техническите постижения за мен са ниво над първия Star Wars.
Филмът пленява с красиви сцени, които изглеждат далеч по-реалистични от съвременните CGI холивудски блокбъстъри. Майсторска работа зад камерата и осветлението.
Излязъл е година ПРЕДИ първият човек стъпил на Луната, ефекта е УАУ през цялото време.
Според мен задължително КИНО.

Като атмосфера и заснемане много ми напомни на "A Clockwork Orange", който след справка отново се оказа на Стенли Кубрик :) Него съм гледал преди да знам името на този човек. Също силно препоръчвам (но книгата е по-завладяваща и според мен трябва да се прочете преди филма, който между другото не разочарова като други екранизации по книги).

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: nokoniko   
Дата:   27-11-18 21:56

[cool] бохемска рапсодия 2018........УНИКАЛЕН.......гледах го два пъти на кино![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: kiten   
Дата:   27-11-18 21:58

двойника с Тодор Колев - напълно си е актуален и в сегашния алма матер!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   27-11-18 23:23

Ох... много има наистина...мога да спомена филми които наистина са ме изкефили.

https://vimeo.com/39043244


ето един Български!

Кефят ме много и "сало или 120-те дни на содом", "балада за нараяма"
За нас като фотографи "Прах и сняг", "барака"... и подобни са почти задължителни... Няма да говоря за бози, като "солта на зямята" и онзи за бандата фотографи дето снима по горещи точки... забравих му името. Но филма който ме отказа да гледам повече филми вече втора година е "СТАЛКЕР" на Тарковски. Нямам представа защо се получи така, но почти изгубих надежда, че след този филм ще видя нещо смислено. Извинявам се за крайната позиция, вярвам, че не съм прав. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-18 23:25

1. "Смяна на местата" с Еди Мърфи и компания.
2. Заради добрата игра на актьорите и вечноактуалната тема.
3. От високо се пада лошо, особено ако не си тренирал дзюдо[smilie18][beer]

П.П. Заглавието на темата е прекалено гръмко. Най-велики според чия класация?



Публикацията е редактирана (27-11-18 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   27-11-18 23:30

quazimodo,
Марияне чукни на линка и изгледай филма! Мисля, че не си го гледал, а много, много ти прилича!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-18 00:21

Трудна работа... дори не знам откъде бих започнал. Може би определението "велики" малко няма да му е на мястото :)

- Kelly's Heroes (1970) - това е филм, който съм го гледал поне 10-на пъти. Може да не е "велик", но за мен е показва до голяма степен някои истини за войните, предадени като увлекателна комедия - също като M.A.S.H.(1970), като двата фима са започнати точно в периода на поредната ескалация на войната във Виетнам и съответстващата мобилизация. В същия тон е и последния сезон на "Черното Влечуго" - Blackadder Goes Forth (1989).
- K-PAX (2001) - малко нестандартна драма с елементи на фантастика - филм който доста ме впечатли, когато го гледах за първи път.
- Donnie Darko (2001) - шантав филм със шантав край. Тематичната песен "Mad World" изпълнена от Гари Джулс е точно в десятката.
- The Butterfly Effect (2004) - един увлекателен филм, показващ интересна версия на "ефекта на пеперудата" от теорията на хаоса. Кара човек да се замисли наистина... Края на филма е в същия тон - на оригиналното заглавие завършека не е точно "холивудски", но ако имате оригиналния диск, ще откриете там и още два алтернативни края. До колкото знам кино версия има както с редакторскара версия, така и с единия алтернативен край...
- Pulp Fiction (1994) - един от двата "велики" филма, включени както в класацията на IMDB, така и в моята. Шантав филм, шантави роли, шантави актьори. Невероятно изпълнение. Дори "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" (1998) на Гай Ричи не може да пресъздаде тази атмосфера на хаос...
- The Godfather (1972) - втория "велик" филм - нарочно го ставям на последно място в този списък. Но не защото е по-лош...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ikoveliko   
Дата:   28-11-18 00:55

bogdanov, филма за бандата фотографи, дето снимат по горещи точки е може би "The Bang Bang Club" [smilie21]
Изключително добър филм! Препоръчвам [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   28-11-18 01:34

ikoveliko, точно така! Благодаря ти. За мен е изключително посредствен и боравещ с базовите възприятия на зрителя. Не, че не го препоръчвам :) Но "Батман завинаги" повдига в мен същите страсти в края ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: mihalo   
Дата:   28-11-18 02:10

bogdanov , имаш ли някакъв превод на български за филма ти от линка? Впечатли ме семантиката... но познанията ми по английски (1958:)) не ми позволяват да вляза в детайла. Всъщност, каквато и да е допълнителна информация ще е добре дошла :)


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: victory13   
Дата:   28-11-18 03:24

Изключително лесен отговор, поне за мен:

O Brother, Where Art Thou? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: quazimodo   
Дата:   28-11-18 07:03

Калин Орелът
Под игото
Хан Аспарух
Маргарит и Маргарита
Дами канят
Топло
Опасен чар
Време разделно


Защото са български[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: golded   
Дата:   28-11-18 07:11


Рафърти и двете момичета
Три жени
Малки убийства



Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   28-11-18 07:29

Изкуплението Шоушенк.
Животът е прекрасен.
Да обичаш на инат.
Вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   28-11-18 08:11

ВЕЛИКАТА СТЕНА

Широко затворени очи


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: sakuraki   
Дата:   28-11-18 08:44

Ooo да се включа и аз с няколко филма, които си гледам задължително всяка година.

Пропукване на Грегъри Хоблит.
Хареса ми, защото беше нещо различно от филмите, които излизаха тогава и действително се замисляш, че всичко излиза наяве рано или късно.

Se7en/Седем на Дейвид Финчър.
Любим филм от любим жанр и пак дава идея на зрителя до какво води алчността и т.н

Inception/Генезис на Кристофър Нолан
Любим актьор и начина по, който е заснет филма [cool] . Другото, което е, че финалната сцена ни казва всъщност много и всеки сам определя за него какъв е края.
Общо казано е, че главния герой има един пумпал, който върти, за да разбере дали е реалност или сън. Ако пумпала спре да се върти, значи е реалност, но ако не спре - сън. Във финалната сцена завърта пумпала, но той не спира, а само се поклаща и точно тогава свършва и филма. Зрителя сам решава дали поклащането е признак на реалност или сън, но така и не се разбира (смисъл разбира се де, но все пак [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Synthy   
Дата:   28-11-18 09:04

Ефектът на пеперудата
π


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ombre   
Дата:   28-11-18 09:16

Много са филмите ,които са наистина страхотни.Мога да спомена Зеления път с Том Хенкс.Макар да има и лека доза фантастика в него,актьорската игра е на топ ниво.Дефакто в всеки един жанр,има доста стойностни филми,които си заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: roburt48   
Дата:   28-11-18 09:37


Полет над кукувиче гнездо
Апокалипсис сега
Тренировъчен ден
... и мнооого други [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: hardcpz   
Дата:   28-11-18 09:44


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-18 10:24

Бащата на войника
На бой отиват само старци
Те се сражаваха за родината
Кавказка пленница
Джентълмени с късмет
Иван Василиевич сменя професията си
Ирония на съдбата
Техеран 43-та
Васко Да Гама от село Рупча
Войната на таралежите

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 11:29

боже, като гледам някои класации ми иде социалистически да се самообеся...
много от описаните филми съм гледал по задължение в часовете по история на киното и само защото на вратата седеше преподавател нямаше как да се измъкнем...


омбре - зеленият път е 100% фантастика като жанр

любимият филм зависи от моментното емоционално състояние. Няма как да е любим по всяко време. Също няма "най-велик" филм, изкуството е толкова субективно, че подобни гръмки фрази са леко елементарни.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ombre   
Дата:   28-11-18 11:36

Джъмбо така е,но просто там много ми хареса актьорската игра.Много харесвам и френското кино,макар франсетата да ме дразнят,но е факт ,че доста филми хамерикански са направени точно копие на френските.Като например такси,никита и др.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »