Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mn1   
Дата:   23-11-18 09:29

Моля дайте съвет за 3 в 1 монохромно, лазерно устройство, за предпочитане с ADF.
Идеята е да има възможно най-малък разход за консумативи и поддръжка.
Натоварване до 1000 листа на месец.
Бюджет до 1000лв.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: koev   
Дата:   23-11-18 11:16

[smile]



Публикацията е редактирана (26-11-18 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   23-11-18 12:30

Преди време Canon бяха едни от най-мъчните за хакване/смяна с неоригинални тонер касети... в същото време пък HP бяха най-добре. Другото което харесвам на HP е, че имат доста явно по-кадърна система за подаване на листи и захапването по няколко, накриво или дори "надъвкане" по мой опит. Но пак казвам - вече нямам отношение към тази дейност и не знам в момента кой как се е наакал :)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: koev   
Дата:   23-11-18 15:01

[smile]



Публикацията е редактирана (26-11-18 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   23-11-18 15:14


Аз си купих Brother за 80 лв. с АДФ малък МФУ. Пълненето на касетата е 20 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   23-11-18 21:42

Погледни във фирмите за втора употреба. Обърни внимание да е с по-голяма касета. Помисли държиш ли на дуплекс при печатане и при сканиране. От двустранния печат се икономисва 30-40% хартия плюс разходи за подвързване, транспорт, архивиране, унищожаване. В малките машини ADF/DADF не са много надеждни. Добре е да са с по-запазени (неработили) подаващи ролки.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mn1   
Дата:   26-11-18 09:06

Много благодаря за съвета колега koev. Струва ми се, че това е вярното решение. Ниастина много полезна информация. Виждам, че доста машини на canon работят с този тонер:


Canon i-SENSYS LBP251dw
Canon i-SENSYS LBP252dw
Canon i-SENSYS LBP253x
Canon i-SENSYS LBP6300dn
Canon i-SENSYS LBP6310dn
Canon i-SENSYS LBP6650dn
Canon i-SENSYS LBP6670dn
Canon i-SENSYS LBP6680x
Canon i-SENSYS MF411dw
Canon i-SENSYS MF416dw
Canon i-SENSYS MF418x
Canon i-SENSYS MF419x
Canon i-SENSYS MF5840dn
Canon i-SENSYS MF5880dn
Canon i-SENSYS MF5940dn
Canon i-SENSYS MF5980dw
Canon i-SENSYS MF6140dn
Canon i-SENSYS MF6180dw

Някои са само принтери и естествено не са подходящи за случая, но има и доста други МФУ. Мислите ли, че ще е най добре да се спра на Canon i-SENSYS MF416dw, или може и на някоя от другите модификации? Гледам, че има и малко по-евтини с този тонер.

asahi, благодаря за съветите. Мислех за стара машина но се отказах . Машината няма да я ползвам само аз, а другите искат нова. Иначе знам, че има стари железни машини които са и лесни за поддръжка. Минуса им понякой път са драйвърите за по-новите уиндоуси. Целта е да върви на win 10 64-бит. Имам една такава машина на HP и със зор подкарах принтера, но скенера така и не можа да тръгне.

Колега imitiev гледах новите брадъри, въпреки че съм предубеден към марката защото са минали 2 стари модела от тук и бяха голям боклук. Както и да е. Гледах някакъв модел от серият tonerbenefit. касетката му беше за 2000 копия, оригинална 44лв. Но на 12000 копия се сменя барабан. Другите ми се видяха още по скъпи за поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: Hsathv   
Дата:   26-11-18 11:28

Кой модел на brother се е оказал боклук, щото такъв няма. Brother са най-добрите машини за ползване с неоригинални консумативи. Взимаш половин кило тонер за 50 лева и караш 12000 копия. След това сменяш и барабан който струва 20 лева и пак отначало. Няма чипове няма нищо. Неоригиналните касети и те са без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-18 12:48

Ако ползваш Brother принтер с Brother тонер - това неоригинален консуматив ли се води [smilie5]

Между другото и аз имам сравнително добри впечатления от тях - пръкнаха се с ментета, но после сякаш пооправиха нещата с хардуера. А тонерите също не са лоши.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   26-11-18 16:04

Брадърсите са железни машини и са евтини. Не знам какво, как и откъде е минавало.

И вървят на всички виндовси, не като известните марки като направи 3 години и няма вече поддръжка.

Но вие си купете Канон, ХП или каквото ви е на сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: Тед   
Дата:   26-11-18 17:17

Ползвам модела на brother mfc-L27400w. Принтер, скенер и копир, fax.
Предимство, че сканира двустранно. Консумативи - смешни като цена от ebay.
В РБ цената на консумативите е х3. Софтуер и работа - без проблеми засега при натоварване около 1500 страници на месец.



Публикацията е редактирана (26-11-18 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: Hsathv   
Дата:   26-11-18 17:31

Айде бе, чак пък по 3?
Гледам, че цените са паднали още. 1 кило тонер 50 лева.
https://arbikas.com/product-p-toner-bottle-trbunivhd-1kg-fabric-filled-trbunivhd-1kg-v1.html
Къде из ибей ще видиш кило тонер на static control за 16 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   26-11-18 18:11

Brother имат многофункционални мастилено-струйни устройства, които печатат по-евтино от лазерните принтери.



Публикацията е редактирана (26-11-18 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-18 19:18

Само дето става кашкава работата когато има влага или се намокри - тогава човек да се чуди ко да прави [smilie5]. А ако засъхне главичка - по-евтинкото заминава в коша...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   26-11-18 19:39

Абе lamerko ти на всяка манджа си мерудия, пич спри се малко, какво ще обливаш документите с вода ли? Имам DCP-300 от година и е желязна машина, не случайно е работния кон в много копир центрове, главно с това е известен и не му изсъхват главичките за сведение, шишенцата с оригинални мастила са евтини и цената за печат е под една стотинка на страница.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-18 19:46

Казвам, понеже съм си патил - над двеста страници документи са стояли на влага (не са мокрени) - мастилото толкова се е "разстлало", че цели пасажи са нечетими... При евтините консумативи като тия на Brother - реално плащаш основно хартията, ако се ползва домашно.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   26-11-18 23:25


Кои са тези копир центрове с домашна струйка за работен кон? Несериозно ми звучи...

То не можеш даже цял пакет хартия да му заредиш и с тази бясна скорост от 6ipm не виждам как ще изкара човек пари от печатане.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: LKK   
Дата:   27-11-18 00:05

samsung sl-m2675f с хакнат firmware за 242 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   29-11-18 03:11

"Автор: imitev
Дата: 26-11-18 23:25

То не можеш даже цял пакет хартия да му заредиш и с тази бясна скорост от 6ipm не виждам как ще изкара човек пари от печатане."

Може - ако комбинираш печатните услуги с масажен салон.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-11-18 07:26

Във фирмата ползваме много hp-та MFP-и 3,4,5 в 1та ... нямат грешка! Пълнят ни тонерите евтино и те така.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: Hsathv   
Дата:   29-11-18 08:11

Е, колко евтино излиза пълненето на HP? Там при всяко пълнене се сменя и барабана който е в касетата.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 12:15

asahi,imitev моля без ирония за масажни салони и подобно, проверете спецификацията на принтера и тогава се изказвайте, скоростта на печат е 27 стр. в минута на ЧБ, скорост, която не всеки бюджетен лазарен принтер има, 6ipm е е за цветен печат и е максимално 10 страници в минута, резолюцията за цветно на Брадъра е 6000 x 1200 dpi, ако лазарния принтер печата цветно с тази резолюция едва ли ще е много по-бърз, ама с такава резолюция като на Брадъра не съм чувал да има лазерен принтер, един Самсунг вади 4 стр в минута на 2400 x 600 dpi. има машини, които печатат по-бързо цветно, ама са над 1300 лева.,така че иронията тук е малко неуместна, нещо типично за Фото Форум. Това е добра бюджетна машина за общо приложение, недостатък на принтера е липсата на двустранен печат, ако препечатваш някаква книга или учебник.



Публикацията е редактирана (29-11-18 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-18 12:26

mitpis: искам да те видя, как ще постигнеш такава скорост с тази играчка. И това, че се била ползвала като "работен кон" в копирните центрове - не го коментирах преди, не искам и сега...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 12:33

Пич имам го в къщи какво друго мога да ти кажа, относно сведенията за "работния кон", са от един приятел работещ в една от големите фирми за продажба на хардуер в България, не ме оторизирал да го споменавам и не бих го цитирал, казал ми е, че ги купували точно хора, които предлагали копирни услуги, не говоря за големи копирни центрове, като се счупел принтера просто го изхвърляли и взимали нов, при този евтин печат вече са си изкарали парите. В копирните центрове не работят с лазерни машини под 1000 лева, бюджета на човека е до тази сума и натоварване до 1000 страници месечно и цената за Brother DCP-T310 е мах 350 лева, прав си че мокрото е враг, ама аз не си мокря документите.И пак типично за ФФ да се иронизира.



Публикацията е редактирана (29-11-18 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-18 12:59

Не споря, че за мастилка може да е сполучлив модел, но просто не е предзнаначен за копирни центрове. Да не говорим, че (ако гледам точния модел), по спецификация го дават 11 страници за черното (реално по-малко). Та затова с тия 27 страници ме обърка. Тавата е макс до 100 листа, изходящите - до 50, което само това го прави негоден за копирен център. Никъде не виждам информация за двустранен печат - ако имаше, почти със сигурност щеше да влезе в рекламните брошурки... Както и да е - принтерчето може да е добро за ДОМАШНА употреба, но не бива да му се лепят разни гръмки етикети. И пак - нищо до тук не може да ме убеди, че това е по-добро от един класически лазерен принтер. Пак ще се повторя - при домашни условия една тонер касета може да изкара няколко ГОДИНИ. През това време единствения консуматив си остава хартията. Че нямало цветно - то май вече има и цветни лазерни принтери на такава цена, но като цяло не се сещам за къв чеп ти е въобще цветен печат, особено ако става въпрос за документи, а автора е уточнил изрично, че не му трябва - "3 in1 монохромен лазерен".

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 13:03

не съм те объркал 27 ppm (11 ipm - ISO-based Print Speed) Относно автора си прав, просто му предлагам алтернатива за печат до 1000 страници месечно, щото битува мнението, че лазарния печат е по-евтин.



Публикацията е редактирана (29-11-18 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-18 13:10

27ppm = 11ipm? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 13:20

едното е пейдж за минута другото имидж пейдж за минута.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-18 13:22

Не точно, ама както и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 13:27

Да уточня това са максимални стойности, но и при лазерните ги дават до еди колко си страници за минута, тези които са лазерни над 1000 лева са друг клас и не ги сравнявам с тези, но тази инвестиция е оправдана при големи и средни фирми и копир центрове, а не при книжарници, които предлагат между другото и копирни услуги и малки фирми.



Публикацията е редактирана (29-11-18 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: mitpis   
Дата:   29-11-18 13:47

иначе казано MFC-L5750DW страхотно много бързо професионално многофункционално лазерно устройство за 1000 лева. В работата имаме няколко лазерни Брадъра, някакъв пич идва и взима да им пълни касетите за малко пари, даже дава фактури, не са имали никакъв проблем. Но щом ви харесва повече конон, вземете си, нямам лични наблюдения за тях. Иначе има и двустранно печатащ мастилено струен Brother MFC-T910DW за малко над 500 лева, но скоростта на копиране значително му изостава от принтирането и от по-горната машина.



Публикацията е редактирана (29-11-18 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: kiten   
Дата:   29-11-18 15:12

В никакъв случай не си купувайте брадър!!! За монохромните има една марка и тя е HP! До сега се служебни ползвам с чипове и без чипове и някои са на на 15 год. и никаква профилактика не им е правена и работят само със консумативи-заместители. Преди им бяха скъпи консумативите сега явно пазара е наводнен и нови тонери за 15-20 лв избор голям„
Наскоро купих брадър 3в1 и файфай даже има... и разочарование! При максимална резолюция HQ1200 печата по-зле от икономичен режим 300 на HP 2100, който е на 15 години и още си е с оригиналния барабан. Брадъра вади много зле нюанса на сивото и не става за снимки. И отгоре на всичкото печата до 105 гр. хартия за разлика от HP което прекарва без проблем 200 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   29-11-18 20:11


За 15 годишното 2100 драйвери за виндовс 10 64 бита имаме ли налични или трябва да правим гимнастики?

Скоро пенсионирах едно такова въпреки настояванията на собственика за ремонт. Купих му HP 1200 PS, който все още се поддържа от микрософт и забележи - печата по-добре и 5 пъти по-бързо от 2100! без да му засяда хартията и да се налага да пускаш листите 1 по 1. Само че хората вадят пауси за ситопечат и имат изисквания към качеството и възможност за регулиране на линиатурата. Затова е и PostScript.

А брадърсите са евтини офис машинки за евтин печат върху хартия. И печатат гадините! При това евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   29-11-18 20:35

mitpis: изобщо не вярвам че този струен брадър изкара ще 27 листа в минута на що-годе прилична резолюция (не на драфт!)наситен с текст на 75% от площта. Това са грубо 1.5 кв. метра. Няма как да стане в този ценови клас. IPM PPM измерване се справи със стандартизирани документи, които не отразяват реалните задачи, а просто служат за сравнение в някаква степен между различните модели.

Принтерчето за парите си е ОК, да кажем че е здраво, но нека не му вменяваме неподходящи за него задачи и лепим подвеждащи етикети. Това е домашно принтерче да си печаташ на него диаграмки и графики.

Имай предвид че от 25 години се занимавам с реклама и поддръжка на техника за реклама.

HP, Epson i Canon са измислили схемата с доенето на потребителя за консумативи. После измислиха премахването на драйверите за новите версиина виндовсите. Само и само да те накарат да си купиш нов принтер с по-скъпи консумативи и все още неразбита блокировка за работа с неоригинални такива.

За домашна употреба не бих си взел струен принтер. За 10-20 листа на седмица просто ще си изсъхне от стоене.

Определено е по-добре да си извадиш копията някъде на голяма машина, когато трябва да е качествено.

Много е важно да се знае, че евтино и качествено са две несъвместими изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: kiten   
Дата:   29-11-18 20:59

по отгоре съм се объркал става дума за НР1200 желязна машина
https://www.youtube.com/watch?v=KB17f7G1aHk

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   29-11-18 21:16

Печатахме пауси 10 години на такъв HP 1200 барабанът издържа макс. 2-3 зареждания и започва да сговня печата. И зареждането не е 20 лв. Оригинална касета с голям обем е 150-160 лв. След 5-6 години се скапват гумените ролки, които вземат хартията и започва да взема по 2-3 листа.

Картон може да се каже, че не може да печата.

Реално животът на такъв принтер е 60-80000 копия, след което трябва да се подмени 2/3 от механиката, т.е. отива на боклука.

Вкъщи имам втора употреба мфу брадър - да, печата по-гадно, ама е без пари като устройство и консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: kiten   
Дата:   29-11-18 22:09

https://www.pazaruvaj.com/toner-kaseti-mastileni-kaseti-c3138/syvmestimi/hp-c7115x-p49670503/#

imitev а на калпав тонер или механика ли се дължи кривенето при печат на паус, например печат на таблици с прави редове получава се няколко мм изместване и нещо като "трапец"а не квадрат. При другия HP 3 в едно взе да го прави последната година?

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   29-11-18 22:21

На износването на механиката. Свиването на пауса от печката. Неравномерен натиск. Менташки касети. Гадна хартия.

1-2 мм не е болка за умиране при работа с пауси. Пробвайте по-качествен и малко по-дебел паус (по-скъп). Едно време ползвахме и специални фолиа за печат на лазерни принтери, но е ненужно скъпо.

Тази касета е ментак - не става за вадене на пауси за сито и офсетов печат. Чети по-горе пиша ОРИГИНАЛНА [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: kiten   
Дата:   29-11-18 22:54

фолио също използвахме на времето, но сега нещо не се намира. Най добре става предпечата, не иска огледално обръщане за ситен и блед шрифт. Имаше навремето и специална хартия за чистене на зацапан лазерен принтер и тя не се намира.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   29-11-18 23:34

Е - сега има спрей за почерняне...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   30-11-18 00:24

У ваше село няма ли CTP?

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   30-11-18 00:37

Пробвай да си извадиш филми за сито и тампон на CTP...

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   30-11-18 11:17

За таблици се оплаквахте, та затова.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: kiten   
Дата:   30-11-18 13:38

imitev спрея се ползва, обаче някой път и той не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: 3 in1 монохромен лазерен, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   30-11-18 18:19

Asahi - аз не се оплаквам от много години. Имахме експонатор, а от 4 г. вече не е мой проблем всичко това. Аз си печатам на UV флатбед-а [cool]

Кiten - Не помага, когато се използват неоригинални или напълнени касети. С оригиналните няма грижа.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »