Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Intel I5 или Ryzen
Автор: stef7   
Дата:   23-11-18 23:55

Мисля че за автора, i5 6600K е най-добрата опция, поради причини споменати от колегите преди мен.
- минимум пари и грижи. Вадиш единия процесор слагаш другия.
- Дори и да разполагаше с голям бюджет, 8 ядрените процесори не дават по-добри резултати от 4 ядрените в повечето съществени операции на Lightroom, както се вижда от тестовете.
- Продуктите на Адобе вървят малко по-добре на Интел процесори и при една и съща честота Интел дават малко по-добра производителност на ядро. А и Интел процесорите вървят на малко по-високи честоти.

По отношение на Ryzen, си взех 7 1700 2-3 месеца след като го изкараха на пазара. И никакви проблеми не съм имал. 0. При добре подбрана памет и дъно. И до ден днешен съм си с него. Ryzen има смисъл ако ти трябват повече от 4 ядра - в моя случай професионално за тестове (3-4 виртуални машини едновеременно) и за видео обработка като хоби. Когато го купих 8 ядрената оферта на Интел струваше два пъти повече. (700-800лв разлика) Бедняк съм какво да се прави, тия пари мога да им намеря по-добро приложение. i7 8700K се появи месеци по-късно.

Като контраст, лаптопа ми на работа марков уж от бизнес серия с Интел процесор, най-редовно вади Blue Screen of Death. Очевидно не е само до процесор, а до цялостна подборка и напасване на компоненти - дъно, памет, периферия, както и софтуер, драйвери и т.н.

AMD направиха чудесен процесор и втората генерация скоро и третата са сериозна конкуренция на Интел. Не бих се поколебал да си купя пак от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Intel I5 или Ryzen
Автор: kiten   
Дата:   24-11-18 00:31

Не само до драйвери но и до уиндос. На синтетични тестове Ryzen вади по добри резултати на win 7 отколкото на 10 при първата генерация! При интел е обратно.
За ядрата в пълна сила важи поговорката на мечо пух. Всички нови програми и драйвери се пишат за много ядра и много нишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Intel I5 или Ryzen
Автор: enduro   
Дата:   24-11-18 01:55

Драго, не си писъл от къде си..
Ако си от Русе мога да ти дам да тестваш и кор5 6600К и кор7-7700 да видиш как ще са нещата и сам да решиш дали да сменяш системата с Рейзан...
Според мен : имаш готова система - смени само процесора ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Intel I5 или Ryzen
Автор: Dragobat   
Дата:   24-11-18 07:34

Явно ще дебна втора употреба i5 i7 ,6 и 7 генерация,или да сменям дъно и да скачам на i5 8генерация.

Отговори на това съобщение
 Re: Intel I5 или Ryzen
Автор: imitev   
Дата:   24-11-18 17:33

В олх има за 290 лв. с 1 г. гаранция i5 6600

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »