Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Тед   
Дата:   16-11-18 23:09

Едно сравнение от ДСЛР към безогледалка, в случая Канон 5дмк4 и Сони А7рм3.
1/ Ергономия – при прехода от ДЛСР към безогледалка гледането на габаритите по инет на снимки не дава точни впечатления. Сони а7рм3 има размери на сапунерка и в действителност е по-малък от това, което можеш да си представиш от една снимка.

- Копчета, дисплей – много и според мен добре разположени. Дисплеят е тилт – т.е. дава удобство в определени ситуации.
- -батерията – издържа изкл.много – около 6 часа снимане в студио само на дисплей – около 52% дрейнинг. Постоянна работа с дисплея, гледане, избор на кадри и т.н. При ДСЛР 5дмк4 само на лайв вю – няма да издържи повече от 2-а часа батерията. На брой кадри – тест не съм правил. Но на Сони-то батерията държи много.
- Менюта. Много менюта на Сони-то. Не мога да кажа, че има излишни, всички си имат някакво значение. Необходима е лична добра организация – 1/ правите си собствено меню с най-важните функции 2/ подреждате Fn с най-важното 3/ подреждате С1,С2,С3,С4 с най-важните функции. Ако го направите добре …нямате грижи по менюта и ровене;
- Изкл. предимство – Сони-то имате 1.5 кроп със 18мпкс файл – изнесен ми е на бутон С4, т.е. като снимате бързо превкл. Ви дава друг обектив. На Сони А7р3 е 8 мпкс кропа и не става за работа.
- Две карти – must have ако си про. Дано тялото да е workhorse. На мен ми трябват двата слота.
- Конвертори – Кепчър Уан с тая бавна скорост дето импортва е безполезен за мен. Адоб – имам усещането, че не мислят толкова за Сони, откъм цветове не е така, но на Сони конвертора има някои предимства.
- Визьора – значително по-добре от това което съм виждал преди това. Хубав визьор, лаг не забелязвам.
- Дисплея – тъпо е че с тъч не мога да ровя по менютата. Друго – да разпъвам с двата пръста картината не става, но с пръст местиш картината…
- Самият захват за моята лапа е следният. Кутрето виси и ми е леко некомфортно. За преодоляване на това има грип или подложка /около 200лв./.
- Бутоните – имам контрол над всичко с държащата ръка и няма драми или неудобства. Неприсъщи ми са малкото колело под спусъка, може би не съм свикнал с него. Не го ползвам.
2/ Функции – Предимства при Сони-то.
- Антифликъра работи отлично. При канона на лайв вюто не виждаш мигането. При Сони-то направо те предупреждава.
- Сайлънт шутера – много ми допада, но при антифликър не работи и в студио не става – което е тъпо. Има един тънък проблем, ако сте били на сайлънт шутер и се опитате да синхронизирате – не става, и като превкл. На мех.затвор има 6-7 щракания докато запали. Има лаг или студен старт. Затова, преди да снимате в студио – превкл. От самото начало на мех.затвор. Сайлънт шутера е много удобен за инкогнито, но при изк.осветление си пак с мех.затвор.
- При сайлънт шутера нямате Bulb функция, което пак не ми допада. Обаче се дзверих да я открия тази функция – има я в М режим, като паднете под 30 сек. на спийда. За преодоляване на този стрес има ваши настройки и си ги запаметявате.
- Пиксел шифта – да дава детайл – но 4-ири файла само в техния Едитор бавно стаква. За пейзажистите – предимство.
- 5 осева стабилизация – на практика с 200мм обектив може да снимате на 1/10.
- Видео опции – тука не искам да влизам, явно Сони-то има повече опции.
- Добре е Роу-а компресирания е 40 мб, става за всичко. Некомпресирания Роу от 80мб трябва да се звериш на някой пейзаж в детайла, но има лека разлика в контраста. Но наистина зверско увеличение. Т.е. хардове и нови терабайти не предразполагат. JPG е 15-20мб на 42 мпкс. Хубав в JPG, на Канон също ми харесва много.
- Дисплеят е добър, с изкл. на на тъч нещата, които не знам защо са така. Всичко има като информация.
- Много важна разлика с ДСЛР – на практика на дисплея на Сони-то имат абс. контрол над финалния кадър който експонирате. Виждате какво ще излезе предварително. При Канона е постфактум.
- Бракетите са с повече опции на Сони-то. Функцията за ДЛРО -дин. обхват работи добре и мисля е по-юзфул от оптим. на канона.
- Сони-то е без ГПС. Има отлична конективност с блуту и т.н. ФТП е по-добре от на канона /при канона е по-сложно/.

3/ Шум – на 6400 ИСО Сони-то има по-едър хром.шум от Канона, но при ресайз от 42мпкс до 30 мпкс са 1:1 за мен.
4/ Динамики – не съм тествал един до друг телата.
5/ АФ – с Канонски обективи и Сигма МС11 работи безупречно на всички обективи. На практика има М42 обективи с нов живот. Някои канонски обективи като 35 ¼ 1-ата версия имат нов живот. Необяснимо този обектив работеше безупречно на 6д, впосл. на 5дмк4 в диапазона 1-3 метра проблем с АФ и ме дразнеше. На Сони-то няма пропуск.
На практика на Сони-то има AF-C на дисплей с 10 к.с. На Канона до 3 к.с. бавно и безполезно. На мен лично тази функция много ми трябва.
- Буфера – на Сони-то 76 Роу-а в серия или 7.6 сек. на 10к.с. скорост. Бързо пише на картите. На Канона…който го има знае.
Аф с пръст добре, но не release-a кадър.

АFEYE – на Сони-то при абс. тъмнина, в контра, отзад улични лампи и мигаща сигнална лампа на специал. автомобил в профил и анфанс на 10м до модела – удря окото на 1.2 бленда и в двете пози. Канона умира в тази ситуация. На практика Сони-то има ново поколение АФ с-ма. Не съм виждал при др. марки такова чудо.

6/ Цветове – това е моята истина /не вашата или на съседа/. Която я няма в youtube, нито Тони и Челси, нито Пудела са писали. Не искам да коментирам, само да поясня. Кадрите са по дефолт станд. настройки на 2-ете камери. Използван е Xrite Color Checker за профилите. Тествани са в студио, с един и същи обектив, което игнорира цветопредаване на разл. Обективи. Гледайте и да падат митовете и легендите за всичко. Мога да си напиша моите коментари, но е безсмислено. Написах го това, защото лично имах много въпроси, но феновете на Сони ме плюха за световно. И нямах отговори, ако сам не си ги доставя, просто няма, това е. Гледайте снимките в следващия пост. Няма да пиша повече в тази тема, да споря с някой или т.н. Това е за хора, които нямат отговори и имат въпроси без отговори. Ако съм бил обективен – ОК, ако ли не – плюйте колкото можете.
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Тед   
Дата:   16-11-18 23:10

Sony and Canon default

https://i.postimg.cc/bwZcCfRN/Sony-Canon-default.jpg



Sony and Canon Color Checker:

https://i.postimg.cc/Mpgkg3s0/Sony-Canon-Color-Checker.jpg



Sony and Canon 100% crop:

https://i.postimg.cc/9F8HYQZn/Crop100-with-Color-Checker.jpg

 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-11-18 23:15

[smilie5] гледам и не вярвам на ушите си това кой потребител е пипал сони.

 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: hardcpz   
Дата:   16-11-18 23:44

юни 2018 взех точно тези две тела под наем, за 48 часа всяко. сонито ме впечатли с точния фокус по очи, канона с всичко останало и си купих 5D4 на следващата седмица. защо, как - еми е така, изкефи ме повече и си го ползвам с голямо удоволствие, сонито нямаше да ми донесе такава радост. почти половин година по-късно още не ми е минал възторга от ъпгрейда, като продължавам да си снимам и със 6D заради magic lantern и ръчните обективи. сонито наистина исках да го харесам, но уви - не се получи, най-малкото защото лапите ме заболяха след 50 кадъра с тая малка кутийка [smilie5]

 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: kiten   
Дата:   17-11-18 00:19

„За всеки влак си има пътници!„
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: nsirakov   
Дата:   17-11-18 08:37

в крайна сметка, объркан съм... да продавам ли 6Д-то или не?
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: TPECHAT   
Дата:   17-11-18 09:38

sony е по-доброто.
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   17-11-18 10:56

И четирите снимки ли нямат фокус или обектива, който е използван е твърде мек?



Публикацията е редактирана (17-11-18 13:03)
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: quazimodo   
Дата:   17-11-18 12:07

Дайте да прекръстим форума на Фото-Сони говорилня и да си тръгваме, не че вече влизам с кеф тука де. То няма ден без някоя тема за най-великата марка из целия Млечен път. БАСТААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: AsahiPentax   
Дата:   17-11-18 12:33

TPECHAT написа:

> sony е по-доброто.

С това розовеене на лицето не мисля, че е по-добро! [smilie3]
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Тед   
Дата:   17-11-18 13:26

SteliyanStoyanov понеже са screenshotove от декстоп - може и да е от това. Но при теста бързах просто да щракна, като идеята беше изцяло цвета и беше лудница снимането. Снимах със Сони-то, като Канона го метнах за бърз кадър.

Еми едното розовее, другото е морков ...но са с color checker-a. Иначе каквото искате може да си ги направите.
На Сони белия баланс е неточен в студио - жълтее - от 5950к мърдаш на около 5150 за студийна снимка. След това цвета е като на тестовия профил с color checker-a.
При Канона слагаш профила - без него не можеш да докараш тези цветове на color cheker-a. Точен бял баланс на контролирано осветление.

При Outdoor - при Сони зеленото е pop up, и жълтото е по-живо. При Канон когато имате зелен цвят с преход като някъде както е сега есента - избива на кафяво зеленото. И жълтото не е толкова ярко при Канона. Това са ми впечатленията.

Цвят при високо ИСО на Сони - 6400 с два стопа надолу - тествах да видя дали пази цвят и има ли цветна дисторсия. При Никон това е пагубно за някои цветове при такива условия. При Сони с дърпане на 1.95+ брайтнеса и + shadowsa много нюанси на червеното, цвят на кожа идеален, синьото по дрехи автентично. Не беше изтърбушило цветовете. На - 2 стопа все едно сте на 25600 ИСО. Ако някой не може да снима пак ще изкара кадър.

Сони А7м3 има цветове - за др. модели с 24 мпкс - не знам.
Откъм обективи гледах на А7 3 роуве със Сони 24-70 2.8 Джи Мастера. Само за този обектив -лично не бих ви го препоръчал - адски аберации над главите на хората, липса на рязкост. Много далеч от Канонски пърформънс на 2-ите версии.



Публикацията е редактирана (17-11-18 13:42)
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-18 14:36

Стига с тия цветове. На по един слайдер разлика в лайтрум и голяма драма. Ако искаш вкарай малко жълто и зелено на Сонито или малко магента на Канона.....

Имаше и тестове за точно цветопредаване ми Фуджи и Сони са по-точни. По-нова технология са, много пари хвърлят в тия неща. Канон и Никон си седят на старите лаври..това са изводите.

Ама е го сега излезе ЕОС R след година или две ще излезе еквивалент на 5д. Който му е кеф да е задължително с Канон има избор за безогледален.
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Hsathv   
Дата:   17-11-18 17:44

Лицето на едно малко дете, както и дупето му си розовеят. Това, че на някой му харесва да жълтее, не значи че апарата вади точен цвят. В крайна сметка може да си го направи както си иска. Все пак става въпрос за здраво дете, а не болно от жълтеница.
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Shilo   
Дата:   17-11-18 19:17

Тед, поздравления за труда!
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Тед   
Дата:   18-11-18 09:18

Shilo,блг. Hsathv - точно така. Всеки го прави както пожелае, но понеже имаше митове и легенди, затова с color checker-a и на стандарт профилите на двете камери. Аз лично дърпам белия баланс на 5100 назад на .arw и след това прилагам Модерн 07 профил от роу конвертора на Адоб и моят вкус е ок.
 Re: Canon 5dMk4 сравняван със Sony A7rm3
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-11-18 10:50

Принципно с колор чекъра можеш да направиш профили с които двете камери да показват еднакво цветовете. Така си работех микса от никон и сони камери преди време.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.