Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Питане за aliexpress
Автор: krist   
Дата:   14-11-16 14:12

Има някои (може би малък брой) търговци, с които доставката с DHL минава през UK и у нас ти носят стоката на вратата, не се занимаваш с митници и подобни.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: samurai2   
Дата:   14-11-16 14:33

При мен каквото и да пазарувам все до вратата ми го носят от пощата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-11-16 15:56

smilen_k[smilie24]
Относно плащането препоръчвам виртуална карта(само кодове) за плащане онлайн.Всяка банка прави такива.



Публикацията е редактирана (14-11-16 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-16 16:13

Мдам... не съм запознат, понеже не желая да изпозлвам всякакви пеймънт системи. Както и да е :)

Лично на мен като се наложи, използвам някаква странна дебитна карта, която се зарежда в реално време от банков акаунт (ЮК) и има онлайн интерфейс да включваш и изключваш разни фючъри. Ползвал съм я на няколко места, като за 9 месеца имам 3 опита за транзакции, за които не знам нищо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: imitev   
Дата:   14-11-16 17:06

Аз плащам с кредитна карта или през пейпал.

Досега може да се каже, че не съм имал проблеми.

Ако нещо не е било редовно са ми връщали парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Nimi   
Дата:   15-11-16 11:32

@Moonchild много съм доволен от AliPay. Много здраво държат на купувачите.

Сумата стига до продавача след като потвърдя получаването на пратката. Имам някакви съмнения, че даже изчакват и сроковете за повдигане на диспут.

Имал съм няколко проблемни диспута в които продавачите се правиха на ударени и не искаха да връщат сумите но бяха много бързо приключени в моя полза след ескалирането им към Aliexpress.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Алки   
Дата:   05-11-18 22:25

Здравейте,

В aliexpress.com , предстой нещо като техен черен петък на 11.11.2018.
Има ли някой, който си е купувам телефон от сайта, как стой въпроса с гаранцията-сервиз при повреда и как се разпознава читавия търговец?

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-18 23:10

Каква гаранция? Погледни какви са цените, за да изпратиш пакет до Китай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: peter_m   
Дата:   06-11-18 08:17

Връщал съм до Китай. Светкавица Мейке за 100$, гръмна при снимане и изпуши на изгоряло. Дадох я на тукашен сервиз да я отворят - беше гръмнал елемент в платката зад лампата, в сервиза казаха че няма как да видят дори какъв е , а и наоколо е разтопил и пистите - ако може да поръчам само тази платка и ще ми я сменят. Казаха и че иначе сглобката и елементите са качествени, не "китайски".
Писах до китаеца, обясних му че най-евтино за всички е да ми пратят само тази платка, пратих снимки. Китаеца каза че не може само платката да ми пратят, да я върна цялата, те ще я пратят в завода производител. Пратих я в насипно състояние - разглобена - нещо, което дори не може да си помислите, че може да се случи тук.

Цената през бг пощи е 16 лв обикновена доставка или 27 лв за препоръчано (тракинг номер, следене, уж по-сигурно). Тук големия риск е, че ако сте отървали митото първия път - като ви върнат стоката пак може да я спрат :)

Какво стана - ами чаках месец, два ... писах си многократно с китаеца, не беше пристигнала ... по едно време пристигна, пратили я в сервиза, после пак много време никаква информация ... и един слънчев ден след 3 месеца получих чисто нова запечатана светкавица. [cool] Пак да кажа - пратих я отворена, в насипно състояние, без аксесоарите и ... Никой дори не си и помисли да ме обвини, че е гръмнала по моя вина, или че е разглобявана !!!

Дали това ще се случи в България ? ... реторичен въпрос



Публикацията е редактирана (06-11-18 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: bobyn   
Дата:   06-11-18 09:23

@Алки

"В aliexpress.com , предстой нещо като техен черен петък на 11.11.2018.
Има ли някой, който си е купувам телефон от сайта, как стой въпроса с гаранцията-сервиз при повреда и как се разпознава читавия търговец? "

По този и всякакви други "смартфонни" въпроси можеш да питаш тук: https://idroidbg.com/forum/



Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lord_kik   
Дата:   06-11-18 09:57

Щом искате по тънката лайсна,забравяш за гарнцията,но ако искаш гаранция и всичко да е както трябва,ще се наложи да стимулираш местната икономика.Няма пълно щастие.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-18 10:05

Всичките си телефони съм купувал от там и никога не съм имал никакви проблеми. Но и не ми се е налагало да връщам за гаранция. Формално имат 1 гоина към търговеца, но разправията е голяма и колегата със светката я е описал.
Имай предвид, че на 11.11. промоциите са като българските - предварително надуват цените и уж ги промотират до нормалната. Най-много няколко долара да е "далаверата". Не си заслужава, защото тогава поръчките валят и се чака много за изпращане.
Иначе, търси търговец, който праща от европейски склад или има опция да прати през Англия с DHL или UPS. Така се избягва митото. Тези търговци обикновено си пишат на страницата на продукта "Безмитна доставка до ЕU с DHL".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: iavorski   
Дата:   10-11-18 18:28

@alki

Не можеш да пратиш от БГ пощи към Китай устройство с батерия. Някой в друг форум беше пратил от Одрин.

Иначе за цените - днес си поръчах две три дреболийки на цени категорично под стандартните - следя ги от месеци :) Но иначе има и доста надути предварително цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   11-11-18 13:03

Вече няма евтини стоки, има евтини боклуци. Нищо ново и интересно не предлагат, едни и същи неща, а и цените са надули. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 13:12

Проверих някои колони на Edifier и дронове на DJI
Цените са си същите като по другите "магазини", няма и един долар отстъпка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: desmes   
Дата:   11-11-18 15:57

Има ли значение дали пратка от АЛИ , изпратена с DHL , е по-добре да се насочи до UK или направо до тук. Не е споменато, че е от UK склад , явно от Китай се праща.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lord_kik   
Дата:   11-11-18 16:39

С DHL всичко минава митница

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 16:49

С DHL ще си отровиш живота - това е най-некадърния и еврейски превозвач, когато става въпрос за освобождаване от митница!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 17:27

lamerko, да, защото спазват закона... Можеш все пак и сам да си освободиш стоката. Не е ядрена физика.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 17:42

Спазват закона? Абе ти виждал ли си им малоумните условия, които нямат нищо общо със закона?!!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   11-11-18 17:54

За съжаление съм работил с DHL месеци наред и където мога съветвам да не се използват услугите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 18:30

Виждал съм ги, да. И съм работил с тях, както и с други логистични компании. И пак казвам: който не желае да се занимава с ДХЛ като митнически агент, да си освободи сам пратката. Отнема 2 часа от-до.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 19:51

DHL ми треснаха транспортни разходи 200+ лева за пратка от Китай, която беше реално с безплатна доставка (по обява, по плащане през Paypal, по издадена фактура), но имало някакви разпоредби, че пратка с безплатна обявала нямало и били изчислили... А върху тази сума се начислява и мито... беше за фирмата и не се разправях.

От няколко месеца Митница изискват специален електронен подпис, ако си фирма и решиш сам да си освободиш пратка, не е по стария начин само с EORI регистрацията. Може би издаването е подобно, но не съм се занимавал, защото реално таксата за освобождаване директно от куриера ми излиза по-евтино и по-бързо.

Иначе сравнително безпроблемно е по "стандартната" поща, пристигайки през БГ пощи. Само че китайците не предоставят избор и пращат групажите си с какъвто куриер са решили.

А най-сигурно и лесно е, ако продавача предлага пратка от EU склад, малко по-скъпо излиза, но си сигурен, че няма да се занимаваш с митници и да чакаш месеци доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: iavorski   
Дата:   11-11-18 20:29

Synthy, като физическо лице отнема 15 минути ако ходиш на място. Може и по-тънко но пък с още два дни закъснение. Упълномощавам ги по мейла и пратката пристига в пощенския клон по адрес. Отивам там, плащам дължимите мито и ддс плюс таксата на БГ пощи в клона и си вземам пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   11-11-18 21:23

15 минути ако е по пощата. За DHL и митницата не знаех, че е усложнена процедурата. Последно освобождавах преди може би година (не повече) и беше само с ЕОРИ за физическо лице и всичко отне 2 часа (от склада на ДХЛ през митницата и обратно в склада). Другата опция беше да упълномощя ДХЛ да ме представляват. Аз избрах сам да се оправям.



Публикацията е редактирана (11-11-18 21:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »