Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: Тед   
Дата:   15-10-18 14:52

Напишете в OLX хакинтош и ще ви излезе оферта за сглобяване и инсталация по избор.
Ако искате сами - трябва да сте напреднали, но и да проверите дали на вашето РС може да се инсталира - може да нямате аудио, уайфай, мрежа, тъч, светещи клавиатури или др. дилеми.

Ако сте гуру - няма да питате по форуми. Под Уин инсталирате определени софтуери, виждате хаш таблиците на вашата машина / и не ги давате на никой/, и проверявате и правите кексовете точно за вашата машина, за да сработи всичко.

Но ако сте начинаещ - ОЛКС е по-добрия вариант и ще имате и право на безпл. поддръжка в рамките на месец.
Не мога да кажа обаче под хакинтош дали ъпдейтите на ИОС ще ви карат да правите нова инсталация или не - това не знам.

ИОС върви и на слаби машини, докато УИН-а - твърдо не.
Затова и ябълките продават евтин хардуер на безбожна цена с "безплатна ОС".



Публикацията е редактирана (15-10-18 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: lamerko   
Дата:   15-10-18 15:50

Тед: би ми било интересно как подкарваш iOS на копир... И не, не е това причината за ценовата политика на Ейпъл. Колкото до Уин-а - той си върви и на Raspberry 2/3. Нещата не винаги отпират до ОС-а - факторите са твърде много. Като за начало, един от "проблемите" на Майкрософт е тяхната файлова система - всъщност не е лоша, но и липсват някои много атрактивни свойства, които други (включително отворени) имат. Както и да е - моментните стойности не са толкова важни, особено за видео обработката - за там просто си трябва добър хардуер в определени направления, а повечето мобилни платформи са орязани точно там.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: stef7   
Дата:   15-10-18 15:59

TED определено има предвид MAC OS X а не iOS когато говори за Hackintosh. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: lamerko   
Дата:   15-10-18 16:10

То е ясно - просто заигравка :)

Иначе за хакинтош - има по форумите списък от (сравнително) съвместими дърти модели лаптопи, които могат да се вземат на доста ниска цена от колекторските фирми - това е за тези, които искат да се заиграят с MacOS Х, без да вадят бъбрек. С ПС-тата там е малко по-сложно, но който има желание - наистина има доста материали в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: polaroidfan   
Дата:   15-10-18 16:25

OS X с две ръце. Отиди в някой магазин и поискай да пробваш, сам ще се убедиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: Hsathv   
Дата:   15-10-18 16:37

И защо е цялата тази гимнастика с хакинтош? Да се убедите, че и mac os x нито е по-бърза, нито е по-добра от windows? И тя си е дръвце особено недружелюбно с екзотичните периферни устройства. Аз като стар линуксчия, дълги години се опитвах да запаля познати по линукс. Е, всичките се върнаха на windows. Включително и дъщеря ми. Просто последните версии на windows са една добре работеща система.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: lamerko   
Дата:   15-10-18 16:52

Hsathv: горе-долу да :)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: stef7   
Дата:   15-10-18 17:34

@Hsathv - Предпочитанията са лични и обективно/субективно обусловени. Някои хора намират Mac OS X и като цяло Mac за много по-привлекателна среда. Намират нещо уникално, нещо което им върши работа по-добре от Windows, нещо което просто ги кефи много повече. Дори само това че те кефи вече е голям плюс, сядаш да работиш с кеф, с желание. Имам колега UNIX и OS спец, който е минал през Linux, Winodws и сега е на MAC отвсякъде. Може да ти разправя с часове колко велика е MAC OS X. "Линукса за който винаги съм мечтал." - това са думите му. И друг колега със същата специалност, който си беше взел Macbook и след това го продаде. Той обича чат пат да игре а Macbook определено не е първият избор за геймърите дори тези които са такива само от дъжд на вятър.

Така че много е индивидуално, като всеки избор.

От тази гледна точка, ако човек се чуди каква е тази бира Mac и дали ще му хареса и иска да я опита, по-добре да тръгне по-леко и меко с нещо втора ръка за по-малко пари или като алтернатива с Hackintosh. Така ако се окаже че тая бира не е точно неговата загубите ще са минимални ако ги има, което и съветвам колегата който пита в началото на тази тема.


Инак малко off-topic.
Мисля че след като Стив Джобс си отиде Apple се намират в идейна криза. Всичко ново което изкарват е повече от същото и довеждат някои от добрите идеи до крайност до абсурд. Например желанието маковете да се правят все по-малки и тънки. Изхвърлиха всички смислени портове, което за мен е абсурд. И сега се налага да носиш второ нещо за да имаш един най-обикновен USB порт. Е каква е ползата че мака ти е с 3 мм по-тънък като ще трябва да мъкна и мисля за още една джаджа в чантата си за да мога да го ползвам нормално. Нищо не може да се upgrade ва или сменя. Дори за смяна на батерия се ходи до сервиз. Touch bar e ала бала отвсякъде. Самият факт че никой от PC производителите не го копира е показателен. Един колега от чужбина писа в twitter че е върнал новия си Macbook Pro, защото клавиатурата му била много по-зле и скоростта му на писане паднала с 30-40%. Върнал се на стария си Macbook. И защо, защото новият мак трябва да е по-тънък и по-лек от стария но това няма как да се направи по-друг начин освен с компромиси, като се намали хода на клавишите примерно. Отново абсурд, маковете бяха прочути с това че с тях се работи лесно и всичко е направено на най-високо ниво откъм usability. Е клавиатурата изглежда е поредното нещо паднало жертва на крайностите. Не мога да кажа доколко това което писа колегата е вярно де. Само предавам неговото мнение. Макар че в нета пишат по въпроса:
https://gizmodo.com/so-lets-talk-about-the-new-macbook-pro-keyboard-1827635122
А цените са все нагоре и нагоре.

Да някои лаптопи под Windows копират Mac, но все още има много други на които може сам да им смениш батерията, имат си всички портове, четец за SD карти, може да им upgrade ваш паметта и диска, процесорите ясно много отдавна са запоени на платката. А цените са съвсем прилични.



Публикацията е редактирана (15-10-18 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: stef7   
Дата:   15-10-18 19:23

И още нещо свързано с въпроса на питащия. Познавам няколко големи фена на Mac но никой от тях, въобще никой който знам че има и ползва Мак не се е издумкал с 4-6 бона за нова машина.
- mac mini
- hackintosh
- macbook pro средна конфигурация от чужбина на намаление (модел от предишната година)
- macbook pro втора ръка за около 2300лв
- macbook air

това са машините които си купуват и ползват дори и най-запалените фенове на Mac които познавам. И цените гравитират между 1600-2600 лева.

Сигурно има хора и най-вече фирми които дават доста повече за макове, но по мои наблюдения те са по-скоро изключения. Това е още един аргумент в полза на това да не се изхвърляш с покупката на първият си Мак ако си решил да го пробваш това чудо на техниката [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: linken   
Дата:   16-10-18 07:21

@nyamago Такива интернет тролчета, които коментират с пуканките пред бюрото като теб какво правят въобще в интернет ? Написа 2-3 мнения, които нямаха нищо общо по темата - но разбрахме, че си добър ИТ специалист. Ами като е така - има hardware.bg форум за теб.
Да не мислиш, като съм си сглобил Хакинтош не съм минал през Уин много се бъркаш - мога да се обзаложа, че съм имал компютър много преди ти да имаш :) Съвсем обективно си давам мнението на човека, че може да си сглоби един мак и ще му излезе в пъти по-евтино и ще има много по-висока производителност отколкото уин машина. Ако не търси портативност и да играе игри, по-добро от Хакинтоша няма според мен като цена качество.
ПС. Моля те, не ми пиши пак някакви романи, защото няма да си играя да ги чета. Пълно е с комунисти като теб в този форум и затова младите, колеги избягат да го посещават, защото картинката е трагична. И другия път поне напиши два три реда по темата, а не общи приказки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: kasad   
Дата:   16-10-18 08:50

Уау!!! Два пъти уау!!! За тоя дето е написал последният пост си е типичен продукт на постпрехода. Че и комунисти намесва. Проф. Иво Христов е напълно прав за 80% дебили в татковината. Виждаме резултати и тук. Или е от ХУЙ тата - умните и така нататък. Че и обижда колегата....Браво, браво...

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: localhost   
Дата:   16-10-18 09:02

е поне е успял хакинтош да си сглоби [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: linken   
Дата:   16-10-18 09:23

@kasad @localhost адвокати ли сте или се правите на такива ? Ако ще пишете нещо дайте поне да е по темата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-10-18 09:24

“Сигурно има хора и най-вече фирми които дават доста повече за макове, но по мои наблюдения те са по-скоро изключения. Това е още един аргумент в полза на това да не се изхвърляш с покупката на първият си Мак ако си решил да го пробваш това чудо на техниката”

Ахаа, значи епъл са били просто дилър на техника втора ръка.Браво на тях, щом по тоя начин успяха да станат първата компания с 1 трилион долара пазарна капитализация ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: stef7   
Дата:   16-10-18 10:12

@fast_eyebrow

Първо парите на Apple идват основно от смартфоните и всичко около тях. Маковете са около 1/10 от общите приходи.
Второ говоря за България и нашите реалности.
https://www.statista.com/chart/13710/apple-revenue-by-product-group/




Публикацията е редактирана (16-10-18 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: nyamago   
Дата:   16-10-18 19:46

linken написа:

> Написа 2-3 мнения, които нямаха нищо общо по темата...

Писах точно по темата: че е повторение на много предишни теми и че е безсмислена, защото фанатично поляризираните страни никога няма да се съгласят. Толкова са фанатични, че в едно НЕУТРАЛНО мнение виждат противно на тяхното и скачат на бой.


> ...разбрахме, че си добър ИТ специалист.

НИКОГА не съм твърдял това, Писах, че съфорумникът @hotsnail е такъв. Фанатиците дори не четат правилно, а сънуват ненаписани неща.


> ... мога да се обзаложа, че съм имал компютър
> много преди ти да имаш :)

На колко пари се обзаложи, че май ги загуби? [smilie3] Първия си домашен(!) компютър имах през 1984-та. Твоят кога беше?


> ...обективно си давам мнението...

Доста се злоупотребява с думата 'обективно'. Щом е твое мнение, значи е СУбективно.

> Пълно е с комунисти като теб в този форум

За комунистите е характерна нетолерантност към мнения, различни от тяхното. Може би един поглед в огледалото?..

> другия път поне напиши два три реда по темата

Всеки път пиша по темата, казах и по-горе какво мисля за нея. Друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: pumabg   
Дата:   16-10-18 20:03

nyamago [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: kjey   
Дата:   16-10-18 20:14

nyamago[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: lamerko   
Дата:   16-10-18 20:44

Хах... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: imitev   
Дата:   16-10-18 21:20


Прибиванье [cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: nsirakov   
Дата:   16-10-18 23:08

нямаго.. той 84 година е ходил прав под масата... надали е имал компютър... :)

но си верва... което е страшно...

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: petervassilev   
Дата:   16-10-18 23:29

@ nyamago:

[cool] През 70-те и началото на 80-те години, когато започнахме с перфокарти, български ИЗОТ-и с перфоленти, първите персонални компютри в Математическия факултет, после "Правец" и т.н. не си спомням да е имало такова разделение между "дърти" и "млади", макисти и уиндоусчии. Тогава никой не караше "младите, колеги избягат да го посещават" (форума). Тогава бяхме обективно единни:


"Комунисти, комсомолци, пиониери!
заедно във труд и бой!"


Когато Windows 3.1 масово замени MS DOS, един приятел възкликна: "Досега все едно съм гледал осцилоскоп, а не компютърен монитор!"


Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-18 00:12

За цените на Епъл може би е добре да видите как реално седят нещата в магазините ако искате хубава машина нова.

Аз си мислих да си сглобя нещо новичко. Еми както и да ги мисля към 4 бона е компютъра и 2000 мониторчето без да се изхвърлям т.е. и7 сносно дънце, 1060 видео карта, 32ГБ памет, 1ТБ бърз диск, не най-грозната кутия, сравнително смислено захранване, охлаждане....

А един приличен iMac с 5K екран e от 3500 до 5000 и май трябва да му се купи рам повечко....ама все пак за подобна сума получаваш прекрасна кутия и удобен компютър с един кабел от контакта до него - без обичайната домашна плетеница....

Не са толкова огромни разликите и в общи линии си струва, човек да ги погледне маковете ако ще вади голямата пачка.

Поскъпнали са компютрите като цяло в средния клас....едно време като ученик за 1000$ се взимаше що годе съвременна машина. Дори преди 7-8 годинки сегашния ми компютър беше около 1000-1200 евро. А сега под 1500 евро трябва да се правят осезаеми компромиси.



Публикацията е редактирана (17-10-18 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: Hsathv   
Дата:   17-10-18 00:29

Винаги един добър компютър е струвал 3000 лева. Още от времето на правец 82. Изключвам годините около хиперинфлацията и деноминацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Mac и Windows
Автор: lamerko   
Дата:   17-10-18 01:39

hotsnail: тия ценички на iMac са за i5-ка с 8Gb RAM и 21/27". Видеото - някакво колкото да го има, може и без него. Ако все пак искаме да си изберем опция с хубава A7-ка и 1060/1080, барем и някоя игрица да пуснем цента скача на... опс, няма такава опция? Ааа, верно, имали препратка за фотографи, имало и едно "Pro" отзаде... я да видим? Хм... видеото все още ще е мечта, ама все пак цената? Опс... 10999.00 лв. Само не стана ясно дали е с ДДС!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »