Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 18:36

Автор: georgioiv
Дата: 04-07-18 14:39
Смехотворно, ама детайла е по-добър на гопрото, признай си.. [smilie5]


Нищо подобно!
Нито обективът на ГоуПро е толкова добър, нито алгоритмите за компресия на видеото. Сензорът, както вече споменах, е на Сони. Откъде да дойде този "по-добър детайл"? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   05-07-18 08:14

Така...по ваш съвет реших отново да пробвам да се преборя с инсталирането на ГоПро Студио...След няколко неуспешни опита все пак успях да я подкарам.Първото нещо което ми направи впечатление е...че настройките са и доста поорязани/това спрямо Filmora/.Примерно няма настройка за цветовете/или поне аз не открих/ и...най-кофтито според мен, няма корекция за сенките...
Реших да опитам все пак да обработя тестово едно клипче с наличните настройки и дори ползвайки отчасти готовите решения...
Така...обработих го аз, и преминах към последната стъпка - експорт.
Да обаче ядец...програмата категорично отказва да ми експортне обработеното видео и ми изписва в изкачащ прозорец - error code:30
Та не знам вече какво да правя.Помъчих се да открия каква е тази грешка с номер 30...
Ще съм благодарен за помощ в тази посока, защото ми е интересно какво ще се получи с тази програма.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   05-07-18 08:53

Кога ти дава грешката? По време на експорта, например като стигне 60% или още преди да е почнал.
Най-вероятно имаш пре_бано клипче в проекта, но има и други варианти.

ПС: Както ти написах по-горе, тоя гопро софтуер е супер бъгав и не си струва човек да се занимава с него.....


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   05-07-18 19:29

[smilie11] [smilie11] Ами още от самото начало...Не тръгва въобще и изписва грешка.
То хубаво прее-но клипче, ама аз пробвах и с друго...и при него е така...И какво може да му е ...прее-но, при положение, че е свалено от камерата на компа и това е...В първа стъпка програмата иска да си конвертира в AVI формат/това не знам защо/, след това си задаваш някакви настройки в стъпка две и след като приключиш с тях минаваш на стъпка три...експорт.Дава ти няколко опции като формати, за Тубата и т.н. да си избереш, както и режим в който ти си правиш настройките за експорт...След това му даваш експорт и трябва да тръгне, но при мен дори пробвайки с различни заложени от софта на програмата настройки не тръгва и изписва грешка 30...
Наистина много бъгава ...баси...
П.П.Добре де...Адобе Премиер била сложна и трябва доста време да с еучи преди да се постигне някакъв добър резултат, тази бъгня ГоПро Студио за никакъв не става и според мен и липсват доста съществени опции за обработка, с какво да обработвам тогава...[smilie11]
Дайте някаква идея за читав и същевременно не толкова сложен софтуер...
Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   05-07-18 21:06

Виж тая тема във връзка с грешката, която ти дава.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 12:22

Зравейте, понеже преди време в тази тема стана въпрос за обработката на клипчетата от Гопро, ще я ползвам за въпрос.Както ме посъветваха някои колеги започнах да се мъча да изкарам най-доброто възможно при обработката с Гопро Студио.Като цяло според мен има какво да се желае, но с многото обработки сякаш...качеството на изходния материал е малко по-добро.Та на въпроса...утрепах се да пробвам да добавя към клипчето и снимки...Е, не става и не става...[smilie11]
Гледах доста клипчета нета и пробвах всичко което видях и нищо...Стигам до отваряне на снимката/да появява ми се/, но след като я пусна за конвертиране към стъпка две...и изходния материал е черен екран.Пробвах да я направя предварително на резолюция 4000/3000 както гледах в едно клипче, пробвах да и задам 1080р резолюция...обаче крайния резултат е все един и същ.След конвертирането на хората по клипчетата си им излизат снимките във втора стъпка за обработка, а при мен в рамката на снимката...черен екран.
Къде я бъркам???
Вече имам чувството, че съм си свалил някакво бъгнато ГоПро Студио...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 14:47

И още да попитам по-запознатите...
Правя клип, обработвам го и го сейфвам...Получава се поносимо качество.Забелязвам обаче, че...при експорта когато си задавам обикновено 30 000 битрейт на компа се вижда поносимо добре...Някой беше споменал по-нагоре, че ГоПро-то правело не повече от това като битрейд оригиналния клип.е да...ама не...Направих си проверка, и при мен моя суров клип от камерката е на 45 000 битрейд...
Навсякъде в нета пише, че...за качване на клип с добро качество в Тубата за 1080р трябва да е 8 000 битрейд.Добре де...ама аз като го направя на такава скорост на предаване на данните и...качеството се сгромолясва тотално.Започва едно пикселизиране, няма детайл и въобще...на компа се вижда по един начин, а в Тубата е все едно 10 пъти по-зле...
За пробата същия клип си го експортнах от програмката с опция да ми го направи като за Тубата.Това с цел да видя дали самата Туба не ми орязва качеството...Ами не...същата трагедия се получи...
С две думи...как хем клипа да е с 8 000 битрей, и в същото време да си запази качеството като с 30 000 битрейд...???
П.П.Всъщност има ли място в нета, където можеш да си качиш клипчетата с висок битрейд...т.е. с високо качество???
Явно Тубата не е това място....

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   30-09-18 17:39

краткия отговор е не. Дългия отговор - ще рябва да дадеш линк към клипа да видим какво не му харесваш и да опишеш процесите преди да стигнещ до тубата, да видим къде разваляш качеството... Битрейта не е единствения показател за качество на картината. Примерно - ако се мъчиш видео с 8 битов цвят или по скоро с 8 бита нюанси на цветовете да го обработваш откъм цветове или експонация може да се получи много сговнен 30 мб битрейт видео. Това само като пример... Ако опишеш подробно процеса - от нстройките на екшън камерата до момента с ъплоуд ще може да ти помогнем със съвети...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   30-09-18 20:53

Какво не ми харесва...
На кратко.Обработвам един и същ видео клип.Експортвам го със следните параметри 1080р 25кадъра Н.264 и МР4 и...битрейт 30 000...
Гледам клипчето на компа горе долу бива.Рязко е, има детайл и никакви пикселизации...дори и в небето.
Същия клип качвам както е така в Тубата и се омазва и започва яко да се появяват през целия клип пикселизации и то не само на небето, а и на асфалта...
Решавам, експортна същи клип, но със настройки от програмата за Тубата...
Разликата в параметрите при експорта е само и единствено вместо 30 000...8 000 битрейд.
Само, че...преди да го кача в Тубата го гледам в този му вид на компа...Ами пълна трагедия...Същото омазване и пикселизация на много моменти гледано на самия компютър...Не ми се мисли, ако само един битрейт разваля толкова качеството, то...Тубата ако го разваля и по други параметри при така нар. им обработване на клипа...
Така...това беше краткото обяснение.
Дългото...ще видя всички настройки на камерата и на програмата и ще пиша.
Ето и линк към въпросното клипче в Тубата...

https://www.youtube.com/watch?v=sWvr3VdvrBk&t=62s


Според вас добре ли е...?Защото според мен е трагедия!!!
П.П.Единствения начин да дам за сравнение клипчето от компа което е на 30 000 битрейд е да го кача някъде и да ви дам линк да си го свалите.
Само така ще може да го видите както го виждам аз на моя комп...Друг начин не знам, Лошото е, че с този битрейд е доста голямо...
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   30-09-18 20:58

Това в ютуб е ужасно [smile]

Качи оригинала тук и дай линк да го видим - https://www.myairbridge.com/en/

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 07:44

Ето това, което според мен не е върха на сладоледа, но се ядва и не дразни толкова...Така се вижда на моя комп, ама в Тубата...разликата е убийствена...
https://mab.to/tCZmmVJ1F

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-18 09:37

Това което си качил е вече обработено по някакъв начин. То вече е ужасно. Източника качи да видим или по-скоро разкажи какво правиш, с какво слагаш надписа например.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 19:59

Ами въпросния клип е обработен с GoPro Studio.
Как протича обработката...
1. Импорт на файловете които са ми качени на компа от камерката
2. Програмата изисква да ги конвертира.Дава избор това да стане в AVI или MOV формат - аз лично не намирам в последствие никаква разлика от това дали е единия или другия
3.След конвертирането следва стъпка две - обработка.
Тук вече програмата ми дава да ги навържа клипчетта, да ги изрежа, както и да им направя някакви обработки от типа контраст, експозиция шарп и сатурация...Правя го.
След като добавя и музиката и текста/текста си е опция на програмата и то доста орязана.Просто си плъзгам прозорче за текст където иска да бъде поставено и пиша в него...това е/...следва стъпка 3...
4.Стъпка 3 е експорт на готовата компилацийка и запаметяване някъде на компа.
Програмата ми дава някакви готови опции с настройки според това за което ще се ползва клипчето/примерно за Тубата, за гледане на ТВ и т.н./, както и опция сам да си избера настройките ръчно
Там обикновено го експортвам в МР4, Н.264, 1080р и 25каддъра/това са си параметрите на които е снимано и самото клипче/ и...накрая е битрейда.
Въпросното клипче е направено с битрейт 30 000, а това в Тубата е с 8 000 битрейд.Това е единствената разлика в настройките от моята и тази готовата за Тубата.
Никъде не сменям цветови профил/примерно RGB и SRGB/, защото никъде не ме и пита/примерно във ФШ си пита и си пише в какъв формат запаметява снимката, но тук такова нещо няма.../
Та това правя...
Ще кача и едно от клипчетата необработено по същия начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 20:08

Ето качено и първото от трите клипчета с които е правена компилация в суров вид без никакви обработки...
https://mab.to/CnUlc36wz


Не знам, но все ми се струва, че...всичките тия конвертирания , които правят програмите за постобработка разказват играта на качеството.
Лошото е, че колкото и да се заиграеш с настройките на камерката...все пак не снимаш в едни и същи условия когато си в движение.Слънцето ту пече, ту се скрива зад облаците...маршрута ти води един път срещу слънцето, друг път то е зад гърба ти и няма как на всеки два завоя да променяш настройките...Отделно от това, няма как без програма и да си свържеш няколко клипчета, та така или иначе...все минаваш през конвертиране от един формат в друг...Ама дали качеството не отива на кино...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   01-10-18 20:22

Не видях някъде да си споменал да си пробвал с друга програма за едит ?
Та .. пробвал ли си ?
Да видиш дали с другите се получава крайния кофти резултат

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 20:57

Мда...пробвал съм с Филмора...Крайния резултат е същия!
От седмица имам инсталиран Премир Про СС, но...за него ще си трябва доста време да се науча и да се получи нещо.Първия опит е трагичен...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-10-18 21:08

Да, оригиналът ти е добре.

Мизериите ти се получават в го про студиото... Нещо бъркаш при настройките на го про студиото за да стане толкова зле после... Нямам на мак-а у дома го про студио да си припомня какво може да се омаже там, утре ще погледна на PC-тo...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-10-18 21:15

Аз си ги обработвам с iPhone X и ми се получават добро качество.Нямам качено някъде ама ще кача и ще дам линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 21:17

Ок...ще чакам да видим.Не знам какво може толкова да се обърка...То самата програма не дава кой знае какви възможности, та да се обърка човек, ама...знам ли...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   01-10-18 21:19

https://youtu.be/2OyCjDZ0THM
Ето линк от последният ми клип.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 21:25

Ето линк от едно видео заснето наистина с триосен гимбъл със същата камерка ГоПро 5...Качено е за проба в Тубата...Ами вижда се като на компа ми, колкото и да го орязва софта на тубата

https://www.youtube.com/watch?v=rp2KnfylTjk


Сега...клипчетата за които става въпрос са друга бира.Те са снимани в движение, има вибрации, камерката е на каската ми и ...детайла няма как да е същия...Въпроса е, как да накарам пустия клип да изглежда в Тубата поне както го докарвам/колкото и да не е съвсем добре/ на компа...Определено има разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-10-18 22:45

Разглеждайки ограниченията на Тубата за битрейда, макар и да го дискутирахме вече, но все пак...
Както се вижда използвам повече камерата като такава закачена на каската ми и съм в движение с мотора...Та на каква скорост като кадри в сек. да снимам?
Преди ме посъветвахте да не снимам на 50р, да го правя на 25р, защото ще има по-добър детайл.Това ок...ама важи ли и когато снимам в движение?
Отделно от това, в Тубата забелязах, че ограничението за битрейда пак при 25р, но вече за 4к е доста по-високо.Въпросът ми е, ако трябва да се придържам към въпросните 25р/за повече детайлност/, но започна да снимам в 4к и тубата ми разреши да си качвам клипчетата с доста по-висок битрейд от сегашния мизерен 8000...дали качеството на качения клип няма да е по-добро?
Също така не разбирам...Как така директно качено без обработки клипче/това от предния ми пост/, което оригинално е на 60 000 битрейд, Тубата не го мачка и то не пикселизира и не се омазва.Буквално се вижда като на компа ми...Това не разбирам?
Ще съм благодарен да ме осветлите по отношението на броя кадри и резолюцията.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-10-18 20:08

Правих си малко тестове на PC-то.

Проблемът ти идва при експорта от go pro студиото.

Направи го на custom и дай битрейт (не битрейд, преведено е от bit rate) над 30 000. Това е обикновено минималния битрейт при FHD конвертиране.

С твоя файл, при грейдване на цвят и при експорт и рендване с 30 000 Mbps детайлът се запазва както на оригинала. С готовите настройки за youtube прави мазало като твоето. Естествено файлът е доста голям, но при неограничения интернет който ползваме, това не е кой знае какъв проблем да се качва към youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   02-10-18 20:12

Той това го знае, проблема му е, че снима в 25п и там тубата го ограничава до 8 мбпс, иначе не му дава да си качи клипчето.

Video Bitrate, Standard Frame Rate(24, 25, 30)

2160p (4k) 35-45 Mbps
1440p (2k) 16 Mbps
1080p 8 Mbps
720p 5 Mbps
480p 2.5 Mbps
360p 1 Mbps

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: asahi   
Дата:   02-10-18 20:17

Както сме споменавали не веднъж "тубата" не е място за гледане на качествено видео.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »