Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: uri64   
Дата:   28-09-18 18:10

...



Публикацията е редактирана (28-09-18 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: Pac   
Дата:   28-09-18 20:42

Всяка тема за Фуджи стига до тая фаза заради един и същи субект. Аз вече не чета какво си пишете, само скролирам, но поредна тема отиде по дяволите. Отщява ми се да влизам в тоя форум вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: farushko   
Дата:   28-09-18 21:17

Наистина е мноого тъпо как всяка тема след влизането на сиркан се изкривява в неговата война с останалия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: uri64   
Дата:   28-09-18 22:48

Аз ще си коригирам постовете. Не че се срамувам от това, което съм написал, бих го заверил и при нотариус, но влизането в подобни препирни няма да промени нищо и никого към по-добро. Извинения към автора и четящите в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   29-09-18 18:52

Той войнът е друг и друг ги води споровете. Даже са няколко човека, дето въобще не могат да чуят, че любимата им система има някакви слабости. В този случай нещата приличат на поговарката "крадецът вика `дръжте крадеца`" [smilie18]

А това е първата проява на някаква форма на саморегулация от страна на uri64. Досега имах чувството, че е някакъв безморален типаж, който не се свени да обижда наред, за да си наложи мнението. Евентуално може да са му скръцнали със зъби, че прекалява...

Както сте се събрали тримцата - що не си организирате една екскурзия до Турция да си купите я новото X-T3, я GFX така по-тънко, че и някой лев ще спестите, ако пътувате дружно, пък и опит ще обмените по далаверките - примерно как се купува от базара евтино е се препродава - още нещо, което ви свързва като манталитет.

Пък после можете да хвърляте камъни по всички, които пазаруват от България и се оплакват от безумните цени, които местният дистрибутор налага...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: Pac   
Дата:   29-09-18 21:12

Че ти, Ширхане, си шумиш повечко е факт, особено когато повтаряш едни и същи неща е дразнещо. Да, повечето от тях реално имат някаква обосновка и ако всичко свършваше дотам, ок. Ама то винаги почват едни личностни нападки и темите се разводняват безобразно. Пробелмът на твоите постове е, че освен техническите забележки, слгаш някакви определения на хората и се заяждаш, от там тръгва цялата тъпотия. Тая история със заслепените Фуджи фенове си е предимно в твоята глава. Повечето от нас, Фуджи ползвателите, са наясно с недостатъците на системата. Тя е добра върпреки тях, ти също я ползваш въпреки тях. Не виждам защо трябва постоянно да се плюе. Канон са зле с динамичния обхват, Никон с цветовете, Сони имат кофти менюта и ергономия, Фуджи пък си имат червейчета при шарпене с Адоби софтуер и леко слъгват с исо-то (не двойно обаче, както някои хора се изказват). Човек си преценява кое е важно за него и коя система е най-добър компромис за него. Аз съм избрал Фуджи и не съжалявам. Доволен съм, когато и други хора споделят този избор. Повече хора снимащи с моята марка => повече интересни дискусии и обмен на специфичен опит с обективи и т.н. Включително съм давал и вземал обективи назаем неведнъж. И не, не "искам да прецакам другите, щото сам съм прецакан", както ти виждаш нещата. Фуджи групите във Фейса, в които членувам, са много приятни и приятелски настроени. Много е хубаво, че има такова Фуджи обещство. Сони обществото май също е яко. Дори и да има нещо нерационално и "сектантско" в тези обещства, не е ли хубаво нещо да храни обичта към техниката, която вече притежаваш и така да увеличава кефа ти от снимането. Явно теб те дразни човек да се кефи на нещо. Като че ли не умееш самият ти да се кефиш, а само търсиш пукнатините. Не знам какво работиш, но според мен трябва да направиш QA кариера. Там намирането на проблеми се цени. :)

ПП: Идеята за разходката до Турция не е лоша. Само дето наскоро ми се роди трето дете и свободното време съвсем го отняма. :)

ПП2: Цените в БГ са нормалните европейски цени общо взето. Не виждам нищо проблемно в тях. Ако си върнеш едно ДДС, си стават съвсем добре.



Публикацията е редактирана (29-09-18 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   29-09-18 22:58

За няколко неща не си прав, Pac.

Първо - не съм аз този, който започва конфликтите. Обикновено няколко човека от "ползвателите на Фуджи" много явно и безнаказано си демонстрират агресията в момента, в който някой публично издаде някоя от слабостите на системата, за които иначе "всички знаят", което е втората неточност в изказването ти. Аз не си позволявам да обиждам останалите участници, за разлика от редовно ми се казва да си продам техниката и да ходя на психиатър. Много дружелюбно е това вашето Фуджи общество. Ако не си дълбоко-субективен Фуджи-ибрикчия, не си добре приет, това е ясно. Като за трето - не знам дали да коментирам изказването ти за ДДС схемите. Да са ти живи и здрави и трите деца и се надявам, че има нещо от далаверите, на което можеш да ги научиш. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: D.S   
Дата:   30-09-18 00:04

А аз се вайкам, как аджебе, ако се поразровите в интернета, ще видите немалко добри снимки правени от време оно, с камери, които са ползвали филм, технически недодялани, но естетически неповторими, без ДР, мр и тен подобни тъпоти. Техно унанизъм на макс, броене на зърно, разни други тъпотии и разни дребнолии власвтват в съвременната снимачка техника. Безидейност, но важна е пластмаста. Хора фотографи , ама чалгата е във вените. Нишо лично към никой. То не само в темите за Фужи, както някой каза, то насякъде цари това. Пиксели, миксели и рав конвтори ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   30-09-18 02:25

D.S ако искаш някаква дискусия пусни си тема за такава дискусия.

Аз съм пускал преди теми за различни течения във фотографията. Трудно се движеха. Трябваше непрекъснато да ги бутам с примери с мой разсъждения и т.н. Е може да потърсиш имах тема за концептуална фотография преди години. Имах и за разни техники които са общи във фотографията и живописта. Ако на техническите теми може да видиш неграмотност да се лее като водопад, на тия с акцент изкуство става нещо като цунами.

Както и да е. Ето ти дъвка.

Гледам последните дни творчеството на фотограф снимаш на филм. Дори изгледах един филм за него днес.

http://platonphoto.com/menu/


Та ако много искаш пусни тема за него. Да си разсъждаваме, защо той с лентовата камера прави такива снимки, а ние с цифровите не.....

Kalynsky от тукашния ни форум до колкото знам също има доста добри неща с филм.

Още дъвка искаш ли...



Публикацията е редактирана (30-09-18 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: farushko   
Дата:   30-09-18 12:04

Pac - честито, и аз съм с 3 и затова чакам да излезе X-t3 за да си го взема :) Писаниците на ширкан ще ги прескачам вече, трудно ми е да се сдържам в такива ситуации. Иначе GFX R опеделено ми допада доста, но не съм готов финансово да се пусна по този канал.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: sirkhann   
Дата:   30-09-18 12:21

Аз все пак искам да се върна на изходната точка, от която се опитах да породя дискусия, преди да дойде uri64 и неговият антураж, за да ме пъдят от темата.

Та мисълта ми е - всички разбираме, че през 2018г големият пазар се движи от prosumer потребителите. Това е най-голямата част от пазара на скъпа техника и съответно имат примамлив бюджет. Професионалният пазар е много по-плитък, а потребителският пазар първо е съставен от хора с малък бюджет, които обикновено си купуват D3500 с китов обектив, второ - този пазар се канибализира от телефоните. Подобно нещо се случва и с филма - потребители и професионалисти почти не снимат на филм, правят го предимно любители.

От тази гледна точка, какво може да постигне средноформатната система на Fujifilm? Като цяло, определено е направена добре и позиционирана добре за правилния пазар. Не виждам как би се конкурирала с нещо като PhaseOne системата, където е видимо, че философията е друга.

Въпросът е друг - когато GFX беше създадена, имаше само Leica и Sony. Дали днес с изведнъж препълнения пазар на пълноформатни 35мм сензори, тази система е атрактивна и конкурентна за любителския пазар от гледна точка на цена и екстри?

Има и нещо друго, което явно много хора не разбират. Правилата се диктуват днес от prosumer пазара и не е необходимо да направиш техника за професионалисти, които са предимно катализатор, необходимо е да можеш да продаваш 10х от същото количество на любителите. А любителите не си изкарват прехраната с фотография. Много от тях може да не снимат всеки ден, много от тях имат нужда от определени екстри, които да компенсират липсата им на наработка и работа с техниката, защото любителят прекарва много по-малко време с техниката, отколкото професионалния фотограф. В масовия случай не говорим за техно-онанизъм, говорим за удобство. Все едно да кажеш, че въздушните възглавници в колата са техно-онанизъм - абсурдно е.

Обратно на въпроса - какво има повече GFX, което да накара някого днес да го предпочете пред някоя от безогледалните системи на пазара? Аз лично не виждам конкуретно предимство от гледна точка на динамика, скорост, разделителна способност, видео, бързодействие... Единственото, което някой би казал, е "визията". Добре, де, ама тя визията се постига лесно с оптичен преходник и без това, както в момента слагаме Full-frame обективи на APS-C безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: kvakioh   
Дата:   01-10-18 15:11

Почнах да събирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-18 14:14

какво има повече GFX, което да накара някого днес да го предпочете пред някоя от безогледалните системи на пазара? Аз лично не виждам конкуретно предимство от гледна точка на динамика, скорост, разделителна способност, видео, бързодействие...

добре е да се изтества. Примерно да се видят различни типове снимки. Портретни снимки в хубаво осветление и добре експонирани с по-интересни дрехи Пейзаж също е интересно. GFX спрямо Д850 или А7р3 да се сравнят с хубави скъпи обективи от статив да се пробват.

За хаселите 16 битовите съм гледал сравнения с А7р3 и с д850. Картинките на хаситата имат по-хубави полутонове. Повече издържат на обработка. При фул фреймите има един момент на постеризация при полутоновете, който се изостря доста при напъване на картинката.



Публикацията е редактирана (02-10-18 14:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »