Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Зареждане на Nikon 750
Автор: picantino_   
Дата:   11-09-18 17:39

asahi: Може и да си прав. Аз посочвам по спецификации как го дават, а че на хартия китайците са поувеличили стойностите със сигурност е така. А за разнасянето на енергия при мен специално не е точно както казваш, защото с външната батерия имам възможност да зареждам 2 телефона, челник и гпс които са ми толкова необходими колкото и батерията за апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на Nikon 750
Автор: asahi   
Дата:   11-09-18 18:15

Да, но никое от изброените устройства не прави step-up конверсия за да зарежда два последователно свързани li-ion елемента. Това е едно допълнително, ненужно обременяване.

Пояснявам: В пауърбанката имаш елементи, които имат общо напрежение 3.7V усреднено. В нея те се конвертират на 5V, след това UNK1 пак ги конвертира до около 10V, с които се захранва схемата за зареждане на никонската батерия. Докато енергията стигне от едната батерия до другата има общо 3 конверсии с минимум 15% загуби във всяка от тях. Всичко това са стотици грамове до килограм, които носиш на гърба си. Отделно имаш време за зареждане на паутрбанката плюс време за зареждане на батерията. Като спреш в междинна хижа времето е ограничено. Енергията като ресурс няма да я смятам, защото в контакта на стената има много и евтина.

Челникът вероятно е със сменяеми батерии, така че е по-оправдано да носиш такива заредени. За телефона и GPS имаш по-ограничен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на Nikon 750
Автор: CTEHATA   
Дата:   12-09-18 17:22

Asahi написа:

> няма да я смятам, защото в контакта
> на стената има много и евтина.

Нямам контакти по мене! [smilie25]

Голямото предимство, което виждам на Powerbank в подобни условия е универсалността. Кеф ти зареждаш апарат, кеф ти зареждаш телефон. Отделно можеш да дозареждаш докато говориш.
Аз лично понякога рискувам да оставя Powerbank да се зарежда без мой надзор, но не бих оставил телефон.
Разбира се в конкретният случай, нуждата от второ зарядно "малко" скапва нещата.

И последно - за всички, които не са виждали 2А от Powerbank - аз съм измервал 2.0+ А . Разбира се кабелът трябва да е достатъчно дебел, че да не се явява токоограничаващ резистор. Нещо което често се пропуска .


Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на Nikon 750
Автор: asahi   
Дата:   12-09-18 17:50

Кабелът трябва да е USB PD (Power delivery). Ако нищо не пише - къс и дебел.
Повече от 2А съм мерил само на моя DIY пауърбанка със step down converter.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »