Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 17:07

marves още некс-5 имаше подобна функция, а мисля че и олимпус имаха още преди много време.

Въпроса дали кропка с китак или iPhone 9 или 11 да си взема, ако съм човек без хоби фотография, се определя от това, че iPhone ще прави достатъчно добри снимки. А не от това, колко по-добри снимки мога евентуално да направя с друга система.....

Това емпирично се потвърждава от данните за продажби на мобилни телефони и камери последните 4 години.

ПП новите iPhone-и с още по-добри камери ще излязат на 12-ти Септември. Като едното нищо ще засенчат маркетинга на Канон само седмица след премиерата



Публикацията е редактирана (01-09-18 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-09-18 17:24

Аз не разбрах това с телефоните и HDR какво общо има с апаратите. И с апарат може да се направи HDR, и файлът ще е в пъти по-качествен. Ако обаче снимаш и гледаш пейзажи на 5 инча екран, тогава вече става безсмислена кропката с китак. Проблемът е на какъв формат се преглеждат снимките в днешно време, а не толкова, че телефоните ще достигнат фото камерите. Ако видим статистика колко пъти на ден се отваря ФБ на 24 инча екран и колко пъти на 5.5 инча екран, резултатите ще са категорично в полза на 5-те инча. Отделно от това Инстаграм на мониор не се отваря, защото е мазохизъм а той е най-масовото пространство за фото споделяне. Аз също снимам пейзаж с телефон - един телефон имам само за камера, друг само за обработка, заради точните цветове. Но когато отида да снимам концерт, тогава телефона с камерата си остава в къщи.
По мое мнение наистина кропка+китов, което преди време се купуваше за всекидневно ползване, екскурзии, децата.., съвсем скоро ще си замине.
Z6 + 24/70 f4 = кропка + 18-55 много скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 17:41

Точно това се опитвах да кажа. Масовия пазар на кропки и м43 с китаци и 1" камери с тъмни обективи няма бъдеще.

На предната страница започна дискусия как големите сензори губят значимост и м43 или 1" едва ли не задминават фул фреймите вече. Не съм съгласен.

Всъщност по-едрия сензор с по-хубав светъл обектив в момента отделя снимките в категория различна от телефоните. Другите хора си казват - гледай каква яка снимка, такава не мога да си направя сам са телефона.

Малко умения за композиране и правилно осветяване не са излишни....

Прочие 24-70/4 е наближава телефонна територия. Това е загуба на 3 стопа светлина спрямо 1.4 т.е. 8 пъти т.е. със 1.4 обектив си на исо 1600 а с 24-70 на исо 12800....

ПП Темата е за Сони и може би е адекватно да даваме примери като А7м3 и 24-105/4. Хем че 24-105/4 е един от доста добрите обективи като оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   04-09-18 20:27

Идват новостите на 14-ти Септември от 10:30.

Ще има видео на живо.

В САР имаше слухове за нова кропка с много кадри в секунда и сериозно видео.

Другата камера за която има слухове е А7с м3 - пак 4к 60 кадъра с ХДР, нов сензор .....

Ще видим. Вероятно ще са нормални зрели изделия с куп новости.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   04-09-18 20:34

Дано да са, защото Никонаджийте ще отвърнат на удара и при най-малките грешки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-18 09:15

написа:

...
>
> В САР имаше слухове за нова кропка
> с много кадри в секунда и сериозно
> видео.
...

И ако пак направя тъпият номер с малоумната им интерполация на видеото ще са най-великата фирма на света [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 10:33

Synthy написа:
> написа:
>
> ...
> >
> > В САР имаше слухове за нова
> кропка
> > с много кадри в секунда и
> сериозно
> > видео.
> ...
>
> И ако пак направя тъпият номер с
> малоумната им интерполация на
> видеото ще са най-великата фирма
> на света [smilie23]

освен че нещо си недоволен, друго не се разбира от тоя текст. Аз следя Сони и не знам за какво пишеш.

Ако искаш кажи за кой модел и какъв проблем пишеш. На А6300 1080 видеото ли имаш в предвид, че е меко? За нещо друго ли пишеш.....



Публикацията е редактирана (05-09-18 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-18 11:54

Пиша за мекото видео, да. Един пиксел го правят от няколко съседни, което е ОК, обаче сглобяват по-ниска от 1080 резолюция и после интерполират до 1080. При 35мм сензорите не знам дали е така, но при кропките до А6000 това нещо е видимо. Всички клипчета, които съм гледал го показват, че това се случва. А ако аз нещо греша - поправи ме :) Но определено не съм доволен от резолюцията на крайният вариант. За А6300/6500 нищо не мога да кажа, там наблюдения нямам. Това, което аз очаквам да се случи е да снимат кадрите с пълната широчина на сензора и после да намалят резолюцията до избраната, или да обединят няколко пиксела докато се получи желаният размер, но до резолюция не по-ниска от зададената. Дали го обясних рпавилно.. де да знам. Ти обаче ме разбираш, мисля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 12:00

R, като Rубикон... [smile]

Май след тая Фотокина пясъчният часовник ще се обърне (без връщане назад)?


https://image.ibb.co/i9geUe/CIPA.jpg


Ако някой гони "брутална резолюция" - си има макро обективи. При портретните обективи нерядко сферичните аберации се оставят съвсем съзнателно недокоригирани (заради прословутото боке), а и кому е нужна клинична острота - бенки, бръчки и петна...? Въпреки това ако някой реши да снима макро и портрети и иска да покрие нуждите си само с 1 обектив по мое скромно мнение е по-добре да го направи с макрото, защото винаги може да замаже недостатъците при портретите, но дори да надене макро-пръстен на 85/105-цата няма да докара разделителната спобност на един истински макро-обектив! Факт е, че със сегашното Сони 90/2.8 съм свидетел на резолюция, каквато навремето с Канонските 50мм и 100мм-макро обективи не съм докарвал и затова го предпочитам в пъти пред горните 85GM и 105 STF (едно заради цената, друго - ефекта на тоя 100мм СТФ е видим предимно на най-отворена бленда, но дори тогава е прекалено "бавен" - ефективната му бленда е T/5.6). До година-две предполагам Канон ще изкарат хубав 100 макро-обектив (ще ми е интересно да им видя roadmap-a, макар че отдавна ме загубиха като клиент), но дори и сегашните анонси са повече от интересни - никонския 14-30, канонския 28-70/2 (естествено, че ще е солен. И ще е кисел, и горчив, но ще си остане на f2 [smile]). Мен лично не може да ме заинтригува защото тръгва от кофти дължина (28мм), затова 24-105/4 ми се струва много по-разумен избор.

p.s.
Всъщност това беше по темата за ЕОС-ите, но няма значение! Те така са се омешали и е станало такава говорилня, че е все тая... [smile]



Публикацията е редактирана (05-09-18 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 13:19

Synthy написа:
> Пиша за мекото видео, да. Един
> пиксел го правят от няколко
> съседни, което е ОК, обаче
> сглобяват по-ниска от 1080 резолюция
> и после интерполират до 1080. При 35мм
> сензорите не знам дали е така, но
> при кропките до А6000 това нещо е
> видимо. Всички клипчета, които съм
> гледал го показват, че това се
> случва. А ако аз нещо греша -
> поправи ме :)

Не го разбирам видеото много.

А6000 и А5100 като че ли правят сравнително добро ХД видео. А6300 ХД видеото е по-меко..не ясно защо. А6300 е добре на 4К до колкото знам като детайл.

По старите модели, като че ли пропускат пиксели и за да няма артефакти замазват леко детайла. Подобни щуротии правят май и доста от по-старите ДСЛР-и.

За фул фреймите всеки модел е различен. Има сравнения и препоръки. При 35мм са 2 нещата дето се гледат. От една страна се гледа 4к или хд снима. От друга страна се сменя в кроп или фул фрейм режим. В зависимост от модела някои от тия режими може да имат определени артефакти .... Не следя нещата за видео и не бих спекулирал кой модел как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-18 13:30

Това според мен е умишлено, защото Сони все пак са един от най-големите производители на видео камери, както любителски така и професионални. Биха си подляли сами вода, ако безогледалките правеха хубаво видео без забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 13:38

Факт FS5, FS7 и A7s и дори A7r сериите са направени за видео. Другите модели ги ограничават. Може и да е заради компонентите и цената им, щото FS7 май има съвсем друго ниво електроника вътре и консумация на ток ....

Не е без да искат....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-18 13:52

Абе ако искат могат, не е голяма драма със сегашният хардуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 00:35

Изглежда, че до края на месеца ще има серия от изненади от Сони.

Последния слух е че ще има три големи събития на Сони и две на Цайс.

Сони на

14-ти от 10:30 наше време ще обявят нещо, вероятно няма да е фотоапарат. Може би е видеокамера.
18-ти ще има голямо събитие свързано с Е байонета (между 17-ти и 19-ти някъде)
25-ти от 11:00 ще има пресконференция на фотокина
(ново) средата на Октомври

Освен а7с3 и новата висок клас кропка се чакат и няколко обектива 135-ца и 24-ка. Май ще има и още една 35мм камера на Е байонет. (Имаше слухове за 60мп а9р по едно време)

Наскоро имаше слухове, че Сони имат готови камери и чакат сгоден случай да ги пуснат. Е явно случая е дошъл.

Цайс ще пуснат безогледален с фиксиран 35 ф/2 обектив на 27-ми Септември. Обектива поне в патента изглежда по-голям от този на RX1. Имаше дори странен слух, че Цайс искали максимално качество и за това няма байонет за смяна. Цайс сигурно ще ползват електроника на Сони. Може да е интересна камера, но сигурно ще е пачка....

От Цайс чакаме и Батис 40/2. Вече изтекоха снимки на обектива. Батисите са в леки обемисти обективи с безкомпромисна оптика. Та няма да е малък 35/2, който всички искат. Ама може да е дяволски добър обектив и да е сравнително лек и удобен.


https://photorumors.com/wp-content/uploads/2018/07/Zeiss-Batis-40mm-f2-CF-FE-lens3.jpg


Ето ги батисите 2.8/18, 2/25, 2/40, 1.8/85, 2.8/135

Това са обективи с АФ и някои дори със стабилизация. Не са като Цайсите за Канон и Никон. Материалите в тия обективи са изключително леки - разни алуминиеви сплави и пластмаси. Направени са с висок клас влаго и прахосмукачка защита. Така се рекламират ги с разни фотографи дето бродят из разни блата, снимат на дъжд и т.н. Използват линейни мотори и имат много добър АФ със сравнително новите камери. (Тамрон и Сигма използват по-стари мотори - стъпкови и hsm). Батис линията е предвидена за видео и обективите вадят идентични цветове.


https://photorumors.com/wp-content/uploads/2018/07/Zeiss-Batis-40mm-f2-CF-FE-lens4.jpg


Новия Батис ще има минимално фокусно разстояние от 24 сантиметра и ще има превключвател с три степени за АФ - 0.24-0.5, 0.4-безкрай, пълен диапазон. Резбата ще е 67мм


https://photorumors.com/wp-content/uploads/2018/07/Zeiss-Batis-40mm-f2-CF-FE-lens1.jpg




Публикацията е редактирана (07-09-18 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-18 07:43

Няма да има Batis някакви mm макро, жалко. Ни Milvus макро...само Сигма им направиха якото 70мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-18 11:32

A7000 ще е кропката най-вероятно. Да падат цените на а6ххх тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 11:56

Аз се надявам да обновят малко а6300 фърмуера и да му свалят цената. Камерата е много готина. Просто ще е хубаво менюто от а6500 и там 10-тината фикса по ергономията да ги пуснат. Ясно е, че стабилизацията, буферите, бутоните, грипа няма как да ги качат с фърмуер, за тях си трябва нова камера. Ама а6000 вече е много стара и е редно на тия пари да има нещо друго. А6300 е супер дори след 2 години.....реално новото Фуджи показа екстри от а6300 - невероятно бързия АФ, 425 зони по целия кадъра, следящия Фокус на очите, зебрата и един куп други неща а6300 ги имаше преди 2 годинки....няма 30к/с това е ясно че сега идва с нови технологии...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 23:55

Нов ден нов слух....камери ще има ама друг път...демек средат на Октомври е следващото събитие след горните три.

За сега най-вероятно пишат е да пуснат 24-ката само....

това е хубаво за сега имаме само 24/1.4 сигма арт и 2/25 батис (има го горе на снимката). Та още един от Сони няма да е излишен. Ако пуснат лек и евтин 25/2 по подобие на 85/1.8 ще е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: keri-di   
Дата:   09-09-18 19:17

Интересна новина от Сони!
Все по-интересна става играта?



Публикацията е редактирана (09-09-18 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-18 20:39

Много интересно!

Има и АПС-Ц модел. Това не го очаквах да е възможно тая година.


https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2018/09/global.jpg



Има много интересни спецификации. Например 12 бита конверсия при 25 кадъра в секунда. РЕзолюцията за АПС-Ц е 31 МП т.е. 6464 (H) × 4852 (V)

Това напълно елиминира май нуждата от механичен затвор.

Дали А7000 и бъдещия олимпус ще са само с изцяло електронни тихи затвори. .....Дали ще сложат опция за щракане през говорителя.....

Много яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: keri-di   
Дата:   09-09-18 20:46

" Това не го очаквах да е възможно тая година."

Вчера го загатнах в една друга тема,но ме отрязахте?
Трилъра става все по-заплетен,но развръзката,със сигурност ще е много интересна!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: 77777v   
Дата:   10-09-18 08:34

Аз исках да видя нещо full-frame 45-50 mpx
Те кропки?!? Ама ще видим де. Харесват ми тия безогледалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 09:20

77777v нали знаеш тая година полу проводници а догодина цели [smilie18]

Преди година или две имаше статия за global shutter 1" сензори и статиите дето четох в общи линии обясняваха, че това е ръба на възможностите. Е явно са прескочили 1" някак

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   10-09-18 09:31

1" за глобал шатър и ръба на възможностите - нещо са объркали в тази статия. От години има Super35 сензор с глобален затвор, но за видео камера. Лошото е, че го спряха и подмениха с ролинг. Вярно, че цената не беше никак хубава като за потребителска камера, но все пак не е някаква извънземна технология. Друг е въпроса, че за снимане 8МР ще са крайно недостатъчни за повечето хора, па макар и с глобален затвор и благините от него.



Публикацията е редактирана (10-09-18 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: marves   
Дата:   10-09-18 09:33

Blackmagic Production 4K колко годишен дъртак стана, а е с 1.7х кроп сензор с глобален затвор?
Новите им Ursa модели също са GS.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »