Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Synthy   
Дата:   10-09-18 09:35

Именно. Точно цитираните модели от marves визирах. Но все пак те са с малко пиксели. Многото пиксели според мен са техническият проблем за глобален затвор, а не размера на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: keri-di   
Дата:   10-09-18 10:10

Всяко нещо с времето си,и най вече,когато решат корпорациите!
Настройвате се,че трябва да си сменяме парадигмите?
Това,че само огромен сензор става за качествена фотография,много скоро ще е в историята!
Затова [shtrak] с каквото Ви харесва,и не се заяждайте за неща,които не зависят от нас?

[beer]

п.с-Когато се коментира,и обсъжда нормално е друго нещо!



Публикацията е редактирана (10-09-18 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: 77777v   
Дата:   10-09-18 13:38

Hotsnail Категорично не, има ли желание ще надскочат. Така че защо не нещо с 45 - 50mpx с брутални характеристики в компактно тяло и пазара да полудее? За снимки да е най добрият апарат, както и за видео??

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: ZENON   
Дата:   10-09-18 14:29

off
Това,че само огромен сензор става за качествена фотография,много скоро ще е в историята!

Всъщност при еднакви технологии и резолюция (опростено казано), големите сензори винаги ще бият малките по качество.
Не виждам как може да се пребориш с физиката, освен ако не се появи физика с някакви други закони.



Публикацията е редактирана (10-09-18 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 15:11

с размерите на сензорите има много неща - дифракцията, оптиката и т.н.

На АПС-Ц съм си ги смятал и на бленда 5.6 започват загубите. Дъвкали сме го това.

Ако ще ползваш м43 с 50мп ти трябват супер светлосилни обективи. Бони едно време пишеше, че е смислено да има ф/1 и дори ф/0.7 обективи масово за м43 за да докарат характеристиките на 35мм-вите. А м43 вместо да правят ф/1 обективи имат зумове с макс бленда 5.6......

Де да знам. Телефоните мажат яко при резолюции над 8мп. А блендите им са масово фиксирани на ф/1.8 и подобни....

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: nyamago   
Дата:   10-09-18 16:35

Темата отдавна е оф-топик, та да питам:

Какъв беше проблема с Нокия 808 (ще стане вече 10 години - не е бит от друг телефон) - с 40 Мп на малко сензорче? Блендата му беше над 2, доколкото помня. За дифракция никой не говореше, картината му остава безспорна до днес (който си го има, още си го ползва).

Ако се приложи подобен подход на 4/3 сензор - кое ще го направи по-лош от Нокия-та? А ще има всевъзможни стъкла за него... Пък и пустие сензори не напреднаха ли междувременно?..

[smilie11] [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-09-18 16:44

Nokia 808 е с доста по-голям сензор, сред телефоните:

Smartphone camera sensor sizes visualised ...

... за инфо само.


Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: marves   
Дата:   10-09-18 16:52

Ако помните преди годинки правих сравнение Nokia 808 срещу RX100 срещу Fuji X-E1, оразмерени на 16MP и 100% кроп на базово ISO - не успяхте на различите по детайл коя снимка от къде произлиза...
Nokia 808 42MP файла е нещо чудесно, когато се оразмери наполовина. Мен лично повече ми харесваше от RX100. Жалко, че няма RAW, защото телефончето често грешеше белия баланс...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: nyamago   
Дата:   10-09-18 17:29

> Nokia 808 е с доста по-голям сензор, сред телефоните

Да, де - но и той е толкова пъти по-малък от 4/3, колкото е по-голям от 'простите' телефони [smile] И е по-малък от RX100, а както писа marves - не му се дава на качество.

Моята мисъл беше - не да правим все по-малки сензори (съвсем не!), а да не гоним все по-големи. Вместо това - да подобряваме наличните ('умерено големи', между телефон и 6х6) по начини, които е доказано, че значително ги подобряват?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: keri-di   
Дата:   10-09-18 17:33

"Всъщност при еднакви технологии и резолюция (опростено казано), големите сензори винаги ще бият малките по качество.
Не виждам как може да се пребориш с физиката, освен ако не се появи физика с някакви други закони."

Аман от тая твоя физика [smile]
От написаното по-долу,мисля,че се загатва за нещо ново???
И колкото на някой да не му харесват някои неща-за хубаво или за лошо,промените са неизбежни!

Sony announced the world’s first 20 Megapixel Four Thirds format Global Shutter sensor!
Description
The IMX367LLA is a diagonal 21.6 mm (Type 4 / 3) CMOS active pixel type solid-state image sensor with a square
pixel array and 19.66 M effective pixels. This chip features a global shutter with variable charge-integration time. This
chip operates with analog 3.3 V, digital 1.2 V, and interface 1.8 V triple power supply, and has low power consumption.
High sensitivity, low dark current and low PLS characteristics are achieved.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: ZENON   
Дата:   10-09-18 17:43

off
keri-di,

много съм далече от идеята да споря, ами по-скоро се опитвам да бъда обективен.
Че обективността понякога не е приятна и за мен в някои аспекти си е факт.
Както е факт, че когато пуснат ФФ сензор по новата технология, той ще е по-добър от кропската версия на същата технология (ако е същата или малко по-голяма резолюция) ;).

Подозирам, че Мечо Пух е бил неосъзнат фотограф, щото си го е казал направо "Колкото повече, толкова повече" [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: colorphoto   
Дата:   10-09-18 17:58

В тоя ред на мисли,мен повече ме притеснява не това че по-големите матрици дават по-добри резултати а това че същото важи и за по-голямата и тежка оптика...

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 18:35

Интересно какво мислите за кропенето?

Примерно А7р2, който сега се намира под 3000 лева малко ползван е 42МП. В кроп режим е 18МП, което май ситга за доста приложения.

Предимствата са, че с натискане а бутон превключвате перспективата и може да се възползвате от по-малкия размер оптика.

ето го простия пример


http://karaatanasov.info/test/135.jpg



С обектива малкия в средата ако снимате на пълен размер 42МП имате 85/1.8. Ако кропнете на 18мп се получава нещо като 135/2.5 обектив. За сведение тоя големия в ляво е 135/2.8 т.е. бокето му е малко по-кьопаво и отделно експозицията Ви ще е с 1 и 1/3 стопа по-добре с малкия обектив.

Та хем леко, хем не сменяте оптика, хем по-светло. Пак си имате 14 стопа динамичен обхват горе долу. Шума вдимия при сваляне на 4К или 2К разбира се ще е по-голям от кропа.

Преди време имаше слух за 100МП канон 35мм камера. Ако има такава то до АПС-Ц кроп ще е 40МП, а м43 ще бъде 25МП примерно....


Тая седмица може да разцъкам малко директни сравнения на 135-ци и 85-ци в кроп режим, да видим как изглеждат [smilie18]

Не съм го пробвал тоя трик с кропа, мислил съм винаги да си кропя в редактора. Може би пък не е лоша идея....

ПП Дори не знам в кроп режим дали камерата пише 42МП роу или 18МП роу....



Публикацията е редактирана (10-09-18 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: marves   
Дата:   10-09-18 18:47

В кроп режим пише малкия файл (снимай директно в пълен блясък 42МП). Ако си включиш спомагателния layer на квадратчета ще си улесниш значително кадрирането в този случай.

Реално, ако имаш добър обектив, можеш и 100% кроп да извадиш с впечатляващ детайл и не се разпознава, че е кроп на базови ISO стойности. Просто липсата на АА филтър в А7р2 позволява да се извади изключителен детайл, но си иска оптика.

С Хаселблад 150мп ти трябва само широк обектив, с кропене стигаш до wild life жанра, даже не ти се налага да кадрираш и дебнеш животните. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите безогледални на Сони
Автор: ZENON   
Дата:   10-09-18 21:41

Тоя номер с кропенето и на мен ми беше минал през ума с Р2, ама когато не кропиш, пък и като кропиш, все ти трябва стъкло с дебела резолюция, а там вече всичко друго е дебело.
Изхождам от гледна точка на човек дето снима пейзаж предимно.



Публикацията е редактирана (10-09-18 21:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »