Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: DAOSA   
Дата:   04-09-18 17:40

[beer] Nsirakov,...ще те изгонят от вкъщи,...и от работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: keri-di   
Дата:   04-09-18 20:05

Ето това чакам аз!
"Olympus will announce a new High End OMD camera in January. It will feature a new MFT sensor with”advanced video features“. This is definitely NOT going to be a FF camera but a new exciting MFT flagship camera!
Със сигурност ще е със принципиално нов вид сензор,и предполагаен глобален затвор?
Само,дано не ми търси биометрични данни за да работи-ще се откажа?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   05-09-18 10:16

Според коментарите за момента най доброто е Sony a7r iii! Nikon z7 явно ще има недостатъци някакви, малки ама много важни така че Sony a7r iii , ако до края на 2018 не изкарат нещо Sony

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 10:30

Една от тези 50 карбонови Leica CL, които предстои да бъдат произведени:


https://leicarumors.com/wp-content/uploads/2018/09/Leica-CL-Carbon-Limited-Edition-camera-560x420.jp

p.s.
Само че такива продукти обикновено водят до развиване на фетишизъм и снимането понякога може и да остане на заден план. Хората започват да се идентифицират с предмета, който харесват и всяка обида към предмета започва да се чувства като лична. Нещо като с айфоните... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-09-18 15:53

Ами съдейки по коментарите, след всичкия плач и критики, все пак не са малко хората, които мислят, че Z6 ще е добър. Но да, Сони остава на върха за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: spotter84   
Дата:   05-09-18 16:07

В тази връзка някой от вас забелязвал ли е вече ефект от активната конкуренция върху цените? Давам един пример поне според мен:

A7RIII нов за 2175 евро. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 16:08

Не може да се прецени само на база техн. характеристики кой (неизлязъл още) апарат ще е по-добър, иначе хората са се постарали да ги съберат:


https://fujiaddict.com/wp-content/uploads/2018/09/FujifilmNikonCanonMirrorlessComparisonSpecRev.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 16:17

Тука защо няма Сони? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 16:20

Сигурно защото за нищо не стават?! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stef7   
Дата:   05-09-18 16:21

За мен поне на хартия Nikon Z6 е за предпочитане пред Canon EOS R.
По-добър сенсор, по-добри спецификации за видео, стабилизация от сенсора. Супер дюпер автофокуса не ми е приоритет. Канона има един два интересни обектива но те са безбожно скъпи и не по-малки и компактни от DSLR вариантите.

Nikon Z6 vs Sony A7 III. Добре е да се изчака и види как реално работи Z6, но Сони има лек превес засега за тези които почват от нулата. За тези с колекция Никонски DSLR обективи избора ще клони към Z6/Z7

Остава да видим какво ще предложи Панасоник.

Общо взето е рано за крайни залози. [smile] На който не му се чака може спокойно да се насочи към Сони.


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: farushko   
Дата:   06-09-18 09:07

Fuji X-T3

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: burningice   
Дата:   06-09-18 20:49

"Понеже не съм снимал с фокус по око - като имам 6 човека срещу мене, по кое око фокусира?"
След като няма огледало ще е все едно на кое око фокусира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-09-18 21:25

Как да направим всеки ДСЛР - безогледален

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   07-09-18 12:39

Да видим Сони ще представят ли нещо и ако ли не, по Коледа дядо Коледа Сони а7р3, или никон з7! Ще видим, ще ви чета коментарите и експертните мнения. Да видим никон з7 или Сони а7р 3 в директен сблъсък, аз залагам на сонито че има леко категорично предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 13:35

Това видео ме развесели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-09-18 14:07

SIGMA sd Quattro H + 18-35/1.8 DC HSM
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   07-09-18 14:07

Досега смислените безогледалки бяха Сони и Фуджи. След анонсите на Никон и Канон, смислените безогледалки са на Сони и Фуджи.
Или в стил Божинката: С Никон и Канон е като без Никон и Канон, само че с Никон и Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 14:28

Никон нещо и на мен не ме впечатли, но все още имам надежди за Канончето - ще изчакам ревютата. Не че бих тръгнал да го купувам де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: abozhilov   
Дата:   07-09-18 16:16

Ами аз като техно онанист реших и си продадох никоня и повечкото обективи и от вчера имам fuji x-t2, което от сутринта не можеше да запали до преди минута заради някакъв бъг разбираш ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 16:26

Не съм имал проблеми с "паленето" на X-T2 от как съм го взел, освен в случаите с умрели батерии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   07-09-18 16:39

abozhilov: "някакъв бъг разбираш ли... "
Не разбирам. Имал съм общо 7 Фуджи тела, включително Т2, и не съм имал такива проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: abozhilov   
Дата:   07-09-18 18:05

Извинявам се за оф топика, но за бъга. Оказа се, че ако включиш апарата и го изключиш много бързо, да речем под 30 сек, апарата забива и оправията е вадене на батерията за по-дълго време. Това от фуджи форума го разбрах и има доста народ, който се оплаква. Особена веселба става когато тялото е с грип :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: marves   
Дата:   07-09-18 18:44

Аз в момента имам Сони, Фуджи, Олимпус... (пред)последни модели... и не знам с какво да се разделя, а от ъпгрейди не виждам нужда (не ми трябва реално повече динамика, или повече исо, или повече кадри/сек) ...

Мъча се да разкарам m4/3, ама е трудно! Ей сега ремонтирам едно 12-32 обективче, което тежи колкото капачката на тялото за Sony FE байонет, а сгънат е дебел колкото палец.... и вади по-рязка картина от обективи по 1500лв+ за другите системи, е как да се откаже човек от такъв кеф в такива мини размери.


http://store.picbg.net/pubpic/24/83/d225509e8a9f2483.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/01/CC/43ebb51d25a101cc.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-18 18:46

М 4/3 е доста добра система с подходящите 2-3 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: D.S   
Дата:   07-09-18 19:15

Догодина Х-Т2. Сега като излезе новото и както всички се качиха на влака, след празниците ще е иляда лева - подарък за коледа [cool] KaNikon ми изглеждат като стар вълк в нова кожа дет се вика. Технологията от DSLR я сложили в малко по-малко тяло и един телевизор лепнали вместо Призма. Обективите на Канон ми изглеждам леко по-смислени, ма като гледам са си тежки като за DSLR [smilie11] Общо взето просто влязоха на пазара, колкото да са там, не че са изобретили безогледалката на века. Ако ми трябва ФФ по-скоро ще си взема DSLR. Като е гарга да е рошава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »