Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 18:17

Разбирам, че глупостите няма да се ограничат. Ама може ли поне да модерирате квалификациите си към други хора?

След седмица или две, а може би дори утре ще има нови камери и пак ще ги чоплим, ама българите фотографи ще сме си същите. Няма полза от изказванията, които пряко засягат някого без това да му помага, да се развива. Екобо този дето за теб е некадърен фотограф, може да се окаже доктора, дето ще ти прави операция утре. Защо да градите негативни чувства?

Аз по принцип не съм емоционално интелигентен и често не разбирам как засягам хората около мен. Ама поне ми е ясно, че ако квалифицирам някого като некадърен или тъп, това ще го/я засегне и е тотално излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: lamerko   
Дата:   29-08-18 18:29

Бая глупости се изписаха, а камерите все още не са на пазара. Изчакайте поне малко де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-18 18:33

ararat, да точно!
Тук обаче нямаме еднакви данни.
След като е казано един слот, няма да има бонус втори слот.
Аф по очи няма, няма и да има в 1вите поне.
И език да мушнеш в сензора няма да се променят специфични особености!
С пробване и тестване се намират минусите, по хубав от това което са написали няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 19:03

жал ми е за всички нещастници дееселристи които даже за фокус по лице не са чували, но въпреки това са 90% от ползвателите в сватбения бранш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-18 19:10

Джъмбо, и мен ме е жал, като ги гледам как се молят на фокуса и по навик се застраховат с втори кадър минимум. А колко време губят за преглед дали е заковал фокуса. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: enizvk   
Дата:   29-08-18 19:28

За един приятел питам.
Ако няма фокус по лице и очи,като снимаш дуп* снимките не са ли на фокус[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 19:29

айде айде... не кат да не съм снимал достатъчно и с едното и с другото... това, че не можеш да работиш с камерата, не значи че тя ти е виновна...

ако не знаеш как се кара една кола е същото... ама важното е да има фокус по око и 2 ри слот, тя камерата сама ще си снима

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: agop4o   
Дата:   29-08-18 19:58

Абе наистина.Вие тоя прословут фокус по очи колко често го използвате.Да кажем когато снимате пейзаж събития спорт.Да разбираме ли че без тоя фокус по добре да не се снима

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-18 20:02

Джъмбо, не знам аз, не съм снимал с DSLR нито безоглидалка. От това се оплакват повечето колеги, проблем с фокуса.
А ти като твърдиш, че си снимал, защо се правиш на ощипан? Искаш да кажеш, че безоглидалките в днешно време не гарантират доста по голям процент фокус от DSLR? Опитваш се да кажеш на черното, бяло или какво?
Има ли професионален фотограф който да не е карал DSLR за калибриране на обективи, а по няколко пъти?
Или пак да им кажем, че не знаят как се работи с камерата?

Изобщо къде отиде темата... Факт е, че липсват важни "екстри" в Nikon Z6 и Nikon Z7.
А след като започнат да се купуват, ще разберем и за реалните проблеми. От платените фотографи и блогЪри научаваме само това което пише в инструкциите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 21:05

калибрирането на обективите при ДСЛР системите е заради занижаване на производствен контрол с цел произвеждане на повече бройки... всъщност и едно време го е имало, но дебелата лента го е прикривала, да не говорим, че и е била с по-малка резолюция
Мита за безгрешността на безогледалките отдавна съм го прескочил и винаги съм казвал, че особено на жълта светлина (в ресторантите, че все сватбари са ви на устата) се дънят...

На моя кютук канон с про обектив съм му калибрирал обектива -13 / +3 е като данни и при събитийно снимане има около 2 % брак.. факт, но аз снимам с АФ от 93 та година с оня мизерен за времето АФ и съм се научил О БОЖЕ МОЙ да снимам само на единичен фокус движещи се хора...

имам си в студиото една глава дето е много точно копие на човешка с точни очи и се забавлявам с нея като пробвам точността на фокуса... един кичур да падне близо до избраното око и фокус нанайси [smilie6], да не говорим ако мунделака е готик стайл... няма хващане [cool] [cool] [cool]

та пак казвам камерата е като колата... научиш ли се да я караш добре ще снима много добре

аз артаджия велик не съм но като техничарче всяка камера която съм имал съм и изяждал мануЪла с кориците и съм я разцъквал докрай

ето сега знаейки менюто на новата Зетка... има един ред който не ми дава мира и който ще подложа на сериозно разъкване, но кой... по-нататък

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: agop4o   
Дата:   29-08-18 21:38

А дали пише в менюала на зетката че може да се прехвърлят роу и джипег файлове в собствена вифи мрежа към комп или телефон.и ако да с каква скорост

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Krassy   
Дата:   29-08-18 21:53

Менуал никога не съм чел... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: TPECHAT   
Дата:   29-08-18 22:16

Фокус по лице има в канон 50д, който е огледален. Дигаш огледалото и о! шит. Става безогледален. Уау.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 22:28

Нали знаете другото име на фокуса по лице?


сон оп сукоф

ПП относно фокуса на очите - ползвам го винаги, когато мога. Така де когато има лице. В общи линии ако има основен субект на кадъра не е проблем. Когато нещата са сложни не става магията лесно. 3-тото поколение на Сони са доста умни и хора с брада например ги познават. Обаче понякога е трудно. Ако има очила, понякога фокусира на рамката (или стъклото). Ако лицето не се вижда цялото, не винаги се усеща. Ако вече е захапал фокуса е по-надежден, но първоначално май му е по-трудно. Има си чалъми ако има много лица. Забелязал съм, че ако е цял ръст човека по-бавно му намира лицето отколкото ако е в близък план.

За събития зависи. На някои сцени ползвам с Фокус на очи. На някои просто оставям камерата да си избере точка. На трети и казвам къде. Третото поколение камери дават тия три комбинации без да се натискат допълнителни бутони и без да се влиза в менюто.

За пейзажи май не го ползвам често. Въпреки, че ако видиш последния ми пейзаж тука, Фокус на очите си беше напълно уместен

Самия Фокус по лице май е по-добре да го изключвам..не знам. Забързва фокуса по очи. Ама ако не хване очите става Фокус по върха на носа или челото.....с 85/1.4 тия неща са важни



Публикацията е редактирана (29-08-18 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: swqaz   
Дата:   29-08-18 22:47

Казвайте "Пази Боже" да не ви се падне на важно събитие някое техничарче, което може единствено да прави кадри на фокус. Не се гледат, но са на фокус. Толкова много да се бори с фокусната си система, че да не обръща внимание на нищо друго. Хиляди кадри, които клиента ще се срамува да покаже дори във фейсбук, но пък всички 100% на фокус. Три пъти мерете преди да наемате е моя съвет :) Казвам по-горе да се падне, защото понякога някой роднина или приятел черпи с фотограф и тогава само се молите да е бил щедър или поне да е разгледал порфолиото на техничарчето. Майстори на техниката има безбой. Има такива факири, които могат да шашардисат дори японските инженери на въпросните камери. Могат да издържат ужасяващи мъчения в името на отрицанието.
Аз лично бях шашардисан от тази и другите теми по въпроса. Бях изумен през какви мъки и катарзиси преминават противниците в битката. Хора, които бяха анатемосали безогледалната система сега са в постоянен делириум от никонската, а други, които признават само безогледалките отричат същата, само защото не е от любимата марка. Сблъсък на техноонанисти, които са забравили, че камерите са наши. Всички марки. Там в магазина са, и можем да си купуваме от всяка марка. Не е забранено.
Изумен съм колко много хора желаят камерата на Вуте да е зле и да умре [smilie18]
Колко извънземни се включиха в тези теми, не е истина [smilie18]
Поздравления! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 22:52

sqwaz това е тема за камери. Моля те спести ни комплексите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: swqaz   
Дата:   29-08-18 22:55

Добре

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 23:06

Не се засягай. Обсъждаме техника. Нито твоите снимки нито моите, нито нечии други роднини. Всички сме приятели и си пишем глупости.

Пита човека по-горе дали се ползва някаква екстра и съм писал как работи на апаратите, дето съм ползвал.

До преди да имам последната си камера въпросната екстра беше използваема, но в много по-редки ситуации. А в по-предния модел я имаше, но не я използвах - може би от глупост и липса на опит.


Как друга екстра работи на други апарати, можем да гадаем, но не знаем, преди да бъдат пуснати в реална употреба и да ги пробваме, нали?

Както и Джъмбо и други писаха по-добре да изчакаме. Явно нещата от първото представяне, са малко изкривени и неясни. Като я напипат хората наистина, ще видим повечко неща с по-голяма меродавност. Сега емоциите са повече от фактите...



Публикацията е редактирана (29-08-18 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: swqaz   
Дата:   29-08-18 23:24

Изобщо не се засягам. Благодарен съм. За втори път научавам нещо полезно от теб. Дано ти не си се засегнал, защото като писах за техничари имах предвид един по-горе, който се хвалеше, че постига почти 100% точен фокус със стара фокусна система. Факир. Но след като ти си се припознал също, значи явно и за теб се отнася.
Прочетох почти целите теми свързани с новата система и на истина ме изумихте. Особено ти и още един човек. Точно ти ме остави с впечатлението, че изпадаш във възторг когато някой напише или каже нещо кофти за Z-ките, без значение кой. Голяма радост. Прикривай се поне малко бе човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 23:38

мммм радост...харесвам си камерата и сигурно не мисля достатъчно преди да пиша. По-скоро се дразня от безумни паралели.

Иначе никоните не са лоши ама да видим на практика как ще е работата.

На мен ми е странно как съдиш хората и въобще как масово се раздават оценки и присъди на непознати.

Аз претенции нямам да съм фотограф. Оправдавам се, че нямам достатъчно време и целенасоченост да развия тия умения. Тъжно е, ама е така. Дори отказвам на познати по-отговорни снимки. Дадох на едни приятели снимки от сватбата им. Гледам ги, че ги пускат във фейса и им се радват [smile] Дали са хубави не знам. На други познати по някой портрет да съм направил и си ги слагат по профили. Момите ги бодат в инстаграма. Дори ме агитираха да качвам... [smilie18] Явно не са съвсем боклук. Ама не претендирам за фотограф.

От друга страна техниката ми е интересна. Включително интересни са ми тия никони. Интересува ме бъдещия Канон също. Живот и здраве и Панасоник фул фрейм да видим.

ПП по темата почти не споделям снимки с избягал фокус. Дори такива дето са леко меки предпочитам да не ги давам. Тия примери на ДПревю от новите никони например 90% бих ги изтрил



Публикацията е редактирана (29-08-18 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   29-08-18 23:59

На мен ми прави впечатление,че в тази никонска тема за никонски безогледалки,пишат повече фенчета на сони от колкото на никон :)
Странно ама е така,едва ли на някой с добра никонска техника му пука все още за тези безогледалки,за професионалистите и дума да не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: swqaz   
Дата:   30-08-18 00:07

Какви присъди? Аз? Плииииззз :))) Не съм визирал никой конкретно. Толкова си съсредоточен да мразиш никон, че си пропуснал какво съм написал. Описвам тенденцията, при която прости технически умения се издигат на пиедестал, а това, което тези умения са произвели е без значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Krassy   
Дата:   30-08-18 01:25

Няма проблеми...

Никон е сантимент [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   30-08-18 06:52

link


https://cdn.dday.it/system/uploads/picture/image/45778/content_big_mercatodettaglio.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: krstef   
Дата:   30-08-18 07:21


https://cdn.dday.it/system/uploads/picture/image/45775/confronto-giardino.jpg



Тук е обратното. И сравнението е между никон и цайс.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »