Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   27-08-18 08:34

Мисли относно единия слот на Z6/7

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   27-08-18 10:53

Адорама отново със страхотно видео по случая. Винаги съм харесвал как вкарат нещата в действие, а не просто да размишляват върху тях гледайки някаква таблици.

И още едно видео със Сет Миранда по темата.



Публикацията е редактирана (27-08-18 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: te4i   
Дата:   27-08-18 23:26

https://youtu.be/heLx8UNEeyM

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: te4i   
Дата:   27-08-18 23:45

https://youtu.be/iUii9dTwPkw

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   27-08-18 23:58

Не знам как го виждате вие, но според мен Z6 , Z7 са най-добри за Уайлдлайф. Най-после никонаджиите ще могат да снимат и видео. Има сайлънт, има добър бърст, едва ли някой уайлдлайф фотограф ще плаче, че няма втори слот или че няма как да следи окото на птичката. Особено Z6 , който е по-бърз, буферът се опразва за части от секундата, по-добро ИСО за гората и е на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: te4i   
Дата:   28-08-18 00:03

https://youtu.be/RQY-yN05-SY

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-08-18 11:35

stoyanvakarelov с кой обектив ще го ползваш за уайлд.

И двете камери са предназначени за генерална работа не за спорт.

Портрети, пейзажи тнт.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-08-18 11:47

Ще дойдете на момента , че тези 2 камери са ... разочарование :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   28-08-18 12:35

Ми с всеки обектив, Никон дават гаранция, че автофокусът ще е също толкова бърз и с преходника.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-18 12:39

Според мен от Никон, са се справили похвално добре. Да се надяваме продажбите също да са добре, за да се развие по бързо новата им система.
Не мисля, че някой е очаквал да направят нещо по добро от Сони, та и по евтино?! До колкото става ясно, тези две камери имат за цел да спрат теча на клиенти, а не привличане на нови.
Основните предимства при безоглидалните са постигнати: Адаптиране на лещи, по надежден АФ и EVF.

Важното е, че имат заявка за участие в шоуто, макар и не водещи в първите години. Докато от Канон, за сега ще купуват билет за място в публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   28-08-18 13:06

Интересна работа,
Тези 2 камери са разочарование, но за разочарованието си пишат най-вече потребители, които НЕ снимат с Никон. Поне според бързата извадка от последните няколко страници на форума.

Сега, защо са разочаровани, в каква степен, с какво го сравняват, какво ги кара да мислят така - не знам. Дали са разочаровани от това, че са очаквали по-високи спецификации, за да може Никон да вдигне летвата и след това и тяхната марка да представи по-добри продукти, или са разочаровани от това, че продукта е добър, но е от другия лагер, все е тая.

Но е ясно че разочаровани или не, те никога не са обмисляли възможността да си го купят. Нямаше да си го купят и ако беше с три слота за карти, с батерия, която издържа 10000 снимки и автофокус по косъм от мигла. Просто харесват друга марка, какво толкова.

Неприятното е, че вместо на база на позитивизъм, мненията се изграждат на база на негативизъм. Например, вместо да се хвалят другите марки в съответните теми за тях чрез позитивни мнения там, защитниците им се чувстват длъжни дойдат и да "сипят" и тук малко на Никон чрез негативни мнения.

Това е тъпо.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   28-08-18 17:04

ararat написа:

> Интересна работа,
> Тези 2 камери са разочарование, но
> за разочарованието си пишат
> най-вече потребители, които НЕ
> снимат с Никон. Поне според
> бързата извадка от последните
> няколко страници на форума.
>
> ..............................................
>
> Неприятното е, че вместо на база на
> позитивизъм, мненията се
> изграждат на база на негативизъм.
> Например, вместо да се хвалят
> другите марки в съответните теми
> за тях чрез позитивни мнения там,
> защитниците им се чувстват длъжни
> дойдат и да "сипят" и тук малко на
> Никон чрез негативни мнения.
>


СлучаЕност? До скоро бих казал "не". Ама след последните извержения на Сони талибаните от 23ти насам - не знам [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-08-18 18:59

ararat горния коментар от части е към мен за това ще ти отговоря:
Да , не притежавам никон техника (снимал съм обаче) , но очаквах от тези камери да са по-добри и поради някой от посочените горе причини. Конкуренцията ражда добрите продукти на добра цена :)
Рекламата и тежките думи на Никон вдигната очакванията за продукти, които трябваше да са по-добри от Сони А9 и А7 III ??! А по-добри ли са ? Едва ли от всичките отзиви на прота и лаици из тубата .... Реално никонажии с по 4-5 джама може и да купят тези безогледалки с адаптер ... Но никак не ги виждам за Wildlife и спорт ... Там където мен ме влече за момента ... Моята техника е вече стара и определено гледам към всякакви алтернативи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-18 19:31

Това с този грип да не е някаква шега?


http://www.nikoneye.com/wp-content/uploads/2018/08/batterygrip-1024x768.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ZENON   
Дата:   28-08-18 19:41

Хе...
Отдолу на грипа е длето е изчегъртано "Сделано в СССР".

Преди време видях нещо подобно за Сони, но напрвено от дърво...
Май съвсем изтрещават. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-18 20:00

Дизайна на тялото е добре, но това отдолу убива всичко.
При а7ците тялото не е нищо особено, но с грип е страхотно

http://www.promediagear.com/thumbnail.asp?file=assets/images/PBSVGC2EM---0004.jpg&maxx=600&maxy=0




Публикацията е редактирана (28-08-18 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vga   
Дата:   29-08-18 11:24

Mock up (reference) нищо ли не ви говори?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-18 14:21

Никон реално от 1-рвия път направиха камери като сони от 2-рия и почти 3-тия път.

Аз не виждам голям проблем. Примерно ако имах 4-5 обектива на Никон и пуцах с д750 или д810 спокойно мога да си купим второ тяло за видео и за мирърлес фън. Те повечето това направиха и със Сони.

С времето ще си стане система. Вие искате от първия път всичко. Няма как да стане и никой не го е правил до сега. Първите безогледалки на всички системи бяха дроп. Тези са най-малко дроп дори.



Публикацията е редактирана (29-08-18 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Pac   
Дата:   29-08-18 14:49

Pd, прав си, че всички други почнаха куцо, но пак, за времето си предлагаха уникални продукти, които си имаха ниша и бяха адекватни на времето.

Когато излезе А7, въпреки всичките си недостатъци, беше с много по-малък от всеки друг фул фрейм и безценен за използване със стари ръчнофокусни стъкла. До голяма степен тези неща са валидни до ден днешен.

Първото Фуджи - Х-Про1 беше уникален с визьора си и евтина алтернатива, че и автофокусна на лайките. И отново, все още е.

Тоест няма лошо да извадиш куц продукт, стига да има нещо, с което да е уникален. Поне едно нещо, с което е "най" в дадения момент. Тука за какво да се хванеш, за логото Никон или за далечното бъдеще осеяно със супер светли стъкла (на цената на средноформатни).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 17:29

колко кадъра направи с новия никон, че реши че е куц?! за един преател питам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Julius   
Дата:   29-08-18 17:55

Явно форумът е превзет от теоретици-философи. [smile] Без да обиждам никой.

От гледна точка на генериране на импресии - ОК, но от гл. т. на полезност...?!?

p.s.
Ако някой толкова държи да намери под вола теле (т.е. търси уникалност) - не му ли хрумна поне мисълта, че само заради тези 2мм разлика например Никон ще позволява закачване на Canon EF-M-mount / Sony E-mount обективи, докато обратното ще е невъзможно! Не и без преходник с оптичен елемент, заради загубата на безкрайност.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ecobo   
Дата:   29-08-18 18:00

Всичките лайномятащи в тая тема искат едно: някой да им предложи камера, която сама да снима и всяка снимка да е само с Б-точки у форумо. Еми не става пичове. И Сони да вземете, и Никон, и Хаселблад - все тая. Като сте некадърни, читави снимки няма да имате. Ако сте кадърни, камерата ви е последния проблем!
Сори, че съм толкова директен, ама българщината ми идва в повече в такива теми. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   29-08-18 18:07

Ние си говорим вафли, а избраните вече явно го тестват (линка е към Фейсбук). Може би скоро ще очакваме първите родни впечатления от хора, който реално са ползвали фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-18 18:10

"колко кадъра направи", "снимал ли си с него","виждал ли си го на живо"," пипал ли си го изобщо"?

След като, производителя е дал специфични особености на продукта, има ли смисъл от такива въпроси!? Все пак е само инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   29-08-18 18:15

Ми според мен има. Някой по горе бе дал пример с автомобили - вземам два автомобила с еднакви ТТ данни, карам ги и двата по 8 часа и от единия слизам свеж като краставичка, а от другия - скапан.

Да, инструмент са, но са направени да се ползват по предназначение, а не да се сравняват в таблици!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »