Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Julius   
Дата:   20-08-18 00:12

С едно важно уточнение - едните мислеха, че имотите само ще растат, тези, които наричаш "сривльовци" виждаха цени от по 300 евро/квадрат. Докато аз очаквах по-умерен спад (както се и оказа) и на практика спорех и с едните, и с другите. Движех се малко в свой собствен поток. Да - 2006 почнаха тези спорове.

И да - мястото им не е тук. [smilie24]

Лека още веднъж.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: flac   
Дата:   20-08-18 00:18

"dim4o" - много е "оф топик" - какво се впечатляваш...
Тия "смотани" Никон ни бримчат само 7200Д, или 500Д - не дай си боже - по-яка Камера.
Май правят - медицинска апаратура, микроскопи и прочее...
Дали са лоши - Не. Могат ли да правят пари - Да. Купуват ли ги хората - да.
Фалирали ли са - Не.

МИ.



Публикацията е редактирана (20-08-18 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: hotsnail   
Дата:   20-08-18 00:39

dim4o само не разбрах защо ме обвиняваш и ми се сърдиш. Ти си написал, че оборота им е паднал с 4%! Виж какво си написал в цитата ти!

Виждам, че не си разбрал каквото ти казах за печалбите. Иди поговори с някой човек с реален поне средно голям бизнес. Ще ти обясни, че счетоводната печалба може да се манипулира от ръководството на фирмата в доста големи граници.

Просто пример ако искаш да си вдигнеш печалбите за една, две години напред орязваш най-различни разходи. Най-вече гледаш фиксирани разходи т.е. тия които не са ти пряко в цената на продуктите т.е. секретарки, развойна дейност, маркетинг, поддръжка. Демек ако си шеф на Никон уволняваш инженерите, дето правят нови обективи. Модели обективи имаш бол и печалбите в краткосрочен план се вдигат, щото заплатите на тия инженери вече са печалба (това е фиксиран разход дето си резнал, точно каквото пише и в отчета на Никон!). Друг вариант - Шеф си на Никон и искаш да изкараш безогледални камери - наемаш нови развойни екипи, наемаш фотографи да тестват, плащаш за медийно присъствие и печалбите падат, дори може счетоводно да си на загуба тримесечие или две. Обаче след като пуснеш камерите яка печатница за пари се отваря.

Защо на мен ми се струва, че по-скоро гледаме първия филм ако ненадейно при спадащ оборот 2018-а година имат по-високи печалби от 2017-а и споменават занижени фиксирани разходи?

ПП Относно фалитите - Никон бяха много зле преди 2-3 годинки, когато резнаха едни малки симпатични апаратчета, малко преди да ги пуснат на пазара и след като ги бяха показали на ДПревю и други сайтове. Тогава имаше слухове, че нещата отиват на зле. Май дори Японското правителство лекинко се намеси и им намериха инвеститори местни за да изплуват. Подобни случки имаше преди това с Олимпус (Сони инвестираха в Олипус, за да ги спасят). А преди това със Сони имаше подобна история и продадоха доста бизнеси и активи, съкратиха много много хора, за да спасят кожата. Да не ме обвините нещо в пристрастност. Мен малко ме е яд, че не купих тогава акции на Сони и преди 2 годинки на Никон :-)



Публикацията е редактирана (20-08-18 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: dim4o   
Дата:   20-08-18 23:47

Приказки под шипковия храст

[smitten]

Като започнем от сбърканите периоди (а те са ясно посочени в отчета), минем през странни индуктивни заключения с използване на "имаше слухове" и "май" нещо щяло да се случи, и завършим с нерелевантни примери, които са логически верни, но са използвани в целенасочено неточен контекст. За гарнитура малко упреци леко в стил ad hominem, но леко, тънко, малко менторски.


Иначе логика е желязна - уволняваш инженерите, дето правят нови обективи, пък след ден-два (на 23-ти август) вадиш нова безогледална система, докато в това време предлагаш на пазара най-добрия full-frame DSLR?!?!?! Те са се разработили сами, разбира се, то е ясно.


За мен тук въпросът е друг и отговорът е ясен - явно Никон имат огромен потенциал да влязат на пазара на безогледалки направо на скорост, използвайки съвместимостта на новата система със сегашните обективи. Изтече вече инфо, че адаптера ще е в комплекта и ще е почти без пари, дано да е така. Купувайки си един такъв фотоапарат с преходник вече си в света на безогледалките. Искаш ДСЛР - готово, вадиш го от чантата, вече си го имаш. Искаш безогледалка - супер, купуваш си само тяло и всички обективи работят. Вероятно ще работят по-бавно или ще има разни други ограничения, но все пак наличието им ще даде на системата летящ старт, стига фотоапарата да е добър.
А за обективите за новата система - е там вече ще е интересно.



Публикацията е редактирана (21-08-18 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: Hsathv   
Дата:   21-08-18 01:27

Абе къде го видя този огромен потенциал на никон точно пък при фотоапаратите? Фотоапаратите са ниша в която инвестициите са минимални, щото при ниския обем продажби не можеш си ги върна. Hotsnail и той залита не знам къде. Уволнявали инженерите по обективите и скачала печалбата. Ти колко инженери мислиш, че работят с обективите? Я имат 10 човека я нямат. Хаселблад са 200 човека барабар с чистачките и се оправят. Всяка съвременна електронна фирма може да ти направи фотоапарат, барабар и китайските гаражи, ама като удариш чертата и може да си на загуба в края на годината. Те затова и самсуняците се отказаха. Няма далавера, а показаха, че могат да правят фотоапарати. Проблема не е да конструираш апарат или обектив. Проблема е да направиш технология, крайния продукт да излезе достатъчно евтин, за да имаш някаква печалба. Каква печалба очакваш от един обектив с 15 лещи, няколко мотора, електроника, корпус,детайли и механика, като го продаваш за 2000 лева? Цайс за тези пари продават двойка голи висококачествени диоптрични лещи за очила и им е през оная работа за обективите. И като продават, продават. Пък обективите им седят по рафтовете на магазините. И те самите не знаят от къв зор ги произвеждат, ако изобщо ги произвеждат те се, ама това е друга тема.



Публикацията е редактирана (21-08-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Печалбата на Nikon e с ръст от 776%
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   21-08-18 11:29

Аз само не разбрах защо тая снимка, направена очевидно с широк обектив, евентуално кропена, на бленда, която не предполага кой знае какъв дефокус, не може да се направи с ДСЛР. Ами преди 10 години с какви апарати са ги правили тези снимки?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »