Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Xizario   
Дата:   16-08-18 08:36

Понеже питахте за фийдбек:

- Категория тип "Избор на редактора" няма място в подобен сайт. Кой е този редактор?

- Каква е ползвата да се регистрирам като клиент, когато така или иначе виждам цялата информация на фотографите включително техните телефони?

- Общите условия не са съобразени със 2018-та година нито пък с юрист.

- Одобрение от администратор при регистрация?

- 1920х1080 е лош избор на резолюция.

- "Личните съобщения не могат да бъдат използвани с рекламна и търговска цел, нито за рекламиране и агитиране за гласуване за собствени снимки или снимки на друг потребител. Ако администраторите на сайта получат сигнал за такава нередност, същите ще бъдат длъжни да проверят случая. Ако се докаже съществуването на съобщения с такова съдържание, администрaторите имат правото да деактивират профила на потребителя." - Искате на кратко да кажете че някой може да чете личните съобщения между потребителите? Това не е сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-18 09:14

Това с редактора не го бях прочел[smilie18] . Значи в сайт за клиенти редактор ще казва кой от протата е по-про[smilie10] Сериозно ли е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: asahi   
Дата:   16-08-18 09:19

Това не е за мен. Не съм про.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: sherbit   
Дата:   16-08-18 09:35

Аз не съм про, но се регистрирах и погледнах. Сватби, погребения, банкети.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: stukloplast   
Дата:   16-08-18 10:09

Препоръчвам да преглеждате и какво пишат фотографите за себе си, че някои направо се излагат с неграмотност, и драстично сами си намаляват шансовете...
Да искаш 100 евра на час, пък да си неграмоген...[smilie21]



Публикацията е редактирана (16-08-18 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: virosh   
Дата:   16-08-18 10:16

Admin, ако си оправите и името на сайта в <title>...

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Twingo   
Дата:   16-08-18 10:59

При положение, че обновяването на фото форум върви от няколко години вече, да ми правите нови неща, ми се струва супер несериозно (((((:

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-18 11:13

В доста случаи е по-удачно да се започне един проект от самото начало, вместо обновяването му... но в случая става въпрос за нещо съвсем друго. Преди време snap.bg се пробваха да направят нещо подобно, но в основата на техния проект вместо визия за развитие на сектора, се оказа единствено с комерсиална насоченост :)

За сайта - не съм правил регистрация, но излязоха няколко бъгчета докато разглеждах.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: chukov   
Дата:   16-08-18 11:19

> Пенчо,
> би ли опитал отново и да оипишеш
> какво точно правиш?
> Ние тествахме същия случай и при
> нас мина нормално.

Не знам какво направих.
Дефакто написах парола и я повторих.
Дали сгреших повтарянето или съм писал на български не знам.

Вторият път мина без проблем.
Просто по това съобщение, което излезе отдолу, не разбрах какво греша

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: penco   
Дата:   16-08-18 12:15

"Да искаш 100 евра на час, пък да си неграмоген..."

Пише се и се изговаря "100 евро".



Публикацията е редактирана (16-08-18 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: stukloplast   
Дата:   16-08-18 13:00

Иронията ти не бачка, това е разговорно, а не грешно/неграмотно...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Admin   
Дата:   16-08-18 14:49

@hotsnail
> Един глупав въпрос - защо цените са в Евро? Разсъждавате с
> перспектива членството ни в Еврозоната или притеснения от
> инфлация или Про сайта ще е видим и на други езици извън
> България? Просто ми е интересно. Много европейски фирми обявяват
> цени в Лева за нашия пазар. А пък ние в евро...

Сайтът е мутиезичен. Скоро ще се появят немски и други европейски езици и затова цените са в евро. Знаем как трябва да е направена истинска многовалутност, но в някоя бъдеща версия може да се реализира, защото версия 1.0 може и така да работи добре.


@PhotoBo
> Може ли да ми кажете от мобилната версия на сайта от къде се
> качват снимки, избират категории, както и как се определят
> цените. За момента тези опции не ги намирам. Благодаря!

След вход в системата в иконата, която разгъва менюто в горния десен ъгъл (хамбургер) има опция Качи снимка, Редакция на профил.
Разгледайте там.


@Julius
> Просто изразих убеждение, че няма да го обвържете с коментарите
> (ако правилно съм разбрал идеята на марвес) защото според мен
> негативите от това биха били доста повече от положителните
> страни.

Според нас идеята на Марвес беше да може някой, чиято снимка си качил да даде нещо като Препоръка, т.е. да си направи профил и да напише какво мисли за този фотограф. Такъв тип идея има резон дотолкова, че който се интересува може да попита всеки такъв оставил коментар за някакви детайли. Обикновено хората, когато не са били очевидци и не могат да отговорят адекватно. Т.е. всеки може само да си направи извода.
Ние не можем да даваме рейтинг на база на подобни коментари, а по-скоро клиент може сам да си състави мнение.


@CDman
> Влезнах като клиент. Разгледах няколко галерии. За момента не
> намирам косури, но може да се добави опция (календар) за
> ангажиментите на фотографите. В смисъл да има начин да се види
> кога колегата е свободен и кога е ангажиран за да не му звънят
> излишно клиенти, а също така не видях и опция за лично
> съобщение. Впрочем може и да има - не съм сигурен, но не видях
> подобна.

Мислили сме по тази тема, но всеки фотограф поддържа подобен календар на сайта си.
Не е изключено да направим такава опция в бъдеще време. Благодарим за идеята.


@pstoev
> Жалка работа и това е отговор на администратор във фотографски
> форум[smilie23]
> Фотографията няма нищо общо със сватбарските и бебешките работи,
> просто една мутация, едно изкривяване от чисто комерсиална
> гледна точка!

Благодарим за идеята, ще помислим над нея.
Имаме усещането, че има неразбиране каква е целта на сайта, затова ще я напишем отново. Това не е сайт за художествена фотография. Това е сайт за крайни клиенти на фотографски услуги.


@Xizario
> - Категория тип "Избор на редактора" няма място в подобен сайт.
> Кой е този редактор?

Редактор е екипът, който ще поддържа сайта.

> - Каква е ползвата да се регистрирам като клиент, когато така
> или иначе виждам цялата информация на фотографите включително
> техните телефони?

Можете да пишете лични съобщения когато не ви вдигнат телефона.
Можете да си харесате няколко фотографа и след време да си ги разгледате. Има и други неща ...

> - Общите условия не са съобразени със 2018-та година нито пък с
> юрист.

Ще проверим за какво говорите

> - Одобрение от администратор при регистрация?

Точно така. Одобрение от администратор. В концепцията на сайта е съществуването на попълнени и истински профили. За кухите такива не сме предвидили възможност за съществуване.

> - 1920х1080 е лош избор на резолюция.

Коя е добрата според вас?

> - Искате на кратко да кажете че някой може да чете личните
>съобщения между потребителите? Това не е сериозно.

Искаме накратко да кажем, че рекламата се заплаща, защото сайтът не се поддържа безплатно и на доброволни начала.



@stukloplast
> Препоръчвам да преглеждате и какво пишат фотографите за себе си,
> че някои направо се излагат с неграмотност, и драстично сами си
> намаляват шансовете...
> Да искаш 100 евра на час, пък да си неграмоген...

Погледнали сме какво пишат. Не е наша работа да редактираме правописни грешки. Всеки отговаря за себе си. Ако е важно за клиент фотографът му да е грамотен, това ще е признак, по който може да подбере. :)



@virosh
> Admin, ако си оправите и името на сайта в <title>...

Благодарим за забележката. По това се работи следващите дни.



@lamerko
> но излязоха няколко бъгчета докато разглеждах.

Какви са бъгчетата?

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-18 15:40

@Admin
Беше към 4 сутринта и малко ми се спеше, но до колкото помня първото беше свързано с описанието - в секция "Фотографи" на 3-4-та страница случайно попаднах на Огнян Медаров | 20евро +/b]. Като натисна върху името, вътре в описанието излиза: "Снимки от въздуха 20+ (лв)" - валутата е различна. Но при дуги пък си седи "евро" и на двете места :)

Второто - докато разглеждах страниците с фотографи, достъпа до сайта спря (това около 4 сутринта), а пейджинга се бъгна - при избиране на друга страница винаги вадеше поседната заредена, без значение дали давах напред или назад. А в началото не бях усетил, че има някакъв проблем със свързаността - по нищо не се разбираше :)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: sherbit   
Дата:   16-08-18 16:12

Admin нима в тази жалка държава трябва да се убие възможността някой да си купи художествена фотография още в зародиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: the-rookie   
Дата:   16-08-18 16:24

sherbit, "фото форум" е сайт за авторска ,а не за художествена фотография! Това очевидно е очевадно! Какво налага приложението за профита да бъде по различно!? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-18 17:02

Освен проверки по телефона на телефонния номер на фотографа с цел добро обслужване на клиента и коректност на данните и предлаганата услуга, планирате ли и такива проверки на това дали фотографите с тарифите в евро имат готовност да издават финансови документи от свое име за получени пари? Това също е в интерес на клиента и обслужването му, а законът освен, че го предвижда като ангажимент на търговеца, го и изисква.



Публикацията е редактирана (16-08-18 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-08-18 17:36

@PhotoBo
> Може ли да ми кажете от мобилната версия на сайта от къде се
> качват снимки, избират категории, както и как се определят
> цените. За момента тези опции не ги намирам. Благодаря!

След вход в системата в иконата, която разгъва менюто в горния десен ъгъл (хамбургер) има опция Качи снимка, Редакция на профил.
Разгледайте там.


Грешката е моя, регистрирал съм се като клиент [smilie5]

За съжаление устонових, че веднъж регистриран като клиент, не мога да използвам съшия e-mail за регистрация като фотограф. А понякога клиента може да е и фотограф [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: Xizario   
Дата:   16-08-18 17:57

Admin, безплатен съвет от математик, програмист и любител фотограф. Резолюцията която най-лесно, точно и прецизно се ресайзва към всякаква друга е такава с най-много делители във факторизираната си форма. Помислете за 2048 по дългата страна. Много от компаниите са стигнали до този извод.
1920 не е чак толкова по-зле, но все пак при зуумване а мобилен дивайс бихте искали най-доброто от браузърите out of the box.


За достъпа до личните съобщения между потребители пак ще кажа че е недопустимо, неморално, незаконно и подсъдимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-08-18 21:24

имате ли нещо общо с mywed.com защото всичко много ми прилича - бих казал 1към 1 с един от големите портали за сватбена фотография, като концепция и структура.
дано да нямате проблеми ... с така или иначе чудесното начинание...

има една приказка.. хубава работа ама българска.. вече повече от 5 часа чакам одобрение..
създава се впечатление, че се пробутва един фотограф в момента.. разбирам, че сайта е нов и още в процес на разработка, но първото впечатление винаги е... така де.. дано да корегирате нещата, че така както е ...

успех...

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: BAT   
Дата:   16-08-18 22:16

Абре Килър, аз не съм толкова активен, но помня много добре, че Фото Форум вече имаше тази функционалност през 2004-та ли , 2005-та ли, там някъде. Работи цяла година си спомням, имаше про секция, категории, продажба на снимки, продажба на услуги и даже даваха специални карти за членство! Тогава майуед дали е имало не знам. Според мен я рестартират. Админа може да припомни по-точно, но със сигурност имаше !

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-18 22:37

KiLLeR, вие ми оправихта вечерта. Пробутвали някой? Кой? Сайтът бе обявен тук вчера. Предполагам в момента сървърите са му блокирали от тълпи клиенти и пробутваният фотограф не може да смогне [smilie18] на работа. Сватбарската работа е борба на 2000 сватбаря за 50 сватби чисто статистически в България. От 2000 сватбаря фотографи са около 30 и те винаги имат работа. Утре ще ви одобрят профила и ще убиете всички пробутвани със снимките си. Така че се успокойте. Утре е вашият ден. Човек ще помисли, че тоя сайт ще съществува само 2 дни ебаси. Голям зор. Вярно, че е сватбарският сезон е в разгара и е зор за клиенти, ама тия дето могат отдавна са ангажирани, тоест не са конкуренция в момента. Лека вечер!



Публикацията е редактирана (17-08-18 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-08-18 22:48

iliyanb отивам да се застрелям.. света свърши за мен..

не съди хората по себе си и не съдим ще бъдеш.

повярвай ми нямам това лято ден без да съм снимал, но не това е въпроса..

въпроса е как се правят нещата в тая скапана държавица..
не обвинявам никого в нищо.. ако правиш нещо направи го изначално да е добро в тези проекти..

в началото на темата админите са помолили за мнения.. аз дадох своето и пак получих помия..

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-18 23:00

Доводите Ви за пробутване в случая са смешни. Админите имат традицията да работят в движение. От тях не очаквайте завършен продукт в началото. Те винаги пускат нещата в движение. Това е и причината да търсят мнения. Ако продуктът е завършен и функционира стабилно няма да търсят мнения. Те не са от хората които слушат мнения. Те питат дали има технически проблеми за коригиране а не искат насоки. Аз също съм за завършения продукт. Против съм обаче да се твърди, че не пускат нови профили в сайта, който е от вчера, за да пробутват някого. Аз доста пробутвания съм видял тук, но това тдърдение в случая дори и за мен е нелепо. А колко дни сте снимал в летния период е последното нещо, което ме вълнува. Ако сте толкова ангажиран с пълна програма, сайтът не е за Вас, тоест и да пробутват някой, на Вас не ви пречи. Графикът нали Ви е пълен. Освен ако не желаете освен всеки летен ден, да снимате и всяка лятна нощ. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-08-18 23:26

пич иди на лекар.. и виж какво съм писал. извинявай аз явно като руснак не мога да се изразявам правилно или хората от среща четат каквото искат да прочетат

Отговори на това съобщение
 Re: Про Фото Форум - регистрирайте се
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-18 23:50

Русначе, през цялото време ти говоря на Вие и обсъждам само и единствено мрънкането ти. На лекар прати баба ти. Уроци по български не ти трабват. Трабват ти уроци по възпитание. Ти нямаш дори технически забележки. Нервничиш че някой не те бил одобрил повече от 5 часа днес, представяш ли си каква наглост. Кралат слънце е пред портата, чука, а никой не го пуска цели 5 часа. Манията ти за величие от необятната руска земя ли идва или от фотографските ти умения? Никой не ти е длъжени и няма причини да ти е длъжен. Аман. Думичката "аман" ако не ти е ясна, пусни си гугъл транслейт.

За въпросните ти 5 часови проблеми и произтичащите "хубава работа ама българска" и "тази скапана държавица" бих ти бил един як шут от този сайт, щото доколкото знам все още е български. И сайтът няма да загуби от липсата на нито една от стотиците ти снимчици.



Публикацията е редактирана (17-08-18 16:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »