Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Казус със Снимка
Автор: asahi   
Дата:   16-08-18 17:01

Сашо, имаш много здраве. В съдебното решение ти пише на какво се е позовал съда.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-08-18 11:18

На мен също не ми хареса тонът в кореспонденцията. Ясно е, че фотографът е в правото си, но... не се прави по този начин. В държавите с по-развито общество подобни претенции се уреждат доброволно между страните в дух на разбирателство, докато у нас е гордост да съдиш някого.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: asahi   
Дата:   17-08-18 12:01

Тонът е махленски.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-08-18 12:23

Маймуно :) тей тей бой докато се научат.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: landstar   
Дата:   17-08-18 12:37

Ако бях на тебе, само като прочета за "приятелите - автографи" щях да си подвия опашката!

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: georgioiv   
Дата:   17-08-18 13:27

Едно уточнение,няма професия "адвокатка", както няма и "фотографка" примерно. Адвокат и фотограф са. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-08-18 17:40

landstar

Те, "приятелите - автографи" ако разберат че докато газя земята и мухитее ме усещат! Ще и нафукат шамарите и ще съберат исканото и да се приключи!

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: G-star   
Дата:   17-08-18 17:49

Подкрепям автора напълно, тонът му е като към крадец, няма какво да я бави. Много ясно, че не му се занимава с дела и предпочита да приключи бързо с по-малка компенсация. Повечето пари при едно дело няма да ги взема автора, а ще отидат за разходи. Успех!



Публикацията е редактирана (17-08-18 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: Hsathv   
Дата:   17-08-18 18:02

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-08-18 18:13

минималният иск за дело е 800лева, таксата е към 50-100 лева за внасяне на иска за разглеждане. После се начисляват адвокатски разходи и съдебни такси... лавинообразно!
"Милата" тя е, решила че ще и се размине!
Тука има едни момчета и момичета, дето се чудат как да оправдаят службата си! Елате ми повече! [smilie8]

Ше се мотам аз години за всеки казус по отделно. 19 констативни портокола по 4 години... няма ми стигне този живот! Да си събере жабеешките мисли и да предприеме действия да ми изплати дължимото! Щото, ако ще я чакам с дела следващите 4 години ще внеса доста висока такса и иск че да оправдая годинките чакане!
Как да и обясниш че, автоорските права върху изображението са в сила дори след кончината ми цели 78 години!

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: the-rookie   
Дата:   17-08-18 18:36

MauMyHa, набираш се кат' служебно "Балканче" на байр, най-вероятно с право...,но дали е възможно да ни покажеш и ябълката на раздора!?

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-08-18 18:50

Тя вече е, свалила сайта смятайки че, няма да остави следи!
Днес се опитах да се свържа с нея но не пожела да ми отговори на обаждането! Някой лошо я съветва! Проста жена! Пратих и СМС че, зад хостта и дойменя стоят физически лица и адрес! Никаква реакция!

Управляващите били виновни! Хората са си такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-08-18 19:03


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-08/1534521353__DSC8475.jpg




ето сайта и снимка на страницата с въпростното изоображение!
Изряден консативен протокол! Дал съм и за него пари и за фотоапарат и време съм отделил да заснема и да споделя в сайт където изрично е споменато " Авторските права запазени"

Никаква реакция, Колеги-Фотографи!
Бил съм бил загубил човечност[smilie10] Наета актриса да излее емоционална помия да прикрие едни "акита" на едни крадци!

Та, "познатите - Автографи" да се свържат с нея и да и разяснят ситуацията и че, мога да и уредя лечение при психолог докато стигнем до извън съдебно споразумение и нормален човешки тон!
щото този рев не съотватсва на действията ѝ на човек който държи сайт и разпространява копирани новини... Както е в повечето случаии по родното уеб пространство(причини всякакви)[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: ombre   
Дата:   17-08-18 20:20

Подкрепям автора,макар и наистина,цялата кореспонденция да не е от най учтивите,но го отдавам на едни други емоции.Преди време мой френд ме помоли да му снимам едно превозно средство за продажба,доста бързо намери купувач,и след няколко месеца,виждам в най големия сайт,същото мпс да се продава ,като към него прикачените са използвани и моите макар и последни.Например 3-4 от продавача и след това 5-6 мои (или там колкото бяха не помня).Някак си е гадно да го видиш.Не съм приел никакви действия,понеже не ми се занимава едното и второ,че макар и без разрешение,онзи бил бегъл познат на моя френд,и викам да не го излагам.
Та авторе,действай си цивилизовано и си търси правата.По горе споменаваш шамари,но вярвам,че сам знаеш,не е това начина да се подходи към една жена.
Успех.



Публикацията е редактирана (17-08-18 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Казус със Снимка
Автор: the-rookie   
Дата:   17-08-18 20:38

Правата ,особено обвързани с финансов дивидент, са хубаво нещо! Бих искал тук да задам въпрос (с извинение към автора на темата)! В чие лице ,потребителите на сайта с изключение на автора,би трябвало да виждат носител на авторски права по време на анонимността?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »