Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: tili   
Дата:   03-08-18 12:13





Публикацията е редактирана (03-08-18 18:37)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-08-18 13:38

Няма как да визирам някого, тй като не знам кой колко "разбира"
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-18 14:17

ceco [smilie24] съгласен съм с теб. Твоите коментари били позитивни или негативни не са в графа конфликт. Аз лично направих грешката да обобщя. за да избягам от конкретика заради опасения да не обидя някого. Сигурно е прекрасно да подържаш приятелски тон и отношения с всички във форума, но това е достижимо едва за една малка, да не кажа нищожна част от съфорумците. Твоя милост е имено пример за незлоблив, добронамерен човек без капчица реваншизъм в съзнанието си. Друга е ситуацията обаче при повечето потребители. В конкретният пример за работата на AJPetkov, изтритите коментари са на theblackrose. Всички сме запознати с бурното развитие на този романс, без да сме давали заявка за това. Какви са изтритите коментари само можем да гадаем и предполагаме защо по-рано не са били трити :) Допускам вариант в който фотографията е оставена на заден план за да се решат едни други "далеч по-интересни казуси" . Допускам, че автора е показал работата си за да получи мнение, а не отмъщение.
Относно подминаването... пак съм съгласен и не съвсем. Защото можеш да подминеш по няколко начина. Единият от които е минавайки да го изплющиш зад врата, за да предпазиш онзи другият след теб или самият него от онзи другият след теб. Ей така без злоба...човешки...
Сега малко и за усилието и любовта към едно нещо на което придаваш смисъл създавайки го. Страста с която се твори е неконтролируема емоция. Аз лично в тези моменти съм се наранявал дори физически без да помисля за живота и здравето си. Самосъхранителният режим минава на много по-долно стъпало застрашавал съм и живота на моделите си :) (малко пресилвам, за да усетиш какво искам да кажа) Готовият продукт... снимка, картина, видео...има емоционална стойност за мен. Не ме кефи лекият поглед, не ме кефи и лекото отношение. Не ме кефи реваншизма да се вихри там където някой хвърля кръв и пот, и страст. Тук също не искам да давам конкретни примери за да няма обидени. Всеки сам трябва да реши дали иска АХ или ОХ .[beer]



Публикацията е редактирана (03-08-18 14:21)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: leitz   
Дата:   03-08-18 14:44

Кога ще почнат да осребряват точките, сайта стана доста популярен [smilie5]

 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   03-08-18 14:46

Мда, или трябва да се обособи кът за английски джентълмени, или трябва целия форум да се преформатира само за такива[smilie18] [smilie18] [beer]. Богданов, ревах с глас след прочитането на твоя пост, но... от смях. Определено ме развесели петъчно.
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-18 14:53

Мариянски, може би точно защото се познаваме знаеш, че в тона ми няма капчица друго намерение. :) [beer]
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: theblackrose   
Дата:   03-08-18 16:48

[shtrak] Привет, колеги ;) с'я да няма обидени пак , от сорта " Тая па бивша моделка, псевдо фотографка, к'во се бута при колегите " :D и такива доста сме ги чували ;)
Изчаквах bogdanov, на който благодаря, че най-сетне изкара темата на светло, по отношение повода на stoyanvakarelov да я започне изначално. Все още не съм сигурна дали конкретно става дума за мен и колегата Aj Petkov, романса ни или работните и липсата на такива отношения ;) Но предполагам триенето на коментарите ми под кадъра му са част от причината за създаването на тази тема. Отнесе го и колегата MARLOV. Аз от името на Aj Petkov няма да се извинявам, то няма и за какво. Благодарности обаче искам да изкажа на stoyanvakarelov, че засегна тази тема! Следях с интерес коментарите ви и след като "името ми" беше споменато реших, че вече "спокойно" мога да изкажа и аз мнение - пък ако искате - трийте ме * апропо, не знам тук дали можеш да триеш мнение на съфорумец . Та на въпроса! АБСОЛЮТНО СЪГЛАСНА С ПОДМЯНАТА НА БУТОНА :изтрий С БУТОН : подай сигнал! НО ТАКЪВ ВЕЧЕ ИМА, колеги!!! Има определено още какво да се прави по сайта, но админите са взели достатъчно мерки. Последният ми коментар към колегата Aj Petkov е именно такъв " Има си бутон - блокирай, ако толкова ви смущават коментарите ми" Естествено нямаше отзвук, триенето продължи, както е видно за всички. За изтриването на неговите собствени реакции към мен, в добавка последния му коментар...оставам безмълвна и така възнамерявам да бъде вече спешъли към този автор. Сметнах за редно да се реши проблема на лични и така си се случи, още един предоставен от админите начин за разрешаване на такива циркове ;) Самата аз като модел и фотограф, в съавторство, което явно много дразни мнозина или индивидуално, съм получавала много грозни, цинични и крайни изказвания под снимки! Стигна се до там да пиша лично на админите, защото те все още няма как да следят всеки по отделно, какви ги върши под снимките на другите! Два пъти съм блокирала "участници" в "дискусии" точно поради причини изброени от вас самите! АБСОЛЮТНО ПРОТИВ СЪМ ДА СЕ КОМЕНТИРА САМИЯ МОДЕЛ! Поза, стайлинг и т.н. ок, критика за изпълнението и подобрението на даден кадър - адмирирам. За жалост както вече стана ясно - много хора са силно обидчиви и са тук не за да се развиват, а за да чешат его и печелят виртуални точки. Аз лично почти не качвам вече кадри, дори бях спряла напълно преди романса ми ;) с гореспоменатия колега. Не намирах никаква причина да съм във форума, както за жалост отново същата причина взе връх, а именно, за да не бъда грешно разбрана - ч*киджии, извинявам се за грубото определение, които на всяка цица подскачат с " великолепно, браво авторе", още повече на момичета, които видно дори не знаят как да позират, а заснемащия ги не знае и как да ги композира. Лично отношение към определени автори , коментари от сорта на " !!!" и т.н. Тези и производните им не носят никакво развитие за мен самата и творчеството ми. Тук съм, за да получа някаква адекватна комуникация и градивна критика и вие добре го описахте по-горе, подробно и изчерпателно! За жалост се появи и нова причина да се оттегля от форума - Когато се трие градивна критика, а се толерират изказвания за чудесните форми на модела и видиш ли как автора сътворил шедьовър просто защото е натиснал копчето, намазал едно хубаво целия модел в лайтрума и пльоснал 150 кадъра, в дадена категория , единствената услуга, която му се прави е да го буташ надолу и да го лишаваш от креативно развитие!!!! Има достатъчно терминология и фактология в сферата на фотографията, с която да се борави и обосновава дадено "браво" или "не харесвам". Колко обаче такива коментари седят неизтрити, можете и сами да видите. Спирам с многословието, че надхвърлих отдавна обема на поносимост, като думи. Мога само да ви поздравя за смелостта, амбицията за справедливост и хъс, с който се опитвате да подобрите едно или друго тук или около вас. Самокритиката е важен елемент също, жалко е, че почти няма как да се види и странична адекватна критика тук! Желая ви прекрасни сенки и светлосенки, цветове и творческа муза. Успех на всички, във всяко начинание. Ще се радвам и на живо да можем да обсъждаме адекватно болезнени или приятни теми ;) [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-18 16:53)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-18 17:37

theblackrose, не играя ролята нито на съдник, нито на морализатор и нямаше нужда да чакаш точно мен. Дори имах идея да напиша под въпросният кадър и моето мнение, което също щеше да бъде за изтриване, че дори и за блокиране. Но после прецених да не слагам съчки в тлеещо огнище. Не е фотографско някак... :)
Чест ти прави, че се включи с мнение и позиция, разяснението относно останалото е твое право...Но аз все още приемам това пространство, като изложбеното. Ако някой се изплюе дори на земята до твоя работа поставена в галерия, няма да е приятно и за теб, и за зрителя който е влязъл да разгледа. А не се ли изтрие плюнката, тя ще подтикне още хора с тази култура на поведение да направят същото. Нещо като фасовете около туберколозната болница. Мотивите наистина са безброй и аз не се наемам да анализирам твоите. Факт е, че имаш! [beer]
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: theblackrose   
Дата:   03-08-18 18:03

[beer] Да сме живи и здрави, да можем да творим ;) Когато мнението ми не е угодно някому се оттеглям! Рядко си позволявам да критикувам работата на колеги, освен ако не е очеизваждащо зле и придружено с афиширане на самочувствие. В дадената ситуация има защо да "критикувам" - знам отлично на какво е способен автора, но бързо разбрах,че трудно се разграничава личното отношение от градивната критика. Затова и се оттеглих. На сила да влееш акъл някому е невъзможно! Всеки може да си прави и приказва каквото иска ;) Затова всеки гледа себе си и туй то. Все се надявах,че целта на форума и участниците в него е да "чуят" различни гледни точки, да научат нещо, да се развиват креативно...очевидно други са целите тук на повечето съфорумци...Нооо както казах, да сме живи и здрави [shtrak] [beer] [cool] Наслука ;)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stotinka   
Дата:   03-08-18 18:29

Ъ! За това ли бил целия този шум, караница между бивши гаджета!
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: tili   
Дата:   03-08-18 18:40

...и аз не знаех, че участвам в "Съдби на кръстопът", трия всичко и се махам от тук, не е моя работа!
Хубава вечер на всички! [beer]

 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: theblackrose   
Дата:   03-08-18 18:42

[beer] пак си е повод за по-сериозна дискусия [smilie7] А повод винаги си трябва [smilie3] Изкуството е емоция на първо място, след това се ражда идеята, а тука първоначално сайта беше направен с цел обсъждане точно на изпълнението на дадена идея, технически похвати, съвети и на последно място "изложба" .... Ама си стана едно изложение на излагации и много качествени автори вече не показват нищо, а добре изпълнено произведение е най-добрия начин да прибавим нещичко към знанията си, за да обогатим собственото си творчество... и бла бла бла... Ама е го де какво стана [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-18 18:42)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stotinka   
Дата:   03-08-18 18:43

.



Публикацията е редактирана (03-08-18 18:47)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-08-18 18:50

Не знам какъв е бекграундът на историята с коментарите. Това беше просто нещо, което видях и ми направи впечатление, не знам кой какъв е в конкретния спор. Темата е принципна, не бих отворил тема просто заради дадена ситуация.
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: Бармалей   
Дата:   03-08-18 18:59

Съгласен съм с всички мнения ;)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: nislon   
Дата:   03-08-18 19:25

^ Аз също, ама най ми хареса мисълта "изкуството е емоция"! ;)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: Admin   
Дата:   03-08-18 19:31

Здравейте,
отдавна е описано в "Някои често задавани въпроси и отговорите им - FAQ!" https://photo-forum.net/s/47
че термина "демокрация" може да бъде прилаган само при държавно управление.

"Демокрацията (от гръцки: δημοκρατία, „народовластие“) е форма на управление, при която държавната власт произтича от народа чрез консенсус (консенсусна демокрация), референдуми (пряка демокрация) или избрани представители (представителна демокрация).
Това понятие, "народовластие" , може да се отнася само за държавно управление и не може да бъде прикачено към една частна медия. Фото Форум има свои правила, които трябва да се спазват ако не са в противоречие със законите на страната."

Няма как да забраним на даден потребител да изтрива коментари, които са под неговата снимка. Това е част от съвременните стандарти при използване на Интернет услуги.
Ние не желаем да бъдем съдник и всеки може да прецени сам кога и какво да изтрие под негов кадър.

Поздрави

 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: tokki   
Дата:   03-08-18 19:44

Вие говорите за фейсбук. В другите фотографски сайтове не могат да се трият коментарите под собствените снимки.
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-08-18 20:04

Админ,
Благодаря за отговора!
И аз съм на мнение, че стандартът е на Фейсбук и други подобни платформи, в които фотография не е основната тема. Който участва в групата "Фото Свят" знае какво се случва там. Смятам, че тук са събрани интелигенти хора, които няма да си позволят подобно държание и бутонът подай сигнал би бил напълно достатъчен, ако все пак границите са прескочени.
Иначе смятам, че авторът, ако наистина чувства, че творбата му е опорочена от коментарите под нея, може просто да качи снимката отново, като предварително е забранил коментарите. Така или иначе точките, плюсовете и удивителните вече ги е получил, може да остави просто една красива фотография без коментари в профила си.
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: mmjm   
Дата:   03-08-18 20:37

„Иначе смятам, че авторът, ако наистина чувства, че творбата му е опорочена от коментарите под нея, може просто да качи снимката отново“

Прочети правилата на форума още веднъж! [beer]

 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: AJPetkov   
Дата:   04-08-18 06:41

Видно е, че определени индивиди, демонстирайки отношение, замаскираха кофата "суперлативи", които изсипаха по адрес на кадъра, като "градивна" критика. Кой не иска да се измие/изтрие след като го замерят с кал? Дуракоустойчив съм уж. Градивна критика не е ли да изброиш недостатъците, но не по начина "шляс-шлюс, вземи тея шамари и бегай да играеш", а да ги посочиш на автора, да се обосновеш и евентуално да му предложиш алтернативи, решения и да го научиш как? Имайки предвид отношението ми към детайла до степен прекаляване, знаех какво му е на омазания си в лайтрум кадър, ама си го качих с кеф. Да се подобря?! Нищо, въпреки целта и мотивацията, сега ще разтягаме захаросани локуми пред съфорумците, пък лекинко ще ги пудрим и тях и ще обясняваме, че плюнахме с благородна цел! Свалете ги тези маски бе уважаеми циркови артисти! Същността на нещата е между редовете, но за щастие има "виждащи" "ч*киджии", които не са заслепени от "качествата" на определен модел или фотограф. Важен беше също финала - На нищо ли не те научих авторе? Не авторе, на нищо не ме научи! И тука ще използвам интуитивния си преводач, до колкото познавам определени личности:

градивна критика - пу, пу
на нищо ли не те научих - много ги разбирам нещата
авторе - тоя име имаше ли

Избягвам всячески подобни циркове, афиширане, писане по форуми с цел да съм четен, гледан, актуален, харесван или не. До момента никога не съм нарекъл себе си фотограф! Имам доста ясна и адекватна преценка за "творчеството" си и много добре знам къде се намирам на фотографската сцена. Един ден, като изкарам кадъра - тогава. Дори не подозирах за съществуването на тази тема. За да завърша позитивно, не само, че никога не съм отричал, а винаги съм твърдял, че в сравнение с определени таланти, които дори не натискат копчето на голяма част от "кадрите си" (друг, обикновенно име във фотографията играе ролята на дистанционно и после "краде"), съм в първи клас с обработката. Обичайно не си запълвам ежедневието с обработване и активности по социалните платформи.
Трогнат съм, че целия този фарс, на който голяма част от фотографската общност волно или неволно стана свидетел се пренесе под снимки, теми, форуми и прочие. Очаквам национална медия! [cool] Трудно е, защото всяко божество, независимо дали е от страната на светлината или мрака[smilie21][smilie11] [smilie10] , трябва да предаде знания, мъдрост, сеир и байганьовщина на плебеите, но хайде това да спре веднъж завинаги спрямо мен!!!

Благодаря!

P.S. Вакарелов, видях те. И твоите са само шедьоври... малко коте! [smilie25]



Публикацията е редактирана (04-08-18 12:29)
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   04-08-18 06:55

stoyanvakarelov, щраквай катинара на темата, защото ще стане като "Дързост и простота". Пардон, май беше "Дързост и красота". Ще се появят по три-четири поколения матросовци и от двете страни[smilie18][beer].

 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: cTpaHHo   
Дата:   04-08-18 12:26

Другия път подкрепете драмата със снимки, имам още пуканки [thankyou] [smitten]
 Re: Изтрити коментари под снимки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   04-08-18 13:07

Не мога да скрия, че не харесвам жанра, в който творите, г-н AJPetkov, това е определено жанрът с най-много последователи, имащи нулев интерес към фотография. От там идва и определението ми - шедьовър в кавички, обяснено по-долу, че е такова поради големия брой точки, плюсчета и удивителни, а не, защото АЗ по някакъв начин искам да омаловажа стойността на творбата. Всъщност дори не мога да се сетя в момента как изглеждаше въпросната снимка. Съжалявам ако темата ми по някакъв начин ви е засегнала, не съм искал това, не визирам определена снимка, визирам тенденция, на която ставам свидетел.
Защо всъщност пуснах темата -
Обичам да снимам, винаги съм снимал, от както има с какво да се снима. Обичам и да се развивам в това, което обичам да правя. Казаха ми - Фото Форум е твоето място. Дойдох тук с представата, че ще виждам уникални снимки, ще черпя опит от най-добрите, ще има дискусии с различни гледни точки, ще има критика(не в лошия смисъл) в коментари и теми.
Ситуации като тази със снимката и коментарите ме карат да се чувствам все едно съм някъде на гости, където са се събрали само приятели, които се хвалят един друг и си дават плюсчета, и ако случайно дойде някой, който не е от компанията, той бива изтриван, да не разваля партито.
Ако получиш злобен коментар под снимка - остави го, хората ще преценят правилно, ако получиш негативен коментар - остави го, винаги ще има хора, които не харесват това, което правиш, ако получиш критика - остави го, помисли дали човекът има право, ако прецениш, че си струва, може и да му отговориш, нали за това е тази секция коментари.
Сигурно има хора тук, които са доста авторитетни и са на позиция, в който не могат да търпят критика. Тогава могат да се забранят коментарите за съответната снимка, така или иначе за тях едва ли вече е важно какво смятат другите за творбите им.
И понеже чрез фотографията аз храня сетивата и емоциите си, а не егото си, то може да дойдеш и да напишеш какъвто искаш коментар под моите снимки, и най-лошия коментар ще уважа и ще отговоря.
Темата беше за критиката, но тръгна в неправилна посока и я затварям. Пак съжалявам, ако някой си е изгубил времето, четейки и пожелавам хубави почивни дни!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.