Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: roburt48   
Дата:   30-07-18 12:55

В цялата история има един доста важен момент - ти си гледал цени в сайтове за онлайн търговия, а тук в темата се "спряга" и пътуване до там за физическа покупка ... бих посъветвал да се опиташ да разбереш дали цените в тамошните магазини са подобни на тези, които си гледал в сайтовете ! Вероятността да съществува разлика я има ! Иначе пазаруването в Истанбул е удоволствие ( или поне беше )...Има и купища възможности за пътуване... влакове, автобуси, с личен транспорт - каквото ти е кеф. Хубавото на Истанбул е, че повечето специализирани магазини (освен за дрехи и патъци, каквито има навсякъде) са в определени райони. Тоест, ако разбереш къде е "мястото" съм убеден, че ще има минимум 10, че и повече магазина струпани почти един до друг :)...И не на последно място... там можеш да се пазариш - няма значение дали си купуваш чорапи за 2 долара дузината от Аксарай или костюм на BOSS от Етилер :) Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: me4o_puhh   
Дата:   30-07-18 12:58

Дам, сетих се, че тук няма как да не бъде редактиран човек във всяко едно отношение. Благодаря за поправката. Търся филмово тяло, за да шокирам аудиторията до край среден формат. Тъй като никога не съм ходил до Истанбул, мислех да го съчетая. Но в момента се сещам, че имам няколко познати фотографи в Турция, може би ще бъдат по-благосклонни.Хубав ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-07-18 13:07

Това например е базар на няколко етажа с много магазинчета за всякаква фототехника, стара, нова, на последния етаж имаше и майстор за ремонти. Цялата улица и съседните са основно магазини за фототехника. Квартала Сиркеджи е точно в Историческия център, над Старата гара "Ориент експрес", малко преди Египетския пазар, слизайки от Света София и Синята джамия Т.е. всички туристи минават от там и няма опасност от изгубване или забутване в кварталчетата.



Публикацията е редактирана (30-07-18 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-18 13:20

А не е ли по-добре да се иде в нормален магазин или направо он-лайн вместо от тия туристически търговци да се пазарува? Не че е нещо голямо ама туристическите симпатични магазини с ниски цени, са местата, дето се пласират ментета от всякакъв калибър - дошъл ти е балък на крака, както и да го метнеш, утре ще е далеко и няма как да ти се разсърди или направи проблем.....

Може би най-добре е да се пита някой местен, къде пазаруват техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: victory13   
Дата:   30-07-18 13:32

... и още нещо да се внимава... да не настинеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: lamerko   
Дата:   30-07-18 13:56

Хм... тия пазарчета ме заинтересуваха. Някой да знае дали има изискване за минимална валидност на паспорта, че моя скоро изтича?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   30-07-18 14:13

me4o_puhh - Диди Андреева ме е изпреварила с посочване на точното място за техника "втора ръка"

roburt48 в магазините за техника не можеш да се пазариш както в такива за дрехи. Цените на техниката са твърди.

hotsnail в магазините за техника на Сиркеджи поне аз не съм забелязал грам ментета освен един (на втория етаж точно срещу спирката на трамвая)и то говорим за едни чанти с надпис for Canon и for Nikon ;)

FUJI представителството за Турция със склад, магазин и сервиз:
Mahmutbey Mahallesi, Caddesi, Taşocağı Yolu No:9, 34218 Bağcılar/İstanbul, Турция
fujifilmshop.com
+90 212 709 92 94

Пътувайки към центъра на града се отбиваш на дясно за летището и търсиш МОЛ 212(в ляво).(Мисля, че AVT беше тяхното съкращение за Мол) На 100-тина метра от Мола е


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: OIM   
Дата:   30-07-18 14:41

AVM-- Алъш вериш меркези [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   30-07-18 14:59

OIM - съгласен. Аз и затова написах "Мисля" , че не бях на 100 % как е.

Ето го AVM - то и на 100 метра на север е FUJI представителството със склад, сервиз и магазин. Като увеличиш картата - то си излиза.
Нещо форума не ми даде да вмъкна над 100 символа и затова не успях точния адрес да сложа.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: me4o_puhh   
Дата:   30-07-18 19:59

DidiAndreeva, da.fo- Благодаря, много полезен съвет.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-07-18 20:33

hotsnail, магазините в Сиркеджи НЕ са туристически. В Турция и по-точно Истанбул когато търсиш нещо знаеш къде да отидеш. Защото бизнеса е ориентиран на зони. Т.е. всеки знае къде са фотографските магазини (много на едно място), рибарските магазини, водолазните магазини, железарските магазини, часовникарските магазини, тези за обувки и т.н. Това, че фотографските съвпадат с туристическа зона по никакъв начин не ги прави "специални". Когато се интересувах от покупка на техника там и съм си говорила с турски фотографи установихме, че цените тогава у нас бяха по-изгодни. В момента обаче лирата е с ниска цена, и въпреки че там вдигнаха цените, за нас прави стоката в Турция по-евтина. Предполагам това се е отразило и на фототехниката, скоро не се бях заглеждала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: enizvk   
Дата:   30-07-18 22:18

Турция има споразумение с Fujifilm. Tехниката се внася без мито :) Това е причината да е евтино + валутния курс разбира се. Fujifilm са изключително сериозна корпорация и правят едни от най-добрите томографи, интерферометри, много прецизни измервателни уреди, полупроводникови компоненти, оптически елементи и схеми, и т.н. Общо взето всички големи производители на оптически елементи ползват техните лабораторни инструменти в производството си. Също така винаги са помагали на партньорите си с научни познания и опит без да търсят заплащане. Имах честта да се запозная с Kenji Sukeno, изключителен човек! Както и да е, отплеснах се :)

За последно, като купувах от fujifilmshop исках да взема обектив, който беше изложен на витрината и беше ~250лв. по-ниска от нормалното. Принтирах някакви снимки при тях и им оставих една, която харесаха. Дадоха ми нов обектив на цената на изложения. Почерпиха ме и кафе :)) Имат уважение към търговията и клиентите си. Е, в последствие пак пазарувах от тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: папач   
Дата:   31-07-18 08:29

Прекарах раменна видеокамера и щях да се изприща на границата. Щях да лъжа че съм я носил на ремонт,глобата щеше да е слидна.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   01-08-18 22:03

Днес ходих до митницата в Добрич да питам ако посетя Турция и си купя хартия за принтера(FUJI Frontier DX 100) на стойност 240 евро - как да я обявя и платя мито без да ме гледат митничарите на границата като контрабандист ; )
"Това не е стойност , която ще ощети държавата но за всеки случай си носете касовата бележка. Ако всички граждани като Вас са съвестни то ние щяхме да останем без работа. И не забравяйте , че това не е официален раговор ;) " - бяха думите .
С две думи - няма държава , няма и правила !!! Без думи !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: enizvk   
Дата:   01-08-18 22:33

То има хора, които препитанието им е да пренасят контрабандни стоки през границата. Митничарите също си ги знаят... но и те припечелват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-18 00:39

Има си писани и неписани правила пренасяне на стока за лична употреба през границите. Проблема там е че няма ясна дефиниция в частта с количествата до кой момент може да се приеме, че е за лична употреба или преминаваш в графа "търговия". Често мои приятели като се връщат от САЩ и други държави извън ЕС се накичват със сумати и боклуци, поръчки от роднини, приятели, приятели на приятели - стоки в неотваряни кутии, дето и нещастния "куриер" всъщност дори не знае какво има вътре. И няма проблеми. Но миналата година един отбор ходи в Русия и на връщане стана гаф - една от прудружителките на децата без да се замисля, слага всичките им предметни награди (които са ЕДНАКВИ) в един куфар. Е па няма такава "трагедия" на летище София...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   02-08-18 09:19

Какъв бизнес ще е този, за който се налага сам да ходиш до съседна страна да си купуваш консумативи? Прадедите ни така са ходили до Цариград и околностите да продават овце срещу алтъни.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   02-08-18 11:30

Консумативите и тук ги има но съотношението е 50,50 лв срещу 31,50(38% са си 38% а тукашните дистрибутори им се свидят да ти дадат едни 10% ако купиш над 1500/2000 лева) - освен това има и воден знак [shtrak](Клиентите често обръщат снимките отзад за да видят на каква хартия е правена) А дали до София 502 км или до Истанбул 522 почти няма разлика. Пътя 2/3 е магистрала или 4 платна. И не на последно място - малко разходка и снимане на стрийт фотография в многомилионния град а маслини и шам фастък на половин цена [smilie3], че даже и прах за пране , защото жените казват , че тамошния е по качествен и по евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: uri64   
Дата:   02-08-18 11:37

Мда..и не на последно място - Х-Т2 от там излиза с около 1000 лв. по-евтино...достатъчно за да покрие пътните разходи, че и отгоре...къде отиват някои може би...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   02-08-18 16:07

"Автор: da.fo
Дата: 02-08-18 11:30

Консумативите и тук ги има но съотношението е 50,50 лв срещу 31,50(38% са си 38% а тукашните дистрибутори им се свидят да ти дадат едни 10% ако купиш над 1500/2000 лева)"

Ами стани и ти дистрибутор. Имаш канал, намираш клиентите и им даваш отстъпки. Турците едва ли ти издават фактура, която да можеш да ползваш в България, а това ти е основен разход. Значи работиш на черно. После се чудѝ защо пътят ти е разбит и тесен.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: uri64   
Дата:   02-08-18 16:45

Че защо да не могат да издадат нормална фактура ако си поиска човек? Ако чета правилно поста на да.фо по-горе:

FUJI представителството за Турция със склад, магазин и сервиз:
Mahmutbey Mahallesi, Caddesi, Taşocağı Yolu No:9, 34218 Bağcılar/İstanbul, Турция
fujifilmshop.com
+90 212 709 92 94

Звучи съвсем нормално и легално...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   02-08-18 16:48

Чети изреченията докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   02-08-18 17:33

В магазините на FUJI e като в Метро - искаш не искаш издават ти касова бележка а пък ако искаш и фактура ти прикрепят към нея. А ако не я ползваш фактурата за разход и 10 % да ти вземе държавата данък пак си на 28% разлика ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   02-08-18 18:08

Преди да я направиш разход трябва да направиш внос, да платиш мито и ДДС. Ти бизнесмен ли си или куфарен търговец?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: uri64   
Дата:   02-08-18 18:42

Ми какво толкова - за хартията не знам как е, но примерно на пръв поглед разликата в цените на едно Х-Т2 е 1000 "кинта" (по цени на павилиона и синтезиса) - дали не може да се плати ДДС и де да знам какво е митото за цифров фотоапарат от Турция (но от Щатите май клони към 0%) и пак да останат доволно от въпросната хилядарка разлика?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »