Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: da.fo   
Дата:   02-08-18 21:40

Както и да го смяташ asahi пак идва по евтино от твоите приятели с 50,50лева на руло за 152 размер.

uri64 - някои хора са компетентни във всяка една тема и народа има поговорка - " На всяко гърне мерудия " ; ) Макар , че може би никога не са ходили да донесат техника от чужбина [smilie3] То човек ако погледне темите ще види кой е най активен във всяка тема [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: asahi   
Дата:   02-08-18 22:07

Тук е мястото да се посмеем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: InnerSelf   
Дата:   03-08-18 00:30

Преди около 2 седмици минах границата с Турция на Капитан Андреево, фотоапарата ми беше в чанта на задната седалка, с два обектива и т.н., статив в багажника. Дали уцелих айляшки ден, не знам, но нито на влизане в Турция, нито на влизане обратно в България някой разбра и ме пита дали внасям/изнасям техника.
Нямаше формуляри, а българските и турските митничари просто им беше все тая.
Е, на влизане обратно в България, нашият митничар малко се взе на сериозно, като ми задаваше въпроси от типа на: "Често май пътувате до Турция?", "Не за първи път ми е.", "О, ама вие май за първи път пътувате до Туция?" - след като ми погледна паспорта, "Ами да, за първи път...", "И как беше там?", и т.н. все в тоя стил [smilie25] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: Hsathv   
Дата:   13-08-18 22:51

Днес четох, че в Турция масово пазаруват чужденците от известни марки магазини. Реално с 20℅ отстъпка. Дали и с фототехниката е така в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: nyamago   
Дата:   13-08-18 23:44

Из международните финансови медии четем, че турската лира е катастрофално паднала (някои вече им опяват икономиката, в което аз не вярвам, защото съм имал добър бизнес там дори по време на кризи). Може би тая временна конюнктура с валутните курсове прави нещата особено евтини?

Това усеща ли се откъм нашия лев?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: uri64   
Дата:   14-08-18 01:23

Не, не ги прави драстично евтини поне засега и в нормалните магазини...те си променят цените, така че съотношението е пак същото...примерно хт2 пак си е с 1000 лв по-евтин, отколкото в БГ, само дето миналата седмица беше 7000 лири, сега е 8000.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: nyamago   
Дата:   14-08-18 01:30

Аха, явно за вносни продукти цените играят с курса на валутата. Сигурно в местното производство е евтинджОса, за който са се залетели всички оттук - най-вече храната и хотелите. Авиолиниите не вярвам да са свалили цените (горивото е с долари), но все пак ваканциите са стигнали до безценица и куцо и сакато полетя за тяхното море...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат от Турция?
Автор: uri64   
Дата:   14-08-18 01:38

Еми нормално - което е вързано за долара ще е що-годе стабилно зя момента...сега май еврото пада малко...има флуктуации, ама и тълпите развалят ефекта...преди време като беше станало изгодно да се купува от ЮК, от един сайт изсмукаха по-готината фото технака дето преди стоеше по 6 месеца за няма и седмица...ама будалите напазариха доста преди паунда да стигне най-ниската си стойност :)



Публикацията е редактирана (14-08-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »