Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-18 00:46

Не е петък, ще ми се сериозно да поговорим за лавандулата, рапицата, слънчогледите и другите популярни селскостопански култури. От фотографска гледна точка. Нищо, че са дъвкани толкова пъти - било е все в петък, а сега не е.

Ще спомена още една 'мръсна' дума: клише. Кога снимките на/с тези растения са клише и могат ли да не бъдат? Какво прави една снимка стойностна и може ли присъствието на отдавна осмиван сюжетен елемент да отнеме стойност? Или да добави?..

Давам за пример коментара си под тази снимка и бързам да предупредя: НЕ Е жалба за точки! (Затова заключих и двете лавандули, да не вземат да ми дават). Първо забележете хумора в коментара, а после го забравете - за да поговорим сериозно. Ако някой мисли, че си струва.

[shtrak]
 Re: Лавандулаааа
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-07-18 01:01

Едно е сигурно, щом няма жена в кадъра, по възможност между 20-25г, по възможност с по-малко дрехи, по възможност изобщо без такива, па дори и да не е най-голямата красавица.... то точки няма да видиш.
 Re: Лавандулаааа
Автор: mihalo   
Дата:   23-07-18 02:40

[smile] Много сложна тема! Наистина!!

Тя за тва си витае около петъците.

Не е Моцарт дето е измислил музиката.. и Пълпъл не е.. дори даже Пинк Флойд.. ама "някои" си имат свое си виждане...

Най-тъпото е човек да цитира сам себе си (виж-къв-съм-убавец-само), но пък и аз не съм квото за пред хора. [smilie25]

Втората по интелигентност нация, според Менса (данни от миналия век ;), се държим като инфантили. На всичко лепим етикети и така после се чувстваме...

Много сложна тема.. ама, опитвам се да разбера "що така"!? Със сигурност има няква причина, само да мога да я хвана м..... и!

[smilie22]

 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-18 03:41

@mihalo - Благодаря най-вече за отправката: много подходящ пример, наистина. Това си е един великолепен пейзаж, който не бих помислил да набедя за клише само заради 'онова растение с Л'...

Значи, мисля, НЕ Е заради уморените сюжети. Само по себе с растението не отнема ценност от ценностен кадър.

Както изгревите и залезите са дори много по-познат сюжет от лавандулата, виждали сме безброй - на снимки и на живо. Би трябвало и те да са се 'изтъркали' и да са забранени в класациите за точки. (Всъщност една малка група художници и изкуствоведи - тук във форума и другаде - намират и залезите за долнопробен кич, само защото вече са виждали залез).

Но като оставим търсачите на самоцелна оригиналност на техните терзания, за болшинството от нас, простосмъртните, познатият сюжет сам по себе си не отнема ценност. (Нещо друго отнема).

А добавя ли? [smilie11]

Май това е по трудния въпрос. Уж не добавя, но тези сюжети са станали популярни, защото са красиви - извън и независимо от теориите и критиците. Просто си радват окото и затова хората винаги са искали да ги гледат, рисуват и снимат. Дори 'само по себе си' красивото растение с 'Л' да не добавя ценност, явно помага.

То и голото тяло не е нищо ново, виждано е откак свят светува - но и за него май важи, че самото му присъствие като сюжетен елемент (централен или вторичен: кака на фона на лавандула, или лавандула със забодена някъде кака) - нито добавя, нито отнема ценност от едно изображение.

Абе... празни мисли [smilie2]

Дайте нещо по-смислено: кое, тогава, добавя или отнема ценност в един кадър с иначе познат сюжетен елемент? Да речем -
- кое добавя ценност в лавандулен пейзаж като на Светльо по-горе?
- а кое отнема ценност и ни кара да се подсмиваме на други лавандулени пейзажи (иначе старателно заснети с големи и скъпи черни апарати)?
- къде е - и колко е тънка границата между двете? [smilie11]
 Re: Лавандулаааа
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-18 08:10

Лавандулата не е интересна, искам да видя бостан с дини и пъпеши, някой човек там и ще е доста по-забавно. Имаше преди година нещо като опит за такава сесия, но й се виждаха вътрешностите на моделката.
Нищо интересно няма в лавандулата, просто лилав цвят и някаква нискостеблена култура...
Редовният бъзик на снимащи про и недотам извън форума е, чв тук има доста мощна вълна от такова растение и прилежащия антураж човешки към това...
 Re: Лавандулаааа
Автор: CDman   
Дата:   23-07-18 09:27

То и голото тяло не е нищо ново, виждано е откак свят светува - но и за него май важи, че самото му присъствие като сюжетен елемент (централен или вторичен: кака на фона на лавандула, или лавандула със забодена някъде кака) - нито добавя, нито отнема ценност от едно изображение.

Ааа не, не, не. Що не турите някоя "баба цоцолана" у лавандулата да видите как се "отнема ценност от изображението" [smilie5]

А относно голите модели съм си записал един уникален цитат от този форум(забравих автора)

Моделът в арт и акт-фотографията е един имагинерен образ, който да предаде в една снимка някаква атмосфера, емоция, усещане .. [smilie7]

Та така [smilie5]

 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   23-07-18 09:40

Стойността се добавя от цвета и хомогенността на растението. Също така от начина по-който се отглежда в редове, които се ползват за насочващи линии. И дотам.
В твоя кадър е добавено съвсем малко от необичайността и отнето изключително много от пладнешкото щракване напомнящо много на снимка с телефон(не поради качеството, то си е добро).
Втората снимка е тотално копиране на автора от подобни сцени, което отнема всичко. Допълнителното пре-пресатуриране отнема, но пък какво да отнема от нищото. Липсата на креативност отнема всичко.

Много е зле работата с тези лавандули. Почти всичко е прекопиране.
 Re: Лавандулаааа
Автор: asahi   
Дата:   23-07-18 15:45

Лавандулата като главен герой е скучна. Биваше да мушнеш отпред някоя бубулечка, гумено пате или в краен случай женско дупе.
 Re: Лавандулаааа
Автор: mihalo   
Дата:   24-07-18 02:45

С времето се научих да не си класирам "първосигнално" хората като умни или глупави. Всеки "друг" умее нещо в което аз не съм така "добър".. даже и чистачката...

... :)) в този ред на мисли - НЕ ми давайте в ръцете скалпел, нищо добро няма да... :О ..не съм хирург!

Знаете за разликата между ябълките и идеите.


/ако разменим две ябълки ще имаме пак по една, ако разменим идеи ще имаме по две/
Тъй то!

 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-18 10:22

> В твоя кадър е добавено съвсем
> малко от необичайността и отнето
> изключително много от пладнешкото
> щракване напомнящо много на
> снимка с телефон(не поради
> качеството, то си е добро).

@swqz : Ако говориш за моята снимка от линка в началото - тя си е с телефон :)

'Пладнешкото щракане' може да не е по всеки вкус, но това си е моето щракане. Щракам каквото ми се изпречи пред очите, най-често с телефон. (Понякога и по пладне ; ) Доста е различно от твоето снимане (шапки долу за него), но и 'пладнешкото щракане' е фотография. Не гледай на него отвисоко и с презрение.
[beer]
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-18 10:34

Иха, доста силни думи! Просто си дадох мнението, защо не получаваш Б-точките, за които плачеш.
 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-18 12:58

Заключението, че 'плача за точки' за малко да приключи темата. Но ще я оставя отворена за още мъдрост и от други.
[beer]
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-18 13:37

И аз никъде не съм казал, че щракането с телефон не е фотография, и че гледам на него с презрение, но уви [smilie3]
 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-18 14:31

Не мисля,че ти отговорих за снимането с телефон, а за 'пладнешкото щракане' - не стана ли ясно? [smilie11]

Ще призная - никога не бих станал в 3 часа посред нощ, за да пристигна на някоя нива преди изгрева. Да мъкна стативи и тонове голяма черна техника, да търся ракурси и да меря светлина... (Да не говорим пък да мъкна модели с всичките им гримове, прически и облекла - или съблекла). Което не значи, че гледам с презрение на планираното снимане с много подготовка и вложено време - дори го уважавам безкрай, защото не съм способен на такива жертви. Исках само да отбележа, че има и други начини на снимане - и 'плднешкото щракане' е равноправно измежду тях, макар и не за всеки висок вкус.

А може и да не съм те разбрал - аз разбирам 'щракане' като дума за снимане, в която не личи особено уважение. И 'пладнешко' може да значи само две неща: буквално по обяд (когато букварите и про-тата твърдят, че не трябвало да се снима), или преносно както се употребява например в 'пладнешки разбойник'. Чудех се кое от двете си имал предвид (защото и двете са верни за мене).

Би ли обяснил как ти определяш 'пладнешко щракане', да отстраним възможно недоразумение?
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-18 14:53

Точно каквото съм написал. Разхождам се по пладне на покрива и ооо изненада, лавандула...тук, в саксия, и хоп щрак с телефона. Чудесно. Нищо обезпокоително. Дори напълно нормално. Какво презрение? По-скоро последващия ти коментар е за насмешка. Така хубаво ме нагълчи, все едно си имал невероятни очаквания от щракането. Може би първа страница или поне над 100 :)) А от мен очакване да се отнеса към творбата с възхищение може би. Просто не си го забелязал :)
 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-18 20:32

> "Чудесно. Нищо обезпокоително..." малко се различава от първоначално написаното, че на снимката е "..отнето изключително много от пладнешкото щракане..."

И отново ми се четат мислите и саркастично ми се приписват очаквания за "... първа страница или поне над 100..." Темата май е за изхвърляне [smilie8]
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-18 21:21

Щракането по пладне си е минус според мен. Особено при снимане на неудушевени детайли. Нали не оспорваш правото ми на мнение?
Уж не ти пука за точки, а много държиш ниската ми оценка за творбата ти да е надменност. Да нищо обезпокоително човек да си щрака с телефона по пладне. Обезпокоителното е да има очаквания. Няма надменност в думите ми, а откровеност според мен. Ти виждаш надменност и постоянното връщане към отнемането от стойносста, поне на мен ми говори доста. Някак си така ми се набива: Или не смяташ че щтракането по пладне отнема от стойността или си надменен. Някак си не може това да отнема от стойността без да съм надменен. Ай сектир. Добре. Снимката е страхотна и въобще не знам защо Б-факирите не са я отразили. Мир :)
 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-18 22:05

Много пАра, много въздух... [smile]

Ти наистина ли не разбра, че темата НЕ Е за моята снимка? Изобщо?!

Ще я оставя още малко (но без да пиша повече) с надежда за различни мнения, Ако се окаже, че всички я разбират като тебе, ще я махам.
[beer]
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-18 22:16

Точно по темата съм се изказал. Засегнал съм и твоя кадър, но основно по темата съм се изказал в първия си пост. Ти обаче виждаш само твоя кадър в поста ми. Аз просто съм го използвал, както и другия даден по долу, за да си кажа общо мнението за лавандуловата магия. Толкова точно съм се изказал по темата, че е много учудващо как виждаш само надменност към пладнешкото щракане. Сигурно от Марс се вижда как говоря за много неща, а ти виждаш само за твоя кадър. Засегнал си се, съжалявам. След всичко това обаче не ми говори, че не плачеш за точки, и не само. За възхищение също. Преувеличавам малко, но общо взето си мисля, че съм прав.
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 10:20

Не спечелихте ли Вие награда някаква с претоплено клише. Не разбирам защо обиждате човека така надменно. Очевидно не сте разбрали темата.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 10:43

Ако говорите на мен ще отговоря, че не знам. Вие кажете. Явно страдате заради успехите на другите и ги следите изкъсо. Ще е супер ако съм спечелил нещо. Не обиждам, а споделям мнение относно някакво растение и снимки свързани с него. Негативно мнение не означава автоматично обида и то надменна. Но виж, публичната завист относно успеха не може да се скрие. А дори никой не е искал да ви съблича. Какво сме ви направили, че се съблякохте пред нас не знам. Пожелавам ви да ви мине.
Вие говорите за клишета, а аз за копиране. Голяма разлика. Може би смятате за клише всяка снимка на нещо, защото някой някога вече е заснел такова нещо. Аз говоря за изкопирано наредени елементи по кадъра 1:1. Дано вие да разбирате, защото горделиво подхвърляте, че някой не е разбрал нещо, което вие разбирате. Това не е ли прекалено самочувствие за човек, който не разбира дори прости неща?



Публикацията е редактирана (25-07-18 11:10)
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 11:09

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 11:16

Не знам за каква награда говорите. Дайте тези линкове, ако разбира се не говорите празни приказки. Само за последната година имам над 40 международни награди все с различни кадри и се чудя коя точно е случайна. Светнете ме, защото наистина до 5-6-тата си мислех и аз като вас, че е случайност, но след като нараснаха и вече им загубих бройката си мисля, че може и да не е късмет всичко това. Та да не би да говорите за някоя стара награда? Не знам. След като избършите сълзите си от завист ми намерете някакви линкове ако искате :)
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 11:25

Айде, последно. Забърсах сополите и сълзите. Снимката в профила ви, взе награда някаква, за нея говоря. Не следя творчеството Ви, простете! Момент, да сподавя злобата. Сега съм по-добре. Успех ви желая, говорехме за клишета и безпардонно отношение.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 11:29

Вие говорите за клишета и безпардонно отношение. Аз говоря за прекопиране на лавандулови кадри и за вашата завист. Моля ви не ме вкарвайте във вашия разговор. аз не участвам в него. Вие решихте да споделите надеждата си да съм спечелил случайно. Също така твърдите, че можете да покажите кадри на същия като моя кадър от други автори. Ами заповядайте. Покажете. Много хора биха се зарадвали ако се окаже, че съм прекопирал. И не само в този случай. Айде зарадвайте всички като вас. И аз нямам търпение.



Публикацията е редактирана (25-07-18 11:31)
 Re: Лавандулаааа
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-07-18 11:39

Това с прекопирането е твърде субективно. Да кажеш, че снимка е копирана от друга е все едно да кажеш, че една рок песен е копирала друга, защото са в една тоналност, един ритъм, подобни мотиви и е изсвирена със същите инструменти. Естествено, че когато някой снима гора, дървета, светлина, снимката ще прилича на друга, в която има гора, дървета, светлина. Няма нищо лошо в това.
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 11:45

Линкът става дълъг и Форумът не го приема. Ще го направим по следния начин.
1. Отворете търсачката Gооgle.
2. В прозорчето горе поставете този текст "есен гора", без кавичките.
3. Натиснете "Изображения", под прозорчето. Изберете си 200 снимки, близнаци на Вашата.
4. За още по-богати резултати, в прозорчето напишете "fall forest". Повторете стъпките.
Не се пънете с моята злоба и завист. Аз работя за пари, медали не ме интересуват.



Публикацията е редактирана (25-07-18 11:48)
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 11:48

stoyanvakarelov, разбира се. Но големият творец, лауреат на международни награди безброй люто се разсърди на лавандулите и на шеговитата тема на нямаго.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 11:49

Аз говоря за прекопирането на целия сюжет. Редовете лавандула водят към дървото, зад което свети слънцето. Дори говоря за едно и също поле и дърво, от една и съща позиция, по едно и също време. Съжалявам, но точно такъв кадър беше показан. Докато първия е необичаен. При него видях други неща, които според мен отнемат. Казал съм точно каквото мисля и бях набеден за надменен обиждач. Може би трябваше да напиша нещо от рода !!!, тук много върви и всички му се радват.
А тя/той бачка за пари. Каква ли люта завист изпитва към всеки по-заможен. Милият/та! :) Сигурно е доста весело да завиждаш на всеки за нещо :))) И все пак няма линкове [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-07-18 11:53)
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 13:05

Линкът става дълъг и Форумът не го приема. Ще го направим по следния начин.
1. Отворете търсачката Gооgle.
2. В прозорчето горе поставете този текст "есен гора", без кавичките.
3. Натиснете "Изображения", под прозорчето. Изберете си 200 снимки, близнаци на Вашата.
4. За още по-богати резултати, в прозорчето напишете "fall forest". Повторете стъпките.
Не се пънете с моята злоба и завист. Аз работя за пари, медали не ме интересуват.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 13:19

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 13:47

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 13:56

Просташки изцепки са вашите завистливи подхвърляния. Аз заставам зад думите си. Нямаго просто е имал прекалени очаквания, независимо, че представя всичко шеговито, а вие сте... Пази Боже от подобна завист. Все още, чакам примерите за близнаци :)), но естествено вие намирате оправдания. Споненахте, че е пълно с примери дори тук в този сайт. Линк от сайта тук ще се приеме. Покажете моля ви!



Публикацията е редактирана (25-07-18 13:58)
 Re: Лавандулаааа
Автор: Admin   
Дата:   25-07-18 14:38

Здравейте,

не се чете някакво генерално разминаване в схващанията и възгледите ви, а и да има такова, различията са ценност и молим да се придържате към добрия тон.

Спечелването на награда от популярен конкурс не е нито причина за възгордяване, нито пък причина спечелилия да бъде нападан и това да бъде използвано като аргумент в дискусии за различна тема.
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 14:45

"...а вие сте... Пази Боже от подобна завист...".
Какъв?
Спри се бе, човек, не ти завиждам [smilie5]. Успокой се. Не ми е в природата да бъхтя по баирите със 100 кила техника, че да хвана син, зелен или червен час. Освен това да завиждам за банален кадър ми звучи глуповато.
Ако трябва да ти завиждам за все още непреброените награди, и за това няма как, не участвам в конкурси и е логично да не очаквам медали [smilie5]
Ако пък завиждам за тлъстите суми, които си спечелил по света, споко, скромен човек съм, кило розови домати и малко сиренце ми стигат.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 14:59



Класически случай на неприкрита завист.
Било е случайно!
Няма как иначе ще пукна!
Моля те нека е било случайно [smilie18]

Кофти, че админа изтри поста ти, в който не можа да се прикриеш [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-07-18 16:27)
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 17:15

Изтритият пост беше копие на моя пост, над твоя изтрит пост. Ако го копирам пак, Админът ще го изтрие пак. Рийш ли? [smilie5]
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 18:59

[smilie18]
Или админа е изтрил коментара, в който обяснявате как някаква си награда била абсолютно случайна, или сам/а сте го сторили. Няма да се учудя да е второто. Такъв коментар говори достатъчно за вашата скроеност.
Дори да не беше този коментар ми е ясно едно, някой почне ли да ми тика очите разни награди без да са предмет, значи тежко се справя с наличието им.
За да ви успокоя ще ви кажа, че за каквото и да говорите е наистина случайно. Просто бях забравил прозореца отворен.



Публикацията е редактирана (25-07-18 19:01)
 Re: Лавандулаааа
Автор: MarinY   
Дата:   25-07-18 19:34

Хайде спрете!
Има лични, има имейли ... . Дечурлига, пред пенсия!
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 22:33

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   25-07-18 22:45

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: swqaz   
Дата:   25-07-18 23:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-07-18 00:54

Има един виц за Юнака, който се бил с триглавия змей. При първата отсечена глава изкрещял: Едно на Нула за юнакааааа. При втората - Две на Нула за юнакааааа. Като на футбол. После змея върнал едно попадение и вица свършва: Два на Един за юнакаааа [smilie5]

Има поука в тоя виц, аз си мисля, че във фотографски форум един като swqaz като седне да напише какво мисли за някоя си снимка - ебаси пък да не си заслужава да го прочета внимателно и с опит да мисля.

Ако е форум за лакърдии - друго...

Хайде, лека вечер

 Re: Лавандулаааа
Автор: tokki   
Дата:   26-07-18 09:45

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: Антивик   
Дата:   26-07-18 09:53

[smilie8] [smilie10] лелееее! тука каква словесна битка се разгоряла...., а на друго място за 1 изречение де не бях съгласен с автора на темата, ме блокираха цяла седмица да не пиша нищо....[smilie11] /не, че нещо загубих от това де, пак си четох къде, какво става из форума/.
И една малка молба към пишещите, пишете по-кратички постове, че да се четат по-лесно, а то докат стигнеш края, забравиш началото и не можеш да разбереш средата[smilie3].
 Re: Лавандулаааа
Автор: krstef   
Дата:   26-07-18 11:21

[cool]

viara123 вече ще е моят синоним за завист. Класическа, българска, баш както си требе [smilie10]
 Re: Лавандулаааа
Автор: viara123   
Дата:   26-07-18 14:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Лавандулаааа
Автор: nyamago   
Дата:   28-07-18 20:06

Стана твърде грозно, а не ми беше това намерението. [smilie2]
Затварям - и се изкушавам напълно да изтрия темата, но не виждам такава опция. Ако не противоречи на правилата, бих помолил админа съвсем да я махне.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.