Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: asahi   
Дата:   12-07-18 23:30

Над 30 години снимам с огледало и случаите, в които това е пораждало проблем, са по-малко от 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: KadROo   
Дата:   13-07-18 00:27

Поколението ще се смени. Също така както се е сменило поколението което са е отричало от дититалните фотоапарати...
Но имам чувството че тези нови технологии просто убиват цялата магия и трепет. Единственото останало нещо в дигиталните тела огледалото... сега и него заличават лека полека... визьорът дигитален и той..



Публикацията е редактирана (13-07-18 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-18 14:38

KadROo безогледалните камери особено некс-5, некс-7, А7, А7р, фуджи Х-Т Фуджи Х-Е и може би други по-скоро връщат фотографията там където трябва да бъде.

По-скоро проблем са ДСЛР-ите които прецакаха фотографията с ненужна механика, много кадри в секунда и зум обективи.

Сега с безогледлания апарат можеш да експериментираш и да правиш всякакви щуротии които ДСЛР и въобще СЛР камерите проста прецакваха твърде дълго време с нескопосаната си механика.

Дори телефоните, мисля, помагат повече за развитието на фотографията като изкуство от СЛР камерите. Най-хубавите телефони сега ти предлагат комбинация от 2 твърди обектива. Скоро май ще има и такива с три (Сегашния с три реални има само две фокусни дължини, третата камера е за по-малко шум...)



Публикацията е редактирана (13-07-18 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-07-18 14:41

Какво лошо има в кадрите в секунда и зум обективите?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: Julius   
Дата:   13-07-18 15:49

Всъщност що се касае до кадрите в секунда точно Дслр-ите имат лимит - до около 14кад./сек. (16кад./сек. със закл. огледало - Canon 1D X Mark II). Така изглеждат нещата отвътре. Вижда се колко неща трябва да се
синхронизират с перфектна прецизност. Оттук и ограничението.
Без огледало скоро ще надхвърлят и 20кад./сек.

п.с.
Не мисля, че нещо е "прецакало" фотографията. И на мен ми е било кофти да се адаптирам от телеметричните към СЛР-и (по-обемисти, по-тежки, но пък те предлагаха целия диапазон от милиметри, не бяха ограничени само до 28-135, заради паралакса). Всяко едно стъпало в развитието на фотографията винаги е било и основа за надграждане към следващото. Т.е. всяко нещо идва с плюсовете и минусите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон ще пускат безогледален ФФ...
Автор: prosperity   
Дата:   13-07-18 17:32

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »