Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 11:50

Не знам дали някой ще ми повярва, но Сони си взех без дори да го тествам в магазина дали ще ми хареса.

Излъгах... преди два месеца гледах май А9 и бях леко отвратен от синтетиката във визьора и това, че леко лагва при фокусиране, че си променя аркостта и контраста докато оперираш с него... бях свикнал с огледалото и постоянно мислех за параметрите, защото не виждах крайният резултат. Опитът ми в снимането ми даваше тази сигурност. И знаех какво ще се получи...
Въпреки това ВСЕКИ с ДСЛР като снима, независимо колко опит има и колко е добър, след снимка или серия от снимки си включва на преглеждане и разглежда какво е снимал. Ама всеки! Това съм го наблюдавал и при прохождащи и при много добри. Навик, някакво доубеждаване, че се с правил или и аз не знам какво - но всеки гледа! Зуумва, проверява.

Сещате се какво следва, ако докато снимате вие дефакто виждате крайният резултат [smilie5]

Та говорех, че си поръчах Сони без да го тествам.
Причината е, че няма смисъл да го правя. Като го тествам какво?
Осъзнах, че това е бъдещето на фотографията. Огледалото умря, да живее огледалото. Щем, не щем... огледалките ще стават все по трудно продаваеми и по малко търсени. Тежки, неудобни, с техните си проблеми.
Еми няма смисъл да проверявам нещо дали ще ми хареса. Трябва да ми хареса, трябва да намеря предимствата и да се нагодя към тях! Затова го поръчах...

Ден след това имах важно събитие, 4 дена динамични снимки, спортно събитие, дъжд, слънце, контрасти, промяна на условия и ситуации. А аз дори не бях преглеждал обстойно менютата!
Факт е, че седмица след това РАЗБРАХ, че има система за следене на фокуса по око!
Всеки ден научавам нещо ново в тази камера.
И да... снимките не са ми по зле от тези с никона. Разликата обаче е в това, че снимането незнайно защо ми стана по-леко, а обработката два пъти по малко [smilie7]

Иначе да живее Никон и Канон заедно с него [thankyou]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 12:27

Важното е да е модерно, другото няма значение. Днешната мода е настояще, а утрешната-бъдеще!
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 12:45

Това за мен е глупост, за други е цел... като цяло не можеш да го наложиш като аксиома [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 13:02

Че е глупост, глупост е, но не аз съм си купил апарат без да съм го пипал, ей така защото е модерно...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 13:13

А някъде да съм написал "щото е модерно" ?

Обикновено мозъкът е да може човек да разсъждава с него...

Но ще повторя... взех си може би най-добре разработената като технология безогледална система, ВЪПРЕКИ, че не ми е така на сърце както никоня... ЗАЩОТО това е бъдещето и рано или късно ще се минава към нея или подобна.

И по-добре да е рано и да взема някакви читави пари от старата система, отколкото... сещаш се?

Сега къде видя това... "модерното" и да съм се изфукал и изперчил някъде?

Ако искате да се държа с Вас учтиво и с уважение, което в пъти го предпочитам, моля не ми променяйте думите или не ми слагайте нови в устата [smilie7]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 00:38

кефи мЪ като почнат да ме Убеждават, че огледалките са тежки... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ако сложите на кантара едно сони а7 с 24-70/2.8 и един никон 750 с неговия 24-7-/2.8 и теглото ще е пренебрежимо малко...
еле пък ако тръшнета лайка сл д нейния 24-90...

безогледалките с малки хубави ойбективчета са тези с малките матрички дето щото сте големи прота и не ставали за нищо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена