Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 FUJI или SONY напоследък
Автор: vladod   
Дата:   02-07-18 09:34

FUJI-манията и превъзнасянето им бе заменено със SONY-мания или СОНИтата наистина тръшнаха ФУДЖИ в земята? [shtrak]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-18 09:43

Нито едното, нито другото, всичко е съвпадение на някои, само някои технологии. И двете марки вървят добре, но по различни пътища.
Дали едната линия на влака върви по-напред от другата?
Като собственик и ползвател и на двете марки- нещата са различни с еднакъв краен резултат.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   02-07-18 09:49

Въпрос на вкус, казало кучето...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-18 09:57

Добави Панасоник и Олимпус и в по-малка степен Канон за да получиш големите 5.

Никон и Пентакс за съжаление май са история....

Иначе не мисля, че Фуджи изостават. Те просто са си избрали друг път. Аз не бих купил Фуджи, защото не е по мой вкус. Много хора с Фуджи не им допада пътя на Сони.

Панасоник са много много яки, но са с малък сензор и въпреки това предлагат много убедителни неща като g7, gh5 и т.н. Олимпус и те много яки неща вадят. При тях май отново пътищата са различни.

Канон са много успешни заради името си и в общи линии с едни абсолютни безсмислени и посредствени продукти. Ама име какво да ги правиш, ще ги спасява още няколко години. До тогава може и кадърен апарат или обектив да направят. За сега маркетинг баце.....



Публикацията е редактирана (02-07-18 10:02)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-18 10:07

Няма база голяма за сравнение...
Единствено някакви близки неща при А6ххх моделите и кропките среден клас на Фуджи. И дотам.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 11:18

Кого ще копаме днес?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Rusinov   
Дата:   02-07-18 11:44

Вярно, че още е понеделник, но все пак отпускарски сезон - значи ни е петъчно :D
Няма по-добър. Има до усещане и допадане. Аз за себе си съм избрал. Сонито е страхотна камера, голям сензор, прекрасно справяне със шума и т.н. и т.н., но усещането което ми дава Фуджито за самия процес на снимане и работа с камерата... за мен е по-важно и така :) Като хвана Сонито в ръцете все едно съм взел дистанционното за смарт телевизор. [smilie7] Но това си е мое лично мнение, няма нищо общо с отговора на въпроса "Кое е по-добро". :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Admin   
Дата:   02-07-18 11:58

Искам да ви предупредя, че с един бутон се "копат" устроумни профили, че макар и с дългогодишна история. Камо ли пък без...
До петък има време.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h0nda   
Дата:   02-07-18 12:42

Ех... едно време имаше свобода на словото. [smilie25] Иначе един глас + за fuji определено прави снимането приятен процес :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h_bio   
Дата:   02-07-18 12:58

Мисля, че Асахи беше много ясен, което не мога да кажа за админа. И за да не ме заплашат и мен с бутон [smilie11] ще добавя няколко думи по темата.

Canon - да имат силен бранд (име както е казал hotssnail), но въпроса е какво седи зад това име, а там според мен е една от най-зрелите системи на пазара. Говоря за обективи и за тела във всички (ценоwи и не само) класове, аксесоари и т.н. Всичко това се отнася и за Nikon и затова бих повотирл "Kого ще копаме днес?"

Относно Fuji vs Sony за мен отоговорът е Sony макра, че сравняваме две много различни бири.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-18 13:06

Темата едва ли е сериозна - най-малкото като се погледнат продажбите на двете марки става ясно, че никой никого не е "тръшнал". Ако се гледат броя на темите за Сони и Фуджи в ТОЗИ форум - наистина има сериозен "дисбаланс", но... я по-добре да повдигнем другата тема, дето пак се захапаха DSLR vs Mirrorless :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Rusinov   
Дата:   02-07-18 13:26

Admin написа:

> Искам да ви предупредя, че с един
> бутон се "копат" устроумни профили,
> че макар и с дългогодишна история.
> Камо ли пък без...
> До петък има време.


Извинявам се, това обръщение към мен ли бе или принципно? [smilie8]



Публикацията е редактирана (02-07-18 13:34)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Admin   
Дата:   02-07-18 14:16

Беше принципно и най-вече инспирирано от другата тема за първи DSLR, в която много публикации трябваше да бъдат трити.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 14:24

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-07-18 18:09

hotsnail написа:

> Панасоник са много много яки, но са
> с малък сензор и въпреки това
> предлагат много убедителни неща
> като g7, gh5 и т.н.

Да, така е. Бях на крачка да си взема G80, но единственото, което ме разколеба беше големината на сензора.

Ще стане интересно, ако Панасоник някой ден изкарат АPS-C и/или фул фрейм сензор.[smile]

Предполагам, че значителен брой хора, които в един момент са решили да зарежат огледалото ще се насочат към Панасоник - пак казвам, ако изкарат по-голям сензор.

Ще трябва и по-големи нейтив обективи да се разработят, така че бързо няма да се случи (ако изобщо се случи, ама а дано). Може нещо и с преходници да измислят, както Сони...

Няма отношение към снимането, но като дизайн Панасоник на мен по ми допадат. За менютата не мога да кажа. Имам Панасоник и за мен менютата са си напълно ОК, но не съм снимал със Сони, така че нямам база за сравнение.

Конкретно по темата, смятам че Фуджи и Сони няма как да се тръшнат едни други в земята. Един го кефи едно, друг - друго.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h_bio   
Дата:   02-07-18 18:14

Не големината на сензора, а светосилата на обективите трябва да оправят, включително китовите. Излязат ли стокови зуумове на f2.4 и евтини праймове със светосила под 1.8 - 1.4 (а защо не и 1.2 или ф1.0) систамта си става супер конкурентна на aps-c .... и не само :)



Публикацията е редактирана (02-07-18 18:20)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   02-07-18 18:37

То праймове на 1.2, а и на 0,95 и сега има колкото искаш, но няма как да са евтини.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-18 18:38

IShoot4Fun написа:

> Ще стане интересно, ако Панасоник
> някой ден изкарат АPS-C и/или фул
> фрейм сензор.[smile]

Само дето тоя ноя сензор ще изисква и нова фамилия обективи - доста тегава работа :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: marves   
Дата:   02-07-18 18:55

Няма нито една читава система на пазара, минал съм през топ тела и обективи на всичките фото производители, фотограф не ме направиха, нещо не ги бива...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: DAOSA   
Дата:   02-07-18 19:25

Стига вече с този технофетишизъм.Нека всеки снима с това ,което го кефи.Вече се излиза извън границите на конструктивния спор.Има няколко теми ,в които почитателите на една марка толкова яростно я защитават и плюят всичко останало и се държат като ощипани моми когато някой им опонира ,че вече стана безинтересно.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 19:52

Защо, мислиш, не съм отварял предната тема, за която говори Админа? Отдавна в тях няма какво да се научи, а и репликите на участниците са предвидими. Затова иносказателно попитах чий фалит ще прогнозираме днес.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: iliyanb   
Дата:   02-07-18 20:27

Asahi, ти искаш да затвориш форума. Остави му основната тематика в темите[cool] иначе какво ще остане?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 20:32

Фотографията.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: iliyanb   
Дата:   02-07-18 20:36

[smile]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-18 21:40

IShoot4Fun написа:
> Ще стане интересно, ако Панасоник
> някой ден изкарат АPS-C и/или фул
> фрейм сензор.[smile]

Та Панасоник направиха камера с голям сензор. Ама и камерата е малко по-голяма. С ЕФ/ЕОС байонет т.е. канонски обективи. Не знам дали има АФ въобще. Видео камера е [smilie18] [beer]

Така де технически знаят как става. Въпрос на желание.

Тука има момента с японския монополизъм и овързване. Сони, Никон, Фуджи, Панасоник и Олимпус, че и Канон май са овързани като свински черва. В общи линии хем се конкурират, хем някак са си разделили пазара и много много не се настъпват по мазолите.

Панасоник и Сони или Сони и Фуджи са най-добрите примери. Така са го направили, че почти няма как да ти хрумне да ги бориш едно с друго - ясно е кое искаш....



Публикацията е редактирана (02-07-18 21:41)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-07-18 00:37

Аз бих се възползвал от 6К на Панасоник, само дето с голям обектив става безбожно скъпо. Все пак 24 фрейма в секунда за такава резолюция ти гарантира, че няма да изпуснеш кадъра. Пускаш да снима, пък птичката когато иска да отлети, все ще я има.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   03-07-18 00:58

Мда, Фуджи и Сони са добър пример за нишово разпределение на пазара, но то по принцип там са общо взето само те (изключвам m43). И въпреки че привидно няма конкуренция, след няколко години технически застой, вече имаме осезаем напредък на годишна база. Не знам, може би наистина се задава нещо от КаНикон, за което все още няма публични коментари. Но ако темпото се запази така още 2-3 години, безогледалките ще скочат много лошо на всички класове DSLR-и. Вече има слухове, че ще пускат бюджетен среден формат - да видим накъде ще завее вятъра :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-18 02:09

Lamerko честно да ти кажа, мисля, че канон и никон изпуснаха влака.

Фуджи и Сони изкараха такива камери последните месеци, че дистанцията стана колосална. Смешно е да ги сравняваме с ДСЛР вече. АФ е по-добър. За видео за портрети, за интериор, за пайзаж, за спорт са по-добри. Добавиха обективи дето им трябваха и са много по-хубави от тия налични за дслр - новия канон 85мм е резил, сонито е на път да стане легенда - много по-хубав обектив, 400/2.8 на Сони е страшен сравнение с канона, 100-400 пъти по-хубав, широките да не отварям приказки - там официално завиждат.....12-24 на Сони е двойно по-лек, двойно по-евтин и по-добър оптически.....

А Канон и никон дори да изкарат камери като сегашните безогледални нямат кьорав обектив, дето да става за тях. Отделно, че те ще изкарат нещо, дето в най добрия случай се доближава до сегашните безогледални...реално опита в детайлите, който Сони и Фуджи трупат 10 години в канон и никон го няма. Никон още няма аф без огледало. Канон още не може да си докалти видеото до средно поносимо ниво, много зад фуджи - в момента канонските видео го определят хората като бедствено....

А Сони и Фуджи от друга страна сега работят на следващото поколение камери. Май Фуджи първи ще изригнат тоя път т.е. Каквото и каникон да изкарат началото на 2019 най-рано, Фуджи ще имат по-яка камера и то с ужасно много в магазина преди Коледа!

Безнадеждна е работата особено за никон, дето има три обектива с възможност за адаптиране....абсолютно задънена улица.



Публикацията е редактирана (03-07-18 02:14)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h0nda   
Дата:   03-07-18 07:42

Само едно бързо сравнение ще направя между сензорите при недоекспониране.


https://serving.photos.photobox.com/35502663f7275ff61e139b5b48430c1a3f127558dc15d0ffd817c2cc5be3bd74




Публикацията е редактирана (03-07-18 07:46)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: farushko   
Дата:   03-07-18 09:06

Аз също избрах Фъджи ореди време и съм сигурен в правилния си избор. Единственото което се надявам да се случи е да задълбочат кооперирането със Самсунг и да разработят сензор конкурентен на Сони сензорите. И да запазят дизайна на камерите.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: victory13   
Дата:   03-07-18 09:07

Всяка вечер палите по една свещичка за здравето на никон и канон, оти без обективите им и адаптора на незнайния чичо ван уй в гаража в далечен китай ще ви остане само да си разказвате за легендите, дето никой тук не е пипал... те за тва са и легенди [smilie5]

Иначе опита говори, че който не го бива с 9 фокусни точки, със 609 също не го бива... [smilie18]


/тук силно липсва емотиконка кафе.../
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 09:41

Ама тоя дето го бива с 9, с 609 прави чудеса, дето с 9 няма да успее [smilie5]

Ще постоянно изтъквате невярното твърдение, че професионалиста с всичко снима.

Може... да, но не иска.

Влезте в който и да е професионален автосервиз или работилница и вижте с какви инструменти работят...
Къде ще сравняваш Фестол за 2 бона с винтоверт за 120 лева от метро [smilie5]

На повечето приказки в тази тема им викам : Лафове по инерция...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: victory13   
Дата:   03-07-18 09:57

Krassy, покажи едно чудо, ако ти се намира... айде, може и от нета, щот съм убеден, че пазаруваш основно от метро [smilie5]

пп: "чудо" - нещо, непостижимо с друга техника...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 09:59

[smilie8]

изобщо мислите ли?

Аз се отказвам [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   03-07-18 10:04

Навреме се отказваш. Тъкмо стана въпрос за аргументите.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   03-07-18 10:11

Престанете да сравнявате презервативи, коли, детски играчки, вафли, отверки и т.н с фотографската техника...никакъв смисъл.
Нещата се преусложниха и уж са за улеснение, а са прекалено сложни. Все едно от 300 фокусни точки може да се избере точно и супер бързо някоя...Докато наглася и мигът отминал.
Дигиталната манипулация също идва в повече. Алгоритмите са прекалено тежки и за всяка фирма си има чалъм и/или метод за употреба и обработка.
Всичко идва както съм го казвал до €$£¥ най-накрая.
След преминаване и излекуван тежък GAS (“синдром” за придобиване и познаване на максимално количество техника, независимо от цената-парична и т.н) мога смело да твърдя, че и с евтино и със скъпо, с 1-10-1000 точки за фокус може. Както и с по-тежка, по-бавна техника.
Отнема и време, доста време. Снимането е комплексна работа- познание на компютри и програми, техника, техника на снимане, и още доста.
Ей заради всичкото това основно сме потребители и собственици на фототехника, не фотографи истински. И масово е “да се пробва”.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 14:24

Asahi, няма аргументи... има факти.

Днес си продадох и последните компоненти от никонската ми система.

Нищо никонско нямам [smilie8]

...

А, май ми остана една легенда, 105/2.5 AIS, ако не го продам за 500 лева ще му взема преходник към Е маунт и така...

Техниката винаги има значение за качеството и реализацията на крайният резултат.

Няма значение за идеята, която е в главата ти ...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   03-07-18 17:07

написа:

> Asahi, няма аргументи... има факти.


Навремето имаше такова руско списание- "Аргументи и факти". Беше много бунтарско по времето на горбачовата перестройка.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-18 17:09

Krassy написа:
> А, май ми остана една легенда, 105/2.5
> AIS, ако не го продам за 500 лева ще му
> взема преходник към Е маунт и
> така...

Давай смело! Обектива работи перфектно на А7-ци и има уникално добра картинка за подобна дърта бингия.....
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 17:30

И е брутално остър и контрастен, с може би най-доброто боке, което съм виждал от никонско стъкло ...

Само дето ми трябва преходник... пропуснах да си поръчам един... хм, има още 30 минути... я да звънна, може да имам късмет [beer]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-07-18 18:11

Можеш и АФ преходник да му вземеш ;)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 20:58

Той не е автофокусен [smilie8]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 21:01

той не е, ама хората са го измислили как да е... Симо вече има един трансформър.. :)))
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   03-07-18 22:40

Pronto Autofocus Lens Adapter?

[smilie8]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: nyamago   
Дата:   04-07-18 03:27

Да върна малко към по-горни постове:

Да не забравяме, че Панасоник прави и една серия много яки камери с една червена кръгла значка на тях [smilie3] Ако сумираме способностите им или продажбите (в пари, не в бройки) може да изкатерят някое стъпало в класациите?
[shtrak]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: StraightEse   
Дата:   04-07-18 12:13

Не ви ли писна да погребвате никон? По-вероятно е сони рязко и без предупреждение да зарежат производството на безогледалки, отколкото Никон да изчезнат.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   04-07-18 12:22

Като Самсунг.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: keri-di   
Дата:   04-07-18 13:10

Едни си мерят обективите,и матриците,други им чинят сеира!
Клипа е на руски,но който разбере какво говори Иван,ще си спести много разходи,и главоболия с неуспешното си "творчество"!

https://www.youtube.com/watch?v=U3clfkQFQRY
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 13:59

Иван Диденко да си яде ушите!
Още с първия си аргумент затъна в калните дебри на манипулативната софистика. Нямало значение дали начинаещият снима с камера за 300 или 3000 долара, защото качеството на фотографиите зависело само от "сюжета и композицията"??? (Не става дума за техническото качество, разбира се!) Професионалните фотографи можели да снимат и с любителска техника и да постигат същите резултати - с единствената разлика, че нямало да им бъде толкова удобно???
Дрън-дрън! Глупости на търкалета! Хайде да сложим каруцата пред магарето, че така изглеждаме по-умни и оригинални! Искам да видя как някой професионалист с камера + обектив за 300 долара ще снима спорт, птици, сватби, репортажи, астро, портрети и т.н. и ще произведе същото съдържание, каквото и с оборудване за 3000 долара.
Твърдял съм и винаги ще твърдя, че най-важното в изкуството (и в частност - във фотографията) е съдържанието. Техническото изпълнение е от второстепенна важност. Това обаче НЕ означава, че всяко съдържание може да се реализира с всякаква техника.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   04-07-18 14:04

Т'ва за неачинаещи бе, тука такива нЕма. Сичко е експерт/профи.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   04-07-18 14:09

Тук вече сме на едно мнение. Техниката е базата, на която вече можеш да твориш. Базата обаче е различна, защото докато един твори на китак, друг твори на 50 мм 1.2.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: philip   
Дата:   04-07-18 14:17

keri-di, много свежо клипче![smilie24][smilie24][smilie24]

chrisnoch,[smilie23] Иван дава съвети на начинаещи, не на професионалисти!

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: georgioiv   
Дата:   04-07-18 14:28

Няма еднакво валидни съвети "за начинаещи". Едните начинаещи може да искат да снимат пеперудки и своите дечица и тогава са свободни да си купуват каквато си искат евтина камера, докато другите ако искат да снимат птици или пък интериор, или пък 360, съветът да си купят евтина техника е безкрайно погрешен. Бягайте от такива "съветаджии на едро" [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 14:44

Автор: philip
Дата: 04-07-18 14:17
...
chrisnoch,[smilie23] Иван дава съвети на начинаещи, не на професионалисти!


Грешните съвети се превръщат в правилни, когато се дават на начинаещи, така ли??? [smilie5]

Апропо, начинаещите няма как да разберат дали съветите са грешни или правилни. Те не знаят и нямат опит. Затова се доверяват сляпо на "професионални ментори" като Иван Диденко.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   04-07-18 15:53


Само едно не мога да разбера, как преди сто години са снимали без днешната супер техника?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   04-07-18 15:57

Винаги е имало напъни за по-добра техника. В противен случай нямаше да го има и целия този напредък в технологиите, високия клас тела, както и брандове като Лайка нямаше никога да съществуват :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   04-07-18 16:02

Никой не отрича по-добрата техника, но със сигурност старите технологии (позволяващи работа със значително по лоша такава) не са по лоши от днешните, а просто са различни.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   04-07-18 16:04

Както и преди сто години са пътували и по улиците и са се обличали...

Ти така ли правиш? Както преди 100 години?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 16:10

Автор: dtangelov
Дата: 04-07-18 15:53
Само едно не мога да разбера, как преди сто години са снимали без днешната супер техника?


Питай баба си как е ходила до тоалетната БЕЗ моноблок. [smilie5]

По-важният въпрос обаче е: "Как се правят сники като тази по-долу СЪС скъпа техника от 2015-та на реномиран производител?


https://photo-forum.net/i/1925422




Публикацията е редактирана (04-07-18 16:12)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   04-07-18 16:11

Все си мислех, че си говорим за изкуство, а не за битовизми [smile]
и да, на няколко места ми се наложи да пътувам и да се обличам може и както преди повече от 100 години, щото съвременните средсва за предвижване и дрехи бяха абсолютно безполезни.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 16:14

За изкуство си говорим!
'Що си мислиш, че дизайнът на моноблоковете няма нищо общо с изкуството?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   04-07-18 16:19

Може и да е, ама нещо не схващам какво е посланието на дизайнерския моноблок [smilie5]

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: philip   
Дата:   04-07-18 16:20

Chrisnoch, противоречиш си:

Chrisnoch: "... Нямало значение дали ... зависело само от "сюжета и композицията"???"
................
"Твърдял съм и винаги ще твърдя, че най-важното в изкуството (и в частност - във фотографията) е съдържанието."

[smilie11]

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 17:57

philip,
Не, не си противореча. Постарай се да прочетеш поста ми до края, където пише: "Техническото изпълнение е от второстепенна важност. Това обаче НЕ означава, че всяко съдържание може да се реализира с всякаква техника."

До поясня:
Произведението на изкуството въздейства най-вече чрез съдържанието си. Авторската интерпретация на това съдържание е най-важният компонент на въздействието. Техническото изпълнение може да допринесе за по-доброто възприемане на естетическите качества на произведението, но влияе много по-малко върху цялостното въздействие.
Алегорично казано: когато двама фотографи снимат прословутия завой на река Арда през деня, не е задължително този с по-скъпа техника да направи по-въздействаща снимка. НО: Фотографът със сапунерка за 300 долара изобщо няма и да си помисли да щракне този завой през нощта, докато фотографът с техника за 3000 долара може и да успее да заснеме Млечния път над меандъра на Арда. Това съдържание при тези условия НЕ може да се интерпретира с каква да е техника.

По-добрата техника няма да те направи автоматично по-добър фотограф. Но тя може да то позволи да интерпретираш сюжети, към които досега е било технически невъзможно да посегнеш.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 18:11

Автор: dtangelov
Дата: 04-07-18 16:02
Никой не отрича по-добрата техника, но със сигурност старите технологии (позволяващи работа със значително по лоша такава) не са по лоши от днешните, а просто са различни.


Това ИЗОБЩО не е вярно. Просто не познаваш старите технологии.
Искам да те видя как ще снимаш мацка в дискотека или футболен мач с технологиите от времето на Луи Дагер (ако изобщо знаеш кой е той!). [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: philip   
Дата:   04-07-18 18:22

Христиане, клипчето всъщност никак не е лошо, особено за вманиачаващите се на тема техника, не че съм съгласен на 100% с въпросния Иван. [smilie23] бе за вироглавата ти реакция, която често наблюдавам в темите особено като става дума за една марка[smilie3], а и ми се чини че не ти подхожда на възрастта... Приятна вечер!

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: keri-di   
Дата:   04-07-18 18:28

Като цяло Иван е прав!Грешката му е,че дава сравнения със крайности.Но пък,този който слуша,трябва и да мисли,какво искат да му кажат!
Аз също не съм против технологиите,но съм против начина по който ни ги пробутват?
Че нивото на техниката не е без значение-с това съм напълно съгласен!
Но да се изпада в крайности,за мен е ....нередно?
Не държа никой да се съгласява с мен,просто това са моите разбирания.
Затова аз,със пълното съзнание,че не съм фотограф,и че загубата след някое време ще е факт,похарчих някакви пари,за да си гъделичкам крастата.
И в завършек ще перефразирам Иван-ако фотографа е художник,и има виждането на Генчо Петков,и със техника от не най-висок клас,ще направи кадър,който,като го гледаш да му се възхищаваш!
Ако таланта липсва,и със техника за сто бона,кадрите все ще приличат на нещо загоряло!
Относно производителите:
Никога не ми е пукало за никой от тях,както на тях не им пука за мен!
Купувам това,което ме устройва,и според мен си заслужава харча?

"По-добрата техника няма да те направи автоматично по-добър фотограф. Но тя може да то позволи да интерпретираш сюжети, към които досега е било технически невъзможно да посегнеш."

Напълно съгласен!
Но когато човек си надценява възможностите,в крайна сметка,винаги е прецакан!

[beer]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   04-07-18 18:31

Радвам се, че някой от нас знае кой е Луи Дагер, но не знам каква полза от това щом мацка в дискотека и дизаин на моноблок за него са жалони в изкуството.
Лека вечер!

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 19:08

Автор: philip
Дата: 04-07-18 18:22
Христиане, клипчето всъщност никак не е лошо, особено за вманиачаващите се на тема техника, не че съм съгласен на 100% с въпросния Иван. [smilie23] бе за вироглавата ти реакция, която често наблюдавам в темите особено като става дума за една марка[smilie3], а и ми се чини че не ти подхожда на възрастта... Приятна вечер!


Кое клипче "никак не е лошо", че се обърках от неадекватните ти писания?
Моите реакции - вироглави или не - със сигурност се основават на повече знания и повече опит от твоите. Нелепо е да ги репликираш. Апропо, моята 5-годишна племенница коментира по много смешен начин "свиренето" на сестра ми, която е преподавател по цигулка.
Не знам защо си мислиш, че си способен да определяш кое за каква възраст подхожда, нежели да си въобразяваш, че твоите преценки интересуват някого. Това е форум за фотография - не за социална антропология.
Приятна вечер!



Автор: dtangelov
Дата: 04-07-18 18:31
Радвам се, че някой от нас знае кой е Луи Дагер, но не знам каква полза от това щом мацка в дискотека и дизаин на моноблок за него са жалони в изкуството.
Лека вечер!


Не знам за какви "жалони" говориш. Аз не съм използвал нито тази дума, нито нейни синоними.
Със сигурност знам обаче, че липсата на чувство за хумор е несъвместима с изкуството.
Лека вечер!




Публикацията е редактирана (04-07-18 19:09)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: philip   
Дата:   04-07-18 20:08

chrisnoch: "Моите реакции - вироглави или не - със сигурност се основават на повече знания и повече опит от твоите. Нелепо е да ги репликираш."

- Дядо Вазов отдавна е казал нещо по въпроса.[smilie5]

"Не знам защо си мислиш, че си способен да определяш кое за каква възраст подхожда, нежели да си въобразяваш, че твоите преценки интересуват някого."

- А твоите?! [smilie18]

"Това е форум за фотография..."

- Апропо не съм видял твоя снимка освен единствената в профила ти.[smilie11]

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   05-07-18 02:01

Интересно,сякаш всички чуха за техниката. В клипа се каза и за обработването!? Постоянно се говори тук,че повечето неща били,,омазани,, а той казва да не ,,мажат,, начинаещите? Със съзнанието също,че съм преди дори пред начинаещите се чудя дали то, ,,мазането,, е само за напреднали!? Когато се регистрирах тук или по-точно когато се осмелих да кача кадър мислех ,че не трябва да се ,,маже,, ,но увлечен от конюнктурата почнах и аз ,макар и с примитивни средства. Това грешно ли е ?
А по темата за фуджи,уж давала най реална картинка.Ма май не настройвам правилно .

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   05-07-18 08:53

Някой би ли дефинирал понятията "реални/истински" картина и цвят? Тук много се говори за този технически аспект от фотографията, как сони били мега зле (освен ако не ползваш С1 май беше...), как фуджи били супер, канон също били невероятно пък видиш ли никон зеленеели, но досега никой не го е дефинирал да каже що е то и да не се позовава на субективни критерии. "както окото го вижда" не важи.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: mmjm   
Дата:   05-07-18 09:27

В разговорите за "реални/истински" картина и цвят, няма как да се избегнат субективните възприятия. Все пак повечето от нас представят снимките си на живи субекти (било близките ни, било по-широка публика), а не на спектрометри.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   05-07-18 09:38

Именно. И според мен това е субективно, дори и спектрометъра, той също е субективен според човешкото възприятие на хората, които са го направили. Обаче тук много често се подхваща темата за цветовете, та въпросът ми беше по-скоро към хората, които твърдят че едната камера имала "по-истински/верни" цветове спрямо другата.
Сещам се за един пример тук от форума. Беше дадена една снимка на Кен Рокуел с едно детенце и 3 различни цветни температури и от там различни цветове. Много хора казаха, че най-верни са "средните" цветове (три семпъла бяха), а според мен най-верни бяха най-топлите в ляво. Та по този повод и ми стана любопитно.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: bg2014   
Дата:   05-07-18 09:47

Яка дискусия се е заформила. Красива и мъдра.
Поради достъпността на всякаква техника (марки, модели, резолюция,..) и поради достъпността на "сцена" за творбите на всеки се оформи усещането, че всеки е голям фотограф. Почти фанатично убеждение, че всеки знае, познава техниката (и не само своята, ами всичката) и може да дава акъли на другите.
Това усещане е илюзорно и създава конфликти всеки път, когато се срещнат знаещите и полузнаещите. Такъв е конфликтът във всяка тема и тук също.
НЯМА по-хубав апарат/камера. Само в главите на някой хора е така.
Ако днес една камера е ТОП нивото след 1 месец вече не е. Това е. Излишен спор, излишни теми и особено когато се намеси Сони и ... до там с всяка позитивност. Сони е един телефон с по-голяма матрица, както и всеки друг безогледален апарат.
Разликата се разбира при обективите (затова са по-скъпи от тялото) и то, когато на телефона не се ползват такива.
С безогледалките фотографията много загуби и фирмите го разбират. Затова забавиха темпото, та да си удължат живота. Иначе в този миг всяка голяма марка може да изкара безогледалка с 24 к/с и 50 МП резолюция и да убие всичко друго, но ...защо да си правят харакири?
Радвайте се на нивото си, наслаждавайте се на мига и на музите си!
Поздрави!
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: mmjm   
Дата:   05-07-18 10:17

С безогледалките фотографията е загубила толкова, колкото със създаването и масовизирането на „лайка“ формата през 30-те години на миналия век.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   05-07-18 10:24

Симо, в меренето на цвета няма субективност. Тя е в оценката на резултатите. Гледаш едното цветно пространство наложено върху другото и това е достатъчно за обективна оценка.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-18 10:46

bg2014: понаписал си бая глупости. Лично мнение, нищо лично :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: mmjm   
Дата:   05-07-18 10:53

Защо да са глупости, това е неговото лично мнение, базирано на неговите усещания и разбирания. Моето е друго, различно, но също базирано на моите собствени разбирания и усещания. Да не бъдем крайни, че ще затрием и тази тема, а тя е интересна. [smile]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-18 10:55

Да де, аз затова подчертах, че това е мое мнение, да не се приема като даденост или факт.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   05-07-18 11:00

Да asahi, може би си прав за субективната оценка, ако се изхожда от факта, че едни стойности са приети за стандартни и правилни, и по които работят колориметрите. Тогава да, интерпретацията на резултата е суективна и усещането на гледащият.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   05-07-18 11:37

Фотографията нищо не губи... губят фотографите, както винаги :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: victory13   
Дата:   05-07-18 11:43

сони и фуджи почват да гълтат вода... идва никоня [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-18 11:50

Явно имаш някаква вътрешна супер мега тайна информация с реалните параметри и представяне на никоня :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   05-07-18 11:54

Нищо чудно да е недоносче като Df-а... голям шум за кратко... После никой не си купува...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   05-07-18 12:53

Мммм, искам Df за 1000-1200лв бройката...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-07-18 14:40

Автор: bg2014
Дата: 05-07-18 09:47
НЯМА по-хубав апарат/камера. Само в главите на някой хора е така.


Вярно ли? [smilie5]
Я да сравним Nikon D5200 и Nikon D7200, че да ти е по-простичко!



Автор: bg2014
Дата: 05-07-18 09:47
Ако днес една камера е ТОП нивото след 1 месец вече не е. Това е. ... Сони е един телефон с по-голяма матрица, както и всеки друг безогледален апарат.


Хм, не знаех, че ТОП камери излизат всеки месец. Би ли ме просветил с конкретни факти?
А коментарът ти, че безогледалките са телефони с по-голяма матрица, счупи тъпомера и изкърти всички миФФФФки!



Автор: bg2014
Дата: 05-07-18 09:47
С безогледалките фотографията много загуби и фирмите го разбират.


Поредните глупости на търкалета!
Фотоапаратите загубиха огледалото и оптичния визьор, а фотографията - нищо.
Апропо, първите фотоапарати са безогледални. От пионерските опити на Ниепс (1816 - 1820) до 20-те години на 20-ти век фотографията процъфтява без помощта на огледала, а хлопащите такива навлизат в практиката няколко десетилетия след това.
Ще рече, безогледалките връщат фотографията към нейните исторически корени. [smilie5]



Автор: bg2014
Дата: 05-07-18 09:47
Иначе в този миг всяка голяма марка може да изкара безогледалка с 24 к/с и 50 МП резолюция и да убие всичко друго, но ...защо да си правят харакири?


Ама разбира се! То затуй слуховете за големия безогледален напън на Никон цитират доста по-скромни цифри - 9 к/с и 24-42 МП.
Ама ще изчакам това "чудо" да излезе на пазара, пък да те видя тогаз каква песен ще запееш. Дали ще пишеш пак глупости от калибъра на "телефон с по-голяма матрица"? [smilie5]




Публикацията е редактирана (05-07-18 16:19)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: InnerSelf   
Дата:   05-07-18 19:49

Автор: marves

"Няма нито една читава система на пазара, минал съм през топ тела и обективи на всичките фото производители, фотограф не ме направиха, нещо не ги бива..."

Ето това е мнението, което обобщава най-пълно ситуацията и, което подкрепям на 100 %... [cool] [shtrak] [thankyou]

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Offroad   
Дата:   05-07-18 23:43

marves написа:

> Няма нито една читава система на
> пазара, минал съм през топ тела и
> обективи на всичките фото
> производители, фотограф не ме
> направиха, нещо не ги бива...

Нима има системи, които твърдят, че ще ви направят фотографи?

p.s.
... нима има печки, които ви обещават, че ще ви направят готвачи!?

...

И вие им повярвахте? [smile]



Публикацията е редактирана (06-07-18 00:01)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: bg2014   
Дата:   06-07-18 00:16

Безогледалката те кара, дава ти това "предимство" да не мислиш какво правиш и защо го правиш. Гледаш и виждаш как ще изглежда готовия кадър. Дори хистограма не ти трябва. Това за новаците е пагубно. Нищо не научават и фотографията за тях е 300 кадъра с една батерия и нито един запомнящ се. Масовка. Това са безогледаните системи. Няма загуба за фотографите. Те печелят.
Губи фотографията защото скоро никой няма да знае какво всъщност прави добрия кадър. Просто във визьора виждаш как ще е кадъра и това е. Защо да знаеш бленда, скорост, ИСО или бял баланс. Не е нужно...
Това са си просто приказки. Жалко за тези, които се връзват.
А тези които разбират какво казвам - поздрави!
Толкова съм свикнал с някой от вас, с вашите "езици", че дори не съм впечатлен от старанието ви да цитирате стари думи. Просто парфюм...

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   06-07-18 00:30

10 тояги на голо за всеки новобранец, осмелил се да хване дигиталка през 21-ви век - задължително 5 години практика с филмови камери! :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Offroad   
Дата:   06-07-18 00:35

написа:

> Безогледалката те кара, дава ти това "предимство" да не мислиш какво правиш и защо го правиш.
> Гледаш и виждаш как ще изглежда готовия кадър. Дори хистограма не ти трябва.
> Това за новаците е пагубно.
...
[smile]
Навремето използваха да не казвам същите аргументи за цифровата с/у лентовата фотография.
И звучаха къде къде по-убедително!
Сега звучи старо и изтъркано.
Отделно, че не е и вярно...
Който не влага мисъл - трудно нещо ще раздвижи мисловния му процес.

Вътрешните процеси обикновено не зависят от външни фактори. [smilie3]
Е, има и изключения, но те само потвърждават правилото, че няма изключения.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-18 00:38

Аз да си кажа - прекрасния АФ на новите Сонита за известно време свали качеството на снимките ми.

Проблема е, че когато камерата прави много неща, човек пропуска стъпки, дето е правил и обмислял преди и хоп....очите на модела в центъра на кадъра или на друго неподходящо място...защо..ми защото не ми дреме как ще стане фокуса и .....

Хубавоот е, че се свиква и след това е по-лесно да мсилиш за композиция и това онова...но има дупка асоциирана с по-високото ниво на автоматизация.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-07-18 01:12

Автор: bg2014
Дата: 06-07-18 00:16
Безогледалката те кара, дава ти това "предимство" да не мислиш какво правиш и защо го правиш.


За първи път чувам, че някакъв фотоапарат може да те КАРА да правиш нещо, което (евентуално) не искаш. От друга страна, ако не искаш да научиш що е бленда, скорост, ИСО и т.н., нищо не може да те застави да го направиш - ако ще и по две хлопащи огледала да им сложат на камерите и да им махнат изобщо екраните.
Сетих се за един "умник", който преди години разправяше, че дигиталните камери ще убият фотографията, че ако фотографът не снима на филм, не си забърква сам "чорбите, не си проявява сам лентите ... не е никакъв фотограф, а дигитален щракач.
Времената се променят. Само мрънкачите си остават същите.

Апропо, множественото число на някоЙ е някоИ. Не е зле да го запомниш веднъж за винаги.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-07-18 01:16

Хм, трима колеги са ме изпреварили.
Така става, когато едновременно пиша и пека сладкиш с череши. [smilie25]
Стана страхотен. На мрънкачите няма да дам рецептата!
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: bg2014   
Дата:   06-07-18 08:06


chrisnoch
Апропо, множественото число на някоЙ е някоИ. Не е зле да го запомниш веднъж за винаги.


Някой си е някой и не означава мн. число. Просто се опитваш неуспешно да направиш впечатление от нещо, което не си разбрал. Не става...
А трябва да разбереш нещо веднъж за винаги - дребнав си и не впечатляваш никоЙ. Типичен спамър на професионално ниво. Жалко!
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 08:51

написа:

>
> За първи път чувам, че някакъв
> фотоапарат може да те КАРА да
> правиш нещо, което (евентуално) не
> искаш.

А, има.

https://www.youtube.com/watch?v=Lp4fy9IVJew
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   06-07-18 08:59

chrisnoch: а на не мрънкачите ще я дадеш ли?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: sakuraki   
Дата:   06-07-18 09:34

И аз искам да се включа в темата [smilie5] .

Преди да премина към безогледалките отидох в павилиона и си бях поръчал два апарата за тест sony a6300 и fuji X-T20 , тествах, тествах и обективи гледах , пък си тръгнах със сонито, просто прекрасен апарат за моито нужди.

Обаче действително забелязвам, че напоследък се хваня повече с виж къв фокус има сонито, гледай как следи окото, нямам грешка на 100 кадъра и т.н

Бях на една мини фотосбирка и единствения с кроп сензор безогледален, всичко друго беше с фф канон, никон. Та сцената е следната:

Слънцето пече яко зад модела (контражурче) всички сме с 85 1.8 обективи и снимаме в цял ръст , еми почти никой от другите апарати не успя да нацели фокуса как сонито успя [smitten] [smilie18] и тогава един канонец казва: знаех си да взема A7III , що взех тоя канон [smilie10] .

Факт е, че вече хората търсят извинение с техниката и рядко казват, че причината е ЗАУ. Особено като ми кажат : еххх сега да имах един ФФ да видиш.

Но действително както казаха по - горе, доста по - рядко се замислям сега и трия повече кадри отколкото преди. Преди отивам на сесия правя 150 кадъра да речем и 15-20 изкарам горе долу, сега се връщам с около 250-300 и пак 15-20, може би съм станал по - критичен към себе си [smilie5] .

Макар, че пробвах Fuji X-t20 с техния 56 1.2 ииии бая се изкефих, но пък не ми е удобен апарата [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: CDman   
Дата:   06-07-18 10:49

Човекът/про-фотографът/любителят-фотограф е щастлив тогава, когато притежава/снима с това, което на него му харесва, а не което се харесва на другите. [smile]

Ай наздраве за петъка [beer]

 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 11:50

Не знам дали някой ще ми повярва, но Сони си взех без дори да го тествам в магазина дали ще ми хареса.

Излъгах... преди два месеца гледах май А9 и бях леко отвратен от синтетиката във визьора и това, че леко лагва при фокусиране, че си променя аркостта и контраста докато оперираш с него... бях свикнал с огледалото и постоянно мислех за параметрите, защото не виждах крайният резултат. Опитът ми в снимането ми даваше тази сигурност. И знаех какво ще се получи...
Въпреки това ВСЕКИ с ДСЛР като снима, независимо колко опит има и колко е добър, след снимка или серия от снимки си включва на преглеждане и разглежда какво е снимал. Ама всеки! Това съм го наблюдавал и при прохождащи и при много добри. Навик, някакво доубеждаване, че се с правил или и аз не знам какво - но всеки гледа! Зуумва, проверява.

Сещате се какво следва, ако докато снимате вие дефакто виждате крайният резултат [smilie5]

Та говорех, че си поръчах Сони без да го тествам.
Причината е, че няма смисъл да го правя. Като го тествам какво?
Осъзнах, че това е бъдещето на фотографията. Огледалото умря, да живее огледалото. Щем, не щем... огледалките ще стават все по трудно продаваеми и по малко търсени. Тежки, неудобни, с техните си проблеми.
Еми няма смисъл да проверявам нещо дали ще ми хареса. Трябва да ми хареса, трябва да намеря предимствата и да се нагодя към тях! Затова го поръчах...

Ден след това имах важно събитие, 4 дена динамични снимки, спортно събитие, дъжд, слънце, контрасти, промяна на условия и ситуации. А аз дори не бях преглеждал обстойно менютата!
Факт е, че седмица след това РАЗБРАХ, че има система за следене на фокуса по око!
Всеки ден научавам нещо ново в тази камера.
И да... снимките не са ми по зле от тези с никона. Разликата обаче е в това, че снимането незнайно защо ми стана по-леко, а обработката два пъти по малко [smilie7]

Иначе да живее Никон и Канон заедно с него [thankyou]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 12:27

Важното е да е модерно, другото няма значение. Днешната мода е настояще, а утрешната-бъдеще!
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 12:45

Това за мен е глупост, за други е цел... като цяло не можеш да го наложиш като аксиома [smilie5]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: blr   
Дата:   06-07-18 13:02

Че е глупост, глупост е, но не аз съм си купил апарат без да съм го пипал, ей така защото е модерно...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Krassy   
Дата:   06-07-18 13:13

А някъде да съм написал "щото е модерно" ?

Обикновено мозъкът е да може човек да разсъждава с него...

Но ще повторя... взех си може би най-добре разработената като технология безогледална система, ВЪПРЕКИ, че не ми е така на сърце както никоня... ЗАЩОТО това е бъдещето и рано или късно ще се минава към нея или подобна.

И по-добре да е рано и да взема някакви читави пари от старата система, отколкото... сещаш се?

Сега къде видя това... "модерното" и да съм се изфукал и изперчил някъде?

Ако искате да се държа с Вас учтиво и с уважение, което в пъти го предпочитам, моля не ми променяйте думите или не ми слагайте нови в устата [smilie7]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 00:38

кефи мЪ като почнат да ме Убеждават, че огледалките са тежки... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ако сложите на кантара едно сони а7 с 24-70/2.8 и един никон 750 с неговия 24-7-/2.8 и теглото ще е пренебрежимо малко...
еле пък ако тръшнета лайка сл д нейния 24-90...

безогледалките с малки хубави ойбективчета са тези с малките матрички дето щото сте големи прота и не ставали за нищо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 

 Тази тема е затворена