Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 FUJI или SONY напоследък
Автор: vladod   
Дата:   02-07-18 09:34

FUJI-манията и превъзнасянето им бе заменено със SONY-мания или СОНИтата наистина тръшнаха ФУДЖИ в земята? [shtrak]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-18 09:43

Нито едното, нито другото, всичко е съвпадение на някои, само някои технологии. И двете марки вървят добре, но по различни пътища.
Дали едната линия на влака върви по-напред от другата?
Като собственик и ползвател и на двете марки- нещата са различни с еднакъв краен резултат.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Synthy   
Дата:   02-07-18 09:49

Въпрос на вкус, казало кучето...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-18 09:57

Добави Панасоник и Олимпус и в по-малка степен Канон за да получиш големите 5.

Никон и Пентакс за съжаление май са история....

Иначе не мисля, че Фуджи изостават. Те просто са си избрали друг път. Аз не бих купил Фуджи, защото не е по мой вкус. Много хора с Фуджи не им допада пътя на Сони.

Панасоник са много много яки, но са с малък сензор и въпреки това предлагат много убедителни неща като g7, gh5 и т.н. Олимпус и те много яки неща вадят. При тях май отново пътищата са различни.

Канон са много успешни заради името си и в общи линии с едни абсолютни безсмислени и посредствени продукти. Ама име какво да ги правиш, ще ги спасява още няколко години. До тогава може и кадърен апарат или обектив да направят. За сега маркетинг баце.....



Публикацията е редактирана (02-07-18 10:02)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-18 10:07

Няма база голяма за сравнение...
Единствено някакви близки неща при А6ххх моделите и кропките среден клас на Фуджи. И дотам.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 11:18

Кого ще копаме днес?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Rusinov   
Дата:   02-07-18 11:44

Вярно, че още е понеделник, но все пак отпускарски сезон - значи ни е петъчно :D
Няма по-добър. Има до усещане и допадане. Аз за себе си съм избрал. Сонито е страхотна камера, голям сензор, прекрасно справяне със шума и т.н. и т.н., но усещането което ми дава Фуджито за самия процес на снимане и работа с камерата... за мен е по-важно и така :) Като хвана Сонито в ръцете все едно съм взел дистанционното за смарт телевизор. [smilie7] Но това си е мое лично мнение, няма нищо общо с отговора на въпроса "Кое е по-добро". :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Admin   
Дата:   02-07-18 11:58

Искам да ви предупредя, че с един бутон се "копат" устроумни профили, че макар и с дългогодишна история. Камо ли пък без...
До петък има време.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h0nda   
Дата:   02-07-18 12:42

Ех... едно време имаше свобода на словото. [smilie25] Иначе един глас + за fuji определено прави снимането приятен процес :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h_bio   
Дата:   02-07-18 12:58

Мисля, че Асахи беше много ясен, което не мога да кажа за админа. И за да не ме заплашат и мен с бутон [smilie11] ще добавя няколко думи по темата.

Canon - да имат силен бранд (име както е казал hotssnail), но въпроса е какво седи зад това име, а там според мен е една от най-зрелите системи на пазара. Говоря за обективи и за тела във всички (ценоwи и не само) класове, аксесоари и т.н. Всичко това се отнася и за Nikon и затова бих повотирл "Kого ще копаме днес?"

Относно Fuji vs Sony за мен отоговорът е Sony макра, че сравняваме две много различни бири.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-18 13:06

Темата едва ли е сериозна - най-малкото като се погледнат продажбите на двете марки става ясно, че никой никого не е "тръшнал". Ако се гледат броя на темите за Сони и Фуджи в ТОЗИ форум - наистина има сериозен "дисбаланс", но... я по-добре да повдигнем другата тема, дето пак се захапаха DSLR vs Mirrorless :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Rusinov   
Дата:   02-07-18 13:26

Admin написа:

> Искам да ви предупредя, че с един
> бутон се "копат" устроумни профили,
> че макар и с дългогодишна история.
> Камо ли пък без...
> До петък има време.


Извинявам се, това обръщение към мен ли бе или принципно? [smilie8]



Публикацията е редактирана (02-07-18 13:34)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: Admin   
Дата:   02-07-18 14:16

Беше принципно и най-вече инспирирано от другата тема за първи DSLR, в която много публикации трябваше да бъдат трити.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 14:24

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-07-18 18:09

hotsnail написа:

> Панасоник са много много яки, но са
> с малък сензор и въпреки това
> предлагат много убедителни неща
> като g7, gh5 и т.н.

Да, така е. Бях на крачка да си взема G80, но единственото, което ме разколеба беше големината на сензора.

Ще стане интересно, ако Панасоник някой ден изкарат АPS-C и/или фул фрейм сензор.[smile]

Предполагам, че значителен брой хора, които в един момент са решили да зарежат огледалото ще се насочат към Панасоник - пак казвам, ако изкарат по-голям сензор.

Ще трябва и по-големи нейтив обективи да се разработят, така че бързо няма да се случи (ако изобщо се случи, ама а дано). Може нещо и с преходници да измислят, както Сони...

Няма отношение към снимането, но като дизайн Панасоник на мен по ми допадат. За менютата не мога да кажа. Имам Панасоник и за мен менютата са си напълно ОК, но не съм снимал със Сони, така че нямам база за сравнение.

Конкретно по темата, смятам че Фуджи и Сони няма как да се тръшнат едни други в земята. Един го кефи едно, друг - друго.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: h_bio   
Дата:   02-07-18 18:14

Не големината на сензора, а светосилата на обективите трябва да оправят, включително китовите. Излязат ли стокови зуумове на f2.4 и евтини праймове със светосила под 1.8 - 1.4 (а защо не и 1.2 или ф1.0) систамта си става супер конкурентна на aps-c .... и не само :)



Публикацията е редактирана (02-07-18 18:20)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: dtangelov   
Дата:   02-07-18 18:37

То праймове на 1.2, а и на 0,95 и сега има колкото искаш, но няма как да са евтини.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-18 18:38

IShoot4Fun написа:

> Ще стане интересно, ако Панасоник
> някой ден изкарат АPS-C и/или фул
> фрейм сензор.[smile]

Само дето тоя ноя сензор ще изисква и нова фамилия обективи - доста тегава работа :)
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: marves   
Дата:   02-07-18 18:55

Няма нито една читава система на пазара, минал съм през топ тела и обективи на всичките фото производители, фотограф не ме направиха, нещо не ги бива...
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: DAOSA   
Дата:   02-07-18 19:25

Стига вече с този технофетишизъм.Нека всеки снима с това ,което го кефи.Вече се излиза извън границите на конструктивния спор.Има няколко теми ,в които почитателите на една марка толкова яростно я защитават и плюят всичко останало и се държат като ощипани моми когато някой им опонира ,че вече стана безинтересно.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 19:52

Защо, мислиш, не съм отварял предната тема, за която говори Админа? Отдавна в тях няма какво да се научи, а и репликите на участниците са предвидими. Затова иносказателно попитах чий фалит ще прогнозираме днес.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: iliyanb   
Дата:   02-07-18 20:27

Asahi, ти искаш да затвориш форума. Остави му основната тематика в темите[cool] иначе какво ще остане?
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: asahi   
Дата:   02-07-18 20:32

Фотографията.
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: iliyanb   
Дата:   02-07-18 20:36

[smile]
 Re: FUJI или SONY напоследък
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-18 21:40

IShoot4Fun написа:
> Ще стане интересно, ако Панасоник
> някой ден изкарат АPS-C и/или фул
> фрейм сензор.[smile]

Та Панасоник направиха камера с голям сензор. Ама и камерата е малко по-голяма. С ЕФ/ЕОС байонет т.е. канонски обективи. Не знам дали има АФ въобще. Видео камера е [smilie18] [beer]

Така де технически знаят как става. Въпрос на желание.

Тука има момента с японския монополизъм и овързване. Сони, Никон, Фуджи, Панасоник и Олимпус, че и Канон май са овързани като свински черва. В общи линии хем се конкурират, хем някак са си разделили пазара и много много не се настъпват по мазолите.

Панасоник и Сони или Сони и Фуджи са най-добрите примери. Така са го направили, че почти няма как да ти хрумне да ги бориш едно с друго - ясно е кое искаш....



Публикацията е редактирана (02-07-18 21:41)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена