Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 11:13

Synthy написа:

> Гопе, взимай
> това
> и не гледай друго. Чудесно ще ти
> пасне. Отма...

Супер предложение! На доста места,а и по-горе,препоръчват DMC-GX8, ще го сравня с този ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-06-18 11:43

Тоя е спонсориран от Сони :D, няма как да препоръча нищо друго за бигинър естествено. Виж ако искаш да си модерен, ще си вземеш Сони. Ако искаш качествени снимки, с възможно най-малка инвестиция, ще "нарамиш черната тухла". Виж колко струват обективите за Сони, преди да решиш да градиш система от тях. Спокойно с Д7000, който ти беше постнал, можеш да направиш стабилна система покриваща от 17мм до 200мм за скромните пари от - тялото - 450 лв; 17-50 на 2.8 и той е там някъде и 55-200 е 200 лв. За да получиш същото качество и рейндж от Сонито, ще трябва да стигнеш поне 1300-400 лв, за които можеш да си купиш много хубав статив и пак да си една крачка напред с Никонската система. Освен всичко, хората притежаващи Сони, най-нагло го продават с изтекла гаранция за 800 лв, при положение, че нов е 900 лв, под предтекст, че едно време го купили за повече. С продаващите Никонска техника, шансът да се спазарите за цена е доста по-голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   16-06-18 13:09

Пробелмът с черните тухли е именно този, че са тухли и трябва да ги нарамваш. Първоначално, ентусиазмът е голям и мъкненето не е проблем, но малко по малко започва да омръзва, докато един ден техниката се отзовава в базара, заедно с десетки други тухли. Има и други проблеми, като front/back фокус например, но това може да се тества при купуване на обектив.

Безогледалните системи по абсолютно нищо не отстъпват на огледалните освен по цена, но и там нещата се подобряват. Вече е съвсем ясно къде е бъдещето. А з не бих посъветвал никой да си купува фабрика на 9-ти септември.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-06-18 13:50

Ако ти е важно, ще нарамваш, ако от време на време се сещаш да пощракваш, тогава дори и безогледалка със сменяеми обективи е излишна, освен ако не е с палачинка обектив, защото така или иначе заема място. За теглото е несериозно да говорим, ако ще го ползва някоя госпожица - да. Средностатистически 80 кг мъж няма да различи дали държи 1 кг апарат или 500 гр, освен ако не снимаш влогове и държиш апарата с изпъната ръка на нивото на очите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   16-06-18 14:01

А ако ти е важно и не искаш да мъкнеш, решението е само едно- безогледален. Не случайно 2/3 от обявите в базара са за огледала и обективи за тях. Мина им времето. Ако човек има колекция от обективи може да продължава, но да се наливат пари за нова огледално-рефлексна ситема през 2018 е малоумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-18 14:49

Да купуваш на днешно време огледално-рефлексен фотоапарат от нисък клас е недалновидно.

Все едно на 9 септември 1944-та г. да си купиш фабрика!

Огледалото отива в историята бавно но славно,както заминаха много други технически решения от миналото.

Виж нещо на Сони Алфите /примерно 6000/ или на Фуджи,ако няма да искаш да се качваш на пълен сензор в бъдеще.

Да купуваш Олимпус или Панасоник 4/3 сензор със сменяема оптика също не е оптимално,предвид че Сони и Фуджи предлагат по-голям сензор в кроп-сегмента /кроп 1,5/ а Сони развиват и фулфрейм безогледалните с голям успех.

Ако не искаш сменяема оптика и относително големи сензори има доста компактни и/или бридж-камери с прекрасни възможности при добри светлинни условия.

Апропо и аз снимам с огледално-рефлексен на Никон,ако някой реши да ме припознае като адепт на Сони,но реалностите в тази техника са такива сега.

Никога не избирай устройство по марка/бранд щото много други избирали от същата марка - това е начин на мислене на масата некомпетентни ползуватели.



Публикацията е редактирана (16-06-18 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-06-18 14:59

Нека темата не става ДСЛР вс Мирърлес. Човекът пита дали нещо си е добро и ще му свърши работа за нуждите. И Д7000 ще направи страхотни снимки, и А6000, само че едното ще излезе по-солено, но пък ще е по-леко и като завали дъжд - бързо в чантата, защото е бижу.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-18 15:00

Имал съм Д-7000 и не е за хвалене толкова,особено през 2018г.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: quazimodo   
Дата:   16-06-18 15:02

По-горе се споменаха почти в едно изречение Д7000 и фронт-бекфокус - Д7000 и нагоре имат настройка на фокуса от тялото. Тя помага в 95% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 15:06

Ами да ви кажа...за сега води А6000,но ще отида в някой магазин да го Разръчкам. В момента в амазон е 450$, но го има и за 650$ с два обектива,което не знам дали си заслужава :) Много се бях надъхал на RX100MK3 или на някой RX10,но май за мен би бил най-подходящ а6000. Не че ще ми тежи Д7000 (90кг съм :D), но когато навърташ 15-20км на ден... ще ти ден иска да имаш компактен фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-18 15:07

Ехх,де да помагаше корекцията от ДСЛРа наистина в 95% от случаите!

При вариообективите има проблеми и трябва калибрация или на обектива,или на тялото,ако е никонски.

И с тези калибрации започват ядовете...

Много сме го дъвкали това през годините.



Публикацията е редактирана (16-06-18 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: mmjm   
Дата:   16-06-18 15:07

„ и като завали дъжд - бързо в чантата, защото е бижу.“
Щото с другия можеш да снимаш и под душа, особено със закачени на него бюджетни обективи. Давайте малко по сериозно.

„И Д7000 ще направи страхотни снимки, и А6000, само че едното ще излезе по-солено, но пък ще е по-леко.“ Добре написано и напълно достатъчно, според мен.

Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   16-06-18 15:08

А-6000 е добрия избор.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   16-06-18 15:09

650 долара за китов и примерно един малко по-дълъг обектив си е доста добра оферта. В базара няма да го намериш за толкова, защото хората преди време са го купили за повече пари и искат възможно най-малко загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: ombre   
Дата:   16-06-18 15:26

Бих погледнал никон д7200 или някое фуджи от сорта на т10/20.Има и една т2-ка,много и се чудя,но съм пред дилема,дали да не се върна на дслр.Ако на автора му е интересно може да ги погледне.Канон 80д-също е много гот вариант.
Успех с избора колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   16-06-18 15:55

А6000 с китов обектив. Оттам може да се започне колекция от ФФ обективи, които ще вършат работа ако вбъдеще ще се преминава на големия сензор. Това е futureproof система с възможност за развитие и която, поне в следващите няколко години, ще може да се продаде без голяма загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 16:43

Например тази комбинация ? Тяло + 16-50mm-55-210mm за 690$

Още не съм стигнал до ограмотяването на тема обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   16-06-18 16:54

Купувайки от САЩ спестяваш някой лев, но ако ти се наложи да ползваш гаранция се вкарваш във филм. Ти си решаваш. Ако го спрат на митница ще дължиш и ДДС, което още повече обезмисля начинанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 17:17

написа:

> Купувайки от САЩ спестяваш някой
> лев, но ако ти се наложи да ползваш
> гаранция се вкарваш във филм. Ти си
> решаваш. Ако го спрат на митница ще
> дължиш и ДДС, което още повече
> обезмисля начинанието.

Имам човек ,който може да ми го донесе на 10.08 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: kvakioh   
Дата:   16-06-18 17:30

Почти идеално е за тия пари 690$ и двата обектива. Като за начало покрива на 90-95% от нещата за снимане. С времето има достатъчно възможности за подобрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Hsathv   
Дата:   16-06-18 17:37

То най-изгодно излиза и комплекта с три обектива +50/1.8 който даже е по-необходим от 55-210. Но не знам щатските апарати дали не са оразани и да не поддържат PAL а само ntsc, което не е много добре при снимки на видео щото ще трябва конвертиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 20:23

В амазон има супер много вариации на а6000,но май не е оферта да взема самл тялото за 450$,защото като гледам само един обектив върви около 200$, а за 750$ Има комплекти с два обектива,карта памет,триножници и джаджи. Ако има някой по-запознат с цените на нещата от комплектите,ще съм благодарен да сподели мнение,кое е най-оферта да взема и съответно необходимо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Hsathv   
Дата:   16-06-18 22:08

Проблема с апарат със сменяеми обективи е такъв, че с купуването на тялото започва и неговата комплектация с обективи. По принцип е достатъчно първоначално да го вземеш само с китов обектив. След като поснимаш с него ще разбереш какво ти е нужно и какво те ограничава китака. Купуването на тяло с набор обективи първоначално щото има отстъпка комплекта, не винаги е добро решение. Примерно аз 55-210 никога не съм го изнасял от дома и си стои в кутията, но пък имам един набор обективи купувани в последствие. Отделно тези обективи в комплектите не са върха на сладоледа и от тяхната продажба в последствие няма да вземеш много, така, че далавера няма. За пример китака в магазина струва 700 лева. Повече от 150 лева не можеш да му вземеш. 55-210 300 лева. 50/1.8 пак толкоз. 16/2.8 няма и 200 и то за нови обективи.



Публикацията е редактирана (16-06-18 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   16-06-18 23:39

Значи казваш да взимам този за 450$ и после да решавам :) Но то с него няма никакъв,т.е не мога да снимам,нали? Трябва да търся с поне един обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: kvakioh   
Дата:   17-06-18 07:11

Вариант е да се вземв само тялото А6000 и после 18-55, вместо 16-50.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »