Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: TPECHAT   
Дата:   21-07-18 12:28

Така или иначе ще пукаш на f/8... по-добре някой зум [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 12:30

Това от ревюто е или дефектен обектив или онзи ги е омазвал допълнително (което е безумно за снимки от ревю). Не вярвам, че някой би пуснал толкова лошо изделие на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-07-18 13:02

Автор: TPECHAT
Дата: 21-07-18 12:28

Така или иначе ще пукаш на f/8... по-добре някой зум [cool]


Ще се съглася с теб напълно, ако дадеш пример за тъмен качествен зуум с авто Фокус за ФФ имащ 24мм струващ 600лв [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 14:04

Няма, но за Сони ФФ по принцип обективите са кът, така че ще ползвате каквото има. Дано само този обектив да не е това, което видяхме досега, иначе все едно, че го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-07-18 18:19

Глупости [smilie5] в момента за Сони има най-голям избор от обективи.

И кой зуум ще се покрие с 3 твърди като размери, тегло и качество? Примерно 24 2.8 самито, сами 35 2.8/сони 50 1.8 и 85 1.8 Сони?
Да като направиш компромис с качеството на оптиката за сметка на удобството да не сменяш обективи стават нещата ама то тогава можеш и с някоя джобна сапунерка с 1" сензор да си се разхождаш.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 18:30

написа:

> Глупости [smilie5] в момента за Сони
> има най-голям избор от обективи.

[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Днес вече е събота.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-18 20:58

Симо е прав. За Сони имаш целия арсенал на Сони Е, който е към 50-60 обектива в момента. Има и Сони А където има няма 100-тина модела има на Минолта, Сони, Сигма, Тамрон и т.н. после имаш целия арсенал на Канон с АФ и всичко. После имаш целия арсенал на Лайка с АФ обаче! После имаш арсенала на Никон с контрол на бленда и ръчен фокус. Тука някъде влизат всички ръчни обективи, телескопи и микроскопи правени някога...

На канон имаш около 1/10-та от това!

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 22:21

Публикацията е премахната от администратор. Потребителят е деактивиран.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-18 22:32

да анонимко без снимки и история седи и лющи глупост след глупост.....

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 22:36

Публикацията е премахната от администратор. Потребителят е деактивиран.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-18 22:54

Не, с г-н Ночев се познавам, както и с много голяма част от разумните хора тук. Все пак от 2006-а година насам...

Може би е добре все пак малко да модерираш тона си.

По горе Симбон, когото апострофира крайно неподходящо, е един от най-добрите ретушори, много добър фотограф и доста технически грамотен човек. Твърде глупаво е да го апострофираш по подобен начин. Човека е снимал горе долу с всичко което можеш да си представиш, че може да снима и има някаква идея кое, как е. Ако ти казва, че има начин да се направи нещо, по-добре го питай как. Може и да напреднеш малко с познанията.

г-н Ночев, към когото се отнасяш така пренебрежително, всъщност е един доста готин човек, който знам че подпомага развитието на родната кинематография. От него може да научиш супер много неща за изкуство, кино, фотография стига да се попиташ човешки и да не се държиш като гамен.

Аз смея да твърдя, че поразбирам туй онуй технически. Снимам за собствено удоволствие, но не бих казал, че съм добър или дори поносим фотограф...пак ако те интересува как да свършиш нещо, особено ако е със Сони техника, бих се радвал да помогна. Стига да не се държим гаменски, нали?

Та такива ми ти неща.



Публикацията е редактирана (21-07-18 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: TPECHAT   
Дата:   21-07-18 22:56

Китовият зум идва като подарък към всяко ново СоРи. А 600 кинта за тая пинхолка.. друг път :-)

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: blr   
Дата:   21-07-18 23:03

Публикацията е премахната от администратор. Потребителят е деактивиран.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-07-18 03:44

ТРЕСНАТ, ти снимал ли си някога с китовия обектив на Сони ФФ, че го даваш за критерии и сравняваш с обектив, който още почти никой не е пипал? Ама честно!

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-07-18 07:38

Да, що?

То не пречи да имаш предположения за качествата на даден обектив като му видиш производителя и цената... чудя се на еуфорията около тези боклуци просто.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-07-18 11:12

Разбирам, ти си от оная част ползватели на техника, дето не признават нищо различно от нейтив обективи. Тамрон и Сигма влизат също в класификацията “боклуци”, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-18 13:26

Eто първите примери:

http://store.picbg.net/pubpic/39/8E/e7902978cf54398e.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/22/82/c256dd1eec7d2282.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/15/38/8cbf957339f51538.jpg


Тъй като няколко пъти съм казал, че не чета ревюта, не правя някакви цифрологични или графични сравнения между апарати, обективи и т.н. не понасям DXO mark по обективни и ясни причини, не чета платени и аматьорски ревюта, затова не мога точно да преценя какво да снимам...
Кирил, hotsnail, каза, ще се опитам да направя такива неща със стена, с човек (едва навих колега да го снимам)
Кадрите тук са на централно,с автоматично исо, без постобработка, само са намалени.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-18 13:34

OБективът на мен лично ми е малко по-бавен от 35мм, с който сравнявам почти директно. Самянг 35/2.8 с автофокуса. Също може би поради размерите им се разминава рингът при фокусиране, а аз леко съм отвикнал на автофокус и ми е странно.
Примерно ако е за А6ххх серията, в пъти бих предпочел Самянг 21/1.4. За А7, макар и с преходник и ръчно- Distagon 21mm, който също ползвам активно. Но това са лични предпочитания.
Евентуално може да пробвам как е реално на А6000 или А6300, но ще ми отнеме време.



Публикацията е редактирана (22-07-18 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-18 23:16

благодаря квако!

Излгежда поносимо. Няма общо с мацаниците в ревюто.

По ъглите като, че омеква ама инак е доста прилично. За тоя размер и цена 24мм обектив, май е добър....който иска повече сигма арт - 1 кило и бленда 1.4 на около 1400 кинта се намира вероятно с малко търпение (нова) т.е. за почти тройни пари, около 10 пъти по-тежка и около 8 пъти по-гояма....

Май имаш нещо на сензора бая едро за чистене.



Публикацията е редактирана (22-07-18 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: colorphoto   
Дата:   23-07-18 03:19

Използваем е обектива,особено предвид цената,лекотата и компактността му.

В онова ревю снимащия е бил от "мазачите" явно и не е показателно.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: swqaz   
Дата:   23-07-18 09:42

kvakioh , да беше написал на каква бледна сая примерите поне, защото това ако е на по-затворена от 2.8 е много зле работата.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-18 10:16

8 е блендата. Ще снимам в сряда пак.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: marves   
Дата:   23-07-18 10:19

в ъглите е голямо мазало за бленда 8 (дори за 2.8 не е приемливо), картината наподобява китайските обективчета? Да не си нацелил децентрирана бройка... ще видим по ревюта как снимат другите бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-18 10:33

Идва от Самянг директно, английското. Като за без пари е Ок.
Ще снимам още, за мен лично не мога да преценя още дали ми харесва или не. Със сигурност 35/2.8 ще остане.

Отговори на това съобщение
 Re: нов Samyang AF 24mm F2.8 FE
Автор: hotsnail   
Дата:   23-07-18 11:35

В ъглите може да се коментира само кадър правен за тая цел т.е. при контролирани условия и внимателно подбран обект. Бисерите тука ка еди кой си обектив е децентиран по кадър на който не е ясно къде е фокуса и каква е блендата......

Лошото е, че много хора на дали си дават сметка колко безсмислени са подобни коментари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »