Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   17-06-18 12:15

написа:

> Вариант е да се вземв само тялото
> А6000 и после 18-55, вместо 16-50.

То обективите, като гледам са по 400лв +, така че май да взема по-голям комплект,че си е доста файда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Crocodile   
Дата:   17-06-18 14:01

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   17-06-18 14:15

Нали не мислиш, че някой ще приеме написаното сериозно, след като целиш продажба.

Предполагам знаеш, че има секция на форума, наречена "базар" за тези работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Hsathv   
Дата:   17-06-18 14:18

Да предлагаш fz100 при условие, че човека се е ориентирал към а6000 е малоумна идея. Отделно той иска нов апарат щото например ти с fz1000 на старо май гризна дръвцето. Отделно ако не му хареса лесно ще си продаде сонито, пък fz100 остава вечно негов. Серия 3 на олитата в ставнение с а6000 също не са опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: chacho2112   
Дата:   17-06-18 14:25

Предполагам, че става въпрос за този комплект?
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1381662-REG/sony_alpha_a6000_mirrorless_digital.html

Ако избора ти за тяло е SONY A6000, направо го отнасяй комплекта без изобщо да го мислиш, 700 USD за Sony A6000 + 16-50mm + 55-210mm + SanDisk 32GB + резервна батерия + фото чанта е много добра цена. Няма как да разбереш точно от какви обективи имаш нужда без да започнеш да снимаш. Дори и да се наложи да продадеш обективите след време, пак ще им вземеш почти същите пари в базара, но вече ще си доста по-наясно какво търсиш.
Имай предвид обаче, че не всички камери от щатите поддържат европейския стандарт при снимане на видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   17-06-18 16:53

Няало смисъл от скъпа техника, ами тоя Панасоник, който го продавате за 1000 лв, той много ли е евтин. После снимаш с него всичко, но нищо не излиза както трябва - шум, цветове, детайли. Накрая остава само за видео, но така или иначе никой не снима видео, защото няма какво да го прави, и отива в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Crocodile   
Дата:   17-06-18 22:17

Hsathv ,колкото и да те огорча ще ти кажа ще моя FZ1000 го оправиха гаранционно в ЛАС Сервиз , знам че всички злорадствахте тогава но така стана че си работи перфектно. Пен Е-P3 със Sigma 30/2.8 и 60/2.8 е по добра комбинация от който и да е апарат с кит , за цветовете пък да не говорим.

Отностно питането на автора , мисълта ми беше да не се хвърля в началото на скъпа и може би ненужна за него техника . А6000 с двата китови не е най сполучливата комбинация а е камара пари , после китовите ще ги продаде за дребни пари , ще купува твърди и накрая ще осъзнае колко е неуддобно да влачиш чанта с обективи и да ги сменяш ...
Най добре се учиш да снимаш на суперзум , а някои хора си снимат цял живот с тях , много по важно е да имаш време и желание да снимаш , повечето тук са накупили камара техника и я държат в шкафа . В базара видях Sony RX100 mark 5 , идеален ще ти е за начало ако не искаш суперзум . Аз не напрапвам мнението си е просто споделям любителски опит . В момента най често снимам с FZ1000 и много рядко с олимпуса .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: iavorski   
Дата:   17-06-18 22:22

Много съм доволен, само с него снимам, по-добър е от другата ми техника, ама го продавам.

Честно казано ми напомня на тия по автокъщите - той собственика е много доволен от тази кола ама я продава ей тъй някой друг да и се радва.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Crocodile   
Дата:   17-06-18 22:27

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: mmjm   
Дата:   17-06-18 22:40

Чудесни цветове. В зона В-52 е снимано, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: blr   
Дата:   17-06-18 22:45

написа:


>
> Отностно питането на автора ,
> мисълта ми беше да не се хвърля в
> началото на скъпа и може би
> ненужна за него техника .


И по тази причина да купи ненужната ЗА ТЕБ техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Gopeto_86   
Дата:   17-06-18 23:07

написа:

> Имам един перфектен Panasonic FZ100 за
> продаване, по добре си купи добър
> суперзум , понаучи се да снимаш , да
> свикнеш кое как се прави , да
> определиш дали ти е необходима
> система със сменяема оптика и чак
> тогава се хвърляй . Имам и Оlympus E-P3
> със страхотните сигми 30/2.8 и 60/2.8 и
> така си седят , снимам предимно с
> Panasonic FZ1000 , с него момент не мога да
> изпусна .
> Та мога да ти предложа FZ100 и
> въпросния олимпус с обективите ,
> ако те интересува ми пиши на лично
> .
>
> За начинаещ да купуваш скъпа
> техника са пари на вятъра , не се
> знае дали ще ти допада постоянно
> да сменяш обективи , ако снимаш
> предмети да , но хора ...тогава ти
> трябва и още едно тяло и става
> мазало . Именно за това ползвам FZ1000
> и наблягам на удоволствието и
> удобството. Нямам време да седя
> над една снимка на цвете с часове ,
> да я обработвам и накрая някой тук
> да каже wow .
>

>
> Публикацията е редактирана (17-06-18
> 14:08)

Благодаря за офертите ,но ако избера Панасоник....няма да взема fz100,а ше купя и аз go1000,който е същите пари,като а6000 с Китов обектив ;)
Сега ме хвърли в размисли с това фз1000. От този тип се бях спрял ма рх10,но той е соленичък за мен. Ще разгледам ревюта за панасоника



Публикацията е редактирана (17-06-18 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Crocodile   
Дата:   18-06-18 00:19

Остави ги тез мърморковци , те от своите канони никога няма да качът директеж jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   18-06-18 00:46

Ако искаш ще кача директен JPEG от Д600, и той е 1000 лв. Несериозно е да му се предлага на човека нещо такова. Най-малкото веднъж в годината ще му се наложи да снима нещо много важно, тогава дори и да няма обективи, ще си вземе за 2 дни под наем и ще си направи снимките. Пък с тоя Панасоник даваш едни пари уж за нещо, което може да снима навсякъде, оказва се, че много малко снимки изобщо ще се получат професионално, освен ако не са на супер светлина и с много зум, за да има все пак някакъв дефокус, като се скрие слънцето го прибираш в чантата и най-лошото, че после обновяваш обявата в базара месец след месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Nik1   
Дата:   18-06-18 09:40

Crocodile написа:

> Не можел да снима панасоника , ето
> ти директни jpeg от него , момента не
> го изтървах както и хиляди други
>
> https://cloud.mail.ru/public/N3Vh/3rEyxRoZH

> https://cloud.mail.ru/public/2ZXd/DkDDcT8v4

>

Според тези примери апаратът за нищо не става...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Crocodile   
Дата:   18-06-18 09:59

Ако не ми харесваше FZ1000 отдавна да съм го пуснал в базара , по удобен и универсален апарат не съм имал , ако искате jpeg мога да кача от олимпуса , там са перфектни .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: lamerko   
Дата:   18-06-18 12:10

Ще го пуснеш и него... не мога да разбера защо така агресивно рекламирате залежалите си антики - ясно е, че искате да се оттървете от тях, но трябва да има някакво приличие.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   18-06-18 13:01

Крокодил:Не усещаш ли че прекаляваш!

В този раздел рекламираш ненужна за теб престаряла техника!

Освен това въвеждаш в заблуждение начинаещ съфорумец за качествата на въпросната ти машинка с користна цел!



Публикацията е редактирана (18-06-18 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   18-06-18 13:07

Gopeto_86:Панасоник да избираш,даже нов и актуален е безперспективно по доста причини,част от които изброих в предишен мой пост.

За предлаганата антика въобще не искам да говоря.

Не обръщай внимание на пробутващи си джаджите хора,които пишат тук а не в секция базар.

С Алфа 6000/6000- кит ще получиш оптимални възможности и перспективи за надграждане в бъдеще.



Публикацията е редактирана (18-06-18 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-06-18 13:30

майко мила...тука е станало....манджа с грозде [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Kalimas   
Дата:   18-06-18 13:39

Според мен ако е за децата и ескурзии:

А6000 + 16-50 + сигма 30/1.4 и после събирам пари за 18-135мм 3.5-5.6 18-105/ф4.
Същото може да се направи и с м4/3, но там вместо сигмата ще трябва да е нещо като Панасоник 20/1.7
Другата опция си е 16-50 + 55-210 (м4/3 бяха нещо кат 12-42/40-150) и после някой светъл твърд за вътрешни и нощни снимки.

Ако решиш за ДСЛР може да видиш Canon 200d (май SL2 беше в САЩ) + 18-55 stm + 55-250stm кита и после да си вземеш една от палачинките 24/2.8 или 40/2.8

+ са на сменяемите обективи е че и телата са сменяеми. Ако всичко е ок, след някоя годинка спокойно ще може да смениш А6000 с нещо по-ново и ще си ок с обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Mogila   
Дата:   18-06-18 13:52

Мога да препорчам Олимпус Пен епл 8. С китов обектив от европа излиза 1000 лева нов и има 2 години и половина гаранция.
Готина играчка е. И това, че а6000 има по-голям сензор няма значение. Хората, които го изтъкват като предимство да погледнат сравнения на файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: lamerko   
Дата:   18-06-18 14:00

Е баш да няма значение... по-скоро има всичко зависи в чии ръце е техниката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: colorphoto   
Дата:   18-06-18 14:38

Има значение разбира се и големината на сензора и възможността в бъдеще да се надгражда и към фулфрейм.

С Олимпус и Панасоник нямаш перспектива в развитието,макар и читави модели да са искарали.



Публикацията е редактирана (18-06-18 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат за около 1000лв
Автор: Mogila   
Дата:   18-06-18 14:54

Пак да го напиша- сравнете файлове. Вижте как са съпоставени на високо исо.

Какво надграждане на фулфрейм? Човека търси тяло за 1000 лева ново. Като иска след 4 години фулфрейм, ще си продаде нещата и ще си вземе , или пък ще ги подари на гаджето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »