Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Crocodile   
Дата:   07-06-18 15:33

LX-100 + Lenovo Vibe P2 !

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-18 15:38

Moto Z + това


Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Sassho   
Дата:   07-06-18 16:12

Нищо против снимки с телефон , но адски много против за 2к кинта за едната играчка , която след 6 месеца вече не е актуална. Няма добър актуален камерафон , добрите камерафони са старите отпреди 3-4 години - LG G4 , Galaxy S6 , Note 5 , Nokiа 808PV , Lumia 1020 / 1050. Като клюка най-добрия Смартфон за тази година пък и
за още две напред е Asus RoG Phone

Два кадъра от LG G4

http://images.vfl.ru/ii/1525786211/062be7fe/21663295.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1525786229/eedb27b0/21663296.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: kojuharov   
Дата:   07-06-18 16:24

Още съм много зелен във хобито, но си мисля, че във форум за професионална фотография не върви да се изтъкват мобилни телефони, като добра техника.

Аз лично бих предпочел добра фотокамера + някакъв си телефон, който да ми върши работа. Цените на умните телефони не виждам, с какво точно ги оправдават производители.



Публикацията е редактирана (07-06-18 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: iavorski   
Дата:   07-06-18 16:39

@stukloplast

Само на мен ли ми се отваря черно бяла снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: digitalpr   
Дата:   07-06-18 16:41

Няма как телефон за 2000лв да снима по добре от апарат за 1500лв. Другите 500 са за телефон. Абсурден "казус".

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   07-06-18 16:48

iavorski - не е само на теб. Както казах - читав цвят от РОУ, от камера на телефон, много трудно можеш да изкараш, така че даже съм си настроил лайтруум камерата да си снима директно монохром. Иначе евала на енджина на вградената програма за снимане, който изкарва доста прилични снимки в jpg - аз не мога да постигна такова цветово качество от РОУ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-18 17:08

Понеже всички са така категорични в изказванията си и не търпят възражения, и аз ще се повторя с категоричното си твърдение:

Зависи !

[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: iavorski   
Дата:   07-06-18 17:32

Февруари се измързеливих и на разходката до Дубай си казах - айде ще снимам с телефон.

Майната му на качеството - да се снима с телефон просто е неудобно. Дори един тъничък IXUS предлага далеч по-удобна работа при снимане от който и да е телефон - дори и случайно да са сложили хардуерен двустъпков shutter.

Мое мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: nikshi   
Дата:   07-06-18 23:00

Здравейте отново, радвам се, че толкова много хора са взели участие в темата. За жалост много малко конкретни примери и предложения има.
Изобщо не не се опитвам да налагам телефоните. Фотографията ми е хоби от много години и съм далеч от мисълта, че един телефон може да надмине един истински DSLR, особено ако зад него стои човек, който знае какво прави. Но нека да ви покажа няколко снимки правени с P20 Pro:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZzVeu7ZIib89LCyA7kBXRbO44WVB58F3TOy


Сигурен съм, че със старо тяло като D90 бих направил по-добри снимки, но ще ми трябва триножник, за да хвана залеза и плажа с идеална осветеност ще ми трябват няколко кадъра, после ще трябва да си поиграя малко и на компютъра, а тук само насочваш и снимаш. На всичкото отгоре е винаги в теб...



Публикацията е редактирана (07-06-18 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: langel   
Дата:   07-06-18 23:14

Не мога да стигна до тия снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Mihalaki   
Дата:   07-06-18 23:55

@nikshi: по-горе ти го казаха - ако искаш телефон за 1,5-2к вземи си. По-хубави снимки от сапунер за тия пари няма да направи, но със сигурност ще ги качва по-бързо във фацата.
Което не значи, че няма да си щастлив и доволен от снимането (и не само) с такъв телефон. Въпрос на избор. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-06-18 02:43

опааа, вчера по погрешка съм написал мнението си вместо в тази тема, в една друга, а имах желание да се изкажа по темата [smilie5]

За това направо копи/пейст на моя пост:

Виж сега и двете снимат, кое ще е по-практично, удобно и качествено си зависи от теб и от твоите очаквания. Имам iPhone 8+ тоя с портретния моуд и двете камери отзад,... ами човек, какво да ти кажа - нито ми харесва как работи тоя портретен режим, нито ми прави кеф да снимам с него. Ако трябва да съм честен повече ме впечатли как снима нощни снимки, както и какви софтурни филтри има, така на бързо да не се занимавам да обработвам и за фейса става [smilie3] Не го знам колко струва в България и дали си заслужава според теб, ама според мен и 500лв да е не си струват, ако държиш на снимките, които ще правиш. Винаги бих избрал някой назобен апарат с хубава оптика и по-голяма матричка, пред тия евридейки за говорене. Сега има и друго, може и на мен да са ми големи очакванията, а може и да не съм се научил да снимам с телефон и на кривата ракета и космоса да и пречи, но това е личното ми мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: apostoll   
Дата:   08-06-18 11:04

Дори при еднакво качество, с фотоапарат е в пъти по-удобно и приятно да се снима, а това според мен е особено важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Duffer   
Дата:   08-06-18 12:04

написа:

> Здравейте отново, радвам се, че
> толкова много хора са взели
> участие в темата. За жалост много
> малко конкретни примери и
> предложения има.
> Изобщо не не се опитвам да налагам
> телефоните. Фотографията ми е хоби
> от много години и съм далеч от
> мисълта, че един телефон може да
> надмине един истински DSLR, особено
> ако зад него стои човек, който знае
> какво прави. Но нека да ви покажа
> няколко снимки правени с P20 Pro:
>
> https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZzVeu7ZIib89LCyA7kBXRbO44WVB58F3TOy
>
>
> Сигурен съм, че със старо тяло като
> D90 бих направил по-добри снимки, но
> ще ми трябва триножник, за да хвана
> залеза и плажа с идеална
> осветеност ще ми трябват няколко
> кадъра, после ще трябва да си
> поиграя малко и на компютъра, а тук
> само насочваш и снимаш. На
> всичкото отгоре е винаги в теб...
>

>
> Публикацията е редактирана (07-06-18
> 23:33)
Първо наистина не разбирам какво толкова следва да впечатлява в тези кадри? Най-малкото динамичния диапазон, който демонстрира телефона е меко казано meh. JPG с такова качество без проблем ще ти докара дори дърт апарат като D50 и то без статив, обработка и прочее. Всъщност директното снимане в JPG СИ Е обработка само по-себе си, но от мързеливия тип - оставаш вградените алгоритми на софтуера да пипат вместо теб. Никой не е казал, че като снимаш с класически фотоапарат йок трябва да обработваш - пост продукцията просто ти дава повече възможности да коригираш "вродените" дефекти на технологията и да проявиш творчество. Ако искаш point and shoot всяка дигитална камера на пазара има едно зелено фотоапаратче - слагаш на него и снимаш в JPG. Гарантирам ти, че няма да се справи по-зле от P20 Pro - напротив.
tl;dr при смартфоните от много и шумна реклама се получава ярко изрзен плацебо ефект - понеже се тръби много около там разни измислени DxO маркове енд шит човек почва да си въобразява, че телефона не просто стига ами и е по-добре от дедикейтед камера. Да, ама не е и всеки обективен поглед го доказва емпирично без значение какво се напъват да обясняват от маркетинговите отдели на големите корпорации...

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: kojuharov   
Дата:   08-06-18 15:05

Те каквото и да обясняват от маркетинговите отдели, аз на първо четене се сещам за 4 причини да не си купя телефон, с който да снимам друго освен фрапантните шофери на улицата или бързо щракване на ромче влязло до половината в кофа за боклук. Такива телефони много, да не кажа почти всички.

1. Това е телефон, ползваш го за да говориш по него. Пипаш го постоянно, допираш го постоянно до ухото си и в топло време става мазало. Ръката ти е на камерата, тя се маже и маже.

2. Телефона е за да провеждам разговори, ако батерията падне, няма разговори, няма и снимки.

3. Гадни софтуерни "екстри", които често за да изключиш, трябва да прочетеш ръководството от начало до край.

4. Възможност да сгафя нещо и да ъплоадна снимка, която не искам да види цялата шака-лака, фейсбук аудитория.

Не е много практично решение, а и колкото повече приложения му инсталираш, толкова той става по-бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Synthy   
Дата:   08-06-18 15:20

Кой иска надежден телефон, ето го:


http://moughlbay.shop/wp-content/uploads/2017/02/MANN-9.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: prozium   
Дата:   08-06-18 15:53

Като човек, много привързан към телефона си и възхваляващ го почти във всяко отношение мисля, че е по-добре да си имаш турбосапунер и телефон отделно :) Ако ти се занимава с фотография само с телефон не се получава. Колкото и пъти да реша да обработя снимка на пц-то, дори и да е RAW от телефона само разбирам колко далече са телефоните с малките си матрици от информацията, която побира в RAW файла един фотоапарат.
Телефонът е да щракнеш нещо набързичко или когато нямаш друга камера в себе си. Хубавите моменти и места си заслужават и по-добрата техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   08-06-18 16:36

Тука сравняваме телефони и сапунерки, които не са хубава техника...

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: Mihalaki   
Дата:   08-06-18 17:01

Викаш сапунер за 2к не е хубава техника ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: quazimodo   
Дата:   08-06-18 17:44

Mihalaki написа:

> Викаш сапунер за 2к не е хубава
> техника ли?

Ми не е! Няма гнездо за СИМ-карта[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   08-06-18 18:47

Ми имах сапунерка за 1000лв. Като изключим 11х зуума, по-дългата експозиция и променливата бленда, от роу с него и с телефона вадя същото и по-добро качество от телефона, с малко умения в обработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: quazimodo   
Дата:   08-06-18 18:58

Сапунерки за 1000 лева имаше и преди... 15 години[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   08-06-18 19:58

Преди 4г, фз1000. Начи, ако не можете да снимате, и с техника за 10к няма да можете. Хората печелят от снимки с телефони и дронове... Проблема си е ваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Турбосапунерка или скъп телефон
Автор: stukloplast   
Дата:   08-06-18 21:01

Да уточня, пред телефон за 500лв, от който роу-а ще е същия като от флагман за 1500, ще избера рх100 6та генерация, ама ако е 1000лв, а не 3к-4к...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »