Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-06-18 14:46

7100 има проблем със вдигането на сенките при обработка. Излизат линии и няма оправяне. Иначе си е съвсем адекватно тяло. Д7200 е с оправен сензор и малко по-нов АФ.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: iasen2   
Дата:   02-06-18 21:19

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: iasen2   
Дата:   02-06-18 21:30

иначе ако извадите формулата за действителната разолюция ще си отговорите сами :) 1/общата резолюция = 1/резолюцията на сензора + 1/резолюцията на обектива , измерени в линии на мм. Та ако вдигнете резолюцията на сензора 2 пъти, действителната резолюция няма да се вдигне 2 пъти, което маркетолозите премълчават, а ще се запълни само е ненужни пиксели с едно и също съдържание.

Иначе ако искате огромна резолюция снимате с цветен сензор а не с черно бял - сигма правят такива.

Успех на всички, включително и на свекървите....



Публикацията е редактирана (02-06-18 21:33)
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-06-18 22:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: iasen2   
Дата:   02-06-18 22:09

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: fotograf325   
Дата:   02-06-18 22:54

Автор: chrisnoch
Дата: 02-06-18 11:52

Автор: iasen2
Дата: 02-06-18 11:33
За качеството на изображението е най-важно съдържанието в снимката[smilie24] iliyanb [smilie24]
Това ще си го сложа в рамка, много добре изказано!

Сложи си го и честичко го поглеждай, че много ти куца съдържанието - съдейки по това, което си показал в профила си.
Тази тема обаче е за техничекото качество на изображението - не за неговото съдържание.

-------------------- [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Сензор vs пиксели
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-06-18 01:58

Автор: iasen2
Дата: 02-06-18 22:09
chrisnoch , щом ти си позволяваш, защо аз да не мога, айде аршините да са еднакви, хаха. Може да осереш всяка една тема с твоите комплекси и да ти е позволено, така ли?


Ти май не схващаш разликата.
Аз коментирам твоето "творчество" и твоите постове - което е позволено.
Ти коментираш мен - което НЕ е позволено.
Бях решил да ти спестя следващия коментар, но ти си го изпроси.



Автор: iasen2
Дата: 02-06-18 21:30
иначе ако извадите формулата за действителната разолюция ще си отговорите сами :) 1/общата резолюция = 1/резолюцията на сензора + 1/резолюцията на обектива , измерени в линии на мм. Та ако вдигнете резолюцията на сензора 2 пъти, действителната резолюция няма да се вдигне 2 пъти, което маркетолозите премълчават, а ще се запълни само е ненужни пиксели с едно и също съдържание.
Иначе ако искате огромна резолюция снимате с цветен сензор а не с черно бял - сигма правят такива.


Няма такава формула за резолюцията, а бисерът за "ненужните пиксели с едно и също съдържание" цепи мрака. Сензорите на Сигма са толкова "цветни", колкото и байер матриците. Толкоз за теоретичните ти "знания". За езиковата ти неграмотност не ми се пише.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: ZENON   
Дата:   03-06-18 09:07

ОП, използвай си главата, чети - има много материя по въпроса и не чакай някой да ти даде отговор на твойте нужди. Още повече тукашните "експерти".
Парите са си твои, решенията също.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-06-18 09:57

До сега от двете теми, които съм пуснал тук имам само полза, доста неща научих, за които не си давах сметка или просто не знаех.Това, че хората не са на едно мнение е нормално, нямаше да има форум иначе. Много материя има, има и много коментари - едни казват - фул фрейм не може да се сравни с кроп, други казват естествено, че 24 мп са по-добре от 12, защото можели да кропят от голямото и това, което остава пак било същото, ако не и по-добро от 12-те мп. Аз лично клоня към фул фрейм, по-скоро от любопитство, и защото не съм имал, но ако кроп камерата ще ми даде по-добро качество, ще предпочета нея, понеже както казах, това ми е най-важно.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: Pavlov   
Дата:   03-06-18 10:08

Стояне, а мислил ли си с какви обективи би ползвал фулфрейма? Това също има голямо значение. Примерно твоят 300 мм ще стане приблизително 1.5 пъти по-къс, като 200 мм на кроп тяло.



Публикацията е редактирана (03-06-18 10:10)
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: iasen2   
Дата:   03-06-18 11:36

байер сензорът е черно бял и чрез интерполация става rgb
сензорът на сигма е цветен. и формулата за действителната резолюция е вярна. това, че не я разбирате си е ваш проблем. колкото и да казвате на другите, че са прости, това не ви прави повече умни. само показвате колко много се излагате.



Публикацията е редактирана (03-06-18 11:38)
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: quazimodo   
Дата:   03-06-18 11:53

chrisnoch написа:

> Още един нахален лаик, който си
> мисли, че знае всичко!
> На 10-годишен кютук с 12 МП сензор
> всеки буркан е "екстра".
> А зеленината от матриците на Сони
> вирее само в твоята глава! [smilie5]


Леле, репетираш ли пред огледалото или ти идва отвътре[smilie18][smilie18][smilie18] Познавах придворната фотографка на пожарната преди време. Тя също изпадаше в амок, когато някой си позволеше да не хареса показаното от нейното Сони. Цветовете при Сони се загубиха с отмирането на А300-А350, появиха се за малко при А850-А900 и изчезнаха тотално с появата на безогледалките им, жълтата трева и зомбитата. Пък ти си говори - не ми пречиш [smilie21] .

 Re: Сензор vs пиксели
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-06-18 13:04

Еми мислил съм, 300мм ще даде най-добри резултати, имам 50 мм 1.8, по-нататък ще взема и 1.4 и ако някой ден имам пари може и 28-70, въпреки, че е много скъп и много голям.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: georgioiv   
Дата:   03-06-18 13:32

quazimodo: сигурен ли си, че ако ти покажа обработен кадър от Сони, Канон и Панасоник, ще познаеш кое от какво е само по цветовете. [smilie5]
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: quazimodo   
Дата:   03-06-18 13:53

Не искам обработен кадър. Знам, че всичко може да се омаже.[smilie18][beer]

 Re: Сензор vs пиксели
Автор: georgioiv   
Дата:   03-06-18 13:57

е то по дефиниция всичко се маже вече... [smilie5] иначе си представи как ще покажеш нулите и единиците на хората.. [smile] [smile]
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: Beijing   
Дата:   03-06-18 18:16

Колега,
ще използвам малко по-различен изказ от останалите!
Разгледай внимателно импресионистите! Имат голяма матрица, малко пиксели и невероятен краен ефект:)))
Фотографията е Изкуство драги, и колкото повече си мислиш за пиксели, толкова повече ставаш графичен дизайнер!
Със здраве

 Re: Сензор vs пиксели
Автор: Бармалей   
Дата:   03-06-18 18:30

Хептем ме объркахте... Цвят... интерполация... "черно-бели" и "цветни" сензори...
Скъсахте ми учебника по физика :(
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   03-06-18 19:26

chrisnoch написа:

>
>
> Автор: Dimitar.Tzankov
> Дата: 02-06-18 05:44
> ... а D7200 и най-скъпия Zeiss не може да
> му напълни пикселите.

>
> Хайде де! Как го измери това?
> [smilie11]
> DxO друго казват:
>
> ЛИНК
> Това е само пример за средно скъп
> Цайс, който пълни 36 МП - т.е. цялата
> резолюция на сензора (по-видсока
> няма как да бъде измерена в
> комбинация с Nikon D800E).


Смени на D7100 (няма 7200) и ще видиш какво пише. Няма да ти го кажа, провери го сам, но не е 24, нищо че на D810 (който е с по-големи пиксели) пръска. Поне като ще се аргументираш провери конкретната комбинация или максимално близката.

ЛИНК [shtrak]
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-06-18 04:21

Автор: iasen2
Дата: 03-06-18 11:36
байер сензорът е черно бял и чрез интерполация става rgb
сензорът на сигма е цветен. и формулата за действителната резолюция е вярна. това, че не я разбирате си е ваш проблем.


НЯМА такава формула, а резолюцията се мери в двойки линии на мм (line pairs per mm), а не в линии на мм! Хайде бягай на училище!
НЯМА цветни сензори. При системите с фовеон матрица цветът също се интерполира. Предимството е, че съотношението между резолюцията на цветовете и резолюцията на яркостта е около 1:2, а при байер матриците това важи само за зеления цвят. Недостатъците са много, та ме мързи да ги изброявам. Колкото до разбирането - ти не знаеш, не другите! Хайде обратно в пети клас!
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-06-18 04:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: iasen2   
Дата:   04-06-18 07:55

http://macropic.eu/photography/55-rezolution.html


chrisnoch , чети това, дано ти е полезно. Или ти не четеш, само пишеш и докладваш на Великия Админ!
 Re: Сензор vs пиксели
Автор: swqaz   
Дата:   04-06-18 17:57

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена