Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: CDman   
Дата:   01-06-18 09:14


Кое ви учудва в становището на емигранта Ушев колеги ?[smilie7]

Не е първия хъшлак прецапал голямата вода, изял няколко бигмака и почнал да обяснява на затъпелия български народ, че яде доматите с колците, а той видите ли гушнал свободата и получил просветление. Сигурно милеейки за България е мислел с още стотина хъшлака да сфромират чета, да акостират на козлoдуйски бряг и да тръгнат с китайски калъчки да освобождават Българската халтура от робството на Светлин Русев ама на, споминал се човека и ивента пропаднал. [smilie5]

Не знам каква връзка имате с бащите си, но едва ли ще се съгласите да сте отговорни за действията им.

За действията не, но тази информация обяснява донякъде жеста на Св.Русев да избере точно творбата на сина на "нашия човек" и да го обрече на пет години мъки и теглилки между краката на палави художнички. Горкото момче. Горкото. Моеше да излезе един прост бачкатор от него ама тая академия направо го развали. Язък. [smilie18]

И щото е петък:

Де е Канада
Де е Канада

Ще продам червената си лаадааа
ще продам последната си риииза
за билет до Мнореал и визаааа [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-18 12:06

Gecata написа:

> България не търпи авторитети!

Дали това не е защото всеки се има за авторитет? [smilie11]

= = = =

Не знам какво търпи България, но аз не търпя ВСЕКИ да е авторитет. Имам си критерии и те, освен доказана (!) компетентност по въпроса, включват честност и откритост на позицията. Последното иска време докато някой бъде приет за авторитет и не е лесно за доказване. Затова авторитетите (ми) са малко на брой, но не следва да са прекалено много и за цялата публика.

Лично мнение за авторитетите, с което не ангажирам никого. Понеже НЕ СЕ мисля за авторитет по въпроса за авторитетите [smilie8]

= = = =

И честит Петък!
[beer]



Публикацията е редактирана (01-06-18 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: dialektika   
Дата:   01-06-18 12:24

Тоя пич Тео е наистина много ХЛАДНОКРЪВЕН. А освен това е успял да разгадае още като тийнейжър жестоката тоталитарна система на Светлин Русев в изкуството. Еваларка !

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: kasad   
Дата:   01-06-18 13:54

Цитирам:
" Преди време наблюдавах как една циганка от Разпоповци нападаше някаква своя колежка: Квот и да напрайш, щтъ осера щтъ опикая!Тъй шъ гу разказвам, чи да тъ намразях хората!"

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: menton   
Дата:   01-06-18 14:31

CDman "Кое ви учудва в становището на емигранта Ушев колеги ?[smilie7]"

Учудваме, че делиш хората на българи и по-българи според това къде живеят!

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: Chipsy   
Дата:   01-06-18 14:35

То само това да беше простотията в тая тема.
Малки злобни душички, дето все не им е оценено "творчеството" подобаващо [smilie18]
Ушев е прав за всичко, ама истината боли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-18 14:51

>> CDman "Кое ви учудва в становището на емигранта Ушев колеги ?"
>
> Учудва ме, че делиш хората на българи и по-българи според това къде живеят!


Също не мисля, че емигрантският статут няма общо с човешкия характер и поведение. Както по света, така и у нас се срещат всякакви българи.

И това разнолико множество не може да се дели на опростенчески крайности като - едни са кристално чисти гении, а другите - боклуци. Всеки е някъде помежду крайностите и си има и добри страни, и трески за дялане (някои имаме греди за дялане ; )

Та ако някой и в София (или Твърдица) пише толкова 'хладнокръвно' като Тео (сигурно ги има), няма да е по-убедитлен или праведен. От друга страна - аз съм в чужбина, но не споделям подхода му.

Етикетът 'емигрант' говори повече за оня, който често го използва.
[beer]



Публикацията е редактирана (01-06-18 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: menton   
Дата:   01-06-18 15:27

Според мен трябва да се казва истината - преди или след зависи от личността в случайят мисля е водещ страхът. Съгласете се, че е много лесно да се съсипе кариерата и живота на един човек в България.....за съжаление все още сме си с тоталитарно мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: CDman   
Дата:   01-06-18 15:30

Аман от толерантност [smilie21]

Емигрант ли е Ушев ? Емигрант е.

Ама като го наречеш такъв и вече било 'етикет'. [smilie18]

Бил българин. Дообре [smilie5]

Ама ако го нарека 'българин' вече няма да е етикет. [smilie11]

Да ви имам логиката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-18 16:24

Етикет е! Защото го свързваш със становището му. А няма нищо общо - емигрант е толкова съществен атрибут за становището, колкото би бил 'блондинът Ушев', 'брюнетът Ушев' или 'Ушев, който носи обувки 45ти номер'. НИЩО ОБЩО със становището. Но ти реши да намесиш тоя атрибут - да ти имам логиката.

Етикет е - още повече заради предългия (и цветист) параграф, последвал простото изречение, че бил емигрант. В тоя пасаж вече опитваш и литературни похвати, сарказъм, и лични нападки ('хъшлак') и завидни познания за диетата му (какво бил излапал). И тези неща нямат НИЩО ОБЩО със становището му, но ти ги изтъкваш, защото е... емигрант.

Нищо не казваш за не-емигранта Asahi, който е фен на Ушев, нито за няколко други не-емигранти, които декларираха, че споделят 'хладнокръвното' мнение на Ушев. Явно нещо около емигрантите ти е трън в очите - иначе няма защо да вкарваш етикета в темата.

Като ти посочат грешна логика, по-добре замълчи вместо да скачаш в 'нападателна отбрана' и да търсиш логика у други. Нищо лично - аз просто съм за фактите и... логиката.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-18 16:38

menton написа:

> Според мен трябва да се казва истината - преди или след зависи от
> личността в случайят мисля е водещ страхът. Съгласете се, че е много
> лесно да се съсипе кариерата и живота на един човек в
> България.....за съжаление все още сме си с тоталитарно мислене.

Добре, да речем че страхът е парализирал някои хора в България, които имат някаква кариера и са се опасявали лицето Русев да не им я съсипе. Неговата неограничена власт да върши зло дали се е простирала до Канада? [smilie11]

Ушев отдавна не е в България и не разчита на кариера в родината си. Защо не прояви 'хладнокръвието' си миналата година или преди 5 години?

Това вече е СТРАХ - когато не си застрашен, но дълбоко подсъзнателни задръжки те парализират. (За продължаващото тоталитарно мислене може би си прав - и то не свършва с границите на страната, а е дълбоко в душите на страдащите от него, където и да живеят). И когато съзнателният връх на айсберга Мозък реши, че вече е безопасно да се рита умрял кон - това вече НЕ Е хладнокръвие [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: dtangelov   
Дата:   01-06-18 16:50

"Добре, да речем че страхът е парализирал някои хора в България, които имат някаква кариера и са се опасявали лицето Русев да не им я съсипе. Неговата неограничена власт да върши зло дали се е простирала до Канада? [smilie11]

Ушев отдавна не е в България и не разчита на кариера в родината си. Защо не прояви 'хладнокръвието' си миналата година или преди 5 години?

Това вече е СТРАХ - когато не си застрашен, но дълбоко подсъзнателни задръжки те парализират. (За продължаващото тоталитарно мислене може би си прав - и то не свършва с границите на страната, а е дълбоко в душите на страдащите от него, където и да живеят). И когато съзнателният връх на айсберга Мозък реши, че вече е безопасно да се рита умрял кон - това вече НЕ Е хладнокръвие"
nyamago [smilie24]

Колкото до емигрантите,няма нищо лошо ако някой е емигрант и това не е етикет, но мисля, че в случая правилния етикет е "Измекяр".

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: blr   
Дата:   01-06-18 16:56

Най-правилната оценка за Светлин Русев я чух от един приятел:

"Богомил Райнов в изобразителното изкуство."


Наистина странно как комунистическата диктатура успя да отгледна такива астрални близнаци.

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: Gecata   
Дата:   01-06-18 18:41

nyamago :написа
-----------------------------------------------------------------
"Не знам какво търпи България, но аз не търпя ВСЕКИ да е авторитет. Имам си критерии и те, освен доказана (!) компетентност по въпроса, включват честност и откритост на позицията. Последното иска време докато някой бъде приет за авторитет и не е лесно за доказване. Затова авторитетите (ми) са малко на брой, но не следва да са прекалено много и за цялата публика.

Лично мнение за авторитетите, с което не ангажирам никого. Понеже НЕ СЕ мисля за авторитет по въпроса за авторитетите"
-----------------------------------------------------------------
... но пишеш повече от всеки друг , вероятно защото смяташ, че личното ти мнение е много важно и ценно за останалите. Но да, понеже не си авторитет и издразваш искам да те помоля да се държиш като такъв какъвто си написал че си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: t.marev   
Дата:   01-06-18 23:09

blr написа:

> Най-правилната оценка за Светлин
> Русев я чух от един приятел:
>
> "Богомил Райнов в изобразителното
> изкуство."
>
>
> Наистина странно как
> комунистическата диктатура успя
> да отгледна такива астрални
> близнаци.


Колега, кажете на Вашия приятел, че е дълбоко заблуден! Най-вероятно и той е чул въпросната оценка и се е предоверил, като Вас. Не слагайте повратливото селянче Русев, до аристократа Райнов. Не сравнявайте интелектуалния гигант с присламчилия се блюдолизец. Творчеството на единия е безкрайно, на другия - нищожно! Единствената прилика, доколкото може да има такава, е че в определен момент и двамата са имали някаква власт в сферата на културата, което е предопределяло нЕкои сблъсъци, но и там класата си казва думата. Единият застава с името и авторитета си, докато другият действа прикрито и подмолно, използвайки "силата на слабия", подробно описана в една от книгите на Райнов. Упреците към Райнов, обикновено са от хора, които се затрудняват да напишат две страници, докато открити упреци към Русев няма, защото той раздаваше порции.
Изобщо разликата между двамата е, че пребиваването във Властта, за единия е било средство, неизбежната цена, която плаща интелектуалецът, докато за Русев, тя е била основната цел, а "творчеството" е за камуфлаж.

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: blr   
Дата:   02-06-18 01:34

На "колега" си говорят таксиджиите, а вероятността да сме колеги в истинския смисъл на думата е нищожна.

Прилики между двамата има достатъчно. Има и разлики разбира се, Райнов беше завършен мракобесник и мизантроп. Истински палач, който не се поколебава да унищожи дори и собствения си баща. Русев, като типичното селско момче, наистина беше малко по-мек на повърхността, но иначе също толкова вреден, деспотичен и скучен в "творчеството" си. Единият е окултист по наследство, другият за да се хареса на правешката принцеса.
И двамата бяха членове на ръководството на партия, която е обявена със закон за престъпна организация.
В крайна сметка и двамата са тъмни фигури от едно тъмно минало. България не е спечелила нищо от тези убийци на духа и нищо не загуби, разделяйки се с тях.



Публикацията е редактирана (02-06-18 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: Murnau   
Дата:   02-06-18 02:10

blr [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: InnerSelf   
Дата:   02-06-18 07:02

Не можах да разбера нито от изказването на Тео Ушев, нито от коментарите тук, дали се обсъжда творчеството на Светлин Русев, или личността на Св. Русев или и двете или нито едното?
Може би всъщност трябваше да разбера колко мракобесническо, долнопробно и покварено място е художествената академия?
Бащата на Тео Ушев бил сътрудник на ДС... че кой в България преди 89-а и е имал някаква позиция и успехи и не е бил? Кой?

И изобщо това не вадене на нож на умряло куче, а едно голямо лаене, което просто разбуди ма'алата спред мен, никой не знае защо се лае, накрая кучето и то не знае, но е сигурно, че отнесе псувните на всички разбудени, а ако не се спре, скоро ще яде и ритници.

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-06-18 14:05

Автор: InnerSelf
Дата: 02-06-18 07:02
...
Бащата на Тео Ушев бил сътрудник на ДС... че кой в България преди 89-а и е имал някаква позиция и успехи и не е бил? Кой?


Познавам много хора в изкуството (най-вече в киното), които имаха сериозни позиции и успехи, но НЕ бяха ченгета.
Владислав Икономов
Константин Джидров
Зако Хеския
Константин Павлов
Христо Христов
Иван Терзиев
Георги Карайорданов
Да продължавам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-18 14:25

Gecata написа:

> ... но пишеш повече от всеки друг , вероятно защото смяташ, че личното
> ти мнение е много важно и ценно за останалите. Но да, понеже не си
> авторитет и издразваш искам да те помоля да се държиш като такъв
> какъвто си написал че си...

Форумите са за публично изразяване на мнения и доколкото се прави възпитано и без лични нападки (и без забранено от правилата съдържание) - всеки може неограничено да споделя мнения.

Да, пиша повече от някои други, но не чак 'от всеки друг'. Дори да бях първи рекордьор по писане, това не е престъпление нито порок. Дразненето от написани мнения е проблем на дразнещия се.

Уважавам възпитания ти подход (с молба и без простащини), но в случая молбата ти няма да може да бъде удовлетворена. Извинявам се за възможни причинени неудобства [smilie7]

= = = =

И по темата: не се ли оказва тя хем безкрайна, хем вече изчерпана?[smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: t.marev   
Дата:   02-06-18 17:48

nyamago написа:


> Форумите са за публично
> изразяване на мнения и доколкото
> се прави възпитано и без лични
> нападки (и без забранено от
> правилата съдържание) - всеки може
> неограничено да споделя мнения.
>
>

Напълно подкрепям това! Още повече, когато мненията са смислени, задълбочени и аргументирани! Когато представят ясно, гледната точка на автора си или оспорват нечия друга гледна точка, без да коментират личността на автора и.
Това всъщност са правилата на общуване, валидни не само по форумите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: asahi   
Дата:   02-06-18 17:48

Автор: nyamago
Дата: 01-06-18 16:24

Нищо не казваш за не-емигранта Asahi, който е фен на Ушев, нито за няколко други не-емигранти, които декларираха, че споделят 'хладнокръвното' мнение на Ушев. Явно нещо около емигрантите ти е трън в очите - иначе няма защо да вкарваш етикета в темата.


Aми нищо не казва, защото и аз не съм казал една дума за или против Тео Ушев. Сам ти си позволяваш да си генерираш твърдения върху фантазия. Обърнах ти внимание, но ти го прие като лична нападка, а не като сигнал за някакво несъответствие. Разбирам - емоционален си, имаш широк вътрешен мир, в който циркулират различни идеи, но насочи тази богата душевност към творчеството си, а не към общуването с непознати.

От моята гледна точка Богомил Райнов и Светлин Русев си приличат много - видни служители на Партията. Ако не бяха те щяха да изпъкнат други. Ако има разлика тя е във възрастта и това определя разликата в ранното им развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-18 20:04

^ Сега вече ти интерпретира доста свободно [smile]

> ...не съм казал една дума за или против Тео Ушев. Сам ти си позволяваш да си генерираш твърдения върху фантазия...

Не върху фантазия, а върху твой пост - който няма как да не се приеме като положителен спрямо Ушев.

Даваш 2 линка, първият е пълна с хвалебствия статия от Уикипедия (което ме накара да изтъкна, че на Уикипедия не вярвам много). Към втория линк изтъкваш (не че някой е питал), че е номиниран за Оскар. В друг пост поставяш под въпрос дали има значение, че баща му е бил доносчик на Службите. Като цяло и публиката ще се съгласи, че звучиш като апологет на Ушев. Не пропускай да забележиш, че изрично те нарекох 'фен' (извинявай, ако не си) на творчеството му, не на позицията му.

На което ти каза, че нищо не съм разбрал и съм преразказвал. Което пък аз наистина не разбрах и най-възпитано попитах:

> "Наистина нищо не разбирам. Дори не разбирам какво мислиш, че не разбирам. Още по-малко - какво преразказвам?"

Ти не счете за нужно да отговориш. Ако беше обяснил, сигурно щяхме да се разберем. Цивилизованото общуване иска комуникация, не недомлъвки и гатанки. Вместо да обясниш, сега казваш, че съм го приел като "лична нападка". Къде в искрения ми въпрос има и помен от мисъл за нападка? Някой друг да вижда такова нещо? [smilie11]

> ...Разбирам - емоционален си, имаш широк вътрешен мир, в който циркулират различни идеи, но насочи тази богата душевност към творчеството си, а не към общуването с непознати...

Сега вече ти даваш характеристики и насоки за поведение! Недвусмислени.

Не се срамувам да съм (умерено) емоционален, предпочитам го пред това да бях безлично сив и бездушен. Общуването с непознати не е осъдително и е една от основните функции на форумите. (С познатите си общуваме лично). Дори тук не сме съвсем непознати - познаваме се малко, дотолкова, доколкото всеки се е показал с някои свои страни. Мога, разбира се, да те изключа напълно от общуването си (както съм направил с 2ма-3ма индивиди, не не мисля, че го заслужаваш). Май е по-добре да се разбираме? (Известна комуникация помага).
[beer]



Публикацията е редактирана (02-06-18 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: InnerSelf   
Дата:   03-06-18 00:08

Автор: chrisnoch
Дата: 02-06-18 14:05

Автор: InnerSelf
Дата: 02-06-18 07:02
...
Бащата на Тео Ушев бил сътрудник на ДС... че кой в България преди 89-а и е имал някаква позиция и успехи и не е бил? Кой?

Познавам много хора в изкуството (най-вече в киното), които имаха сериозни позиции и успехи, но НЕ бяха ченгета.
Владислав Икономов
Константин Джидров
Зако Хеския
Константин Павлов
Христо Христов
Иван Терзиев
Георги Карайорданов
Да продължавам ли?


Приемам, че изказването ми не беше правилно. По-скоро беше непълно.
Но:
"За първи път в игралното кино образът на Тодор Живков се появява през 1977 година едновременно в два филма. „Бой последен“ на Зако Хеския пристъпва внимателно към тази тема и може да се каже, че по това време образът на пълномощника на партията (в ролята Иван Бурджиев) не даваше основание за тревога. Още повече, че в основата на филма стоеше мемоарната книга на поета-партизанин Веселин Андреев и ние вярвахме на неговите спомени. Що се отнася до самия образ на пълномощника, той беше надарен с всички добродетели на един образцов партиен боец."

Само пример. Все тая е. При този строй няма как да си просто някакъв независим творец, посочващ пътя, истината и живота...

Отговори на това съобщение
 Re: За Светлин Русев, изкуството в България и т.н........от Тео Ушев
Автор: mmjm   
Дата:   03-06-18 00:47


И при този строй трябваше да се яде.

Само констатация. Все тая е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »