Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   16-04-18 15:33

Чувам слухове, че прегрявал на 4к видео. Мен фотото не ми е интересно толкова и този дефект мога да го преживея , но моля някой имащ да потвърди или отрече това с прегряването, че там ми е критично...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 15:38

ето го на А6000 същия проблем 1:1 на последния пост на страница. Виж Ивчо какво е качил.

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=71&t=3467&start=22


писал е по-късно, че и на накс-6 още го е имало....

ПП Но тогава грешно съм си мислил, че е пинг понга проблема. А всъщност е просто структурата на фазовия фокус, която като се освети странично и става мазаляк..... и то точно явно при флеъри на обектива т.е. пак има някакви странни лъчи из системата...



Публикацията е редактирана (16-04-18 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 17:23

Очевидно го има навсякъде и това повдига въпроса защо не правят нищо за отстраняването на проблема.
Някой в ДПР беше пуснал сравнение м/у сензора на А7 и А7-3, като на по стария сензор бяха по-незабележими тия работи.
Така или иначе, независимо от останалите характеристики, които може и да се доближават до идеалната камера (на мен лично ми харесва), това недомислие е признак на небрежност и/или неуважение/подценяване на клиента.
Вероятно ще преживеем още една итерация на този сензор, докато/ако нещо направят по въпроса.
Всъщност ума не ми го побира това...
Никон хвърля масло
Пентакс - фокусна с-ма - зле
Канон - затвори
Сори - сензор!

Това не са гаражни фирми деева.
Със сигурност фотоапарата в този си вид не е нещо ново, че да се сравни с rocket science... и пак оставят по лъжица л*но в кацата с мед.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-04-18 18:17

Toва с линиите само на А6000 съм го виждал в реални условия. На А7р2 съм опитвал да го постигна без успех. Ще пробвам скоро пак и на р2 и р3.


За прегряването не мога да кажа, но 7р3 дори не топли на видео. 7р2 от много време е фикснато и макар да топли не прегрява или поне не толкова лесно като в началото.


А за проблемите... камерите стават все по-сложни като функции и всички производители се стараят всячески да пестят пари, за да печелят повече естествено. Това води неизбежно до проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stoikovv666   
Дата:   16-04-18 23:01

Така де, не ми хвалете продукта какво може, това го пише в инструкциите! Кажете ми какви са му проблемите! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: tokki   
Дата:   17-04-18 06:52

Докато снимах с дслр 30% от кадрите ми не бяха на фокус. Сега без огледалото не повече от 5%, а този проблем, за който говорите не успях да постигна в нито един кадър. Та кое е по-професионално не знам. Кадрите без фокус може да са само 30% с дслр, но пък за сметка на това не могат да се оправят с нито една програма [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   17-04-18 09:29

Условията при които го имаше тоя проблем с а6000, сега при абсолютно същите условия снимам всеки петък с а7м3 и този проблем го няма.

За всеки който иска сме решили да организираме една среща утре вечерта (сряда) в фотосинтезис кафето и да направиме тестове дали може да се докара лесно този ефект и с кой тела. За сега сме приготвили а7 и а7м3. Някой ако има желание да се включи да пише и ще уговорихме срещата за точен час вечерта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: StraightEse   
Дата:   17-04-18 10:43

David Oastler discuss the Sony a7iii banding issue



Публикацията е редактирана (17-04-18 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-04-18 16:30

Офф: сложиха цена на новата Tokina FiRIN 20mm f/2 в Щатско от 949$. Сега очаквам и Тамрон 28-75/2.8 да му обявят цена и тука вече говорим за поне на половина завършена с-ма (къде с проблеми, къде не[smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sohk   
Дата:   17-04-18 16:36

Не е ли скъпичко това.
150$ повече от 20/1.8 Nikon, и 50$ повече от Sigma 20/1.4 Art

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ikoveliko   
Дата:   17-04-18 17:43

Fifata, аз бих дошъл на сбирката с мойто А6300, но точно утре ще гоня залези някъде по чукарите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stoikovv666   
Дата:   17-04-18 21:14

Е на! Отказахте мЪ да стана и аз без огледален. Ся ще чакаме още 3 месеца за другия модел. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   17-04-18 22:13

StraightEse написа:

> David Oastler discuss the Sony a7iii banding issue
>
Това го има на всички камери с тих затвор без А9.

С А7м3 може би на 1/10-та или 1/5 няма да има този ефект

Това не е точно бандинг а интерференция. Пише го в ръководството. Има го на А7с, А6300, А6500, А7р2 и т.н. Камерите на практика снимат видео и свалят един кадър. от това следва, че видео проблемите ги имаш.....мисля, че същото ще видиш с панасоник, фуджи, олимпус и т.н. камери с тих затвор.

А9 има много ново поколение сензор, който се сканира за 1/125 т.е. има синхро скорост 1/125 с електронния и вече го няма тоя ефект.



Публикацията е редактирана (17-04-18 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   17-04-18 22:25

За другото с линиите вчера го докарах ама с доста екстремен тест. Силен (фотографски - Joby) лед фенер в широко отворен обектив в тъмна стая. Във флеъра се виждат тия линии.

Както Фифата пише е важно да се види дали в практическа ситуация ще излезе. Аз съм си набелязал за рискови ситуации

1. Снимки срещу слънцето
2. Снимки в клуб вечер с лампи в кадъра
3. Градски вечерни панорами потенциално с ХДР.

На А6000 единствено в третия вариант съм имал видим проблем в ХДР за 3 години снимане - това с хонг конг, дето говорихме с Иво. Другия пример дето видях е с масивния флеър дето дадох като пример горе от алфа форума. На нормални нощни снимки не съм имал ядове с А6000.


ПП Пробвах и сайта за чистенето. Работи ако случайно има кадър с това явление. Ама предвид, че хора снимали 3-4 години с А6000 не знаят за тоя проблем......



Публикацията е редактирана (17-04-18 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   18-04-18 01:29

Който иска да идва в Синтезиса утре. И да не излезе нищо, поне ще пием по бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   18-04-18 13:09

Излезе първи ъпдейт за фирма. Почват да се забърсват бързо бързо [smilie5]

– Resolves a “blinking pixels” phenomenon at the bottom edge of the image during XAVC S 4K (PAL 25p) recording (depending on the combination of camera settings)
– Resolves an issue where the touch panel could occasionally become unresponsive
– Improves the overall stability of the camera

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   18-04-18 16:17

Забърсват и замазват са доста точни термини в случая... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-04-18 20:42

Хора стига сте гледали глупости. Бандинга от лампи го има всяка камера, дори някои го правят с механичен затвор. А7м3 има фликър корекция и до голяма степен оправя това. На ел. затвор е нормално да има бандинг.

Тук се обсъжда другия бандинг, който уж се получава от обективи с оптика близо до сензора, когато има флеър. Чакам да видя семпли от реалния живот с проблема. До сега не съм успявал на 7р2 да го изкарам това, а уж го има. Дори с ленс турбо адаптера, който е на милимунди от сензора... Скоро ще има А7м3-ки из варна и ще пробвам да го предизвикам. Да видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   18-04-18 22:24

Със Зенон днес в синтезиса не можахме да го изкараме тоя “ефект” пък каквото искате коментирайте :)



Публикацията е редактирана (18-04-18 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-04-18 01:17

Автор: sohk
Дата: 17-04-18 16:36

Не е ли скъпичко това.
150$ повече от 20/1.8 Nikon, и 50$ повече от Sigma 20/1.4 Art


Съгласен съм, че Tokina FiRIN 20/2 е малко скъпичка, особено, че не е нейтив обектив, но току що излезе, а и е за Сони. В смисъл, че до скоро скъпите стъкла на Фуджи се приемаха за нещо нормално, сега и трети производители алчнеят и от тук нататък май така ще е с цените. [smilie2]

Чакам да пуснат Тамрон-а 28-75/2.8, досега те са били една идея по-умерени в ценообразуването си, а с качеството на високия клас стъкла печелят аудитория. Интересно ще е сега, когато 'работят' в посока Сони дали ще запазят добрите си цени и качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   19-04-18 01:31

Изглежа, че тия пиксели, дето се виждат на някои кадри от мрежата се изкарват доста трудно.
Във всеки случай, днес не успяхме да докараме визуализация на проблема нито на А7, нито на А7-3.
Което значи, че за обикновено снимане няма кахър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   19-04-18 09:28

Sony 'striping': here's the fix

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-04-18 09:38

Надявам се Сони да слушат клиентите си и да го добавят още на ниво роу с фърм.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Photographa   
Дата:   19-04-18 10:18

https://www.dailycameranews.com/2018/04/sony-a7-iii-firmware-update-version-1-01-released/


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   19-04-18 10:23

SteliyanStoyanov написа:
> Надявам се Сони да слушат
> клиентите си и да го добавят още на
> ниво роу с фърм.

Май е по-добре да не го правят!

Имаше дискусия за това във ДПРевю форума. Един човек го обясни. Това е някакъв проблем от сензора. Апарата може да обработва снимката от сензора. Ако направят вграден филтър най-вероятно ще скапва някакъв тип снимки доста по-често и по-видимо отколкото оправя.

Вероятността да видиш/имаш това явление в нормлани снимки е нула т.е. под 1/10000. Няма как да го видиш освен ако не го търсиш. Има много хора снимали години наред с А6000, дето никога не са виждали проблема. А7м3 до колкото разбираме е по-добре от А6000. А А6000 е най-популярната камера на Сони.

Все пак ако го видиш това явление има вече инструменти да го чистиш.

Имапе шподобен пример понкретно със Сони. В предходни камери сложиха един много сложен и умен алгоритъм за определени типове шум при дълги експозиции. С тая супер яка идея прецакаха астрофотографите, защото апарата бърка някои звезди със шум......


Моята гледна точка е, че РОУ файл е най-добре да е РОУ файл с всичките си дефекти и особености - шум, линии, флеъри. Искам после да имам избор да го оправям. Не е работа на камерата да ми замазва РОУ файла и след това да няма оправия.

ПП Единственото изключение и то е по-избор е да прави dark frame subtraciton. Това го има в менюто и камерата може да го автоматизира акоа искаш! Може и тоя нов филтър да е избираем, но искам да има изключване или да го няма



Публикацията е редактирана (19-04-18 10:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »