Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iliyanb   
Дата:   01-05-18 10:26

Konstantinov, няма филм "като искат еди какво си". Фирмите издават фактури според собствения си режим на регистрация а не според какво иска сульо и пульо. Сульо и пульо не може да определи дали ще получи фактура по ДДС или не. Темата е пълна с некомпетентни мнения на хора, които легално и семки не са продавали от собствено име с отчетни документи....

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Aleksandr   
Дата:   02-05-18 11:13

"Парадокса, е че самите НАП до най-висшите им постове са корумпирани .... Ами сега...
Не защитавам, нито тези, които укриват данъци, нито НАП. Но тази държава е толкова много в калта, че ми се иска да защитя тези, които печелят едни мижави пари с труд и не си плащат данъците, защото са на загуба... вместо онея фирми, които укриват милиони всяка година. И се чудя колко фотографа трябва да укриват данъци, за да успеят да укрият поне 5% от това, което само една голяма фирма укрива за година.
Но пък от друга страна, защо аз да си плащам данъците, пък други хора да не го правят.
Логиката куца там. И такива спорове водят до още повече скандали и спорове."


Това е! Каза го enizvk

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Myth   
Дата:   03-05-18 21:14

Автор: iliyanb
Дата: 01-05-18 10:26

Konstantinov, няма филм "като искат еди какво си". Фирмите издават фактури според собствения си режим на регистрация а не според какво иска сульо и пульо. Сульо и пульо не може да определи дали ще получи фактура по ДДС или не. Темата е пълна с некомпетентни мнения на хора, които легално и семки не са продавали от собствено име с отчетни документи....


Че Константинов е писал глупости писал, ама и ти не си прав... клиента в правото си да иска каквото си ще, ако е чак толкова важно да получи фактура с ДДС ще се обърне към друг... просто е...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: asahi   
Дата:   03-05-18 22:02

Относно финансовите взаимоотношения може да иска само това, което e законно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iliyanb   
Дата:   03-05-18 22:11

Myth, колко фактури си издал през живота си от свое име? Какво знаеш за ДДС и сигурен ли си че добре си го разбрал?
Единственото законово право на клиента сватбар е да иска фактура. Няма право да определя със или без ДДС. Защото няма да я отчете. А няма да я отчете в счетоводството на нито една фирма и пред данъчните, а ще му е за семеен архив и личен отчетен документ. И това, защото по правило във фактурата ще пише "фотографиране на сватбено събитие". В други случаи и не по правило ще е различно. Тук не се коментират те. Нормалните търговци, които предлагат услуги (наблягам на думата услуги) и нямат ДДС регистрация обикновено работят на 20 % по-ниски цени от имащите такава регистрация. Като попрочетете туй онуй ще го разберете. А другите с 20 % отгоре, дето са регистрирани по ДДС, обикновено има причини да са регистрирани, тоест не им липсва оборот. От което следва, че не са лоши в това, което предлагат и заплащането на 20% отгоре при тях, вероятно е подплатено. Толкова[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-05-18 12:18

Последно снимах 2 сватби на роднини разочаровани от профи със фф сони дето не могат една снимка да изкарат.Аз снимам с некс ф3 с 18 - 55.И с телефон да снимам хората не ги интересува и не разбират искат снимки и видео да се видят.Това за фф сони аз го видях и го пиша.Те ми казват земи си апарата няма да викаме фотографи.Същото стана и на детско парти рожден ден.В София и взех д750 с24-120 и 50мм.И нексф3 със статив за видео.Близките смятат че некса е по скъп и ме питаха мой ли е.Викам да за 10х го взех....

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: mishadaniel   
Дата:   27-07-20 18:04

Някой да ми препоръча добър сватбен фотограф?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »