Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: ElBandido   
Дата:   05-03-18 18:33

от има нема 6 одини съм в този форум и чета едни и същи теми след всеи нов сони апарат :) и както виждате дами и господа нищо не се е променило :) все същата си е :) разберете най-на края че сони няма да фалира останалите марки :) смешно е да си го мислите :) а тва пък че се мислите за некакви преебали целия свят с това че сте избрали сони ви прави най-малкото смешни :)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   05-03-18 18:47

може и да не ги фалира, ама със сигурност ги е притеснило, щом вече седмица нема некой да каже нещо лошо за тая камера. и дано не ги фалира, че от това ще страдаме всички. нема има иновации, нема има нищо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: farushko   
Дата:   05-03-18 19:01

Сони направи фотографите -> инженери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-18 19:05

Да подрусам малко гнездото на стършелите [smilie18]

Затвориха предната тема за безумните цени, ама нали ставаше въпрос пак за Сони...

текст [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-03-18 19:05

Бе баш байджа, някой никонец или канонец като вземе сонито ми, гледат като прее..ни! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ElBandido   
Дата:   05-03-18 19:14

взимаш сони и требва само да натиснеш един от много то бутони и правиш шедьовър като за изложба :) лошото е че по профилите ви не виждам подобни снимки )

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-03-18 19:25

Това е друг въпрос.Темата е за сони, нормално е да си се съберем сони талибаните.Теми за никони и канони няма ли тук? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ElBandido   
Дата:   05-03-18 19:27

аз снимам със зенит 122 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: bg2014   
Дата:   05-03-18 19:36

fast_eyebrow написа:
Бе баш байджа, някой никонец или канонец като вземе сонито ми, гледат като прее..ни! [smile]

Блажени са вярващите...



Публикацията е редактирана (05-03-18 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   05-03-18 19:43

Аз пред а7 си предпочитам Никона, па макар и кропка, ама ако ми попадне едно а9 да поразцъкам, сигурно лигите ми ще потекат...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 19:44

Как се ползват Канонски обективи на А7м3

Това е със по-евтиния МЦ-11 преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: burningice   
Дата:   05-03-18 20:20

В този случай, автофокуса по око, работи ли коректрно?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 20:36

Еми зумна една снимка и беше на фокус. Явно работи.

За мен въпроса е следящ фокус в-ху очите със адаптиран обектив до колко и в какви ситуации е използваем.

От тоя клип не мога да кажа, че 100% следящия фокус е точен с движещи се хора на бленда 1.2 и 1.4 с каноски обектив. Явно е използваем за снимане на модел посред бял ден.....

На р2 ако някой ходи или тича срещу теб, то фокуса по очи със 85/1.4 на бленда 1.4 не е 100% т.е. може да ковне ушите или носа, дори да мига зелено в-ху очите. Не е и тотална щета. Използваем е. За човек дето се мести сравнително бавно, докато позира е около 100% успеваемостта на следящ фокус по очи. Това е със Сони обекиви. А7р2 не ще да прави тия неща с Канонски и нямам опит. За туй ги гледам тия клипове.

ПП Като начин на работа е това дето показва. Слагаш на селдящ фокус. Нагласяш си един бутон за фокусиране в-ху очите. Дигаш апарата. Натискаш и държиш бутона. Апарата си хваща някакво око в сцената и го следи. Ако е зададена АФ зона си избира око от зоната по възможност. Ако модела се върти А7р2 има тенденция да сменя очите. Това е малко досадно - ти си мислиш някаква композиция, светлина, сенки и апарата упорито иска да фоксуира върху далечното око - трябва да отпуснеш и пак да му намекнеш на кое око да ходи.....

На предния ми апарат А7м2 ползвах единствено фокус с малка точка на единичен фокус и това работи доста добре и надеждно. А сега може да я гласиш с екрана или джойстика и ще е много по-лесно

големия пиниз, който още не мога съвсем да осмисля е как да си наглася бутоните за фокуса. Имат много трикове тия камери. Приемрно докато си на следящ фокус и да имаш бутон с който заключваш фокус по централна зона т.е. докато си снимаш подвижните неща с умните режими ако има някаква сценка по артистична с един бутон заключваш фокуса, композираш и снимаш (това на а6000 си го ползвах). Другото е докато ползваш фокуспо-чои как да му намекваш какво да прави - дали да е включено или не разпознаването на лица. Третото е как да ползвам и комбинация от фокуса по очи и заключващия фокус т.е. апарата може да му покажеш някакъв обект и фокуса се залепва за него и го следи - мотор, кола, човек.....Има много неща и комбинации според ситуацията....



Публикацията е редактирана (05-03-18 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-18 21:33

Кирил, като видиш как лесно се отлепват, разбиват, подбиват и т.н, 90-ките макро и колко пластмаса има отвътре, ще се отакжеш. Стига с тия моди и идеи и натрапвания като мантри, че хубавото е и леко...
Пиши кой точно софтуер е по-добър от Фотошопа за обработка на пейзажи за А7 серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 21:41

Това със софтуера от къде го намисли? Има ли реални алтернативи на Фотошоп?

Аз гимпа ползвах може би 2 години. Ама те не искаха да пуснат 16 бита. Нямаха много от слоевете за корекции на шопа. Няма как да смениш силата на някой слой, щото той слоя е просто променени пиксели.......

сега има някакво ново Луминар. Някой има ли впечатления? Май тия авторите на луминара правели най-хубавия ХДР?

Има едно на корел ама то беше много изтръпнало. Единственото му предимство е, че има роу обработка на Линукс сравнително работеща. Абе ако си с Линукс лаптоп е полезен тоя корел.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: DanielP   
Дата:   05-03-18 21:49

Кажете на каква цена да продам 24-70VR функционално и визуално безупречен
Както и 70-200vrII ???

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   05-03-18 22:05

Купих си Luminar 2018 като по-евтина алтернатива, ама още е в суров вид, т.е. някои от нещатата не работят както трябва под Windows. OS X версията е доста по-стабилна.

И е доста орязана алтернатива на Photoshop и Lightroom. Рекламират го много и за непрентенциозни любители като мен може и да става, но за сериозна работа не. В основата си това е плъгин от филтри за Фотошоп. Имаш инструмените за проявяване на RAW и те са горе долу като тези в LightRoom макар и по-ограничени и един два други основни инструмента и това. Другото са специални филтри. Повече е наблегнато на креативни ефекти отколкото на базисната функционалност. От Skylum обещават да го разширят до възможностите на Lightroom ама ще видим.

Има една друга алтернатива която е на цената на Luminar 2018 но е доста по-мощна и с повече възможности. ON1 Photo RAW 2018.1

След като за миналата година продажбите на безогледалки са
нарастнали с 32% а тези на DSLR са паднали с 9% ,

ръководството на Канон най-накрая открито признава че е наясно накъде духа вятъра:

Canon manager confirms: Company shifts focus from SLR to mirrorless cameras!

Инжинер или не, всеки от нас е добре да се замисли дали си струва да се влагат пари в DSLR система отсега нататък.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 22:50

Докато сме на софтуери напоследък яко рекламират Affinity. Не знам въобще какво прави. Май идва от таблетите, но има верси за десктоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   05-03-18 23:04

Най-лесно с бутон отзад за фокусиране, на AF-C... или каквото ви е там... натиснато - фокусира постоянно и следящо, пускаш - остава на последно фокусирано, прекадрираш ако трябва, снимаш.
Вече по оче, дупе или цица, на друг бутон... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 00:12

Още едно кратко видео ревю

към края има пример с канонски 24-70 и следящ АФ на не много силна светлина.

Тези казаха, че фокуса по очи не е на нивото на А9 и А7р3....


виктори благодаря, като цяло точно това правя. Ама има още няколко екстри, дето се чудя на кой бутон да сложа :-) Най-странното е с разпознаването на лица. Може би него ще сложа на бутон да се превключва.



Публикацията е редактирана (06-03-18 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   06-03-18 10:13

Само да питам A9 влаго и прахозащитен ли е? Не че съм тръгнал да го взимам ама... Сони ако си направят камерите като Fuji влаго и прахозащитени цена няма да имат... едва ли е толкова голяма набутвация....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 10:29

Да защитени са в общи линии още първите 7-ци. Последните три са прилично защитени. Имат някои слабости, наскоро разглобяваха А7р3 и долния панел няма добри уплътнители.

В общи линии нямат проблеми. Морксата вода ги мори второто поколение. Мисля, че всичката електроника я мори морска влага....

Сони си правят някои от скъпите обективи да не се разтягат за де не гълтат въздух - 18-105/4, 28-135/4, 70-200/4, 70-200/2.8, всички твърди

А Фуджи има ли решение за моарето или поне за обработка на РОУ, не че ще го купувам, ама като картинката е щета, за какво ти е хидроизолация?



Публикацията е редактирана (06-03-18 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   06-03-18 10:37

Ми нямам Fuji да мъ извиняваш ама да кажеш, че на Фуджи картинката е боклук... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Общо взето за едно съм съгласен с теб (е може да не е само за едно де) но мисля повечето хора ще се съгласят, от тук нататък е безмислено да се наливат пари в DSLR система, а ако тепърва пък ще купуваш е съвсем безмислено :)

Пентакс като изкараха Фул фрейма си много се изкефих (аз снимам с Пентакс ама кроп) викам си еееейййй това е супер ако ъпгрейтвам на него ще е... ама малко по малко осъзнавам, че няма смисъл и просто много закъсняха, колкото и да е супер тялото им...

Истината е, че Фуджи и Сони в момента са лидери :) и камерите им по нищо не отстъпват DSLR камерите :)



Публикацията е редактирана (06-03-18 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: farushko   
Дата:   06-03-18 10:45

hotsnail

щом няма да си купуваш Фуджи, защо ги намесваш в темата? Кой те е подхлъзнал, че има проблем с моарето? и да кажеш, че картината на Фуджи е боклук(щета или каквото там си решил да се саморедактираш) - поизложи се малко тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   06-03-18 10:54

шшш... алоу... кълвете на бастун в момента [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »