Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Търсене клиенти?
Автор: viara123   
Дата:   17-04-18 16:02

IDA [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   17-12-18 12:47

Благодаря на всички за отделеното време и внимание.

И на теб, IDA. Опитът ти е безценен. Аз допуснах грешка още в началото. Трябваше да подчертая, че не исакм да снимам роми, но няма значение...

Планът ми е следният. 2019 както всявка година ще имаме много сватби. Всичките младоженци имат само оператори с фотоапарат - нямат фотографи. Добра идея ли е, ако снимам на колкото се може повече сватби безплатно, за практика и портфолио - да се уча. ?!

Другият въпрос пък е, че цигански и Български сватби се различават и не знам до колко това ще ми помогне, ако утре искам да се развивам сред БГ пазар.

Благодаря още веднъж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   17-12-18 13:45

Първите няколко сватби снимай на познати, без пари. На непознати - задължително с пари. Ако не искаш пари - не те уважават (лично изпробвано), а колкото повече пари им вземеш, с толкова по-голямо уважение ще се отнасят с теб.

Ако снимаш без пари, подхождай така, сякаш си нает. Недей да мислиш "абе какво искате за без пари, на харизан кон зъбите не се гледат". Това, че няма да имаш финансова изгода от сватбата не значи, че не трябва да се свърши качествено работата.



Публикацията е редактирана (17-12-18 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: tili   
Дата:   17-12-18 15:10

"В града ми сме само двама, но колегата е от дълги години и има връзки в общината, по училищата навсякъде. Не знам как да процедирам."

Много яка тема, изчетох всичко с голям интерес. Само не можах да разбера demiman ли е другия фотограф, който трябва да прецакаш или него не го броиш за конкуренция, след като сте само двама?! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: dreamer   
Дата:   17-12-18 23:56

Деми и сватби - тогава щеше да има само един фотограф в Лом, а тази тема никой нямаше да посмее да я пусне. :)

Доколкото разбирам Цветанов иска да вдигне летвата и да покаже нещо по-различно и по-съвременно звучене от журналистическия стил на Румен.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 16:32

Доколкото знам Великият фотограф от Лом demiman не снима комерсиално. Казвам го съвсем искрено. За какво да се излага, да се излагаме аз, който се уча да снимам и Румен отчасти.

https://www.snap.bg/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%BC/

Моля, ще се радвам на всякакви съвети, критики, дори и обиди. Споделете мнението си за сегашното ми почти 0 състояние, трябва ми обратна връзка - (изобличение) :D Thanks! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 16:34

https://www.snap.bg/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%BC/
Snap Click

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   18-12-18 18:13

Прякото сравнение "7 години <=> 20 години" не е в твоя полза. Трябва да го избегнеш. Пиши "снимам от доста време" или "от много години съм на пазара на фото и видео услугите".

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: mitpis   
Дата:   18-12-18 18:50

Не разбирам само защо трябва да иронизираш demiman, хубаво научил си се да снимаш с по отворена бленда и какво от това, има много да учиш от него, иначе видях ти снимките, прилични са, но с нищо не се открояват от множеството подобни, нито с оригинален сюжет или някое по-интересно място, където би могъл да заснемеш младоженците...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: tili   
Дата:   18-12-18 19:41

"Доколкото знам Великият фотограф от Лом demiman не снима комерсиално. Казвам го съвсем искрено. За какво да се излага, да се излагаме аз, който се уча да снимам и Румен отчасти."

Радвай се, че не иска да се излага, защото ако искаше, вие двамата професионалисти, трябваше да си търсите друга работа!


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   18-12-18 19:55

Много лош коментарът отдолу под профила ти в снап. Изтрий го, професионалистите така правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 20:42

asahi

Въобще не го иронизирам по никакъв начин. Засичали сме се, не се познаваме толкова лично. Наистина е на много високо ниво, няма финансовата нужда да се занимава с комерсиална фотография и си е доста добър - на 1-во място във форума. Пада ти шапката!!

Аз не казвам за себе си, че съм добър. Точно затова пиша тук за критики и съвети.

Благодаря иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   19-12-18 09:54

Писал ли съм, че иронизираш някого?

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   19-12-18 17:27

Извинявай, исках да кажа mitps



Публикацията е редактирана (19-12-18 17:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »