Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: martopokerov   
Дата:   07-04-18 17:17

Здравейте,
интересно ми е какво мислите във връзка със следната ситуация. Подарен ми е ваучер на стойност 200 лв. за покупка във Фотосинтезис. Поради невнимание, изпускам едногодишния срок за покупка на избрана от мен стока, като срокът е пропуснат с два месеца. Посещавам магазина и питам дали мога да използвам ваучера - все пак магазинът е получил едни 200 лева срещу които не е дал нищо. Ясно ми е, че юридически няма как да имам претенции, ако имаше как сам щях да предприема необходимите мерки. Въпросът тук е в коректността, морала и изобщо желанието да имаш доволни клиенти. Продавач-консултантите дори не предложиха да се свържат с управителя или да съдействат по някакъв друг начин, просто забиха поглед в пода и казаха, че няма какво да се направи. А погледът им беше в тази посока, защото чувстваха, че вършат нещо нередно. Не нередно съгласно правилата им, а нередно от човешка гледна точка. Защото няма никаква логика да получиш пари без да си дал стока, което по съществото си е вид кредитиране, а след това да откажеш да изпълниш задължението си поради формални причини. В крайна сметка как Фотосинтезис щеше да бъде ощетен, ако ми беше позволил да използвам подаръка си?
Ситуацията е неприятна и като я гледам като клиент, който снима любителски и е оставил над 5000 лв. в този магазин. За мен едно е ясно, повече няма как да съм им клиент. При възможност ще пазарувам или от други магазини в България, или онлайн ще си поръчвам бъдещите покупки.
Весели празници

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-04-18 17:30

или онлайн ще си поръчвам бъдещите покупки

Точно това е решението. И аз стигнах до този извод, след като преди години купих първия си и последен обектив от един от двата фотодюкяна /не помня кой беше/.
Купих там една боклучава 50-ка, свалиха го от рафта, пипан и тестван от поне 100 човека, увиха ми го в една парцаливо кашонче и ми сурнаха мострата за нов. Ай нема нужда! След това купих още 10-на и 5-6 тела, но вече не от тук!
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Beijing   
Дата:   07-04-18 17:42

Аз пък съм доволен от Фотосинтезиса! Коректни са били!
А бе, всеки с късмета си!
Свят голям, избор също!
[beer]

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Pavlov   
Дата:   07-04-18 17:45

Каква точно е била промоцията, от която си получил ваучера, и кой я е организирал - Фотосинтезис, или вносителят на определена марка?
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: b0bb0   
Дата:   07-04-18 17:48

Не съм купувал нищо от ФС, тъй че да не се брои за защита. Сам казваш, че си изтървал срока. Не се ли сещаш, че извършването на "услугата", която искаш след края на срока й може да навлече счетоводно-финансово-данъчни неприятности на магазина? Кой ще плаща после за проявения "морал"? Не е толкова просто.

Тия ваучери сигурно си имат серийни номерца, дати, един вид са ценни книги. Промоцията е свършила, съставени са документи, неусвоените ваучери са осчетоводени като извънреден приход, на тях е начислен и платен данък. Това е само една хипотетична възможност да не искат да проявят "морал". Що не опиташ да пазариш с изтекли ваучери за храна в супермаркета? Ще ти ги вземат ли? Просто не е толкова просто.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: JohnnyV   
Дата:   07-04-18 17:51

Здравей,

Ваучерите няма как да са безсрочни. Поне аз така мисля.
Най-вероятно заради евентуално обезценяване на стоката.
Например апарат (или каквото и да е друго) струва 1000лв.
Две години по-късно струва 600лв...
Разбира се, че магазина ще се набута, ако не сложи срок на ваучерите си.
Поне така мисля.
Затова в твоя случай - говори с управителя лично. Все ще измислят нещо.

Успех
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   07-04-18 18:56

[smilie24] Автора пуснал темата не виждам защо я е пуснал и от какво се жалва???
Сам си е виновен , че е изпуснал срока и то с два месеца.
Е, няма как да ти уважат ваучера. НЯМА КАК.
Можеше да ревеш ако бяха некоректни по време на срока на ваучера.
Но то си има хора тук дето си реват за щяло и нещяло.
Аз съм купувал и от Фотосинтезис и от Фотопавилион и винаги са били напълно коректни. За което ги поздравявам и за Великденските празници!
[beer] [shtrak]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: vladis   
Дата:   07-04-18 19:03

"Поради невнимание, изпускам едногодишния срок за покупка на избрана от мен стока, като срокът е пропуснат с два месеца. "
Странно невнимание - 14 месеца и след това магазина некоректен...
Да е 2 дни след края на промоцията - добре. Но тук говорим за 2 месеца след + цяла година от промоцията. Хайде стига с глупостите[smilie23]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: imitev   
Дата:   07-04-18 19:06


Пробвай същото на запад, ефектът ще е поразително същия...
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 19:52

Глупости. Каква промоция. човека му подарили ваучер. Т.е. - дали му 200 лева. Сложили един формален срок от магазина - 12 месеца, за да не ги мислят по 5 години тия ваучери. Изпуснал срока с два месеца - и какво от това ? Това е единствено и само лоша търговска практика и гонене на клиенти, нищо друго не виждам в тази ситуация.

В такъв свит пазар да загубиш един клиент е глупост. Аз не бих си го позволил. Пиши на някой собственик, почти съм сигурен че ще отреагира. Ей така, без да им мигне окото да изгонят клиент и да си направят лоша реклама - не вярвам да има такива търговци. За смешните 200 лева.



Публикацията е редактирана (07-04-18 19:54)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: kalynsky   
Дата:   07-04-18 19:54

Типично бългърската черта да се чака последниат момент да се свърши всичко. Е да, ама не........, два месеца пресрочване...... не си коректен колега! Аз имах ваучер за фотокнига от Фотосинтезис, сетих се два дни след изтичане на ваучера. Познай дали изобщо съм повдигнал въпроса някъде.....?!
[shtrak]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: localhost   
Дата:   07-04-18 19:57

Аз пък сега се присетих че имам едни лихвоточки [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: golded   
Дата:   07-04-18 20:06

martopokerov , след като една година и два месеца не си се сетил за тези 200 лв.
имаш нахалството да обвиняваш магазина в некоректност. Типично българска простотия![smilie23] [smilie23] [smilie23]

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: sohk   
Дата:   07-04-18 20:07

С такова отношение, кой ли би те поискал за клиент. На това martopokerov, му се вика изнудване.
"Клекнете ми, въпреки че не съм прав, за да не кажа лоша дума за вас". Много подло и долно.

Най е хубаво правилата да важат за всички и да има ред, ама ако може да не важат за мен когато не ги спазвам.



Публикацията е редактирана (07-04-18 20:09)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: iliyanb   
Дата:   07-04-18 20:09

Наглост човешка....
Би ме било срам да повдигам такъв въпрос публично.



Публикацията е редактирана (07-04-18 20:11)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: uri64   
Дата:   07-04-18 20:11

На мен ми се струва, че такава тема сме виждали поне още веднъж...във всеки случай позицията на автора не държи въобще [smilie23]

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 20:17

дам.. докарвайте се на синтезиса... може да ви дадат отстъпка... а не, отстъпка едва ли - лукче може да ви дадат... [smilie5]

Значи единодушно - купувате ваучер на приятел, той примерно излиза от страната и изпуска срока и после му казват - сори, изгоряха ти паричките - и всичко е ОК. Сладури. [smilie5]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: golded   
Дата:   07-04-18 20:24

georgioiv , дрън дрън ярина!

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Konstantinov   
Дата:   07-04-18 20:31

Услуга са ти направили.Купих от ибей германия нов обектив с 40 процента по -евтин отколкото у нас.800лева по-малко.У нас не смея.Кърък съм.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: denkich   
Дата:   07-04-18 20:46

Ebay и Amazon ... Само от там ...
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: ico0o   
Дата:   07-04-18 21:03

Чл. 55. Който е получил нещо без основание или с оглед на неосъществено или отпаднало основание, е длъжен да го върне. - ЗЗД
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-18 22:23

Коректността трябва да е двустранна. Вменяването на некоректно отношение към даден търговец (с така оформено заглавие) в този случай показва некоретното отношение на клента...
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: sirkhann   
Дата:   07-04-18 23:07

Ваучерите в Амазон са със срок на годност от 10 години.

А циничността на iliyanb е безкрайна.

1 година ми се струва нищо на този фон. Но все пак е в духа на празника да пребием някого с камъни, който не се е полакомил или не е имал нужда от техно-онанистични покупки толкова дълго време. Разглезените форумни госпожици не биха го разбрали.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: diana2017   
Дата:   07-04-18 23:58

Два пъти съм купувала от Фотопавилион...НИКОГА ПОВЕЧЕ, заклевам се! [shtrak]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: asahi   
Дата:   08-04-18 00:48

Децката градина, втора група.
Ако ти продадат сладолед 2 месеца след срока на годност ще ги вдигнеш на балон. За един сладолед.
Ако си заредиш ваучер с определен срок на ползване в сметкатра на телефона, след два месеца на кого ще се оплачеш?

Една година след изтичане на срока на ваучера счетоводителят го е записал в графа приход и оттам не можеш го бутна повече. Т'ва е положението. Пише си на български. Който е правно неграмотен нека търси адвокат да му разяснява. Във форума може да получи най-много съжаление.

Христос воскресе!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена