Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   15-03-18 00:01

Отдавна не бях влизал и разгледах и ми става тъжно...Фотографията си отива...или по скоро предназначението И...технически грамотни снимки и нищо друго...няма история...няма живец...дали ще ги запомни някой...някога...изчезващ вид сме старата генерация...снимахме...много...на негатив..ЧБ...и с трепет проявяхме...контактни копия...работни...и ги оставяхме настрани/поне аз/...да мине време и да забравиш Емоцията от Фотографирането...и след това сито...май сега го няма това..ЗАУ–то /Зад Апаратното Устройство/...смеехме се ,когато са питали,къде се продава...ами никъде...то е в душата...в знанието...в мислите...виждането...така де..успех на закупилите нова и подходяща техника...образовайте се ...поснимайте и дано ЗАУ–то ви посети и настани вътре във Вас...и чак след това се карайте...спорете и не забравяйте и да мислите по време на снимането...не след това

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-18 01:19

Ами то много фотограф се навъди, много нещо!
Щракат без да мислят на автомат с каквото им падне - от черни тупузи до смартфони - и се мислят за много креативни (извинете за чуждицата, ама си е баш на място). В интернет ежесекундно се изливат терабайти помия от изображения. В тази помия сме принудени да "плуваме", за да не се удавим. Тъжно!
Проблемът не е в това, че технологиите станаха евтини и общодостъпни. Проблемът е в това, че притежателите на техника си повярваха, че са творци.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: denkich   
Дата:   15-03-18 07:47

А какво е решението ви на проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: aceontheriver   
Дата:   15-03-18 07:50

Тая тема е безмислена. Решение на проблема няма, а самият проблем не е само във фотографиите, а в цялото общество, защото няма как бездушни хора да раждат фотографии с душа. Така че всеки да си снима и да си прави кефа вместо да се чудим що са такива фотографиите [shtrak]



Публикацията е редактирана (15-03-18 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: stukloplast   
Дата:   15-03-18 08:01

"Крадеца вика, дръжте крадеца..."

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-18 08:09

Да се цитирам от предната тема, че петък идва и трабва да пълним форума със смислено съдържание:

"Първо се научете да вземате пари, това ще ви направи фотографи.
Иначе ще си останете ентусиасти-хейтъри във фотофоруми ......"

"90% от работата е намиране на клиенти, 9% - селектиране на тези клиенти и разкарването на неплатежоспособните и 1% фотография."



Публикацията е редактирана (15-03-18 08:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: CDman   
Дата:   15-03-18 08:35

^^

Дано и за лекарите не е така че .... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-18 08:39

Светът около нас днес е по-прекрасен. Има изобилие от всичко, вкл. и от желание да се покажем в мрежата (не на мегдана или на панаира).
Тази масовка води точно до понижаване на критериите и като ползватели, и като творци на кадрите. И какво лошо?
Харесва ти - следваш и гледаш, не ти харесва - подминаваш. Много ти харесва - купуваш.
Нали това искахме - свобода на избор и изразяване.



Публикацията е редактирана (15-03-18 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-03-18 10:17

Напълно съгласна с автора на темата. Да, технически грамотни кадри, но една голяма част от тях са само щракнати без сърце и душа, без онова, което прави от снимката КАДЪР. Разрежда се броя на истинските фотографи, които оглеждат всеки кадър от много страни – дали си струва, дали да го кача, дали да го пусна за гласуване. Повтарям се, но оставяш душата си със всеки кадър и търсиш съмишленици, които да споделят емоцията от правенето...
Не съм съгласна с това: „Харесва ти - следваш и гледаш, не ти харесва – подминаваш”, защото този и още два-три други форума бяха еманацията на истинската фотография и слава богу, че съществува базата от прекрасни, направени в предишни времена фотографии, които можеш да гледаш, ако ти домъчнее за истинската фотография!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: kireto_a   
Дата:   15-03-18 11:29

ами то душа и сърце, ама сиренето е с пари. тъжно е да, че има "професионалисти" снимат как им дойде. ама това го има във всички професии. толкова си могат хора просто и прото си вършат работата.

да обвиняваш хора дето имат по 10 минути на ден време за снимки, че снимат на ауто и се радват дори и само когато снимакта излезе шаренка и лъскава от друга страна е тотална снобарщина и безумие. да не говорим, че това са хората дето снимат точно това дето им е на душата и сърцето и за тях съдържанието, момента и споделянето му е много по-важно от това в снимката да има някаква титанична композиция или употреба на светлината, при вида на която и Бресон и Маккъри ще се подмокрят.

а и да, сега фотографията е достъпна за всеки. преживейте го.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-18 11:53

CDman , при лекарите това важи в много по голяма степен......

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ivjordan   
Дата:   15-03-18 12:03

Имаше един виц:

"..., а на времето какви педераси имаше..."

Та, не бъркайте носталгията по отминалата младост с други неща.
И утре и след десет години, ще има по-добри фотографи, отколкото Вие някога изобщо сте били. И за капак, ще са млади и силни.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ninikolov   
Дата:   15-03-18 12:23

Я щас взорвусь, как триста тонн тротила, -
Во мне заряд нетворческого зла.
Меня сегодня Муза посетила,
Посетила, так, немного посидела и ушла.

У ней имелись веские причины,
Я не имею права на нытье.
Представьте, Муза ночью у мужчины!
Бог весть, что люди скажут про нее.

И все же мне досадно, одиноко,
Ведь эта Муза, люди подтвердят,
Засиживалась сутками у Блока,
У Бальмонта жила не выходя.

______________

Ще се взривя! Сега съм като мина,
с нетворческа злина съм зареден,
че Музата ми днес насам намина,
но твърде бързо тръгна си от мен.

Причини има тя - не искай още,
аз нямам право да се възмутя,
разбирам: Муза... с мъж... и в час среднощен! -
Каква ли ще си кажат, че е тя?

И все пак съм самотен и отчаян,
че тази Муза - всеки туй го знай -
по цели дни у Блок била стояла,
у Пушкин пък живяла е безкрай

....

И така нататък .....
.... краят на песничката е интересен [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-03-18 12:55

Изобщо не става дума за "титанична композиция или употреба на светлината, при вида на която и Бресон и Маккъри ще се подмокрят", а става дума за душата на една фотография, не е само да щракнеш част от обувка, за да стане снимка, иска се и друго...
Но това автор като kireto_a няма как да го разбере. Не исках да се заяждам, ама много се издразних на тези думи!
И, да, не искам да преживявам факта, че всеки без душа може да си щрака и да си качва "Шидьоврите" в такива стойностни сайтове като този!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: kireto_a   
Дата:   15-03-18 13:19

а аз си вложих цялата душа в тая снимка... преди 10 години. как може да твърдите, че е без душа. чуствам се обиден и огорчен. и отчаян, няма да снимам повече такива работи, ще снимам клонки и шума. с цялата си душа и сърце.



Публикацията е редактирана (15-03-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-18 13:49

И това ще мине [smilie21] ,духовността е в депресия.То и две трети от участниците в движението не могат да управляват МПС ама си джиткат и продължават да се размазват и да размазват невинни жертви.Живеем във времена в които всичко е $$$$$$$$$$.По горе е написано точно,как може да искаш фотография с душа,след като ЗАУто е без душа и се управлява от матрицата, на която от другата и страна стои дебел мазен чичко с пура в уста и киснейки си грозният космат Г.З в жакузиту, му промива синтезирания мозък с какви ли не джендерастии през глобалната мрежа .

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-18 15:00

ZENTEX,
Проблемът не е в джендърите, нито в джендерастиите. Проблемът е в отношението към фотографията, което е принизено до чисто утилитарно. По същия начин ти използваш езика - важно е да има нещо написано, няма значение дали след точката ще има интервал. Хвърлил си писаното слово на боклука, а се тюхкаш, че фотографиите нямат душа, защото някакви там джендъри се опитват да ти промият мозъка. Объркани мисли на объркан човек!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-03-18 15:09

Разбираш всичко наобратно,явно такъв ти е мирогледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: denkich   
Дата:   15-03-18 15:36

Аз искам да видя фотографии, които според вас имат душа и са стойностни. Покажете ми, дайте ми пример, но без да цитирате имена за търсене в гугъл. Просто сложете линкове. Ако се налага представи мои снимки като боклук, но се обоснови, иначе няма как да те разберем напълно. Аз няма да се засегна.



Публикацията е редактирана (15-03-18 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-18 15:59

търси в гугъл "снимки с душа"

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-18 16:12

Автор: ZENTEX
Дата: 15-03-18 15:09
Разбираш всичко наобратно,явно такъв ти е мирогледа.


Когнитивните способности нямат нищо общо с мирогледа.
Я обясни, че ми стана интересно: ти какво си искал да кажеш, пък аз какво съм разбрал. Бас държа, че нищо смислено не можеш да обясниш.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: batsali   
Дата:   15-03-18 16:18

Ама вие сериозно ли? Интернет - лесен достъп, широка публика. Вече всичко се вижда, което преди не се е виждало. Сега човек може да види много повече стойностни неща идващи от дори от най-забутаните колиби на планетата, може да види и колко всъщност винаги са били идиотите. Каква е тая болест - всичко мое да е най, а всичко след мене и далече от мене е сигнал за скоростния упадък на цивилизацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-03-18 16:25

Todor Tanev, Valeri Vitanov, J.V., ppaulina, narval, Минко, tsurulina, Зи, Swan, botzi, violator, elisaveta, plehanov men, luboar, KemiH, atrifonov, Senna, Fobia, villie, aura, Olinka, lola, fproject, renkart, C5, 1000 biri, nsirakov, charm, variyski, wintermoon, kubeto, didist, PIMPA, kerabo, sevensekonds, Shalala, FotoJnior, Muzka, господи, толкова са много и толкова ДОБРИ и ПРЕКРАСНИ, даже не мога да ги изброя, и пропускам още страшно много добри автори.
Цитирам точно автори, защото не мога да качвам линкове към снимки, които да се отварят веднага.
А на тези добри автори, които не съм упоменала - едно голямо извинение, че не ми стига времето да ги напиша!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: Nenov   
Дата:   15-03-18 16:34

Стойностна фотография винаги е имало и сега е много повече отколкото преди. Трябва само да се потърси. Търсейки тук, забелязвам, че има Топ 100 автори, избрани от всички участници във Фотофорум. Отварям първия в класацията - Todor_Tanev и виждам много добра фотография, като цяло.Спокойно могат да се нарекат "снимки с душа". Преминавам към втория ArtistGND. Преобладават пейзажите, но си личи, че освен умение, фотографът е вплел и душата си в тези картини.Третият kalynsky, с препочитания към портрета и акта, направени с много усет и душа. Преминаваме към последните: Автори с шанс за влизане в ТОП 100. Там под номер 110 е boni, до колкото знам един от собствениците на сайта, с много емоционални фотографии в репортажния портрет. Отивам и на последния 120 - selvag, с препочитания в актовата и портретна фотография. Снимки заредени с чувство и емоция. В България има поне още 100 фотографа, който не участват във Фотофорум с великолепни "снимки с душа". В България никога е нямало толкова много добри фотографи, както сега. Потърсете и ще ги намерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: Beijing   
Дата:   15-03-18 16:39

Авторе, я разгледай ФФ, ако имаш време за него, а не само за спомени, и ще видиш прекрасни фотографии!
Пълно е с качествени фотографи!
Ади моля!
Че е пълно с тъпани като мен е едно, но щом си толкова вещ, значи можеш да отсяваш доброто!
Нищо лично, не те познавам, но ме подразни!
Жив и здрав, и поздрави!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »