Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: hristov2256   
Дата:   29-03-18 11:30

До всички колеги фотографи, оператори, дори и любители.
Искам да благодаря на един човек, когото не познавам и не знам дали тук ще открия, но много се надявам някой ден чрез силата на социалните мрежи. На малко хора съм разказвал тази история, а ето че дойде и време накратко да я споделя.
Преди 13 години, когато се прибирах от училище по това време на годината в кв.Драгалевци, минах през Драгалевското мостче, което пресича реката, за да отиде към другата част на квартала.
На самото мостче имаше бяла кутия, която аз, като истински вандал реших да изритам първосигнално.
Оказа се тежка кутия и ми стана интересно какво има вътре в нея. След като я отворих в нея имаше Canon EF 75-300мм - ужасно добре запазен, дори си беше чисто нов. На пръв поглед нямах никаква представа какво представлява, гледах през него като бинокъл, някакви лупи се местеха наляво-надясно... прибрах го в кутията и се разхождах наоколо в близкия 1 час, за да потърся човека, който я е изпуснал. Не го открих, стъмни се и се прибрах вкъщи. След известно време разбрах какво представлява откритието ми и вместо да си купим с майка ми прахосмукачка - парите отидоха за Canon 3000V, на който сложих обектива и моят живот започна. Истинска магия. И до ден днешен.
С този обектив направих и най-истинския ми кадър преди точно 10 години с мишката по-долу, който буквално обиколи света. Беше главен кадър на изложби в New York, Paris, London, Berlin, Barcelona и много други големи градове. Лично редактор на National Geographic от Вашингтон ми изпрати писмо за този кадър, след което седмици не можах да спя от вълнение. Магията се усили.
Години по-късно всичко това прерасна в професия и с няколко невероятно успешни действащи и водещи проекта, както и изграждането ми като личност.
Знам, че не е приятно да изгубиш.
Не знам кой си, не знам и къде си, не знам и как не си чул подяволите, че си я изпуснал, не знам и как ще прозвучи, но ЧОВЕЧЕ - Благодаря ти!


http://buzzly.fr/uploads/thumb/960/9656814253331.jpg

 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: Pac   
Дата:   29-03-18 11:36

Интересна история :) Дава повод за някои философски разсъждения, за случайностите и доколко са случайни и т.н.
Поздрави! :)
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: anjsan   
Дата:   29-03-18 11:46

Съдбата ти го е пратила този обектив ...
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: compur   
Дата:   29-03-18 12:29

В природата нищо не се губи, просто сменя притежателя си - надпис над хижа в планината. [beer]
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: CDman   
Дата:   29-03-18 12:41

Случайности няма. [beer]

Аз пък веднъж намерих капачка от обектив. Явно съдбата ми показва, че не ставам за фотограф. Демек слагай капачката и недей да се мъчиш. [smilie18] То и се вижда де. [smilie5]
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-03-18 13:42

Вълнуваща история!
Обаче нещо не го виждам този обектив в списъка с техника в профила ти. [smilie11]
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: hristov2256   
Дата:   29-03-18 13:54

Ааа, тука си е, аз вече и с Канон не снимам,както и не публикувам кадри тук, но обективът има специално място вкъщи :)
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: caspin   
Дата:   29-03-18 14:56

Чл. 207. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. - ДВ, бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева.
(2) Същото наказание се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или по погрешка.

Голяма съвест гражданска.Така както е голям нали знаеш какво може да си го...[smilie18]
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: hristov2256   
Дата:   29-03-18 15:09

Бъди здрав, caspin! :)

Заключвам темата, а ако случайно се намери този човек - това ще бъде най-прекрасната ми среща :)

Благодаря!
 Re: Намерен обектив преди 13 години :)
Автор: caspin   
Дата:   29-03-18 15:10

[smilie18] Излагациоооо[smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.