Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-04-18 18:33

Шумен ли ти е фокуса на Самянга? Гледах един клип на един пич, на който при фокусиране въпросния издава много силен звук. След това каза, че е отишъл в магазина и втория е бил същия, чак на третия който в пробвал е бил с нормалния тих звук при фокусиране.
Случайно да си го сравнявал като острота, за това, че 28-цата ще криви повече и не е за архитектура то е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-18 18:37

В Англия ще ти сменят всичко, щом ти е шумен, при мен не ми шуми от първа бройка 35мм. Пак от Англия, това ми беше последното пазаруване оттам.
А за кривото при 28мм не ми се говори. Има го прекрасно и се наглася тежко после при обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-04-18 01:03

Аз щях да го взимам от Щатско (от където ще ми донесе един приятел и тялото и 85-цата, която вече е пристигнала при него). Но сега се замислих - може и от Англия да го поръчам, има малка разлика в цената, но пък ще мога да го сменя без проблеми - при проблеми (шум). Добра идея! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-04-18 17:23

Ходиш до магазин, пробваш и си ок. 28/2 е отдавнашен обектив, вече поотминал.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-04-18 18:03

kvakioh, в кой магазин пробваш преди да купиш фото техника?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: sohk   
Дата:   05-04-18 10:33

Интересно тия магазини дето ходите да пробвате и после поръчвате на "далавера" от интернедите, ако ги нямаше къде щяхте да пробвате, или например ако имаше такса за пробване/консултация, щяхте ли да я платите? Те за разлика от анонимния ebay търговец плащат заплати, осигуровки, наеми и не знам си какви още работи ... и всичко това за да може вие да идете да пробвате и после да не си го купите от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: georgioiv   
Дата:   05-04-18 12:13

Потребителят / клиентът е свободен да си купува от където му е кеф. Ако магазинът е осигурил условия за проби, а не е осигурил условия за купуване си е негов проблем. Като собственик на магазини за електронни устройства го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: SLX   
Дата:   05-04-18 13:22

Несъмнено е тежко да се конкурираш с целия интернет и то в условията на малък български пазар и необходимост от плащане на наем, възнаграждение на персонал и всички други разноски по поддържане на физически магазин.
А иначе разликата между цената на сони а7 3 с двата дискутирани по-горе обектива в България и САЩ е точно 1700 лв. Бих разбрал потенциалния купувач.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-18 13:47

По въпроса за пробването аз лично в Синтезиса съм пробвал всеки обектив към който съм имал интерес да закупя, дори съм сравнявал кадри от различните такива на “служебния” монитор в магазина. Не съм имал проблем и не знам как бих купил, ако такава проба ми бъде отказана, освен разбира се, ако не купувам онлайн. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Mogila   
Дата:   05-04-18 17:15

И аз пробвам дори различни бройки и сравнявам, винаги когато купуам ново. Опитвам се винаги да купувам от магазините, където пробвам нещата, за да ги подкрепям. Понякога плащам и леко по-висока цена в ставнение с интернет.



Публикацията е редактирана (05-04-18 17:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »