Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   06-05-18 11:35

Горе долу при нормално снимане, новата батерия FZ100 издържа около 1200-1500 кадъра.
Аз я докарах и до малко повече от 1500 даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-05-18 14:57

Механичния затвор е едно от най-лакомите за ток неща в камерата. На ел затвор може да снима много много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   07-05-18 06:10

Вчера снимах един фестивал от сутринта 9 до 20.30. Повече видео, по-малко снимки, но камерата не е спирала за повече от 5 мин. Вечерта имаше към 20% батерия. За същото време, с 5 батерии на А7-2, която снимаше на статив непрекъснато видео, завъртях тия 5 батерии безброй пъти. Наистина брутална батерия на А7-3. Няма нужда от втора, освен за дълбок резерв. За сватбаджиите - тая батерия ще откара една сватба.



Публикацията е редактирана (07-05-18 06:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivodam   
Дата:   07-05-18 08:05

написа:

> Вчера снимах един фестивал от
> сутринта 9 до 20.30. Повече видео,
> по-малко снимки, но камерата не е
> спирала за повече от 5 мин. Вечерта
> имаше към 20% батерия. За същото
> време, с 5 батерии на А7-2, която
> снимаше на статив непрекъснато
> видео, завъртях тия 5 батерии
> безброй пъти. Наистина брутална
> батерия на А7-3. Няма нужда от втора,
> освен за дълбок резерв. За
> сватбаджиите - тая батерия ще
> откара една сватба.
>

>
> Публикацията е редактирана (07-05-18
> 06:12)

Интересно, ма съвсем непрекъснато ли снимаше видеото на двойката?
Питам, защото веднъж миналата година снимах една репетиция на едни работи за две пиана на Панчо Владигеров, беше дошъл внукът на композитора, в камерната зала България. Тогава бях със Сони а7р2. Забих го на статива, значи, и то писа каквото писа, и след около 40 минути се изключи. Помислих, че е свършила батерията, или картата, но в последствие се оказа, че е имало и още батерия, и място на картата. Предполагам, че се изключи поради прегряване...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   07-05-18 09:38

е, не, на всеки 30 мин се изключва... И на всеки 40 сменям батерия.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   09-05-18 16:21

Да докладвам работата на тройката с адаптер sigma mc-11. Със сигма арт работят всичките видеве фокус, бързо, тихо, точно, както с нейтив обективи. С канонските обективи работи фокуса според възможностите на мотора - максимално бързо и точно, фокуса по очи работи, не работи само автоматичния фокус - тоя де като го заключиш и държи автоматично. Пробвах на 135/2, на 85/1.8, на 50/1,8 стм, другите са ми EF-S STM и тук следваща гадория - Сигмата не работи с EF-S... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-05-18 23:09

Лек оффтопик въпрос имам: CaptureOne безплатна ли е за Sony-то?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: menigiki   
Дата:   11-05-18 23:14

Има версия която е орязана и е безплатна, има и про версия със всички функции за притежатели на Сони, която е на прференциална цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-05-18 00:31

Благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   12-05-18 14:30

Сони имат нов, техен си софтуер за RAW и каталог

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-05-18 02:25

Ще го пробвам, но от CaptureOne бях най-доволен и за това питах, а там при инсталация си спомням, че излизаше една опция “Free (for Sony)” ама то не било баш фрий [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-18 08:56

Сонешкия софтуер май има едно приложение да сглобява pixel shift поредици от a7rm3. Има и тетъронг ако нямате про версията на captureOne. Raw реадктора май е стария, само са сменили цветовете. Не е лош като изходно качество, но е доста примитивен и бавен сравнение с captureone pro.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-05-18 13:28

И така, от вчера съм с новото тяло, днес ще му правя сефтето в Лондон съм (на екскурзия), кофтито е че имам само 85/1.8 с него.... След 3-4 дни съм уговорил една девойка за портретна фотосесия тук, така, че ако не за друго, ще го видя в силата му тогава. Ергономията ми допада, определено малко ще ми се улекоти живота [smile]
Ще пиша след няколко дни за повече впечатления [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   26-05-18 15:45

А7м3 + 85/1.8 + Лондон + девойка + пролет - тва си е мечтана комбинация [smile] [smilie24] Чакаме снимки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-05-18 02:56

Честито!
И само на фокус! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-18 13:18

ехааа тая комбинация е супер. лека и удобна. вчера снимах с моя 85/1,8 Батис (преди го нямаше Сонито) и да си призная съвсем достатъчен е дефокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-18 18:17

Защо AF Eye не работи при AF-S mode?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   28-05-18 19:03

работи и то още в първата а7 а и в една купчина камери преди това

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-18 21:02

Явно нещо не съм го настроил както трябва, ще опитам пак :) Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-05-18 00:46

Качих малко тестови снимки от екскурзията си. Ако на някой му се разглеждат да цъкне ТУК

Всичко е директно от апарата и е с 85-цата на Сони - единствения обектив, с който разполагам [smilie3]

Портретната сесия се отложи, поради дъждовете в последния ден от престоя ми там, но скоро (до седмица-две) ще я направя.


https://farm1.staticflickr.com/873/42389581302_d269665233_b.jpg

Sony a7 III + 85/1.8 test photos by MyFamilyDay Photography, on Flickr


https://farm1.staticflickr.com/889/41717101324_ff30a155a0_b.jpg

Sony a7 III + 85/1.8 test photos by MyFamilyDay Photography, on Flickr


https://farm2.staticflickr.com/1742/42389582122_c4ca705731_b.jpg

Sony a7 III + 85/1.8 test photos by MyFamilyDay Photography, on Flickr



Публикацията е редактирана (30-05-18 01:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kollev3   
Дата:   30-05-18 16:31

[beer] [smile] Харесват ми...има ли корекция на цветовете[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-05-18 17:08

Няма абсолютно никакви корекции (даже няма и филтър пред обектива), това са тестови кадри директно от картата, заснети в jpeg. Впечатлен съм от това как мери това тяло, все се стреми да няма прегоряло при контрастни сцени. Не, че няма де, но идея по-балансирано стои спрямо досегашния ми опит [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   13-06-18 22:34

интересна дискусия за travel и street фотографията

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kvakioh   
Дата:   14-06-18 08:21

Най-накрая малко от реално и лично мнение и примери, а не някакви фенчета да си харесват чуждото мнение и да пускат нефелни линкове.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-18 18:25

Вярвате или не, при мен фокуса по очи не работи в режим различен от AF-C [smilie11]
При AF-S разпознава лица и фокусира такива безпроблемно, но фокуса по очи просто го няма.
Предполагам, че освен въпросната комбинация пропускам нещо съществено в настройките на апарата, което не му позволява да използва eye-AF при различен от continues focus. Дайте някакви идеи, къде, какво може да не съм или да съм сетнал, което до води до този проблем?

Интересното е че изгледах няколко видеа в тубата и там разни ревюъри казват, че за да работи фокуса по очи трябва да се използва в комбинация с AF-C. А вие тук (и на лични) друго твърдите и почвам да си мисля, че има различни партиди от а7м3 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »