Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 07:43

"... Между "имат ли touch AF?" и "възможност да избираш зона на АФ с докосване на дисплея" какво е различното?

Ако кажеш, ще проверя и ще пиша."

В клипчето, което споменах, се вижда разликата:

Sony A5100 Video Touch to Snap Focusing

От около 2,20 мин. нататък ...

Тук е по-кратко:

https://www.youtube.com/watch?v=-qEoIDl2dr8

Т.е. самото докосване активира ли АФ, като на А5100, или трябва да натиснеш бутона за АФ, след преместване на АФ зоната?



Публикацията е редактирана (01-04-18 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   01-04-18 08:52

Демек като натиснеш на дисплея и направо мести фокуса. Работи като АФ и е направено доста плавно да премести фокуса където си му цъкнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 08:55

Добре, мести фокуса- това ми е ясно.
Въпросът ми е: сработва ли с докосването фокусът или допълнително трябва да натиснеш бутона за АФ?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   01-04-18 09:11

Натискаш и си го мести сам. Не трябва да натискаш АФ бутона.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 09:18

Благодаря!
Мести зоната за фокусиране, но трябва да натиснеш бутона, за да активира АФ в тази зона.

" ... Touch the monitor.
••When shooting with the monitor, touch the subject to focus.
••When shooting with the viewfinder, you can move the position of
the focus by touching and dragging on the monitor while looking
through the viewfinder.
••When the shutter button is pressed halfway down, the camera
focuses on the focusing frame. Press the shutter button all the way
down to shoot images."

Свалих си инструкцията - пише си ясно това, което ме интересуваше.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (01-04-18 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   01-04-18 09:42

Ivan_A

Пипаш с пръст дисплея и автофокуса автоматично сработва в тази зона. Има опция в менюто да излючиш автофокуса при тъч, тоест с пръст да местиш само зоната, по избор на ползвателя.
Същото важи и докато гледаш през визьора и пипаш с пръст екрана, като при Olympus/Panasonic. Но предполагам при m4/3 е по-бързо и "интуитивно", защото внедряват тази технология от няколко поколения камери насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 10:02

Taka e.
Надявах се, след опита с А5100, да е като при м4/3 - възможност със самото докосване камерата да фокусира на посоченото място и възможност да фокусира и снима веднага.
И пак е по-добре, отколкото липсата на touch функцията в предните тела!

Ако си хардлайнер и не се занимаваш с подобни "лиготии" - изключваш я просто.

... докато случайно пробваш и установиш, че е много удобно!
... или (ако си SonyHater) се появи при любимата ти марка камери - как да не харесаш тогава?! [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-04-18 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 11:47

сега го пробвах и май само мести точката. Не ще да фокусира или снима.

Докато си на визьор работи малко по различно, но пак не можах да го излъжа да задейства фокусирането с пипане. Снимка също.

За видео фокусира когато зададеш зона.

Не знам дали бих го ползвал ако имаше. Не съм ползвал тъч до сега.

За мен фокуса на очи сега ми е интересен. Искам и следящия да разуча.

Вчера видях, че може да си запомниш фокусни настройки и на два бутона да имаш две различни настройки на фокуса.

Има много неща дето не ги знам още на тая камера.

Тъча е интересен май, защото докато си на широка зона за спорт например, може бързо да фокусира на една определена точка.



Публикацията е редактирана (01-04-18 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: uri64   
Дата:   01-04-18 11:59

Пък при Фуджи Х-Е3 си цъкаш по екранчето, където искаш да ти е фокуса и ако си му го задал от менюто - направо си снима и изкарва шедьовЪр на фотографИческото изкуВство - с добра раззработка в сенките, кремообразно боке и разкошШшно зЪрно! Пък! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   01-04-18 12:22

Киро виж дали изобщо го има като опция,поне при 20-ката/фуджи/мога като пипна екрана,апарата фокусира и прави снимка,но това е само от тъча,ако съм избрал тази опция,иначе е само фокус.Сори,че намесвам фуджито,просто го споделям като мнение,че има 2-3 опции да бачка тъча,но само при една прави и снимка.Провери дали няма и такава,някъде в менюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 12:34

Не го познавам още. Ето тука щета ръководството и не виждам как да стане.

Може да не му разбирам. Марвеса друго е писал....

http://helpguide.sony.net/ilc/1720/v1/en/contents/TP0001212155.html


Честно да ти кажа, имам бая да уча ако искам да я позлвам що годе пълноценно тая камера. Едно време по две години ги учих минолтата 5д, а300, а700, дори некс-5 и Никона Д700 (последния само 1 година и не мога да кажа, че го познавам добре). Тоя уж е като предните сонита ама е друго. С 55/1.8 дето А7рм2 не работеше на тъмно, а7м3 е пушка....сега си мисля, че с 28/2, 55/1.8 и 85-ца на Е байонет имаш прекрасен комплект за събития, дето общо тежи колкото един Арт обектив. С А7рм2 просто не ставаше, аз за туй ползвах обективи на адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   01-04-18 12:48

Извинявам се, всъщност АФ с тъч работи само, ако АФ е настроен на префокус (тоест, фокусира автоматично на зададената фокусна точка, преди да натискаш спусък-бутона), процеса е бавен и не можеш да прекадрираш по този начин, защото автофокуса ще префокусира отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: uri64   
Дата:   01-04-18 13:58

> Честно да ти кажа, имам бая да уча
> ако искам да я позлвам що годе
> пълноценно тая камера. Едно време
> по две години ги учих минолтата 5д,
> а300, а700, дори некс-5 и Никона Д700
> (последния само 1 година и не мога
> да кажа, че го познавам добре). Тоя
> уж е като предните сонита ама е
> друго. С 55/1.8 дето А7рм2 не работеше
> на тъмно, а7м3 е пушка....сега си
> мисля, че с 28/2, 55/1.8 и 85-ца на Е
> байонет имаш прекрасен комплект
> за събития, дето общо тежи колкото
> един Арт обектив. С А7рм2 просто не
> ставаше, аз за туй ползвах
> обективи на адаптер.


Ей това не ми харесва генерално при сегашните апарати...на едни камерки, дето няма да им споменавам марките, си нагласил ИСОто при зареждане на филма (ако не си забравил), нагласяш си блендата от пръстена на обектива, нагласяш скоростта от колелцето на апарата, като се водиш или не от светодиодите във визьора (ако имаш мерене), натискаш спусъка и това е... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 14:06

" ... нагласяш си блендата от пръстена на обектива, нагласяш скоростта от колелцето на апарата, като се водиш или не от светодиодите във визьора (ако имаш мерене), натискаш спусъка и това е..."

Е, какво ти пречи и с А7III/ХХХХ да направиш същото?

... освен, че не е Leica, разбира се! [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (01-04-18 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Xizario   
Дата:   01-04-18 15:03

https://flic.kr/p/FPCMvk

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-04-18 16:18

Sony A7 III не може да фокусира чрез тъч екрана. Може само да мести точката/зоната за фокусиране и да зададе точка/зона за проследяване на обект. При видео се държи малко по-различно, но пак не позволява фокусиране чрез докосване на екрана. Тази орязана функционалност е съвсем умишлена - Сони смятат, че функциите "touch to focus" и "touch to shoot" са удобни за смартфон, но не и за камера. Изобщо не им е проблем да ги активират (във всички смартфони на Сони те присъстват), но не искат. По същия начин се инатят и не щат да сложат дисплей, който се изнася встрани от тялото (fully articulating display).
Аз съм съгласен със Сони, че тъч екрана повече пречи, отколкото помага. Винаги изключвам тази функционалност - не мисля, че с нея операциите се извършват по-бързо и/или по-точно. Това е играчка за тинейджъри или (в "най-добрия" случай) за мързеливи аматьори, които обвиняват техниката (а не себе си) за калпавите си снимки.
За дисплея не съм съгласен със Сони, но разбирам тяхната гледна точка. Ако някой от портовете е зает (за външен микрофон, слушалки, HDMI и т.н.), изнесеният встрани дисплей не може да се върти - за разлика от този, който не се изнася встрани от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-04-18 16:27

Xizario,
Така и не се научи как се постват линкове в този форум!
А този anankephi поне да беше обяснил в каква ситуация е възникнал проблемът - щеше да е по-полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-04-18 17:22

"Аз съм съгласен със Сони, че тъч екрана повече пречи, отколкото помага. Винаги изключвам тази функционалност - не мисля, че с нея операциите се извършват по-бързо и/или по-точно. Това е играчка за тинейджъри или (в "най-добрия" случай) за мързеливи аматьори, които обвиняват техниката (а не себе си) за калпавите си снимки."

Аз не съм съгласен със Сони по този въпрос, нито с chrisnoch, но - форум е - всеки с мнението си. [smilie24]

Ще дойде Sony A7XXX, с функциите "touch to focus" и "touch to shoot", ще четем пак умни мисли.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-04-18 19:00

Аз наскоро си купих NEX 5N който е вече бая старичък и О ЧУДО има тъч, който работи адекватно, дори в менютата. Защо толкова години по-късно наново откриват топлата вода не знам...

За мен тъча е удобна екстра, която си ползвам редовно. Дори като снимам видео ми е удобно да цъкна по екрана къде да фокусира или да направи преход, работи си чудно екстричката. Само не знам защо няма опцията тъча да фокусира и прави снимка... на предните генерации го имаше през таблети и телефони, на новите дори от там не работи.

Още нещо ми липсва, гледах разни ревюта на фуджи и се оказва във Х-Т1 има опция да си пуснеш ръчния фокус на обективите да е линеарен и става доста по-добре от стандартното. Което в случая на повечето сони обективи с електронен ринг за фокус е неизползваемост за прецизен ръчен фокус.

Сигурно в 4тото поколение ще ги оправят тия дреболии... все ми е тая вече де [smilie5] р3 ми върши чудесна работа и съм супер доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-04-18 20:40

Ползвам тъча постоянно с паната, но този апарат е малък и няма визьор. Ако камерата е голяма, сложил си по-големшък обектив и ползваш визьора, няма ли риск да си бръкнеш в носа, докато се опитваш да ползваш тъч-ту-шута?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: mugen   
Дата:   01-04-18 20:47

Сложили са опция да не ползваш целият екран за местене на аф точка, а различни квадратни от него по избор.
Примерно правоъгълник в дясната част на екрана мести по цялото покритие на аф зоните.
Тва и аз не мога да си го разбера при прочит.[smilie25]



Публикацията е редактирана (01-04-18 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   01-04-18 20:59

незнам дали има смисъл от тач ту шут, особено като се има предвид как рабити през визьора. там идеята е да си местиш фокуса с десния палец, вместо с джойскика, и понеже в тоя момент показалеца е върху копчето за снимане като решиш може да си снимаш или само да фокусираш. аз съм го нагласил да работи релативно в горния десен ъгъл. работи чудесно.

сега колкото, е хубаво толкова е и недоклатено. щеше да е супер ако си на афц и държиш наполовина, и може да се мести точката с тача. така можеше да си направи човек тач ту фокус. само дето не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-04-18 08:28

Да тази екстра докато гледаш визьора да местиш фокуса от тъча е по-яка от джойстика. Много по-бързо се работи с нея.

И добра новина от Китай - вече има батерии и зарядни [smilie5] до сега трябваше да купуваме само оригинални батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   03-04-18 17:33

Има вече официална поддържка от Лайтрум!

Отделно в последната версия явно от Адоби са поработили по профилите и цветовете като цяло. Дано има резултат.

С 24МП последния лайтрум работи поне при мен доста добре като скорост.

ДПРевю за новия лайтрум

поддържани камери от лайтрум с новия А7м3


Честито! Споделяйте впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-04-18 20:04

Да питам нещо в Тубата има много клипове как захранват Сонита с пауър банк .Тва прее..ва ли апарата по някакъв начин и гаранцията дали ще му важи ако от вр на вр се захранва така ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »