Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: Pac   
Дата:   23-03-18 10:52

Слагаш ми някакви думи в устата, които не съм казал. Първо не съм споменавал Сони. После не съм казал, че потребителите на другите марки трябва да мислят различно (повече) за техническата част.
Просто казвам, че меренето на безогледалка може да се направи по-добре (и като цяло се прави). И също, че автоматичното мерене изначално (независимо от марката и типа система) няма как да вземе душата на снимката.



Публикацията е редактирана (23-03-18 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: D_Ave   
Дата:   23-03-18 11:20

и някакси лека полека темата се превърна в петъчна:) ама супер сте ми любими защитниците на безогледалките, малко да ви бъзне човек веднага палите:)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-18 11:23

Нали това е целта, да я направим петъчна и да храним сони феновете и после да им гледаме сеира

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: D_Ave   
Дата:   23-03-18 11:27

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: ElBandido   
Дата:   23-03-18 11:34

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: Pac   
Дата:   23-03-18 13:12

"Защитниците на безогледалкитe" [smilie25]
Че от какво да ги защитаваш безогледалките. Те мачкат. Други имат нужда от защита сега. :)

Не говорим за марки, говорим за технологии.

Единственият път на Канон / Никон да останат конкурентни е и те да махнат огледалото.
Това относно битката на марките. Битката на технологиите (дслр срещу безогледалка) е с отдавна предизвестен изход, само въпрос на време.



Публикацията е редактирана (23-03-18 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: lamerko   
Дата:   23-03-18 13:27

Предполагам от мен почна приказката за безогледалките... споменах въпросната врътка за компенсацията, понеже е наистина много удобнa. Лично аз снимам основно на полуавтоматичен режим - да кажем 90% от времето с приоритет на блендата. Вярвам, че същото е и при повечето снимащи, без значение от системата. Ако приемем, че вътрешното мерене не винаги ни устройва, то наистина има два варианта - преминаване в ръчен режим (и евентуално изпускане на някой друг момент) или чрез компенсация на експозицията, отново използвайки вътрешното измерване. Тук идва въпроса кое от двете ще е по-бързо и удобно - всичко зависи от изнесени контроли и менюта на конкретната камера. И точно тук недоумявам защо липсва тази контрола в толкова много камери. Сега като гледам профила на avo с описание на техниката - сам трябва да си реши кое ще му е по-удобно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: ElBandido   
Дата:   23-03-18 13:34

аз така като гледам ги погребахте огледалата още преди 6 години там с разните нексове един милион модела ама истината е друга и тя е че на повечето хора за имаващи се с фотография не им пука за разните благинки за който говорите и реално предимства безогледалките срещу огледалата нямат никакво предимство а на против като сложиж 70-200 на теб няма да ти е удобно да с имаш въпреки всичките благини за който говорите а те са просто некакви смешни нещица дето с тех снимки са се правили и ще продължават да се правят [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: Pac   
Дата:   23-03-18 14:01

DSLR е доказала се технология, върши идеална работа и ще може да я върши още доста години. Но ако искаме развитие и нови възможности, не очаквам те да се появят там. DSLR-ите са толкова добри, колкото могат да бъдат, стигнали са лимита си. Безогледалките имат повече поле за развитие. Причината за това е една единствена - повечето входни данни, с които може да се работи. Въпрос на бърз процесор и подходящи алгоритми е да правят каквото си поискат.
ДСЛР-а е почти сляп сравнение с безогледалката. Тоест вижда само точките за мерене и фокусните точки, не и цялата картинка.
Това е моето разбиране за нещата поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-18 14:22

Pac , що мислиш, че при сензора на безогледалката е по различно?
Фокусните сензори на безогледаката са същите и са ограничени като брой, само дето се намират на самата матрица. Меренето също е ограничено заради консумацията и бързодействието до определен брой точки.

Обикновено проблемите идват от там , откъдето не очакваш - например предричам зацапване на сензора заради дирекното му излагане на показ :) и от там зацапване на фокусните точки и проблемчета :) - лично мое менение :)



Публикацията е редактирана (23-03-18 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: Pac   
Дата:   23-03-18 14:58

Ако се ползва чист фазов фокус е така, само фокусните точки играят, но доколкото знам напоследък се ползват хибридни алгоритми, които комбинират предимствата на фазовия и контрастния фокус.
Все още информацията от сензора не се ползва толкова пълноценно, но това подлежи на промяна, важното е, че е налична.
За цапането на сензора, така е, повече се цапа. Но което се цапа се и чисти. Поне като е изцапан сензора се вижда и на снимките. Докато като се нацапа огледалото се ебава фокуса и не е толкова очевидно защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-18 15:00

Pac [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: sherbit   
Дата:   23-03-18 15:46

Аз меря по слънчевото правило и умножаване с коефициент, който ще запазя в тайна. Ще подскажа малко казвайки, че числото е между пи и е.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: peter_punch   
Дата:   25-03-18 00:32

Много хубаво нещо са кроп безогледалките, само да не се налагха ,човек да работи с тях...За туризъм и разнасяне насам-натам са чудни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: quazimodo   
Дата:   25-03-18 10:05

sherbit написа:

> Аз меря по слънчевото правило и
> умножаване с коефициент, който ще
> запазя в тайна. Ще подскажа малко
> казвайки, че числото е между пи и е.


И как ти стигат блендите на обектива[smilie10][smilie10][smilie11] ?



Публикацията е редактирана (25-03-18 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: avo   
Дата:   25-03-18 16:55

За мен корекцията на експозицията става за секунда, винаги съм ползвал това, но в един момент се замислих дали е добре. Разбрах, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое е по-удачно - exposure correction+/- или промяна в скорост/бленда
Автор: farushko   
Дата:   25-03-18 18:11

На мен най-добре и правилно експонирани ми се получават снимките когато работя на ръчен режим, но ми отнема малко повече време за правилни нстройки аи трябва да се следи постоянно промените в светлината, което понякога води до изпускне на точния момент.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »