Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: mirrorless   
Дата:   20-03-18 23:06

Така, първо като създател на темата имайки правото да блокирам някого ще си позволя да го използвам и човекът от който не виждам нищо смислено, а само заяждане беше блокиран! Прощавайте, ако е някой ваш близък или приятел, но аз лично не виждам смисъл от постовете му и агресивното му поведение [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: mirrorless   
Дата:   20-03-18 23:09

Сега по темата искам да кажа, че изключително съм благодарен за изказаните мнения до момента! Бях изброил всички подред, но ги изтрих, защото са прекалено много + това не искам да засегна някой, който е изказал мнението си, но не съм го оценил или по невнимание съм пропуснал! Благодаря на всички!



Публикацията е редактирана (20-03-18 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: mirrorless   
Дата:   20-03-18 23:28

По темата не знам дали го споменах или не, но снощи пак гледах сраенителни ревюта и клипове. Вече толкова се омазах с информация, че не мога да спомена сравнение между кое точно сони и фуджи гледах, където в градска среда се снима сграда, но около сградата има млади високи дръчета. Силно ми направи впечатление, че детайла при Фуджи не беше същия като при Сони, както и цветовете бяха по-измити, а освен това контраста беше по-зле. Сега не искам да започвам поредната война по темата, доколкото разбирам всичко зависи как е експортнат тоя сложен фуджи файл и на каква програма се гледа, а от LeniS става и ясно, че има и огромно значение как се подготвя и в крайна сметка принтира. За задапаратното у-во нещата са ясни, макар, че често всички игнорираме точно този фактор, а той оказва явно най-голямо значение за дадена фотография.

Сега за себе си аз лично мога да кажа, че въобще не съм наясно с много неща и съм в категорията любител, ама от най-закостенелите. Нямам претенции или амбиции от това да ставам някакъв гуру или пейзажист, галерист и др, казвам го с най-голямо уважение, а не с надсмешка! Идеята ми е да снимам за кеф и да запаметявам спомените по възможно най-добрия и приятен начин. Не мога и не искам да прекарам свободното си време в конвертиране, обработка и изобщо кой знае какви манипулации. Това съвсем не означава, че ще снимам в jpeg, защото аз и си знам, че и 10 от 1000 кадъра да искам да пипна в шопа, то ще ми е лесно и приятно, както е било и до сега! Та в тая връзка почнах да размишлявам над написаното от sirkhann и marves.

В момента съм на кръстопът - или да сменя старото вече X-A1 с друг модел от същата марка, но с bayer сензор или да гледам за друга марка просто... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   20-03-18 23:35

Понеже ме намесихте, ще сложа тук някои мой приятели пейзажисти, които снимат с Фуджифилм
Andrea Livieri
Christian Ringer
Fabrizio Fortuna
Paul Sanders
Elia Locardi

Сега такива, които не познавам:
Dan Bailey
David Graham
Jonas Jacobsson
Jonathan Irish
Ted Gore и други.
Всички гореизброени се прехранват само като пеизажисти, някои от тях са и едни от най-известните и търсени преподаватели по фотография в света, а ако инструментите им ме ставаха, то вероятно вече щяха да са ги сменили. Досега никога никой от тях не съм чул да плюе по една или друга марка, никога!
Снимайте си и си гледайте кефа момци, стига мерене на пишки. По зле сме от тунинг форум и hi-fi форум взети заедно. Това не са неща на живот и смърт я [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: mirrorless   
Дата:   20-03-18 23:49

SteliyanStoyanov точно в това е въпроса [smilie5]

Големите са си големи, за мен няма значение те с какво снимат, нито в примерите дето се изброяват световно известни фотографи снимащи с Никон/Канон...нито тези дето снимат с Фуджи. Той и Шуми ще кара моята дърта кола по-добре от мен, че и от братчеда, който е про-шофьор (таксиметров шофьор е). Въпроса е за мен - тоя дето не е много напреднал, да не кажа назаднал - кой инструмент ще ми даде по-смислено поле на действие, лекота при работа и по-добър резултат с по-малко намеса от моя страна. sirkhann макар, че и той е дал примери, поне добре го каза, че за да се отговори на въпроса е нужно да се поставите на мое място!

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   20-03-18 23:51

Sony 6300/6500 с китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: mirrorless   
Дата:   20-03-18 23:54

Благодаря, това е мнение по въпроса!

ПС: Много хубави кадри в профила ти видях [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   21-03-18 07:46

За фейсбук и телефон става.

Fujifilm просто няма как да пресъздаде детайли, които са с размер около 1-2 пиксела и са в сменящи се цветове, особено в неутрални тонове, където цветните артефакти избиват.

Например тази снимка от профила на Стелиян, който писа по-горе https://photo-forum.net/i/1999791
средният план с тревата ще е на блокчета и рисунки, а цветовете имат по-малко нюанси от снимка с алтернативен баер филтър. Естествено, за снимки на скали и морски пейзажи, това не е никакъв проблем, защото няма толкова силна смяна на цветни детайли и там с правилното шумопотискане, а и няма да е толкова видимо. Пък той, ако желае, ще му изпратя RAF файла с дърветата по-горе, където може да се види този проблем. Пробвах да го отворя и с CaptureOne 11 - абсолютно същото положение. Нещата се оправят при корекция на Moire над 70%, където започва потискане на цветната информация в останалата част от файла.

Като започне да се разлиства, ще се опитам да направя сравнение между фуджито и foveon-а доколко има разлика в цветната информация, защото при Sigma-та всяко листенце има свой нюанс и се вижда.

Аз снимам рядко, с месеци не си ползвам фотоапарата, често забравям някои от тънкостите му, и обработката след това ми отнема доста време, за да реша проблеми, които вероятно не бих имал с баер сензор, а и поради същата причина, в тези ситуации бих извадил и повече информация от файла.

Темата не е за това дали Fujifilm става или не. Знам, че всяка истина се приема много тежко от собствениците на тази доста скъпа система. Става дума за сравнителни предимства при еднаква цена и еднакви условия, и даване на коректна информация на хора, които тепърва ще градят система.

Успех на mirrorless в избора. Аз мисля, че трудно може да се направи грешка в днешно време. Въпрос на предпочитания. С Fujifilm наистина ще имаш доста приятно преживяване по самото снимане и широките обективи са по-добри от тези на Sony за кропнатата алфа. Водещо при избора е какво за теб би било най-важно - удобство, ергономия, качество на изображението и т.н.

Виж също и новите Olympus-и, имат вградена стабилизация в тялото, хубава оптика, леки тела, добра динамика.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: viara123   
Дата:   21-03-18 08:03

Sony A6300 + 16-50/3.5-5.6 + 50/1.8 [smilie24]
Ако може без 16-50/3.5-5.6. Останалото втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   21-03-18 10:46

Мен пък ме изкефи да гледам кадрите от линковете,които са качили Ширкан и Стилиян...[beer]
Ширкане,може и някои потребители да приемат тежко нещо негативно за някоя марка,както например за сони,знаем,че има пич,дето пише толкова пламенно,че няма докъде.Не съм виждал потребител на който да го прави по този начин с никоя друга марка.Напротив,мисля,че всеки е писал обективно и когато има нещо слабо в с-мата се каза.Ти си този който така пламенно говориш против цени,детайл и прочие,а в същото време снимаш с тази марка и не я сменяш,НО не може да се отрече,че има понякога и положителни мнения от теб въпреки всичко.Визирам последните ти изречения от последния пост.Темата е изчерпена,остава колегата да си вземе една камера и да ни показва качествени снимки.Тук подкрепям и мнението на Ширкан,че с новите камери просто няма как да се сбърка-да различни са като картинка,усещане,насладата която ти носят,но в технологично отношение просто нямат слабо място.
Желая ти само хубави кадри,без значение с какво за заснети и най-важното е да ти носи кеф не само техниката,а ми и самата фотография....[beer]



Публикацията е редактирана (21-03-18 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-03-18 12:14

Заговорим ли за цени при Фуджи трябва да вметна, че по тази причина си останах само с китовия обектив 16-50 на моето Х-А1. Сега се сещам, че имаше една тема в която най-вероятно sirkhann беше споделил несъгласието си с ценовата политика на марката и много народ се бяха впуснали да опровергават твърдението, че обективите са им скъпи! Може и да бъркам човека, но аз съм. на същото мнение като цяло, за това решението ми бе адаптер с контрол на блендата за 6те никонски обективи, които имам. Вярно, че имам най-слабото и пластмасово тяло от марката Фуджи, но не ми се започва от нулата и наливане на кофи с пари само заради единия кеф. Използвайки през повечето време безогледален апарат със сменяема оптика, като такъв с фиксирана лично аз няколко пъти съм мислил за преход към някой с фиксирана оптика, като Fuji X100F или дори тези с 1” сензор като Panasonic LX100, LX15 или Sony rx100 IV например. За снимки по екскурзии и пътувания всеки един от тях , че и не само би свършил добра работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   21-03-18 12:33

Не бъркаш PhotoBo,точно той показа списък с цените и е така ,има си скъпи джамци тази с-ма и това е.Понеже спомена х100F-лично на мен много ми харесва тази камера.Поснимах с нея в павилиона,мога да кажа,че сглобката е много качествена,дефактно е едно про2 в по малка черупка и фиксиран обектив.Абсолютно безшумен апарат.Нещо което за снимки в църква например или стрийт е един голям плюс.От тези които си изредил аз лично бих взел него заради по големия сензор,ергономията,НО не знам дали си оправдава цената.Ако се намери нещо втора ръка до към 1300-1500лв.-мисля,че си струва парите.RX-серията на сони също е добра,гледах семпли с 4и5/последните серии и ми харесаха как се представят,поне това от нета,което съм виждал/И те са скъпи,но за разлика от фуджи,се намират втора ръка.Не че фуджи 100-серията я няма но е по рядко и поне досега F-ката не съм я виждал в нашия базар,но има алтернативни такива...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: Pac   
Дата:   21-03-18 13:21

Х100F се намира нов от чужбина за към 1800лв. Но не знам колко мога да го сравнявам с Про2, не е weather sealed и боята ми изглежда по-кофти. Аз имам Х70 и мислех да ъпгрейдна към Х100F, но се оказа, че разликата в размера е много осезаема. Х100F за мен не става за носене в джоб, а щом трябва да го нося в чанта, по-добре да си нося някое от телата със сменяема оптика. Х70 го нося в джоб.
Никой не се е хвърлил на Фуджи, защото е евтино. Скъпо е. Цените на някои неща са просто абсурдни, например допълнителният (не батериен) грип за Х-Про2 в България се предлага за 299лв. 299лв за една метална скоба с малко гума отпред!
Като оставим цената на страна, не мисля, че има кроп система с по-добри обективи. А човек не си купува фотоапарат и обективи всеки месец. Топ стъклата си ги купуваш веднъж и са дългосрочна инвестиция. Тялото си го сменяш на 2-3 години. Предвид, че не си изкарвам хляба с фотография, няма нужда да правя сметка дали техниката "ще си избие парите", но в интерес на истината от снимане приблзително си покривам похарчените суми. Та реално хобито не бърка толкова в семейния бюджет. А кефът е голям. :)
За другите хобита, с които се занимавам, парите текат само в едната посока, те реално са по-лоши за бюджета. :)



Публикацията е редактирана (21-03-18 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: victory13   
Дата:   21-03-18 14:44

лх100 е с пълноразмерен м4/3 сензор...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-03-18 15:04

Автор: victory13
Дата: 21-03-18 14:44
лх100 е с пълноразмерен м4/3 сензор...


..., но в нито един от форматите НЕ използва пълния размер на сензора, а различен кроп от него, запазвайки един и същ ъгъл на виждане.
Това беше само уточнение.
Иначе Panasonic LX100 е страхотна компактна камера с много възможности. Голям кеф е да се снима с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: victory13   
Дата:   21-03-18 15:37

[smilie24] Всъщност доста важно ут-е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »