Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: Beijing   
Дата:   19-03-18 15:27

-Който не се замисля върху това, което е далеч, го заплашва близко зло. XV, 11

Конфуций, "Добрият път"
...................................................
Всъщност, някак си си мисля, че "Автора" трябва да осмисли това!
Не си падам по дългите обяснения!


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   19-03-18 15:34

Форума умре, хайде - умира...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-03-18 15:37

Автор: nyamago
Дата: 19-03-18 15:06

... с индивиди, които не знаят и не разбират разликата между лошо и хубаво....


...след дълги , неуспешни опити да обясни на подрастващ негър понятията "добро" и "зло" , мисионер се принуждава да даде конкретен пример:

Мисионер:...Зло е когато се случи нещо лошо! Например, откраднат ти крава. Това е зло. "Добро" е - обратното на "зло".Когато се случи нещо хубаво. Разбра ли?

Джимбо:...Разбрах. "Зло" е , когато на Джимбо откраднат крава , а "добро" , когато Джимбо открадне крава!...

...[smilie5]...


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: IDA   
Дата:   19-03-18 15:42

Ето една снимка с душа:

https://photo-forum.net/i/2043954


Само човек с душа може да улови такъв момент!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: stukloplast   
Дата:   19-03-18 17:08

А ако снимката е нагласена и режисирана като от фотограф на Ройтерс, кво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: dtangelov   
Дата:   19-03-18 17:22

Като гледам персонажите, си е нагласена и режисирана от всякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-18 19:06

Сигурно са професионални кинозвезди от КамБоливуд, режисирани от носител на Оскари, със скромен бюджет на снимката от няколко милиона само. Снимана е от двуметров дрон с 1200мм f/0.95 телеобектив, с холо-лазерно осветление, а за пост-продукция е пращана в Пиксар за специални ефекти.

И подобно на споменатите Ройтерс, фотографът е имал за служебна задача да изопачи действителността (която е - че в Камбоджа няма любов и щастие, всички се мразят и са винаги намръщени). Фалшифицираната действителност ще бъде използвана за смяна на управляващия режим и за 'някои хора' да направят 'едни пари' от всичко това...
- - - - -

Толкова сме затъали в нашенския свят на ментЕта, че незабавният ни инстинкт е да обявим всяко едно нещо за 'фейк' и за 'нЕма такова животно'... Каквото и да се случи, в която и да е област на живота.

А въпросната снимка си е уловен момент и е чудесна! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   19-03-18 20:28

тест

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: asahi   
Дата:   19-03-18 23:22

Потвърждавам! Тестът е успешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ejel   
Дата:   20-03-18 09:04

Не съвсем! Няма ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: CDman   
Дата:   20-03-18 09:49

Приключихме ли с душата.[smilie11]

Ако сме приключили да обсъдим липсата на гланц.[smilie5]

Ех едно време какъв гланц имаха снимкитееее [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: masteral   
Дата:   20-03-18 11:02

Нямало фотография в България - да ама не! А българи печелят най-големите фотографски конкурси - и то със снимки от България.Браво на Веско!
Конкурсът на Сони 2018


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: masteral   
Дата:   20-03-18 11:11

Адаш, пусни го в новините,
та да млъкнат песимистите![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ElBandido   
Дата:   20-03-18 11:26

тва с този конкурс е нагласена работа :) знаят за форумните теми от сони и за тва на българин са дали наградата защото очакват невеоятни продажби на техниката си :) хахах

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: Nenov   
Дата:   20-03-18 11:41

Браво! Днес награда на Сони 2018 за Веселин Атанасов. Преди това Пулицър за български фотограф - Стоян Ненов и първа награда на най-големия световен конкурс за фотожурналистика World Press Photo за Ивайло Велев.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: batsali   
Дата:   20-03-18 13:02

А миските са най-красивите жени, оскаруваните филми и хора, са също най-добрите, най-продаваните албуми и най-гледаните клипове са най-добрите.



Публикацията е редактирана (20-03-18 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   20-03-18 20:08

Автор: Kalimas
Дата: 19-03-18 10:16

За мен, душата на фотографията (а и на всяко изкуство) се ражда тогава, кога душата на твореца, докосне душата на този, който се докосва до изкуството.
Това е, нужни са две страни.


Съгласна съм, въпреки че според мен това е в идеалния случай. Когато фотографията (творбата) разкрива поне част от душата на автора, мисля, че тя вече има душа.


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   20-03-18 20:52

е....срутихте темата...доволни ли сте...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   20-03-18 21:04

явно ще са доволни...онези с безпроблемното закупуване на последната техника..а исках само да върна темата за добрата и запомняща се фотография...елате...ще ви покажа...и от консервена кутия се прави фотография...с душа

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: мара   
Дата:   20-03-18 21:20

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   20-03-18 21:40

Поне се изказа къде е проблема - невъзможността/трудноста да се вземе актуална техника...

Иначе по-актуалните инструменти (в ръцете на майстор) могат да изцедят дори повече душа от колкото старите инструменти биха запечатали.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-03-18 15:12

мара каза: "лошото е, че повечето тук сме преситени..."

Права си!

Преситени от тоновете снимки, които се изсипват, повечето хора не се вглеждат внимателно, както преди в публикуваните снимки. Лично аз виждам не малко снимки, направени с мисъл и с душа, но на тъмнейл не изпъкват,биват подминавани и потъват безвъзвратно в потока. Освен това егоизма бележи страхотна експанзия,всъщност малко хора се интересува от това какво показват другите, доказателства колкото щеш, от години има автори малко или много с претенции, но без отношение към работата и труда на другите, което е идеята на един форум. Странното е, че подобен род хора често пускат теми от сорта, форума загива,няма вече истинска фотография, къде отидоха великите автори, нивото е ниско и прочие.

Много малко мнения показват, че автора на темата е разбран и това иде от същата повърхностност, срещу която той се обявява. Винаги съм казвал, че стойностната фотография е подплатена с широка обща култура, четене на книги, осмисляне, чувствителност, възпитание и ценностна система. За тези неща често Гугъл не е достатъчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: лагранж   
Дата:   21-03-18 19:13

Много хубава тема за размисъл ! Аз влизах тук главно заради базара ,снимките да разглеждам отбягвах ,защото ми изглеждаха мрачни ,меланхолични ,притискащи и ето сега shadow... добре го е казал - нямат душа !
Преди време като обикалях един пазар попаднах на малко албумче със фотографии на остров Кос ,снимките ме впечатлиха ,бяха много приятни за разглеждане и сякаш живи ,а бяха от 1987 година . Дълго време се питах защо са ми толкова приятни тези снимки и ги гледах по няколко пъти и с лупата ги изучавах и ми даваха добро настроение и сякаш зареждаха и даваха топлина ! След време разбрах отговора и той беше един - снимките от албумчето бяха правени на лента ! Да това е разликата и до днес между цифровата и лентовата фотография ,някои видове лента притежават ДУША !
После открих още едно доказателство за моята преценка и това бяха двата тома на Веролюб Умелич -В света на пчелите и цветятаhttp://www.umeljic.com/Izlozbe.htm
,сръбски пчелар -фотограф . Неговите две книги са пълни с лентови фотографии и са ми много приятни за гледане [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   21-03-18 20:25

Не е важно– дали снимате на негатив или дигитално...когато снимаш на лента Мислиш повече...ограниченост...дигитално...картите в шепа...после се гледа и се обработва...от там Душата...липсва..пишете..и ще се разберете...темата не е за мен а за Вас...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: мара   
Дата:   21-03-18 22:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] абе, админ, или който там е бил на смяна [smilie18]

верно ли сте ми изтрили поста, щото бил СПАМ?

не, не беше спам :) и много добре знаете, че не беше :) беше моментна снимка на сайта :) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

поздрави!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »