Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: anjsan   
Дата:   21-03-18 23:23

Добре де , един-два тъпи въпроса : какво трябва за се направи снимка с душа ? Как , кога снимката става с душа ?
Това за докосването на душата ми харесва и звучи добре ... Само това това ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: batsali   
Дата:   21-03-18 23:27

И какво правим, ако душата на един е скучнотия за друг? Какъв е еталона?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ElBandido   
Дата:   21-03-18 23:32

Снимка с душа е тази за която форумните експерти са казали че е такава, другите нямат душа. Ако някой не е съгласен нека ми каже какво точно е душата на една снимка. И как да слагам и на моите снимки душа. Оо сега ще кажете то тва си го носиш от раждането още или го кмаш или го нямаш ама и тва е некаква пълна глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: anjsan   
Дата:   21-03-18 23:45

Форумните експерти не са много важни и зависи от форума , от страната , от критериите .... В един сайт дадена снимка се харесва , в друг - не . На мен примерно оная снимка с награда Пулицър (там с влака и емигрантите) не ми харесва . Уловен момент и толкова . Смятам , че е политическа снимка , която след време няма да е толкова важна .
Хубавата снимка си е хубава обаче - винаги се забелязва ....

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: MarinY   
Дата:   22-03-18 00:42

Седем страници упражнения по писане и доволство от собственото чувство за хумор и остроумие.
А Shadow, просто иска да ви каже - мислете преди да натиснете спусъка. И избирайте и качвайте един от сто-двестата кадъра, които сте наснимали в определена ситуация. Гарантирано, повече хора ще открият нещо в този качен кадър.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: the-rookie   
Дата:   22-03-18 01:58

Много нещо се написа...и при всичко това ,аз не срещнах думичката "съдържание"! Не го откривам и в 90 процента от фотографията с лъскава опаковка претендираща за Фоторафия. На изчезване е и от живота ни. След проблясъка на опаковката ,силния на деня носещ ни доза избеляваща еуфоричната емоция , иде празнота...празнота от липсата на Истина!
Че тъй, за туй май иди реч тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: CDman   
Дата:   22-03-18 08:18

На мен пък темата ми заприлича на една фраза от филма "Вчера".

"Бийтълс! Ще ви дам аз на вас едни Бийтълси! Какви са тия маймунски танци? Не ви ли е срам? Ако искате забавата да продължи - валс! Я извъртете един валс бе, ..." [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   22-03-18 20:17

Темата няма нищо общо с Битълс...нито със филма ..Вчера...а единствено с Душата..на Снимащият човек...заеби техниките...снимайте...с душа

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   22-03-18 20:28

И какво правим, ако душата на един е скучнотия за друг?

Това май е големият проблем. [smile]

Аз бях леко изненадана от извода, който Мара беше направила от експеримента си. Хората харесват/гласуват за едни и същи неща. Но аз се съмнявам, че някой им го подсказва или те не знаят какво да харесват. Това е като да се твърди, че някой насила кара народа да слуша чалга. Всеки харесва това, което съответства на собствената му душевност.


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: uri64   
Дата:   22-03-18 21:40

> Темата няма нищо общо с
> Битълс...нито със филма ..Вчера...а
> единствено с Душата..на Снимащият
> човек...заеби
> техниките...снимайте...с душа

заеби тия апосиопези(многоточията)...пиши...нормално...че..не се...чете...нараво


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-03-18 11:04

Те фотографите 5 грама мозък нямат, ти искаш фотографиите им да имат душа. Прост народ, обидчив до крайност, със самочувствие на квартални принцеси във фризьорски салон, хванали някой богат, дебел чичак.

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: asahi   
Дата:   23-03-18 11:38

В новото Сони няма ли настройка за душа? Изкуствен интелект, който да замени естествения?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: ElBandido   
Дата:   23-03-18 13:56

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: uri64   
Дата:   23-03-18 14:50

asahi написа:

> В новото Сони няма ли настройка за
> душа? Изкуствен интелект, който да
> замени естествения?

Има! Нали го написаха в другата тема - казва се "Мерене С Highlight Priority" ... но това е дълбоко закодирано съобщение - обикновените снимачи го четат като някакъв вид мерене, а само посветените го виждат като "Режим На Снимане За Създаване На Кадри С Душа" или РНСЗСНКСД" [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-03-18 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: menigiki   
Дата:   23-03-18 14:57

Ахахах яко! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: imitev   
Дата:   23-03-18 16:22

UDri64 [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: rimohit   
Дата:   23-03-18 17:42

Е режим S-(soul ) не е ли с приоритет на душата?

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: burningice   
Дата:   23-03-18 19:09

Новото сони няма огледало, вие душа търсите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   23-03-18 20:00

burningice Баш същото се запитах. От друга страна, ако огледалото символизира суетата - може липсата му да символизира вглеждането под повърхността [smilie5]

За мен лично е като инвалид със златен медал от Олимпиада - поклон за качествата, но не бих си го пожелал.


Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: shadow...   
Дата:   23-03-18 21:24

Е...добра да ни е вечерта...в тази снежна Пролет...
Та Душата на Фотографията е...Ако съумеем да накараме,някой...след години...да усети...фотографският трепет..или потребността ни да натиснем спусъкът/не на оръжието/...в даденият момент и място...Стига щракане...то става и с пръсти...мислете...не давайте шанс на техниката да мисли вместо Вас...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: batsali   
Дата:   23-03-18 21:41

Много ни ограничава техниката. Не можем напълно да разперим крилете на таланта и съществуваме на въпреки в ей такова състояние:



https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/oskf2667.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2018-03/tymt0568.JPG


https://www.dobrichonline.com/media/news/44521/29343299_415109215612252_8225695118367269521_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: uri64   
Дата:   24-03-18 00:47

не можеш да разпериш криле, защото не слагаш достатъчно многоточия между думите от поста си...виж там над теб как тряба - през 2 или три думи -многоточие...ама последователността не е каква да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: мара   
Дата:   24-03-18 10:42

Автор: SameButDifferent
Дата: 22-03-18 20:28

И какво правим, ако душата на един е скучнотия за друг?

Това май е големият проблем. [smile]

Аз бях леко изненадана от извода, който Мара беше направила от експеримента си. Хората харесват/гласуват за едни и същи неща. Но аз се съмнявам, че някой им го подсказва или те не знаят какво да харесват. Това е като да се твърди, че някой насила кара народа да слуша чалга. Всеки харесва това, което съответства на собствената му душевност.


е, подсказва им не толкова НЯКОЙ, колкото нещо - модите, теченията, "трендовете"...сега се харчи това, после - онова.

естествено, че масовият вкус си е масов. но има и търговски момент - най-много се харчи онова, което носи облаги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: uri64   
Дата:   24-03-18 18:01

седм страници...писане...за нищо...за това време...можеше поне ...една снимка..с душа да се ...изснима..ебаси...

Отговори на това съобщение
 Re: Сякаш душа нямат Фотографиите...
Автор: gonzov   
Дата:   24-03-18 18:21

Съдейки по всичко написано, заключавам, че това нещо "душа" е Photoshop филтър или?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »